Yag-Aldirma-Liposuction-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Yağ Aldırma Liposuction


Yağ Aldırma Liposuction

Yağ aldırma (Liposuction) temel olarak kanül ismi verilen aparatlarla yapılan yağ alma işlemi olarak da tanımlanmaktadır. Bu işlemde mevcut yağ alınacak bölge üzerine küçük kesiler yapılıp kanül yardımı ile yağarlın alınması amaçlanmaktadır. Liposuction olarak tanımlanan bu yağ alma işlemleri ise farklı vücut bölgelerine de uygulanabilen bir yöntem olarak ifade edilmektedir.

Yağ Aldırma Liposuction 2022

Sadece boyun ve gıdı ile sınırlı olmayan uygulama alanları olması sebebiyle de yıllar için de son derece fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olması sonucuna da yol açmış bulunmaktadır. Yine özellikle boyun bölgesi estetik ve görünümü içinde uzmanlar tarafından hastalara sıklıkla uygulanan yöntemlerinde başlarında gelebilmektedir.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuLiposuction Nedir?

Yağ aldırma (Liposuction) işlemi en genel ifade şekli ile vücut derisi üzerinde oluşmuş fazla yağların vakumlanması ya da alınması olarak da açıklanmaktadır. Yağ alma uygulaması farklı tekniklerle birlikte yapılmaktadır ve yapılan uygulamalar sonucunda ise birikmiş olan yağ tabakaları çok daha ince bir forma dönüştürülmektedir.

Yine Liposuction yöntemi vücut üzerinde bel bölgesi, karın, dizler, kalça alanı ve basen bölgelerine de uygulanabilmektedir. Uygulama sırasında sıvı bir forma dönüştürülen yağlar ise açılan küçük kesikler içerisinden kanül yardımı ile vakumlama yöntemiyle alınmaktadır. Bu sayede ise o bölgeden alınan yağlar sayesinde vücudun o bölümü hem daha sağlıklı hem de daha genç ve sert bir görünüme de kavuşmaktadır.Liposuction ile Hızlı Sonuç

Yağ aldırma (Liposuction) işlemi ile genel olarak kişiler son derece hızlı ve başarılı sonuçlar alabilmekte ve görünüme dair kaygıları da ortadan kalkabilmektedir. Fakat bu yöntem özellikle aşırı kilolu olma yani Obezite gibi sorunlarda uygulanmamaktadır. Bu sağlık sorunu dışında oluşan yağlanma ve beraberinde gelişen cilt görünüm ve yapı bozulmalarının tedavilerinde ise hızlı sonuçlar verebilmektedir.

Uygulama sırasında yapılan işlemler sonucunda ise birikim haline gelmiş olan yağ katmanlarının çok daha akışkan bir hale döndürülmesi ve bu sayede o bölgeden alınması da sağlanmış olmaktadır. Bu sayede ise yağ tabakası olmayan deri bölümü çok daha güzel bir görünüme sahip olabilmektedir.Liposuction Kimlere Uygundur?

Yağ aldırma (Liposuction) uygulaması tam anlamıyla bir zayıflama işlemi olarak kabul edilmemektedir. Bu işlem bölgesel yani sadece sınırlı bir bölgede incelme sağlamaktadır. Bu yüzden temel olarak obezite sorunu olan kişiler için tercih edilen ve önerilen bir yöntem ya da tedavi seçeneği olmamaktadır. Ayrıca bir cerrahi operasyon olması durumuyla alakalı olarak da öncelikle uzmanların kontrolü ve muayenesi de gerekmektedir.

Bu yöntem ise genel olarak gebe olmayan ve yeni doğum yapmamış kişilerle herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan kişilere doktor onayıyla yapılabilmektedir. Yine özellikle oldukça ileri yaşlara sahip kişilere de cilt yapısının deformasyonuna bağlı olarak uygulanmayan bir yöntem olarak açıklanmaktadır.Liposuction Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

Yağ aldırma (Liposuction) operasyonları temel olarak cerrahi bir estetik uygulaması olduğu için bir iyileşme süreci de bulunmaktadır. Yağ alma işleminin ardından ise planlanan ve takip edilen bir iyileşme süreci ve zamanı da bulunmaktadır. Bu noktada iyileşme sürecini de etkileyen farklı etmen ve faktörlerde bulunmaktadır. Fakat genel olarak işlem sonrası belirlenen bir süre için korse ve sıkılaştırıcı ürünler kullanılması kesinlikle önerilmektedir.

Devamında ise işlemden sonra bir süre sonunda ise atılmış olan dikişlerin alınması gerekmektedir. Devamında ise yine işlemin türüne ve hastanın durumuna göre de dikkat edilmesi gereken unsurlar da bulunmaktadır. İşlemler sonrasında da yine hastanın durumu uzman doktor tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.Liposuction (Liposakşın) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma (Liposuction) uygulaması temel olarak belirli aşamalar halinde uygulanan bir işlem olarak açıklanmaktadır. Yağ alma işleminde öncelikle yağ alınacak bölge üzerine küçük çaplı kesikler açılmaktadır. Ardından ise açılan bu kesikler içinden kanül yardımı ile sıvı hale getirilmiş olan yağ kütleleri vakumlama yöntemi ile alınmaktadır. Ardından ise açılan yaralar ve kesikler kapatılarak işlem sonlandırılmaktadır.

Yağ işlemi ya da Liposuction genel olarak bölgesel bazlı uygulanan bir estetik cerrahisi işlemi olmaktadır. Genel olarak vücudun geneline aynı anda yapılmamaktadır. Yine genel kilo sorunları ve obezite gibi durumlarda da kullanılan bir yöntem olmamaktadır. Genel kilo sorunları için farklı ve alternatif yöntemler de mevcut olmaktadır.Liposuction’da Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Yağ aldırma (Liposuction) yöntemi ile belirlenmiş olan vücut bölgesinde bulunan yağ tabakaları belirli oranlara kadar alınabilmektedir. Özellikle uzman muayene ve gözleminin ardından yapılan inceleme ve değerlendirmelere göre de yapılacak işlemin boyutları da tespit edilmektedir.

Bu kapsamda bu uygulama şekli ve işlemi kişiler arasında da farklılıklar taşıyabilmekte ve sonuçları da değişiklikler gösterebilmektedir. Yine alınan yağ miktarları da hastalar özelinde farklı oranlarda olabilmekte ve değişkenlik taşıyabilmektedir. İşlemler öncesinde ise genel olarak hastaların sağlık taramaları yapılmakta ve gerekli görülen test ve tetkiklerde kişilere uzmanlar tarafından titizlikle yapılmaktadır. Ardından ise yağ alma işlemi de yine uzman tarafından belirlenmiş ölçütler içinde yapılmaktadır.

Liposuction Sonrası Tekrar Yağlanma Olur mu?

Yağ aldırma (Liposuction) işlemlerinden sonra işlemin yapıldığı alanlarda tekrar büyük oranda yağlanma olması beklenmemektedir. Genel olarak orantılı ve dengeli olarak alınan yağların ardından kişilerin aynı vücut alanlarında aşırı bir yağlanma oluşması da genel olarak gözlenmemektedir.

Uygulamanın türü ve kişinin genel sağlık özellikleri gibi etkenlerde işlemin sonuçlarını etkileyen unsurlar arasında sayılmakta ve sonuçları da direk olarak etkileyebilmektedir. Bu kapsamda işlem sonrasında yapılması gerekenlerin tam olarak yapılması ve genel olarak sağlıklı kalınması ise sonuçların devamlılığı açısından artı değerler taşıyabilmektedir. Yine işlemin yapıldığı bölge ve işlemin boyutları da sonuçlar ve devamlılıklar açısından öne çıkan başlıklar olmaktadır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yağ aldırma (Liposuction) işlemi tanım ve uygulama olarak bölgesel bazlı işlemlerden oluşmaktadır. Yapıldığı bölge içinde mevcut yağ birikimleri bu yöntem ile alınmakta ve o bölge yağ yapılarından en ileri seviyelerde temizlenebilmektedir. Bu kapsamda bu işlem genel bir yağ alma veya kilo verdirme işlemi de olmamakta ve bu doğrultuda sadece belirli alanları kapsamaktadır.

Özellikle hem yaşlanmaya hem de farklı nedenlere bağlı olarak vücudun bazı temel bölgelerinde meydana gelen cilt görünüm bozukluklarının tedavileri içinde Liposuction yöntemi sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Bu kapsamda özellikle şu vücut bölgelerinde yağ alma işlemleri yapılabilmektedir;

  • Boyun bölgesi
  • Basenler
  • Bel ve çevresi
  • Kalça bölgesi
  • Karın bölgesi
  • Diz ve çevresi

Liposuction Fiyatları

Yağ aldırma (Liposuction) işlem ve uygulamalarının fiyatlarını etkileyen farklı konu başlıkları ve unsurlarda bulunmaktadır. Bu kapsamda özellikle uzman hekim seçimi ve seçilen sağlık kurumu fiyatlandırma konusunda belirleyici konu başlıkları arasında öne çıkabilmektedir. Yine işlemin uygulandığı bölge ve uygulamanın büyüklüğü de fiyatı etkileyen diğer unsurlar olarak ifade edilmektedir. Bunlar dışında ise kullanılan araç ve gereçler ile öncesinde yapılan test ve tetkik gibi unsurlarda toplam maliyetleri belirleyen ve yükseltebilen diğer başlıklar olarak kabul görmekte ve değerlendirilmektedir. Bu kapsamda yapılan işlemlerin fiyatları arasında ise değişikliklerin olması ise bu unsurlara bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Vaser Liposuction, Vajinal Estetik, Popo Büyütme, Labioplasti, Kombine Estetik

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp