Nasır Nedir?

Title:

Description:Nasır Nedir?

“Üzerindeki fazla baskı veya sürtünme dolayısıyla cildin kendini altındaki yapıları kurtarmak için, kalınlaşma ve sertleşmesidir.“ Op.Dr. Mahmut Kalender

Nasırlar vücutta en sık ayaklarda olur. Sağlıklı, buna sebep olan yapısal bir bozukluğu olmayan kişilerde sadece üzerindeki baskı kaldırılıp istirahate alındığında kendiliğinden düzelir. Ayağın beslenmesini bozan diyabet gibi rahatsızlıklarda hemen doktorunuza başvurmanız gereklidir.

Altta yapan yapısal bir bozukluk varsa bunion, metatarsal (tarak kemiği) eğrilikleri, halluks valgus, çekiç parmak, pençe parmak, kemiksel uzatılar vb düzeltilmeden bu düzelmez ve ağrılıdır.

Nasır oluşumunu önlemede veya tedavisinde özel tabanlıklar, ayakkabılar, koruyucu pedler, ilaçlar denenebilir. Bunlarla düzelmediği durumlarda cerrahi operayon gerektirir.

Doktorunuz çekilecek grafilerle sebebi ve derecesini ortaya koyduktan sonra nasır oluşturan ana sebebe yönelerek tedaviyi seçer.

Op. Dr. Mahmut Kalender

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Kategori
Ortopedi

Yorum Yapın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir. İşaretli alanların doldurulması gereklidir *Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Whatsapp Hattımız

7/24 Arayabilir & Soru Sorabilirsiniz
0507 178 17 78


Dora Hospital Fulya

Dora Hospital Adres :
Fulya Mahalle, Yavuz Sokak.
No:7, 34758 Şişli / İstanbul


Sosyal Medyadan

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Ortopedi Bilgi Hattı
Estetik,Diş ve Obezite Bilgi Hattı
Diğer Bölümler Bilgi Hattı