Popo-Estetigi-Dora-Hospital-Hastanesi-1200x679.jpg

Popo Estetiği


Popo Estetiği

Popo estetiği kişinin vücudunun yapısına uygun olacak şekilde popo bölgesinde gerçekleştirilen cerrahi operasyonlardır.

Fazla belli olmayan basenler, poponun üst kısmının dış tarafa doğru hafif bir şekilde çıkıntı olduğu, bel kısmının ince olması ve sırttaki kavisli bölgeyle doğru orantıda bir birleşim hedef alınarak ideal bir görünüm elde etmek hedeflenir. Popo bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlar kişinin istediği şekilde ideal bir görünüm oluşturmak için her zaman yeterli gelmeyebilir.

Popo Estetiği 2023

Basen bölgesi, popo bölgesi, bel bölgesi, belden popo bölgesine geçiş kısımları, bacak bölgesi, karın bölgesi hep birlikte ele alınarak istenilen görüntü bir bütün halinde elde edilmeye çalışılır. İdeal görünüm dediğimiz olayın gerçekleşebilmesi sayılan tüm bölgelere cerrahi bir dokunuş gerektirebilir. Popo estetiği farklı yöntem çeşitlerine sahiptir. Yağ enjeksiyonu dediğimiz yöntem en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. İşlem süresi oldukça kısadır. Enjekte yöntemi sayesinde hızlı bir işlem gerçekleştirilir ve işlem sonrası da birçok yönteme göre daha kolay atlatılır.


Yağ dokusu kişinin kendi bedeninden farklı bölgelerden alınan yağ hücrelerinden oluştuğu için sağlıklı ve risksiz bir yöntem olur. Yağların popo bölgesinde tutunması %80 oranında gerçekleşir. Bel bölgesi, basen bölgesi ve sırt bölgesi Vaser Liposuction adını verdiğimiz yöntem ile yağ hücrelerinden arındırılır ve inceltilir. Buradan alınan yağlar isteğe göre popo bölgesine enjekte edilir ve ideal görünüm bu şekilde yakalanmış olur.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuPopo Estetiği Nedir

Çeşitli yöntemler kullanılarak popo bölgesinin istenilen ideal görünüme kavuşturulması için gerçekleştirilen operasyon bütününe popo estetiği denir. Kalça bölgesinin olduğundan daha yuvarlak olması ve dik durması kişiye daha estetik görünebilir ve isteği üzerine operasyonlar ile bu görünüme kavuşabilir.

En risksiz yöntem popo bölgesine yağ enjekte edilmesidir. Enjekte edilen yağlar kişinin fazla toplanmış bölgelerden alınır ve kök hücre içerir. Canlı yağ hücreleri olduğu için de elde edilen popo görüntüsü kalıcı olur.

İşlem sonrası enfeksiyona karşı antibiyotik ve ağrılara karşı da ağrı kesici yazılır. Yağ enjekte edilen yöntemlerde hastalar genelde 1 gece için hastanede kalırlar. 3 hafta gibi bir süre boyunca özel tasarım korse takarlar. 1 hafta içerisinde de normal gündelik yaşantılarına geri dönebilirler. Popo estetiği yöntemlerinden bir diğeri de popo protezi dediğimiz yöntemdir.

Silikon malzemeden protezler kullanılarak popo bölgesi dikleştirilir ve hacmi büyütülür. Cerrahi operasyon olduğu için poponun kıvrımları arasında kalacak şekilde en fazla 8cm uzunluğunda bir ameliyat izi bırakır. Yağ enjekte yöntemiyle kıyaslanacak olursa protez yönteminin ameliyat sonrası biraz daha zorlu geçer. Daha çok ağrı olabilir ve iyileşme süreci de daha uzun olur.

Protez takıldıktan sonra etrafı yağ enjekte yöntemiyle şekillendirilirse doğal bir görünüm elde edilir. Canlı yağ hücrelerinin şekillendirmeye yardımcı olması sebebiyle sonuç daha etkili olacaktır.Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir

Popo estetiği ameliyat yöntemlerinden en çok kullanılanlardan biri de popo kaldırma ameliyatlarıdır. Popo kaldırma ameliyatları yaşı ilerlemiş kimselerde görülen sarkmalara ya da çok hızlı bir şekilde kilo almak ve vermek sebebiyle oluşan sarkmalara müdahale amaçlı gerçekleştirilebilir.

Popo kaldırma ameliyatı aslında bir germe operasyonudur. Sarkma yapmış ya da fazlalık durumunda olan deri alınarak yerine dolgu yapılabilir. Cerrahi operasyon olduğu için ameliyattan önce hastaya genel anestezi uygulanır. Ameliyat sonrasında 1 gece süresince hastanede kalınması gerekir. Dikiş olduğundan dolayı 2 hafta geçtikten sonra dikişlerin alınması için yine hastaneye gelinir.

Operasyon bitiminden 15 gün kadar bir süre geçtiğinde kişi yavaş yavaş normal yaşantısına geri dönüş yapabilir. Popo estetiği içerisinde olan kaldırma yöntemi uygulandığında 1 buçuk ay kadar yaptıran kişi ağır gelecek sporlardan uzak durmalıdır.

1 ay geçtikten sonra hafif egzersizler ve yürüyüşlere çıkılabilir. Popo bölgesini dikleştiren ya da kaldıran operasyonlardan sonra dikiş izleri ve ameliyat izleri zamanla silikleşir ve yaptıran kişinin cildiyle uyumlu bir renge bürünür. Üç türlü yöntem içerisinden protez takma, yağ enjekte etme veya germe işlemlerinden hastanın vücut yapısına bakılarak en uygun olanı tercih edilir.

Bazı hastaların kendi isteği ve vücut yapılarına göre işlemler aynı anda da gerçekleştirilebilir. Popo kaldırma işleminden sonra yağ enjekte edilmesi gibi durumlar olabilir.Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cerrahi operasyonlar ile popo estetiği yaptırmak isteyenler öncelikle birtakım sebeplerden dolayı doğal yapısı bozulmuş, sarkma meydana gelmiş, normal vücut yapısına göre küçük kalan bir popo bölgesine sahip olan kişilere öncelik tanınır. Her kişide uygulanan yöntem farklılaşabilir.

Operasyonların içerisinden sizin için hangi yöntemin en iyisi olacağına uzman doktor muayene ettikten sonra karar verir. Uzmanlık gerektiren bir ameliyat olduğu için ameliyatı gerçekleştiren doktoru seçerken alanında bilgili olmasına ve profesyonel bir hastane ortamında yapılmasına dikkat etmeniz gerekir.

Ameliyat öncesi kanı sulandıran ilaçlar kullanılmamalıdır. Sigara ya da alkol gibi maddeler hem ameliyatı hem de iyileşme sürecini etkilediği için en az 1 ay süreyle bırakılması faydalı olur. Popo estetiği ameliyatına girmeden önce bitkisel çay kullanımı da tercih edilmemelidir. Alkol kullanan biriyseniz özellikle son 2 gün alkol tüketmemeniz gerekir.

Tansiyon hastası olan kişiler ameliyat olacakları zaman ilaçlarını almalılar fakat bol su tüketmemelidirler. Genel anestezi uygulanacağı için ameliyata girmeden evvel 6 saat için bir şey yemeyip içmemek doktorların tavsiye ettiği bir durumdur.

Ameliyata girmeden önce vücut yapınız ve sorunlu bölgeler belirlenerek nasıl bir yol izleneceği sizinle de görüşülür ve bilgi verilir. Ameliyatın tam teçhizatlı bir hastanede yapılması sağlık ve ameliyatın en risksiz şekilde yapılması açısından oldukça önemlidir. Uzman doktor size izlenecek yolu detaylarıyla anlatır.Popo Estetiği İyileşme Süreci

Popo estetiği operasyonlarından hangisi tercih edilirse edilsin hasta 1 gece olmak suretiyle hastanede kalır. Cerrahi operasyon gerçekleştiği için ameliyatlı olan bölgede ödem oluşumu görülür. Ödem sorununu en hızlı şekilde ve hafif geçirmek için doktorun tavsiye ettiği özel tasarım bir korse takılır ve bu korse ile 4 hafta süre geçirilir.

Ameliyat sonrasında ilk günler hasta hareket ederken zorluk yaşayabilir. Ağrılar oluşabilir ve ağrılar için doktor ağrı kesici verir. İlaçların doktorun söylediği dozda alınması gerekir. Ağrıların ve sızının olması ilk günler için oldukça olağan bir durumdur. Hasta oturmakta çok zorluk çekmez ve oturmanın sağlık için olumsuz bir etkisi olmaz. Popo estetiği sonrasında ödemle birlikte operasyon gerçekleştirilen bölgede çok hafif ölçüde morluklara rastlanabilir.Ödemler ve morluklar 1 ay sonunda tamamen ortadan kalkar ve hastanın iyileşme süreci bundan sonrasında hız kazanır. 2 haftalık bir süre içerisinde ağır hareketler ya da spor yapmamak gerekir. 2 hafta bittiğinde ise hafif egzersiz hareketleri, yürüyüşler düzenlenebilir.

Operasyon bitiminden sonra 3 gün geçtiğinde kişi banyo yapabilir. Banyo yaptığınız zamanlarda takmış olduğunuz korseyi çıkarabilirsiniz. Ameliyat sonrasında doktor muayene için hastanede çağırır. Muayeneler genellikle ilk haftanın sonunda, ilk ayın sonunda ve 6. ayın sonunda gerçekleştirilir. Muayenelerin amacı enfeksiyon riskini en aza indirgemek ve sağlıklı bir süreçten emin olmaktır.

Liposuction, Vaser Liposuction, Vajinal Estetik, Popo Büyütme, Labioplasti

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp