Vaser-Liposuction-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Vaser Liposuction


Vaser Liposuction

Vaser liposuction vücut şekillendirme amacıyla gerçekleştirilen cerrahi operasyona denir. Teknolojinin gelişmesiyle güvenli ve kesin sonuçlar veren ülkemizde de birçok kişi tarafından yaptırılan bir yöntem olarak etkisi oldukça fazladır. Vücudumuzda yaş aldıkça daha fazla yağ birikmesi oluşur ve bu birikmeler bölge bölge gerçekleşebilir. Uygulanan yöntem ile fazla yağlar ince kanül mekanizmalarıyla alınarak sağlıklı bir yapı kazandırılır.

Vaser Liposuction 2023

Vaser Lipo Nedir

Vücudumuzda bulunan ve belirli bölgelerde toplanan yağların cerrahi operasyon ile alınma yöntemidir. Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. İsteyen kişilere yalnızca yağ alma işlemi uygulanabilirken isteyenlere meme estetik ve karın germe gibi operasyonların yanında ek olarak yapılabilir.

Cerrahi operasyona başlamadan önce lazer yöntemi kullanılır. Lazerle ses dalgalarının yağ hücreleri ile yağ labülleri arasındaki bağlantının ortadan kalkması sağlanır. Böylece fazla yağlar vücudumuzda akışkan bir hale gelir.


Vaser liposuction yöntemi son gelişmeler ile birlikte insan vücudunda morarma, kanama ya da dalgalanma gibi birtakım problemlerin önlenmesi sebebiyle Vaser Lipo denilen bir yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntem ile yağ aldırma işlemleri tamamen güvenli hale gelmiştir ve insan vücuduna karşı etkileri de en aza indirgenmiştir. Yağ aldırma işlemleri sağlığınıza herhangi bir tehlike teşkil etmez. Lazer ile vücudumuzda serbest bırakılan yağ hücrelerimiz tekli ya da ikili, üçlü salkımlar halinde vücudumuzda gezmeye başlarlar. İşlem ses dalgalarıyla yapıldığı için vücut dokusuna zararı olmaz.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuVaser Lipo Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir

Vaser liposuction insan vücudunda her bölge için uygulanabilir olan bir cerrahi operasyondur. Cinsiyet ayrımı olmadan kadınlar için de erkekler için de uygulanabilir. Kadınlara özel bacak bölgesi, bel bölgesi, karın bölgesi, basen bölgesi, sutyen altı bölgesi, sırt bölgesi, gıdı bölgesi başta olmak üzere yağ dokusunun fazla biriktiği her alana işlem yapılabilir.

Erkek bireyler için üst ve alt bacak bölgeleri, basen bölgesi, meme bölgesi, baldır bölgesi, gıdı bölgesi, diz bölgesi, karın bölgesi başta olmak üzere talep oldukça fazladır. Vücut yapısına ve dokusuna hiçbir zarar vermeden uygulandığı için işlem sonrasında vücuttan çıkarılan yağlar daha sonra farklı bölgelere dolgu amacıyla da kullanılabilirler. Vaser liposuction sonrasında vücuttan çıkarılan fazla yağlar genelde göğüs büyültme ya da popo büyültme ameliyatları için de ek olarak kullanılabilirler.

Uygulanan ses dalgası yöntemi sayesinde vücuttan alınan yağ dokusu zarar görmez. Bu sebeple vücudun farklı bir bölgesine dolgu olarak kullanıldıklarında ömürleri oldukça uzun olur. Son teknolojik bir yöntem olduğu için yağ aldırma operasyonlarına farklı bir soluk getirmiştir.

İşlem sonrası eğer göğüs büyültme operasyonu için dolgu olarak kullanılırsa kanıtlanan orana göre vücutta %80 oranıyla tutunma sağlarlar. Operasyon sırasında vücut dokusuna zarar verecek bir işlem olmadığı için operasyon geçirirken yaşanan kanamalar da minimuma indirilmiş olur.Vaser Lipo Teknolojisinin Avantajları Nelerdir

Yağ aldırma işlemi sırasında lazer yöntemi sayesinde yalnızca yağ dokusuna etki eden Vaser Liposuction yöntemi vücuttaki sinirlere, damarlara ve genel olarak dokulara hiçbir zarar vermez.

Vücuda verilen zararın en minimum olduğu tek yağ aldırma operasyonudur. İşlem sırasında sinirlere zarar vermez. Sinirlere hiç dokunulmadığından dolayı operasyon bittiğinde kişinin hissettiği ağrı da az olur. Damar bölgeleri korunduğundan dolayı operasyon sırasında kanama az olur.

Operasyon olurken yüksek miktarda yağ alınmasına rağmen kanama az miktarda kalır. Normal lazer operasyonlarında işlemin uygulandığı bölgenin etrafında yüksek miktarda ısı oluşur ve bu ısı oluşumu cilde zarar verir. Vaser Lipo uygulamasında bu ısı oluşmadığı için zarar da gözlenmez. Vaser Liposuction uygulamasından sonra vücutta ödem oluşması az görülür.

Güvenli bir yöntem olduğu için sağlıklı bir şekilde operasyon geçirirsiniz. Operasyon sonrasında az miktarda ödem oluşsa bile çok kısa sürede vücuttan atılır. Operasyon dünya çapında kendisini kanıtlamış ve güvenilirliği test edilmiş bir yöntemdir. İşlemde alınan yağlar özelliklerini kaybetmediklerinden yani canlı olduklarından dolayı vücudun başka bölgelerinde dolgu aracı olarak kullanılabilirler ve uzun ömürlü olurlar.

Yağ aldırma işlemi uygulanan kişinin kendi vücudundan çıkan yapılar olduğu için dolgu işlemi de güvenli ve sağlıklı bir şekilde ilerler. İşlem sonrasında morluk, dalgalanma ya da ciltte gözlemlenen düzensizlik oranları oldukça minimum düzeydedir.Vaser Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır

Vaser Liposuction işlemini yaptırmak isteyen kadınların merak ettikleri konulardan biri de işlemin kalıcı olup olmadığıdır. Tekrar kilo almak mümkün müdür gibi sorular oldukça merak edilir.

Vücudumuzda bulunan yağ hücreleri 16 yaşından sonrasında hep sabit sayıda kalır. Kilo alma dediğimiz durum yağ hücrelerinin artması değil vücudumuzda zaten bulunan yağ hücrelerinin hacimlerinin genişlemesidir. Uygulanan cerrahi yöntem ile vücudumuzda bulunan yağ hücrelerimizin sayısı azaltılır.

Yağ hücrelerinin sayısı azaldığı ve yerine yenileri gelemeyeceği için ileriki zamanlarda yağ hücrelerimizde genişleme olsa bile çok yüksek kilolara çıkma gibi bir durum yaşanmaz. Dengesiz beslenme gibi durumlar yaşandığında yine kilo alabilirsiniz ama operasyondan önceki durumunuza gelmezsiniz. Vaser Liposuction işlemi bittikten sonra çok fazla düzensiz beslenirseniz ve kendinize dikkat etmezseniz ameliyatın avantajları azalmaya başlar.

Ameliyatı olan bir kişiye asla kilo almayacağı gibi bir durum söz konusu olmaz fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta ameliyat sonrası beslenmeye dikkat etmektir. Egzersiz yapmak, düzenli beslenmek ve kendinize dikkat etmek ameliyatın avantajlarını korumanızı sağlar.

Kilo alma durumu yaşansa bile alınan yağlar sebebiyle kilo tek bir bölgede toplanmaz ve eşit dağılım gerçekleşir. Bu da sağlıksız bir görünümü engeller. Çok fazla düzensiz olunmadığı ve dikkat edildiği müddetçe ameliyat sonrası kazanılan sağlıklı görünüm kendisini korur. Sağlık beslenmek işin anahtar noktasını oluşturur.Operasyonun Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Vaser Liposuction operasyonu yalnızca yağ hücrelerine etki ederek vücudun dokusuna, sinirlere ve damar bölgelerine zarar vermediğinden dolayı hastanın iyileşme süresi de normalden hızlı olur. Ödem oldukça az olur ve çabuk atılır. Morarma ya da kanama gibi durumlar oldukça az yaşanır.

Operasyonun ertesinde kişi en fazla 1 hafta içerisinde gündelik yaşantısına tam anlamıyla dönüş yapabilir. Oluşan minimum düzeyde ödemlerin vücuttan atılması da operasyonu yaptıran kişinin bünyesine göre farklılık gösterebilir. 3 hafta ile 6 hafta arasında değişebilen bir süreç içerisinde her hasta vücudundaki ödemlerden kurtulur.6 haftanın geçmesiyle birlikte kişinin vücut hatları belirginlik kazanmaya başlar. Ödem atma sürecini daha hızlı hale getirmek istiyorsanız masaj uygulatabilirsiniz. Vaser Liposuction operasyonu sonrasında vücut yağ hücrelerini parçalama işlemine devam ettiği için protein ağırlıklı bir diyet süreci hastalar için sağlıklı olacaktır.

Karbonhidrat kullanımı operasyondan sonra azaltılmalıdır. Dilerseniz uygulayacağınız diyet programı için uzman bir diyetisyen ile görüşebilirsiniz. Belirli bir bölge kuralı olmadığı için orantısızlık ya da yağlanmanın çok fazla olduğu her bölgede operasyon sağlıklı bir biçimde uygulanabilir.

Operasyon sonrasında belirli bir süre her hasta korse giyer. Bu süre 2 hafta ya da 3 hafta arasında değişkenlik gösterebilir ama her hastanın giymesi gerekir. İşlem sonrası en fazla 2 gün sonrasında banyo yapabilir durumda olursunuz.

Vajinal Estetik, Popo Büyütme, Labioplasti, Kombine Estetik, Karın Estetiği

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp