Vücut-Şekillendirme-Ameliyatı-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Vücut Şekillendirme Ameliyatı Fiyatları Dora Hospital

Vücut şekillendirme operasyonlarının fiyatları, hastaların tercih ettikleri operasyona ve vücudun hangi bölgesinde değişiklik yapılacağına göre farklılık göstermektedir. Vücut şekillendirme ameliyatı öncesinde, estetik cerrahın muayenesinden geçilmesi ve vücudun hangi bölgelerine estetik müdahale gerektiğinin belirlenmesi gerekir.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Fiyatları 2023

Vücut şekillendirme operasyonları sonrasında, hastaların dış görünüşünde kesin farklılıklar meydana gelecektir. Kişilerin vücutlarında rahatsızlık duydukları bölgeler, vücut şekillendirme operasyonu sonrasında daha güzel bir görüntüye ulaşabilir. Hastaların talepleri ve estetik yaptırmak istenen bölgeler, doktorlar tarafından incelenerek, bölgeye uygulanacak vücut şekillendirme operasyonlarının türleri belirlenecektir.


Dora Sağlık Bilgi FormuVücut Şekillendirme Ameliyatının Kapsamı ve Özellikleri

Vücut şekillendirme operasyonunun genel özellikleri, aşağıda detaylıca ele alınmıştır:

Vücut şekillendirme ameliyatları, bölgesel ya da genel olacak şekilde uygulanmaktadır.
Hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına göre, vücut şekillendirme operasyonları belirlenmektedir.
Operasyon aşamasında, birden fazla işlem uygulanır ve hastaların tek bir ameliyatta, birçok estetik müdahale alması sağlanır.
Tüm vücut şekillendirme, lokal vücut şekillendirme ya da total vücut şekillendirme ameliyatlarıyla, bölgesel ve genel olarak estetik operasyonlar uygulanabilir.
Bir operasyon içerisinde kaç farklı yöntemin uygulanacağı, uzmanlar tarafından yapılacak inceleme sonrasında belirlenmektedir.
Vücut şekillendirme operasyonlarında bölgesel olarak çalışılmadığından, hastalara genel anestezi uygulanmaktadır.

1 saatlik vücut şekillendirme ameliyatı sonrasında, vücut problemlerinin tamamı giderilecektir. Vücut Şekillendirme Ameliyatı Fiyatları 1 saatlik vücut şekillendirme ameliyatının detaylarına göre değişiklik gösterebilir.Lokal Vücut Şekillendirme Ne Anlama Gelir?

Lokal bazlı vücut şekillendirme operasyonu, cilde uygulanan ultrasonik teknolojiyi temsil etmektedir. Cilt üzerinde herhangi bir kesi ya da delik oluşturulmadan ve cilde zarar vermeden, bölgesel olarak yağ dokularının yok edilmesine yardımcı olmaktadır. UltraShape V3 ışınları, bölgesel olarak kalan ve hiçbir uygulamayla yok edilmeyen yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamaktadır. Yağ dokuları parçalandıktan sonra, cilt yapısı sıkılaşmakta ve uygulama yapılan bölgelerin incelmesi sağlanmaktadır. Diyet ve egzersiz sonucunda erimeyen bölgesel yağlar, lokal vücut şekillendirme operasyonları sayesinde giderilebilir. Uygulama esnasında, yağ dokularının biriktiği bölgedeki derinin altına, ultrasonik enerjiler gönderilmektedir. Bacak, basen, kalça, karın ve bel bölgesinde meydana gelen yağ dokuları, lokal vücut şekillendirme operasyonu sonrasında yok edilebilir. Uygulama sonrasında, bölgesel olarak 3 ila 4 cm aralığında incelme yaşanacaktır.Tüm Vücut Şekillendirme Ameliyatı Nedir?

Tüm vücut şekillendirme operasyonu, hastalara birden fazla estetik işlemin uygulandığı ameliyatlardır. Tek ameliyat içerisinde, birçok vücut şekillendirme işlemi uygulanmaktadır. Bazı durumlarda, egzersiz ve beslenme yöntemleri, vücudun istenen formda tutulmasına yardımcı olmamaktadır. Kişilerin vücut ölçülerinin istenen boyutlara ulaşması için kombine şeklinde vücut şekillendirme operasyonları uygulanmaktadır. Tek bir ameliyat içerisinde birçok operasyon uygulanarak, hastaların tekrar tekrar narkoz almasının önüne geçilebilir. Tüm vücut şekillendirme ameliyatı sonrasında, vücutta orantısızlık oluşturan etkenlerin tamamı yok edilecektir. Tüm vücut şekillendirme operasyonlarında kullanılması gereken yöntemler, hastaların ihtiyaçlarına ve vücut yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ameliyat esnasında, meme protez, meme dikleştirme, karın germe, liposakşın ya da uyluk estetiği gibi birden fazla operasyon uygulanabilir.Total Vücut Şekillendirme Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Total vücut şekillendirme operasyonu, bölgesel anlamda yağlanma problemiyle karşılaşan kişilere uygulanmaktadır. Hastaların estetik açıdan daha orantılı bir vücuda sahip olması için liposakşın ve Cihantimur yağ transferi gibi uygulamalar, tek ameliyatta gerçekleştirilmektedir. Total vücut şekillendirme operasyonlarını önemli kılan nokta, birkaç bölgeye birden uygulanacak önemli cerrahi müdahalelerin, tek bir operasyon altında toplanmasıdır. Total vücut şekillendirme ameliyatında başarılı bir sonuca ulaşabilmek için kişilere özgü bireysel uygulamalar belirlenmelidir. Her hastanın, vücut tipi ve vücudunda meydana gelen problemler birbirinden farklıdır. Hastalara özgü total vücut şekillendirme operasyonları belirlenerek, daha doğal ve orantılı bir vücuda ulaşılabilir.

Total Vücut Şekillendirme Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

Total vücut şekillendirme getirileri, şu şekilde sıralanabilir:

Ameliyat esnasında, minimal düzeyde kesiler oluşturulmaktadır.
Ameliyat sonrası iyileşme dönemi oldukça hızlıdır.
Total vücut şekillendirme operasyonundan sonra, hacim kazanmış, şekillenmiş ve orantılı bir vücuda sahip olunmaktadır.
Vücut hatları, spor yapan fit bir kişinin sahip olduğu vücut hatlarına çok benzeyecektir.Total Vücut Şekillendirme Ameliyatının Uygulama Detayları

Total vücut şekillendirme işlemlerinin uygulanması için belli başlı prosedürlere uyum sağlanmalıdır. Hastalar ilk olarak ön muayeneden geçirilir ve muayene sonucunda, vücutta yağlanma problemi bulunan bölgeler tespit edilir. Yağlanma problemleri giderildikten sonra, Cihantimur yağ aktarma operasyonlarıyla, kalça büyütme operasyonları neştere ihtiyaç duymadan gerçekleştirilebilir. Ameliyat aşamasında bel bölgesinde kıvrım oluşması sağlanır ve karın bölgesinin daha dikkat çekici bir görüntüye kavuşması sağlanır.

Total Vücut Şekillendirme Ameliyatı Sonrası Nasıl İşler?

Total vücut şekillendirme sürecinden sonra, hastalara tek seans içerisinde tüm işlemler uygulanmış olacaktır. Total vücut şekillendirme uygulaması öncesinde ve ameliyat sonrasında, en yüksek konfor sağlanmaya çalışılır. Ameliyattan sonra, en az 1 gece hastanede yatan hastalar, durma göre taburcu edilmektedir. Total vücut şekillendirme operasyonu sonrasında, 1 haftalık dinlenme sürecine dikkat edilmelidir. 1 hafta dinlenildikten sonra, hastalar normal yaşantılarına devam edebilirler.Tüm Vücut Şekillendirme Ameliyatında Yapılan Uygulamalar Nelerdir?

Tüm vücut şekillendirme operasyonlarında, ihtiyaca göre birden fazla uygulama kullanılmaktadır. Hastaların fazla yağları alınırken, bölgesel deri toplama işlemleri yapılabilir ya da göğüs bölgesinde dikleştirme uygulamaları gerçekleştirilebilir. Liposakşın uygulaması, meme protez uygulaması, protezsiz meme dikleştirme operasyonu, meme büyütme ameliyatı, meme küçültme ameliyatı, popo dikleştirme ameliyatı ve karın germe ameliyatı başta olmak üzere, hastaların ihtiyacına göre farklı kombinasyonlar da uygulanabilmektedir.

Tüm Vücut Şekillendirme Operasyonu Karın Ameliyatı Detayları

Vücut şekillendirmede karın ameliyatını, özellikle kadınlarda bulunan aşırı yağlanma ve deri sarkma problemlerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Karın duvarının gergin olmasını sağlayan ve iç organların dışarıya doğru yönelmesini engelleyen kaslar, zaman içerisinde zarar görebilir. Kaslardaki gevşeklikler, karnın sarkmasına yol açmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılacak inceleme sonrasında, göbek deliğinin altında toplanan deriler kesilerek çıkarılmaktadır. Karın bölgesinde yer alan kas dokusu tekrar gerilerek, karnın daha sıkı bir forma sahip olması sağlanmaktadır.

Tüm Vücut Şekillendirme Ameliyatında Göğüs Büyütme

Tüm vücut göğüs şekillendirme operasyonu, ameliyatın bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Emzirme sonrasında form kaybeden ve küçülen göğüsler, tüm vücut şekillendirme operasyonuyla eski formlarına dönüştürülebilir. Emzirme ve doğum gibi sebeplerle, göğüs yapısındaki elastikiyet kaybolmaktadır. Göğüsteki form kaybı sonrasında, sarkmalar ve hacim kayıpları oluşmaktadır. Doğum ve emzirme sonrasında ortaya çıkan meme problemlerinin giderilmesi için tüm vücut şekillendirme operasyonu esnasında, meme büyütme ya da meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır.

Tüm Vücut Şekillendirme Ameliyatında Uyluk Düzeltme İşlemleri

Uyluk düzenleme operasyonları, tüm vücut şekillendirme ameliyatının bir parçasıdır. Normal doğum sonrasında ya da kalıtımsal olarak oluşan vajina problemlerinde, genital bölgenin estetik görüntüsü kaybolmaktadır. Çok aşırı kilo alan ya da hızlı kilo veren kadınların genital bölgesinde, sarkma problemleriyle karşılaşılır. Genital bölge düzeltme işlemleriyle, büyük dudaklar küçültülebilir ya da küçük dudak yapısı normale döndürülebilir.

Tüm Vücut Şekillendirme Operasyonu Sonrası İyileşme Dönemi

Vücut şekillendirme ameliyatı sonrasındaki iyileşme dönemi, en az 15 gün olarak belirlenmiştir. Ameliyattan sonraki iki gün boyunca, hastalar kontrol altında tutulmakta ve taburcu edilmektedir. Ameliyatın ardından, 1 hafta boyunca yatarak dinlenilmesi gerekir. Tüm vücut şekillendirme operasyonunun oluşturduğu etiklerin tamamen kalkması ve kişilerin normal hayatına dönmesi için en az 15 gün geçmelidir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp