Uyluk-Germe-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Uyluk Germe Fiyatları

Uyluk germe operasyonu fiyatları konusunda net bir açıklama yapmak mümkün olmamaktadır. Uzman bir doktor tarafından yapılacak muayeneler neticesinde uygulama yöntemi belirlenmektedir. Operasyon planı yapıldıktan sonra fiyat bilgisi de tarafınızla paylaşılacaktır.

Uyluk Germe Fiyatları


Uyluk germe ameliyatı fiyatlarına etki eden faktörler şu şekilde listelenebilmektedir:

-Uygulama yöntemi
-Uyluk bölgesindeki sarkmanın yoğunluğu
-Bölgedeki yağlanma miktarı
-Doktorun uzmanlığı
-Liposuction tercih edilip edilmemesi


Dora Sağlık Bilgi FormuUyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Uyluk germe ameliyatı, kalça ve uyluk bölgelerinde bulunan fazla yağ ve derinin alınmasına yardımcı olan estetik cerrahi yöntemi olarak tanımlanabilmektedir. Operasyon neticesinde bölge sıkılaştırılarak estetik görünüme tekrar kavuşturulmaktadır. Uyluk Germe Fiyatları ise uygulama yöntemine göre değişiklik gösterebilir.Uyluk Germe Ameliyatı Yapılabilen Kişiler

Uyluk germe operasyonu yapılabilen kişiler genellikle 40 yaş ve üstündeki kişilerdir. Ciltte sarkma ve gevşeme sorunlarının meydana gelmesi halinde gerekmektedir. Ciltte sarkmalara neden olabilen sıkıntılar şu şekilde kendini gösterebilmektedir:
Özellikle yaşlanma sıkıntıları gibi sebepler neticesinde ciltte sarkma ve gevşeme problemleri yaşanabilmektedir. Uyluk germe operasyonu yaşlılık sebebiyle oluşan sarkmaların önüne geçebilmektedir.
Aşırı kilo alınması uyluk bölgesinde de yağlanmaya sebep olmaktadır. Bu kiloların verilmesi ise sarkmalara neden olmaktadır. Uyluk germe operasyonu ile bölgede oluşan deri fazlalığı alınabilmektedir.
Menopoz dönemi vücutta pek çok değişikliğe neden olmaktadır. Bu değişikliklerden bir tanesi de cilt sarkmalarıdır. Menopoz döneminde oluşan uyluk sarkmalarını düzeltmek için uyluk germe ameliyatı kullanılabilmektedir.
Bacak bölgesinde yağlanma kişiyi estetik görünümden uzaklaştırmaktadır. Bu durumlarda estetik bir görünümüne tekrar kavuşabilmek için de uyluk germe ameliyatı ideal bir tercihtir.Uyluk Germe Yöntemi Karar Süreci

Uyluk germe estetiği yönteminin belirlenmesi için öncelikle hastanın uzman bir doktora başvuru yapması gerekmektedir. Doktor hasta üzerinde detaylı bir muayene gerçekleştirmektedir. Bu süreçte hasta ve doktorun sağlıklı bir iletişim kurması büyük önem arz etmektedir. Çünkü hastanın uyluk germe operasyonundan beklentisine uygun bir yöntem belirlenmesi gerekecektir. Muayene sırasında yağ ve deri sarkmaları incelenerek liposuction ve lipomatik gibi yöntemlerin tek başına yeterli olup olmayacağı belirlenmektedir. Hastanın tek sıkıntısının yağlanma olması halinde bu yöntemler tercih edilebilmektedir. Ancak sarkmalar meydana gelmişse bu durumda uyluk germe estetiğinin tercih edilmesi gerekecektir. Uyluk germe ameliyatında karar kılındıktan sonra doktor ameliyata destek olması amacıyla liposuction tedavisi de uygulayabilmektedir.Uyluk Germe Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyluk germe ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde listelenebilmektedir:

Uyluk germe operasyonu cerrahi bir müdahaledir. Bu nedenle tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi hastanın ameliyattan bir hafta önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kesmesi gerekmektedir.
Bazı bitkisel takviyeler de aspirin gibi kan sulandırıcı etki gösterebilmektedir. Bu nedenle bitkisel çay içmek istiyorsanız doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.
Sigara ve alkol kullanımı, iyileşme sürecinin yavaşlamasına ve enfeksiyon riskinin artmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi sebepler nedeniyle en az bir hafta önce bırakılmalıdır.
Ginseng, CO-enzim Q gibi multivitaminler kanı sulandırıcı vitaminlerdir. Bu nedenle en az bir hafta önce kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.
Uyluk germe ameliyatı öncesinde birkaç gün önce hasta hastaneye yatırılarak müşahede altında tutulabilmektedir.
Ameliyat öncesinde hastanın yetersiz beslenmemesi gerekmektedir. Bu nedenle ağır diyetlerden kaçınmak faydalı olacaktır.
Ameliyat öncesinde soğuk algınlığı gibi bir durum olması halinde hastanın doktorunu bilgilendirmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda ameliyat ertelenebilmektedir.
Ameliyat dönemi hastanın adet dönemine denk geliyorsa doktorla bu bilginin paylaşılması gerekmektedir. Böyle bir durumda ameliyat adet dönemi sonrasına ertelenebilmektedir.Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk germe operasyonu, üst bacak bölgesindeki sarkmaların ve yağlanmanın önüne geçmek için yapılmaktadır. Operasyona dair bilinmesi gerekenler ise şu şekilde belirlenmektedir:

Uyluk germe ameliyatında kişiye genel anestezi uygulanmaktadır.
Ameliyat genel olarak 1 ila 2 saat aralığında sürmektedir. Ancak bu konuda net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır.
Ameliyat sürecinde yapılması gereken ilk işlem hastanın bölgedeki yağ dokusunun çıkarılmasıdır.
Yağlanmanın alınmasından sonra sıkılaştırma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uyguk bölgesinde bulunan sarkmaların toparlanabilmesi için bölgedeki fazla derinin gerilmesi gerekecektir.
Fazla derinin gerilmesi işlemi kasık bölgesine doğru dikey bir şekilde yapılmaktadır.
Deri fazlası çıkarıldıktan sonra uyluk germe ameliyatı tamamlanmaktadır.Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyluk germe operasyonunun ardından dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde listelenebilmektedir:
Hastanın en az bir hafta spor yapmak gibi yoğun hareketlerden uzak durması gerekmektedir. Uyluk germe ameliyatı hastanın üst bacak bölgesinde gerçekleşen bir ameliyat olduğu için bu bölgeye yüklenmek doğru olmayacaktır.
Hastanın birkaç haftalık süreçte korse kullanması gerekmektedir.
İlk birkaç gün operasyonun gerçekleştirildiği bölgede şişlik olabilmektedir. Bu durumun kişiyi endişelendirmesine gerek bulunmamaktadır.
Hastanın çok ciddi bir ağrı çekmeyeceği söylenebilmektedir. Oluşan ağrılar için işleminizi gerçekleştiren doktor size uygun bir ilaç reçete edecektir.
Drenlerin alınması için gereken süre ortalama 1 ila 3 gündür.
Erimeyen dikişler 1 ila 3 hafta içerisinde alınmaktadır.
Uyluk germe operasyonu geçiren kişinin birkaç gün yürümekte zorluk çekme ihtimali bulunmaktadır. Maksimum 4 gün içerisinde bu sorunun ortadan kalkacağı tahmin edilmektedir.
Kişi uyluk germe ameliyatından sonra duş almak için 48 saat beklemelidir.
Kişinin uyluk germe ameliyatından sonra en az 1 hafta ağır kaldırmaması gerekmektedir. 1 hafta sonra ise doktor muayenesi sonucunda karar verilecektir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonucunda Oluşabilecek Komplikasyonlar

Uyluk germe ameliyatı riskleri, genellikle çoğu kişinin karşılaşmadığı durumlardır. Ancak nadiren de olsa bazı komplikasyonlar gelişebildiği için bu konuda bilgi sahibi olmanız önem arz etmektedir. Uyluk germe ameliyatı sonucu gelişme potansiyeli olan komplikasyonlar şu şekilde listelenebilmektedir:

Kanama sık rastlanan bir komplikasyon değildir. Ancak yine de ameliyat sonrasındaki on gün içerisinde kişinin kan sulandırıcı ilaçlar almaması tavsiye edilmektedir. Aspirin böyle bir ilaçtır. İlaç kullanmadan önce doktora danışarak kan sulandırıcı ilaçlar hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir.
Estetik operasyon sonucunda enfeksiyon yaşanması riski oldukça düşüktür. Ancak yine de böyle bir sorun yaşanması durumunda öncelikle antibiyotik tedavisi uygulanacaktır. Gerekli olması halinde ek cerrahi girişimler de uygulanabilmektedir.
Uyluk germe operasyonu sonucunda cilt duyusunda bazı değişiklikler meydana gelebilmektedir.
Nadiren de olsa gözle görülebilecek cinsten cilt kalıntıları oluşabilmektedir.
Uyluk germe ameliyatından sonra bacak bölgesinde oluşan deformasyona da bağlı olarak iz kalmaktadır. Bu iz kişi ayaktayken görülebilen bir iz değildir. Aynı zamanda bikini giyildiğinde de belli olacağına dair bir endişeniz olmasına gerek bulunmamaktadır. Yalnızca bacakların açık olduğu durumlarda iç kenarlardan görülebilmektedir. İzler ilk ay yoğun bir şekilde gözükse de daha sonra bu görünüm azalmaktadır. Ancak çok nadiren de olsa anormal bir şekilde gelişen izler oluşabilmektedir. Bu durumda genellikle cerrahi müdahale yapılmaktadır.
Özellikle sigara içen kişilerde iyileşme dönemi diğer kişilere kıyasla çok daha uzun sürebilmektedir. Bu durum pansuman ve cerrahi müdahale gerektiren yara açılmalarına da neden olabilmektedir.

Bu riskler çok nadir rastlanan olasılıklardır. Doktorunuz operasyon öncesi sizi detaylı olarak bilgilendirmektedir. Uyluk germe ameliyatı yaptıran kişilerin genellikle estetik görünümlerinden son derece memnun kaldıkları bilinmektedir. Uyluk ameliyatına dair sorularınızı cevaplandırmak ve Uyluk Germe Fiyatları bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp