Sekonder-Rinoplasti.jpg


Sekonder Rinoplasti

Bu işlemin anlamı, bir kişinin daha önce her hangi bir burun ameliyatı geçirdikten sonra ikinci bir ameliyatın mecbur olduğu durumlardır. Sekonder Rinoplasti ismi ile bilinir. Burnunda bir değişiklik yaptıran kişi, herhangi bir nedenden ötürü bir takım nefes alma zorluğu ya da tıkanma problemleri yaşayabilir.

Sekonder Rinoplasti 2022

Bu durumun giderilmesi için de kişi ikinci bir ameliyata girer. Bu ameliyat neticesinde nefes alma sorun tam anlamıyla çözüme kavuşturulur. Bundan farklı olarak bir de ilk ameliyat sonrası bir takım travma sorunları oluşabilir. Burun şeklinde düzensizlikler çıkar ve bu yüzden de ikinci bir ameliyat gerekebilir.


Dora Sağlık Bilgi Formu
Burun ameliyatı için yapılan işlemler arasında burundaki eğriliğin düzeltilmesi de yer alır. Bunun dışında burun deliklerindeki farklılıklardan ötürü yapılan düzeltmeler ya da burun ucundaki bir takım bozukluklar için de ameliyat yapılır. Ancak bunun neticesinde sonradan bir takım nefes alma problemleri oluşabilir. Bunun için de ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyulur.

Kimi zaman, burnun kişinin yüzüne göre daha küçük ya da gereğinden büyük olduğu görülür. Bunun için burun ameliyatları yapılır. Burun ameliyatları çok ciddiye alınması gereken, önemli ve hassas ameliyatlardır. Özellikle de Sekonder Rinoplasti işlemi, daha da dikkat edilmesi gereken bir ameliyattır.Bunun nedeni ise burun ameliyatında kemik dokusu veya kıkırdak bölümleri, ameliyatta aranan kısımlardır. Fakat ilk ameliyatta bunlar tüketildiği için, vücudun kıkırdak dokusunun fazla olduğu yerlerinden bu dokular alınır. Bu alınan kıkırdak dokusu, ikinci burun ameliyatında kullanılır.

Üstelik bu şekilde farklı yerlerden alınan kıkırdak dokuları, buruna göre şekillendirileceğinden dolayı ameliyat esnasında istenilen durumun yakalanması büyük bir özen istemektedir. Bu nedenle böylesi ikinci burun ameliyatları oldukça önemli ve dikkat isteyen ameliyat türleri arasındadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp