Zirkonyum-Dis-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Zirkonyum Diş Fiyatları 2021

Zirkonyum Diş Fiyatları 2021, uygulama yapılmak istenen diş sayısına ve uygulama detaylarına bağlı olarak, farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Zirkonyum diş tedavisi için belirlenen uygulama aşamalar, bir ya da birden fazla diş için uyarlanabilir. Zirkonyum diş tedavisinin uygulanışının ardından, dişlerde beğenilmeyen görünümler ve kusurlar tamamen ortadan kalkmaktadır. Yapıştırma yöntemiyle dişlere sabitlenen zirkonyum diş kaplamaları, hastaların diş yüzeyini tamamen kaplamakta ve doğal diş görünümü oluşturmaktadır. Dişlerde meydana gelen her türlü problemin giderilmesi adına uygulanabilen zirkonyum diş tedavisi, uzun süreli kullanım imkânı sunmaktadır. Ön ve arka dişlerin tamamına uyum sağlayabilen zirkonyum diş tedavisi, çene baskılarına ve darbelere karşı dayanıklıdır. Zirkonyum diş tedavisinin tüm özellikleri, yazı başlıkları içerisinde incelemeye alınmıştır.

Zirkonyum Diş Fiyatları 2021 2022

Zirkonyum Diş Kaplamasının Zararı Var Mıdır?

Zirkonyum kaplamaların zararı olmadığı gibi, diş yüzeyinde ve ağız içi yumuşak dokularda, olumlu etkiler oluşturduğu gözlemlenmiştir. Diş etleriyle uyum içerisinde olan zirkonyum kaplamalar bu dokuların mikrop üretmesini ya da komplikasyon geliştirmesini etkilemektedir. Dişlerin köklerine herhangi bir zarar vermeyen zirkonyum diş kaplaması, sadece diş yüzeyine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Kaybedilen dişlerin yerine getirilecek en sağlıklı malzemelerden biri olan zirkonyum, bölgede oluşacak her türlü komplikasyonu engellemekte ve sağlıklı bir gülüş sunmaktadır.


Zirkonyum Diş Tedavisinin Uygulanmadığı Durumlar Nelerdir?

Zirkonyum kaplama yapılmayan durumlar şunlardır:

Hastaların ağız sağlığını etkileyen herhangi bir bakteriyel enfeksiyonun bulunması, zirkonyum diş kaplama tedavisinin uygulanmasını engellemektedir.
Hastaların diş ve diş köklerinde gelişen çürümeler, zirkonyum diş kaplaması için engel niteliğindedir. Zirkonyum diş kaplama uygulamasından önce, hastaların dişlerinde bulunan çürüklerin tedavi edilmesi gerekmektedir.
Kişilerin diş kökünün bulunmaması ve daimi protezler için herhangi bir uyumlu dokunun olmaması, zirkonyum diş kaplama işlemleri için implant yapılmasını gerektirecektir.
Hastaların tırnak yeme ve kalem ucu kemirme alışkanlığının bulunması, zirkonyum diş kaplamasının zarar görmesine yol açmaktadır.
Gece uykusunda diş sıkma ya da diş gıcırdatma alışkanlığı bulunan kişiler, zirkonyum diş kaplama işlemleri için uygun bulunmamaktadır.
Yanak ısırma alışkanlığı, kaplamaların zarar görmesine sebep olduğundan, bu kişilere zirkonyum diş kaplaması yapılmamaktadır.
Hastaların 18 yaşından küçük olması, zirkonyum diş kaplama işlemlerinin uygulanmasını engellemektedir.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Zirkonyum Diş Tedavisinin Uygulama Aşamaları Nelerdir?

  Zirkonyum diş kaplamasının uygulanışı ve işlem detayları, aşağıda liste halinde açıklanmıştır:

  Zirkonyum diş kaplama için ön muayene yapılmakta ve hastaların ağız içi sağlığı klinik olarak teyit edilmektedir.
  Görüntüleme ve röntgen cihazları kullanılarak, zirkonyum diş kaplama öncesinde çene kemiği ve diş sağlığı dikkatle incelenmektedir.
  Hastaların dişleri için uygun kaplamalar hazırlanmadan önce, lokal anestezi eşliğinde, dişler aynı boyutlarda kesilmektedir.
  Dişlerin kesilmesinin ardından, hastaların ağız ve diş kalıbı alınmaktadır.
  Alınan ölçüler neticesinde, zirkonyum diş kaplamaları laboratuvar ortamında hazırlanmaktadır.
  Hazırlanan kaplamalar dişlere uygulanan kadar, hastalara geçici diş kaplamaları uygulanmaktadır.
  Orijinal zirkonyum diş kaplamaları hazırlandıktan sonra, hastalar kliniğe gelmekte ve geçici diş kaplamaları çıkarılmaktadır.
  Geçici diş kaplamaları çıkarıldıktan sonra, hazırlanan zirkonyum diş kaplamalara özel bir yapıştırıcı sürülmekte ve dişlere yapıştırılmaktadır.

  Zirkonyum diş kaplama işleminin tamamlanmasının ardından, hastalar yeni dişlerini kullanmaya başlayabilirler. Dişlerin kullanımında, herhangi bir engel ya da dikkat gerektirecek herhangi bir kriter bulunmamaktadır.  Zirkonyum Diş Tedavisinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

  Zirkonyum kaplamaların getirileri, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  Zirkonyum diş kaplamasında kullanılan elementler, demir içerikli olarak hazırlanmıştır. Böylece, ön ve arka dişlerde uzun ömürlü kulanım imkânı sunulmaktadır.
  Doğal dişlere en fazla benzeyen zirkonyum diş kaplaması, tekli dişlere ya da tüm dişlere uygulanmaktadır.
  Işığı geçirme özelliği sayesinde, gerçek dişlerden ayırt edilmemekte ve kaplama olduğunu belli etmemektedir.
  İçerisindeki özel bileşenler sayesinde, diş eti ve ağız için yumuşak dokuların hiçbirinde, yan etki ve komplikasyon oluşturmayacaktır.
  Porselen bazlı kaplamaların oluşturduğu, diş eti kararması ve morarmalar, zirkonyum diş kaplaması sonrası gözlemlenmemektedir.
  Diğer kaplama uygulamaları, arka dişlerdeki çiğneme ve baskıya dayanmamaktadır. Zirkonyum diş kaplaması ise arka dişlerin uyguladığı baskıda dahi sorunsuz şekilde kullanılmaktadır.
  Herhangi bir sararma ya da renk değişimi oluşmayan zirkonyum diş kaplamaları, istenen renk tonunu ömür boyu muhafaza etmektedir.
  Gerçek dişlere uyum sağlaması için sayısız renk tonuna sahip skalası bulunmaktadır. Doğal dişlere bire bir uyumlu olarak hazırlandığında, gerçek dişlerden ayırt edilmeyecektir.
  İçeriğinde bileşenleri ve demir esaslı yapısı sebebiyle, ekstra bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Kişilerin günlük olarak dişlerini fırçalaması, diş ipi kullanması ve ağız bakım suyuyla gargara yapması, zirkonyum diş kaplamasının bakımı için yeterli olacaktır. Normal dişlerde kullanılan diş fırçalarıyla bakım yapılabilir.
  Diş yüzeyindeki tüm renk değişimleri, lekelenmeler ve aşınmalar, zirkonyum diş kaplamasıyla ortadan kalkmaktadır.
  Dişler arasındaki boşlukların kapatılmasında ve görünür dişlerdeki dolguların yenilenmesinde, zirkonyum diş kaplamaları etkili şekilde kullanılabilir.  Zirkonyum Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır, Hangi Durumlarda Zirkonyum Diş Tedavisi Yapılmaktadır?

  Zirkonyum diş yapılan durumlar ve bu tedaviye uygun bulunan kişiler, aşağıda ele alınmıştır:

  Zirkonyum diş tedavisi, estetik diş hekimliği kapsamında uygulanmakta ve estetik kaygısı bulunan tüm kişilerde uygulanmaktadır.
  Zirkonyum diş kaplama, özellikle diş yüzeyindeki sararma ya da koyu renklerin giderilmesi amacıyla tercih edilmektedir.
  Dişlerde oluşan ve herhangi bir diş temizleme işlemiyle geçmesi mümkün olmayan diş lekeleri, zirkonyum diş tedavisiyle ortadan kaldırılmaktadır.
  Zirkonyum diş kaplaması, dişlerin arasındaki boşlukların giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
  Dişlerdeki çapraşık şekillerin tedavi edilmesi için ortodontik işlemleri tercih etmeyen kişiler, diş diziliminin düzenlenmesi amacıyla zirkonyum diş tedavisini kullanmaktadır.
  Dişlerin aşınması, çatlaması ya da kırılmasına bağlı olarak görülen diş dizilimi sorunları, zirkonyum diş tedavisiyle ortadan kalkmaktadır.
  Dişlerin şeklinde ve duruşunda görülen her türlü bozukluğun kapatılması için zirkonyum diş tedavisi tercih edilebilir.
  İmplant protezleri ya da normal diş protezlerinin hazırlanması esnasında, zirkonyum diş kaplamalar kullanılmaktadır.
  Gülüş tasarımı işlemlerini talep eden kişiler, işlem için zirkonyum diş tedavisinden faydalanmaktadır.
  Ön ve arka dişlerin kaybı sonrası, kaybedilen dişlerin yerine zirkonyum diş kaplaması yerleştirilmektedir.
  Bütün dişlere uygulanabileceği gibi, bir ya da birkaç tane diş için de uyumluluk göstermektedir.  Zirkonyum diş kaplama işlemlerine uygun bulunan kişilerin temel özellikleri şunlardır:

  Zirkonyum diş kaplama uygulaması için kişilerin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Estetik açıdan uygulanmak istendiğinde yaş kriteri dikkate alınırken, zorunlu sebeplerle yapılacak uygulamalarda, hastaların yaşlarına dikkat edilmemektedir.
  Zirkonyum diş kaplaması için hastaların diş etlerinin sağlıklı olması ve ağız içerisinde gelişen herhangi bir bakteriyel problemin bulunmaması gerekir.
  Uygulamanın başarılı şekilde sonuçlanması adına, zirkonyum diş kaplama yapılacak dişlerin temiz ve bakımlı olması gerekir. Ağız bakımına dikkat edilememesi durumunda, zirkonyum diş kaplama işlemleri uygulanmayacaktır.
  Zirkonyum diş kaplama işlemi için diş kökünün ya da daimi protezi yerleştirecek bir çene kemiğinin bulunması gerekmektedir.
  Yapıştırma ya da daimi protez olarak, iki farklı türe ayrılan protezler için de zirkonyum diş kaplamaları tercih edilecektir. Kişilerin zirkonyum diş kaplama uygulamasına uygun olup olmadığını belirlemek için işlem öncesi detaylı muayene yapılmaktadır.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp