Yüz-Germe-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Yüz Germe Fiyatları Dora Hospital

Yüz germede fiyat uygulama yapılacak olan bölgenin özelliklerine, işlemi yapacak olan hekime ve buna benzer bir çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yüz germe işlemi deride gevşeme görüldüğünde, kırışıklıklar olduğunda, ciltte bozulmalar meydana geldiğinde etkili olur.

Yüz Germe Fiyatları 2022

Yüz germe için çok çeşitli yöntemlerden faydalanılabilir. Genellikle son dönemlerde iple yüz germe tercih edilmektedir. Yüz germe ameliyatları neredeyse artık 100 seneden beri yapıldığından klasik ameliyatlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Son 10 yılda meydana gelen gelişmeler ile büyük ilerleme kayıt edildi.


Dora Sağlık Bilgi Formuİple Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

İp kullanarak yüz germe işlemi yüz bölgesinde bulunan sarkmaların giderilmesi için en çok faydalanılan yöntemlerden bir tanesidir. İşlemden önce hastalara lokal anestezi yapılması gerekir. Lokal anestezi uygulamak için krem kullanılması gerekir. Bu sayede hastaların herhangi bir acı hissetmelerinin önüne geçilmiş olur. İşlem sonrasında doktor önceden çizerek belirlemiş olduğu bölgelere ince iğneler yardımı ile içeri kanül yerleştirir. İşlem sırasında polidioksanon adı verilen ipler kullanılır. İpler alt kısımda çapraz olacak şekilde yerleştirilir. Çapraz yerleştirme ile ip dokulara sağlam şekilde tutunmuş olur. İpin en önemli özelliği ise, kolajen üretiminin tetiklenmesidir. Cilt kolajen üretimi ile birlikte daha güçlü ve genç bir hal alır.İple Yüz Germe İşleminden Ne Zaman Sonuç Alınır?

İp kullanarak yüz germe işleminden sonuç alınması aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Uygulama yapıldıktan hemen sonra kişi yüzünde olan farkı görebilir. Gün ilerledikçe kişiler yüzünde daha fazla etki görmeye başlar. 90 günün sonunda kişi etkileri maksimum şekilde görür. Yapılacak olan işlemde kalıcılık süresi herkes için farkı olabilir. Genel olarak 1 sene ile 2 sene arasında kalıcılık süresi bulunur. Kişinin işlemden daha çok faydalanması adına cildine iyi bakması gerekir. Alkol kullanılmaması, düzenli beslenmek, sigara kullanmamak gibi durumlar kişilerin işlemin etkilerinden daha uzun süre faydalanmalarına katkıda bulunur.İple Yüz Germe İşleminden Sonra Hastaları Neler Bekliyor?

İp kullanarak yüz germe işleminden sonra kişiler hemen sosyal yaşantılarına geri dönebilirler. Genel olarak 45 dk içinde işlem son bulur. Uygulamadan sonra yüz bölgesinde hafif şişkinlikler ve morluklar bulunabilir. Bu durumdan endişe etmek gerekmez. Tamamen normaldir. Herhangi bir ek müdahale olmadan zaten bu morarmalar ve şişlikler kendiliğinden geçecektir. Uygulamadan sonra iki ile üç gün ciltte kaşıntı olabilir. Başın dik tutulması hem şişliklerin hem de morlukların azalmasına yardımcı olur. İşlemden sonra kesinlikle yüzünüzü ovmayın. Sert bir şekilde yüzünüzü kaşımayın. Ayrıca yüz üstü uyumaktan da kaçınmak gerekir.

İple Yüz Germe İşleminde Avantajlar Nelerdir?

İp kullanarak yüz germe işleminde avantajlar arasında en bilineni, yüzün gerilmesi için herhangi bir ameliyattan faydalanılmamasıdır. Bu nedenle kişilerin iyileşme süresi çok kısa olur. İşlemden sonra hemen etki almak mümkündür. 3 ay gibi bir sürede işlem etkisi tamamen yüze oturur. Diğer yöntemlerde bu kadar kısa sürede fayda görmek genellikle mümkün olmaz. İşlem sırasında genel anestezi uygulanması gerekmez. Bu da hastaların gereksiz yere ağır ilaçlara maruz kalmalarının önüne geçer. Kremler ile yapılan uyuşma işlemi sayesinde kişiler işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissi duymazlar. Ayrıca işlemlerden sonra komplikasyon görülme ihtimali çok düşüktür.Ultherapy Yöntemi ile Yüz Germe İşlemi

Ultherapy yönteminden faydalanarak yüz germe yaparken, ultrasondan faydalanılır. Cilt yüzeyi ultrason tekniği kullanıldığı için etkilenmemiş olur. Cildin astar tabakası olarak da bilinen taşıyıcı tabakaya ultrason ışınları iner. Ses dalgaları ile cildin en alt katmanı uyarılmış olur. Ses dalgaları cildin alt katmanında noktasal olarak hasar yaratır. Bu hasarlar cilt katmanının küçülmesi ve yenilenmesi ile gerçekleştirilir. Tek bir seans uygulanması çoğu hasta için yeterli olur. Eğer hasta ileri yaşlarında ise, 1 sene sonra tekrar edebilirsiniz. Böylece arzu ettiğiniz sonuca ulaşırsınız.

Thermage Yöntemi ile Yüz Germe İşlemi

Thermage yönteminden faydalanarak yüz germe son senelerde popüler hale gelmiştir. Anti aging tekniklerinden bir tanesi olan thermage yüz germe, radyo frekans dalgaları ile yapılır. Deri altında bulunan bağ dokusunu oluşturan kolajen bantları bu teknikte ısındırılır. Yıllarca etkisi olmakla beraber tek bir seans uygulanması yeterli olur. Tedavi uygulandıktan 1 hafta sonrasında sonuçlar gözlemlenmeye başlar. Kişilerin gündelik yaşamı engellenmez. Kişi dilediği mevsim tedavi yapılmasını isteyebilir. Scarlet S adı verilen bir radyo frekans yöntemi bulunuyor. Bu yöntemde mikro iğneler kullanılıyor. Yöntem hem cilt yüzeyinde hem de cildin daha alt katmanlarında bulunan cilt sorunlarının giderilmesi için kullanılıyor. Belirgin bir şekilde tek seans sonrası sonuçlar gözle görülüyor.Yüz Germe İşleminden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yüz germe işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler başında aspirin kullanımının kesilmesi geliyor. Çünkü aspirin ve benzeri ilaçların kullanılması halinde kanama artma olasılığı ortaya çıkıyor. E vitaminleri ile bitkisel takviyeler de aynı etkiyi yarattığı için, ameliyattan önce kesilmelidir. Sigara kullanan kilerin ameliyat öncesinde sigara içmeyi bırakmaları gerekmektedir. Sigara kullanan kişilerin kullanmayanlara oranla daha uzun sürede iyileştikleri bilinmektedir. Saçlarınızı boyatıyorsanız, ameliyata girmeden önce boyatın. Çünkü ameliyattan çıktıktan sonra 1 ay boyunca saçların boyatılması yasaktır. Uzun saça sahip olanlar daha avantajlıdır. Çünkü ameliyat sonrasında kullanılan pansumanlar gizlenebilir.

Yüz Germe İşleminden Sonra İz Kalır mı?

Yüz germe işleminden sonra iz kalması hekimler tarafından en aza indirilmeye çalışılmaktadır. İzler hem en üst hem de en alt deri arasında bulunduğu için dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz. Kanama, sigara kullanımı ve enfeksiyon benzeri komplikasyonların gelişmesi halinde, yara iyileşme süresi de gecikmiş olur. Bu durumda izler için ek tedavi uygulamak gerekebilir. Cilde iyi bakılması kişilerin kişilerin hem yaralarının çabuk iyileşmesine destek olur, hem de işlemden alınan etkiler beklendiğinden bile daha güzel olur. Teknikten alınan faydaların artırılması amacı ile göz çevresi ve alın bölgesine botoks yapılması gerekebilir. Bu sayede daha canlı bakışlar elde edilir. Ameliyat bittikten sonra 3 hafta geçince kimyasal peeling ile yüz derisi canlandırılabilir. Eğer hastaların ağız çevresinde bulunan çizgileri derin ise, dolgu işleminden faydalanılabilir. Bu işlemleri yaptırmadan önce doktor muayenesinden geçmek gerekir. Her işlem herkes için uygun olmaz.Yüz Germe İşleminden Sonra Hangi Riskler ile Karşılaşılabilir?

Yüz germe işleminden sonra karşılaşılabilecek riskler başında kanama gelmektedir. Bölgeye dren yerleştirilmesi halinde kanama riski de kendiliğinden düşmüş olur. Ancak yüksek tansiyon problemi olan hastalar için kanama riski diğer insanlara göre daha fazladır. Deri altında kanama olması iyileşmenin gecikmesine neden olur. Ayrıca kanama aspirin ve buna benzer ilaçların kullanılması ile artar. Yüz çok iyi kanlanan bir bölge olduğundan yüz germe işleminde sonra enfeksiyon kapma riski oldukça azdır. Ayrıca bu risk, anti biyoterapi yönteminin kullanılması ile daha da aza indirilmiş olur. Daha genç görünümlü bir cildin sahibi olmak, cildinizdeki kusurları yok etmek ve aynaya baktığınızda harika bir cilt görmek isterseniz, fiyat bilgisi için bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp