Yuz-Germe-Dora-Hospital-Hastanesi-1200x679.jpg

Yüz Germe


Yüz Germe 2023

Yüz germe ameliyatları birçok kişi tarafından estetik kaygıların oluşması ile yaptırıldığı düşünülse de medikal yani tıbbi bir gereklilik olarak da yapılmaktadır. Yüz germe operasyonları günümüzde sıklıkla kadınlar tarafından tercih ediyor gibi gözükse de tercih edenler arasında erkeklerde son dönemlerde sıklıkla yaptırmaktadır.

Yüz Germe 2023

Yüz germek için herhangi bir yaş sınırı olmamaktadır. Yani kişinin kendini yaşlı hissetmesi veya yüzünde sarkma gibi oluşumları başladığını görmesi durumunda yüzünün eski dinamik haline gelmesini isteyebilmektedir. Özellikle de son zamanlarda birçok kişinin problemi olan hızlı kilo verme ve hızlı kilo alma gibi problemler sonucunda sarkık yüz hatları ortaya çıkmaktadır. Zayıflanmasına rağmen yüzde sarkmaların meydana gelmesinden dolayı eski görüntüsüne kavuşmak imkansız olmaktadır. Bundan dolayı da birçok kişi yüz germe operasyonlarını tercih etmektedir.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuYüz Germe Bandı Nedir?

Yüz germe bandı genellikle ameliyat olması zorunlu olmayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu bant birçok alışveriş sitesinde, kozmetik mağazalarda kolaylıkla erişimi sağlanmaktadır. Genellikle de yüz bölgesinde mevcut halini beğenmeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Yüz germek için kullanılan bu bantlar genellikle geçici çözümler sunmaktadır. Bunun yanı sırada sürekli olarak değiştirilmesinden dolayı da maliyetler uygun olarak gözükse de uzun vadede ekstra yük ortaya çıkartmaktadır. Piyasa üzerinde birçok farklı markanın bulunması ve her birinin farklı standartta olmasından dolayı da kişilere ne kadar yarar sağlayacağı veya zarar verecek bir yapısının olup olmadığı da kullanılmadan önce düşünülmesi gereken konular arasında yer almaktadır.Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Yüz germe işlemlerinde ameliyatsız bir şekilde yapmak isteyen kişilerin aklına ilk gelen çözüm genellikle yüz bantları olmaktadır. Ancak bu yöntemlere ek olarak da birçok farklı işlem olmaktadır. Bu işlemler ise dolgu, botoks, lazer, hücresel tedavi gibi yüz bölgesine herhangi bir şekilde cerrahi operasyon gerçekleştirmeden germesine yardımcı olmaktadır.

Bu işlemler yapılırken kişilerin alanında uzman ve hijyen koşullarına uyacak olan hekimlere yaptırması gerekmektedir. Çünkü gerekli olan koşulların sağlanmadığı durumunda istenmeyen enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar ve komik görüntülerin ortaya çıkması kaçınılmaz bir hale gelmektedir.

Ameliyatsız olarak yapılacak dolgu, hücresel tedavi veya botoks gibi işlemler kalıcı çözüm olmamaktadır. Genellikle 6 ila 12 ay arasında eski halini koruması için yenilenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da sürekli olarak zaman ve maliyet ayırmak zorunda kalınmaktadır.Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genellikle kişilerin dolgu veya yüz bandı gibi geçici çözümleri istememesi durumunda tercih edilmektedir. Ameliyata ne derece gerekli olup olmadığını ise uzman hekimler tarafından yapılacak olan kontroller sonrasında karar verilmektedir. Muayene esnasında ise genellikle kişilerin yüz derisinde ne kadar bir gevşeme olduğu, sarkmaların ne tarzda gerçekleştiği ve ne kadar deformasyonun olduğu tespit edilmektedir. Bu işlemler sonucunda ise yüz gerdirme operasyonunu geçirmek zor olmamaktadır.

Yüz gerdirme operasyonları esnasında teknolojik aletler her ne kadar gelişmiş özellik gösterse de yaşlanma süreci her bireyde farklı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de doğru ve doğal bir yüz gerdirme sonucu ile karşı karşıya kalmak için genellikle kişilerin gençlik fotoğraflarına bakılmaktadır. Fotoğraflardan yola çıkılarak yüzün nerelerinin nasıl bir şekilde deformasyon gerçekleştirildiği tespit edilerek buna yönelik operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Yüz germe operasyonları yapılırken genellikle kişiler sadece cilt dokusunun gerildiğini düşünmektedir. Ancak bu operasyon esnasında sadece deri değil, deri altında ki cilt dokuları da üç boyutlu olacak şekilde şekillendirmeleri yapılarak operasyon tamamlanmaktadır.

Operasyon genellikle cilde yapılacak ufak kesikler ile başlamaktadır. Kesiler ile cilt altında bulunan bağ dokularına ulaşılmakta ve minik kasların altında ki gevşemiş dokulara müdahale edilerek istenilen görüntüye ulaşılması sağlanmaktadır. Bu dokuya yapılan işlemler ise birlikte ciltteki gevşemiş ve sarkmış tabakalar olması gereken yerlere taşınarak istenmeyen görüntü ortadan kaldırılmaktadır.

Yüz germe ameliyatı genellikle birçok kişi tarafından iz kalıp kalmaması durumundan dolayı kafa karışıklığına neden olmaktadır. Operasyon esnasında atılacak olan cilt kesileri genellikle milimetrik düzeylerde olmaktadır. Çünkü işlemler endoskopik yani küçük kamera cihazları ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle de kişilerde kulak arkasında veya kulak önü gibi bölgelerde var olan çizgiler olmasından dolayı fark edilmemektedir. Zaman içerisinde de iyileşerek hiç fark edilmeyecek düzeye gelmektedir.Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yüz germe operasyonu genellikle alanında uzman bir hekim tarafından doğru bir planlama ile yapılması durumunda 5 ila 10 yıl arasında genç görüntünün kalmasına neden olmaktadır. Ehli olan bir kişi tarafından yapılacak olan bu ameliyatlar genellikle dolgu, hücresel tedavi veya yüz bandı gibi alternatif çözümlere göre daha kalıcı ve az maliyetli olmasından dolayı tercih edilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenen bir kişide yüz gerdirme işleminin sonucu yaklaşık olarak 10 yıl rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak yüz gerdirme operasyonu sonrasında kişinin stresli bir yaşamının olması, uykusuzluk problemi çekmesi, aşırı sigara ve alkol tüketmesi ve gerekli yeme, içe, spor gibi aktivitelerini yapmaması durumunda operasyon sonucu 10 yıldan daha az kalıcı bir hale gelmesi neredeyse kaçınılmaz olmaktadır.

Dingin bir yaşam tarzı olan, yemesine içmesine dikkat eden, günlük olarak egzersizini yakan, uyku alışkanlıklarına dikkat eden ve cilt bakımına özen gösteren kişilerde de kalıcılık düzeyi ortalama sürecinden daha fazla yukarı çıkması da mümkün olmaktadır. Bu yüzden de kişilerin ameliyat oldum nasıl olsa bir şey yapmama gerek yok gibi düşünmemesi gerekmektedir.

Operasyonlar sonrasında hekim kontrolleri düzenli aralıklar ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu süreçler esnasında yapılacak olan lazer, dolgu veya botoks gibi geçici işlemler ile birlikte de gerdirme operasyonunu daha iyi desteklemek ve sürecin daha uzun bir şekilde kalıcı olmasını sağlamakta kişilerin kendi tercihleri arasında yer almaktadır.Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Yüz germe ameliyatı sonrasında her cerrahi operasyon gibi kişilerde şişme, morarma veya çeşitli kızarıklıklar gibi durumların ortaya çıkacağı ve sosyal yaşamdan uzaklaşılacağı düşünülmektedir. Ancak son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte cilt dokusuna atılacak küçük çizikler sonrasında endoskopik kameralar ile birlikte hem dokulara zarar vermeden hem de ödem gibi ekstra yan etkiler ortaya çıkmadan operasyonların gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Yüz germe operasyonun gerçekleştirildikten sonraki iki gün genellikle hastanede takip edilmektedir. Daha sonrasında ise taburcu işlemleri yapılmaktadır. Endeskopi ile yapılan bu işlem tabi ki sıfır şişlik veya ödem gibi durumların ortaya çıkmasını engellememektedir. Bazı kişilerde bu durum çok normal olarak şekilde ortaya çıkmaktadır. Genellikle de 48 ila 72 saat arasında bu şişlik ve morluklarda iyileşme ortaya çıkmaktadır. Daha sonra ise 10 gün içerisinde hasta sosyal yaşamına rahat bir şekilde dönebilmektedir.Operasyon sonrasında 1 buçuk veya 2 ay sonrasında net sonuçları almak mümkün olmaktadır. Bu sürecin geçmesi ile birlikte yapılan işlemin sonucu daha rahat bir şekilde gözlemlenmekte ve daha doğal bir görüntünün ortaya çıkması sağlanmaktadır. Birçok kişide operasyon sonrasında sosyal hayatta tanınmama gibi sorular da kafalarında canlanmaktadır. Ancak bunun için kemik yapısı ile oynanması gerekmektedir. Ancak gerdirme işleminde sadece deri ve deri dokularına müdahale olmasından dolayı kişiler sadece daha genç bir görüntüye sahip olmaktadır. Bundan başka ekstra bir durum meydana gelmemektedir.

Liposuction Vaser Liposuction, Vajinal Estetik, Popo Büyütme, Labioplasti

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp