Yağ-Enjeksiyonu-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Dora Hospital

Yağ enjeksiyonunda fiyatları kullanılan yağın özelliklerine ve işlemi hangi doktorun yaptığına kadar çeşitli etkenlere bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Yağ enjeksiyonu ve dolgu işlemleri kozmetik cerrahide geniş uygulama alanına sahiptir. Her geçen gün daha fazla insan bu uygulamalardan yararlanmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2022

Genellikle yap alınan bölge karın olmakla beraber, bu yer hastadan hastaya ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterebilir. Yüz ve dudak bölgesinde kırışıklıkların giderilmesi, yanak çöküntüsü bulunan yerlerde dolgunluk sağlamak gibi farklı amaçların yerine getirilmesi adına yağ enjeksiyonu işleminden faydalanılabilir. Özellikle el ve yüz bölgelerinin gençleştirilmesi için etkili bir yöntem olarak bilinirler.


Dora Sağlık Bilgi FormuYüz Bölgesi için Yağ Enjeksiyonu

Yüz bölgesi için yağ enjeksiyonu sırasında kullanılacak olan teknik ve aletlerin son derece dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Bir çok farkı teknik olduğu bilinmektedir. Fakat hekimler yağ hücrelerine mümkün olan en az zararı vermek adına procedür işlemini uygularlar. En çok yüz bölgesinde bu teknikten faydalanılır. Yaşlanma ile birlikte hem kadınların hem de erkeklerin yüzlerinde bulunan yağ miktarı azalır. Yağ enjeksiyonu yapıldığı zaman yüz daha genç bir görünüm kazanır. Ayrıca daha diri estetik ve görsel bir surata sahip olunur. Yüzün dokusu yumuşak olduğundan ve kemik yapısının müsaitliğinden yağ enjeksiyonu sıkça uygulanır.Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgeler için Yapılır?

Yağ enjeksiyonu yapılabilecek bölgeler başında en sık yüz geliyor. Buna ek olarak dudak bölgesinde, alt çenenin büyütülmesinde, ellerde, yara izi bulunan yerlerde, ciltte bulunan kontür bozukluklarının düzeltilmesinde yağ enjeksiyonu yapılabilir. Yağ enjeksiyonu yapıldığı zaman hem uzun ömürlü, hem doğal görünümlü hem de güvenli sonuçlar elde edilmiş olur. Enjekte edilen yağların özel bir işlemden sonra uygulamaya konması gerekir. Hatta istenilen sonucun alınması adına birden fazla sefer uygulamadan geçirilmesi gerekebilir. Kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için, kişi kendi yağını reddetmez. Ayrıca alerjik reaksiyon geliştirme gibi bir durum da söz konusu olmaz.Yağ Enjeksiyonu Yapılırken Hangi Operasyon Tekniğinden Faydalanılır?

Yağ enjeksiyonunda operasyon tekniği kararı verilmesi için, karın, bel ya da hekimin uygun gördüğü yerlerde birinden özel vakumlu kanüller yardımı ile yağ alınır. Yağ dokusu özel işlemden geçirilir geçirilmez. Dudaklara, buruna, alt göz kapağına, elmacık bölgesine ve buna benzer çeşitli bölgelere uygulanabilir. Hastanın beklentisine ve elde edilmek istenilen sonuca göre diğer operasyonlar ile birlikte işlem kombine edilerek kullanılabilir. Bu şekilde işlemden daha etkili sonuç almak mümkün olur.Yağ Enjeksiyonu İşleminden Önce Hazırlık Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonunda operasyon öncesinde hazırlık yapılması adına aspirin ve buna benzer ilaçların kullanımının en az 1 hafta öncesinden kesilmesi gerekir. Bu ilaçlar kanın daha fazla sulanmasına neden olur. Sürekli kullanılan ilaçlar varsa, bu ilaçlar hakkında hekime bilgi verilmesi gerekir. Hekime söylemeden sürekli ilaçların kesilmemesi gerekir. Ayrıca sigara içen kişiler en az 1 hafta öncesinde sigara içmeyi bırakmalıdırlar. Aksi halde yaraların iyileşmesi, kanama durması zorlaşır. Operasyondan verimli sonuç alınamaz. Operasyon öncesinde tedavi edilecek alan neresi ise bu alanın fotoğraflarının çekilmesi gerekir. Görüşmeye gittiğiniz zaman, hekim size şikayetlerinizi ve işlem sonrasında ne gibi beklentileriniz olduğunu sorar. Ardından sizi içine gireceğiniz sonuç hakkında detaylı şekilde bilgilendirir.

Yağ Enjeksiyonu Operasyonunda Anestezi Kullanılır mı?

Yağ enjeksiyonunda anestezi olarak küçük alanlar için lokal anestezi yapılır. Eğer daha büyük bölgesel alanlar varsa hastalarda genel anestezi uygulanması gerekebilir. Daha büyük alanlar için damar yolu ile uyutma yapılır. Bu işleme sedasyon adı verilir. İşlem yapılacak olan bölgenin kapladığı alana göre ortalama 1 saat operasyon sürebilir.

Yağ Enjeksiyonu Operasyonundan Sonra Ne Zaman İyileşebilirim?

Yağ enjeksiyonundan sonra iyileşme kısa sürede gerçekleşir. Kişilerin işlemden sonra hastanede kalmalarına gerek yoktur. Aynı gün içinde kişi evine geri dönebilir. Sosyal yaşantınıza ise geri dönmeniz 1 gün sürer. Operasyon bittikten sonra yağ verilen bölgede ödem olması normal karşılanır. Özellikle dudak bölgesinde daha belirgin ödem olur. Ödemi kendi haline bıraktığınız zaman kendiliğinden geçer. Ayrıca estetik olarak son şeklini alır. Bir hafta geçtikten sonra kendinizi fazla yormayacak şekilde spora başlayabilirsiniz. Erimenin fazla belirgin olduğu durumlarda bölgeye 2 ay sonrasında yağ enjeksiyonu yapmak gerekebilir. İşlemden sonra pansuman ya da dikiş alınması gerekmez. Operasyon bittikten sonra ikinci haftada vücudunuzun şeklini daha iyi fark edersiniz.Yağ Enjeksiyonu Operasyonunda İşlem Başarısı Neye Bağlıdır?

Yağ enjeksiyonunda operasyon başarısı faydalanılan alet ve tekniklere göre değişiklik göstermektedir. Son yıllarda verilmiş yağların sonradan eritilmesi bir kural olarak biliniyordu. Oysa artık bu bir kural olmaktan çıktı. Yapılan işlemlerde elde edilen gelişmeler ile birlikte yağların vücutta tutulması daha kolay oldu. Hücrelere en az hasar verecek alaşımlar bulunuyor. Hücreler alındıktan sonra hava ile temas etmemeleri gerekiyor. Ayrıca yağların hangi enjektör ile verildikleri gibi ayrıntılar da büyük önem taşıyor. Uygulanan basınç miktarı bile önemli bir başarı etkeni olarak biliniyor.

Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılabilir?

Yağ enjeksiyonunu yapılabilecek kişiler arasında:

Memelerinde hafif ya da orta derecede volüm kaybı yaşamış kişiler,
Liposuction işlemi sonrasında çöküntü kalan yerlerin tedavisini yaptırmak isteyen kişiler,
Çarpık bacaklı kişiler,
Çene, şakak bölgesi, elmacık kemiği bölgelerine volüm kazandırmak isteyen kişiler,
Burun ameliyatı olan kişilerin sonrasında kalan çöküntülerin tedavisini yapmak isteyen kişiler,
Kalçalarında daha dolgun ve daha yuvarlak görünüm elde etmek isteyen kişiler,
Kaş arasında bulunan derin olukların doldurulmasını isteyen kişiler,
Dudaklarına volüm kazandırmak isteyen kişiler,
Penisini kalınlaştırmak isteyen erkeker,
Kadın genital organında dudakların büyütülmesini isteyen kişiler,
Özellikle yaşlı insanlar için kırışıklıklarını azaltmak isteyen kişiler yer alır.
Hastalar işlemden sonra nadir olarak doku bağlanmasından dolayı ağrı hissedebilirler. Dokularda oluşan ödemlerin giderilmesi için 20 dk aralık vererek buz uygulaması yapılabilir. 24 saat boyunca özellikle yüz bölgesi için buz uygulaması yapılabilir. İşlemden sonra hastaların evlerinde 1 ya da 2 gün süre ile dinlenmeleri iyileşme süresini kısaltılmaktadır. Hasta 2 gün sonrasında duş alma başlayabilir. Ayrıca kişiler antibiyotik içeren kremler ile pansumanlar kullanabilirler. Bitki çaylarının kanama riskini artırması nedeni ile 10 gün uzak durulmasında fayda vardır.Yağ Enjeksiyonunu Ömür Boyunca Kullanabilir miyim?

Yağ enjeksiyonunu ömür boyu kullanmak mümkün değildir. Çünkü dolgular neredeyse 2 sene sonrasında erimeye kayıp olmaya başlar. Bu nedenle etkisini kayıp eder. Eğer ömür boyu aynı etkiye sahip olmak isterseniz, doktorunuza giderek dolgularınızı yeniletebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre dolguların yaklaşık yüzde 70’lik kısmı 2 yıl içinde kayıp olur. Herkesin her tedavi yöntemine uygun olması mümkün değildir. Bu nedenle yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra ihtiyacınız olan yöntem, dolgu miktarı, dolgu türü vb hakkında kesin karar verilir. En iyi sonuçları almak, sağlıklı olmak ve estetik bir görünüme kavuşmak isterseniz hekiminizin size söylediklerine harfiyen uymayı ihmal etmeyin. Süreci ancak bu şekilde kolay geçirirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp