Popo-Buyutme-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Popo Büyütme


Popo Büyütme

Popo büyütme operasyonları hem kadınların hem de erkeklerin başvurduğu bir işlem olmaktadır. Bunun nedeni ise yaşın ilerlemesi ile birlikte kasların erimesi ve böylelikle de düzleşme eğilimi göstermesi olmaktadır. Kasların düzleşmesi ile birlikte estetik kaygısının ortaya çıkmasıyla kişiler büyütme, küçültme, dikleştirme veya kaldırma gibi birçok işleme başvurması mümkün olmaktadır. Bu operasyonlar sonucunda da istenilen estetik görüntü ortaya çıkmaktadır.

Popo Büyütme 2023

Popo şekillerini genetik birçok şekilde etkilemektedir. Yapısı itibari ile popo büyük kas gruplarından oluşmasından dolayı operasyonlar esnasında kas gruplarına dokunulmadan işlemler yapılmaktadır. Bazı kişilerde kalça basık ve düşük bir şekilde olabilmektedir. Bu gibi durumlarda hem popo büyütme hem de orantılı bir şekilde yükseltme yapmak mümkün olmaktadır.


Sportif aktiviteler ile popoyu şekillendirmek ya da popo büyütme mümkün olmaktadır. Bu yüzden de cerrahi müdahalelere başvurma süreci en son çözüm olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Yapılan sportif aktivitelere rağmen istenilen görünüş elde edilmemesi durumunda ise kalça büyütme operasyonları hakkında doktorlar ile görüşmek mümkün olmaktadır.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuPopo Estetiğinde Hangi Uygulamalar Tercih Edilir?

Popo büyütme estetiğinde yapılan uygulamalar genellikle estetik görüntüsünü sevmeyen kadınlar tarafından daha çok tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Operasyon esnasında kullanılan 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin hangisinin daha iyi sonuç verdiği veya nasıl işlemlerden geçilerek yapıldığı birçok kişinin aklında soru işareti yaratmaktadır.

Popo büyütme uygulamaları 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu uygulaması, popo silikonu ve popo kaldırma operasyonu olmaktadır. He birinin yapılma amacı ve yapılacağı kişilerin fiziki özellikleri değişkenlik göstermektedir.

Operasyonların detayları ise şu şekildedir;

  • Yağ Enjeksiyonu Uygulaması: Diğer bir adı ile de Liposuction yöntemi genellikle bel, basen ve popo altında bulunan kısımlardaki yağların alınması sonucunda istenilen estetik görüntüye ulaşılmasını sağlamaktadır. Böylelikle de kalça kısmında şekil bozukluğuna yol açan yağlardan popoyu kurtararak istenilen şekil ortaya çıkmaktadır.
  • Popo Silikon Yöntemi: Bu yöntem yağ enjeksiyonu uygulaması yapılmasına rağmen istenilen görüntüye ulaşılamaması veya yağ alma istemi yetersiz kalması durumunda tercih edilmektedir. Bu yöntem ile birlikte kalça istenilen boyutta ve istenilen şekilde dik hale gelmektedir.
  • Popo Kaldırma: Popo estetiği yapılırken kullanılan bu yöntem ise genellikle önceden çok fazla kilolu olup daha sonrasında zayıflaması ile birlikte kalça kısmında ki büyük kas gruplarının erimesi ile tercih edilmektedir. Bu yöntemin kullanılmasında ki temek amaç verilen fazla kilolar ile birlikte ortaya çıkan deri fazlalıklarından kurtularak istenilen kalkık popo görüntüsüne ulaşmak olmaktadır.

Birçok farklı şekilde gerçekleşebilecek olan bu uygulama öncelik olarak alanında deneyimli bir cerrah ile görüşülerek yapılması gerekmektedir. Kişinin fiziki durumu, hangi operasyona uygun olduğu ve tıbbi geçmişinin ne olduğu gibi birçok faktöre bakılarak işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.Yağ Transferi ile Popo Büyütme

Yağ transferi ile popo büyütme işlemleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlanan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu işlemin temel amacı ise kişinin vücudunun belli bölgelerinden alınan yağların enjeksiyon yöntemi ile kalçaya enjekte edilmesi ve böylelikle de kalçanın hacmini arttırarak istenilen şekle kavuşmasını sağlamaktadır. Yapılacak bu işlem hem belli bölgelerin daha iyi bir estetik görüntüsünün ortaya çıkmasını sağlamakta hem de kalçanın şekillenme ve büyümesine yardımcı olmaktadır.

Yağ transferi ile popo büyütme işleminin iki farklı temek amacı olmaktadır. Bu amaçlardan ilki kalça hacminin istenilen şekilde arttırmak ve belirgin bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. İkinci temel amacı ise kalçanın istenilen hoş kıvrıma ulaşmasını sağlamaktadır. Ancak bu işlem sadece kalça bölgesinde değil bel bölgesinden başlanarak yapılması olmaktadır.

Tercih edilecek yağ transferi uygulamasının kişiye sunmuş olduğu birçok avantaj ve fayda bulunmaktadır. Bunları ise şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır;

Kalçaya enjekte edilecek olan yağlar ile kalça kıvrımlarını istenilen çizgiler oluşacak şekilde yeniden düzeltebilme imkânı olmaktadır. Böylelikle de protezlerde ki gibi kalçanın üst kısmı yerine kalçanın tümüne müdahale edebilme şansı bulunmaktadır.
Karın, bel veya sırt bölgesinde bulunan yağlar şekillendirme işlemi esnasında kullanılan yağ kütleleri olmasından dolayı sadece kalçaya yapılan işlem olmamaktadır. Böylelikle de istenilen popo estetiğine ek olarak daha kıvrımlı bir hattın ortaya çıkması yağlanmaktadır.
Protez yerine vücutta bulunan bir doku kullanılmasından dolayı yabancı bir cisim ile bu operasyon gerçekleşmemektedir. Böylelikle de yara izi neredeyse yok denecek kadar az olmakta ve iyileşme süreci daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.Silikon Protez ile Popo Büyütme

Popo büyütme işlemi için tercih edilecek olan tek yöntem yağ transferi uygulaması olmamaktadır. Özellikle kişilerde istenilen yağ miktarı olmaması durumunda silikon protez ile popo büyütme işlemi tercih edilmektedir.

Popo silikonu genellikle meme silikonu ise aynı içeriğe sahip olmaktadır. Ancak kullanılacak olan bölgenin anatomik olarak farklılık göstermesinden dolayı şekli daha farklıdır. Operasyon esnasında ise kuyruk sokumuna küçük bir kesi atılmaktadır. Bu kesi ile birlikte popo kaslarının içerisine istenilen boyutta silikon protez yerleştirilmektedir. Yerleştirilen bu protez ile de poponun üst kısmı dolgunluk kazanmış olmaktadır.

Kuyruk sokumundan yapılan bu operasyonda gözle görülür derecede bir iz kalmamaktadır. Bununla birlikte de yapılan protezler vücut içerisinde herhangi bir erime göstermemesinden dolayı ömrün sonuna kadar vücutta kalmaktadır. Yapılan çalışmalar sonrasında ise herhangi bir şekilde insan sağlığına olumsuz etkisi bulunmamaktadır.Protez ile Popo Büyütme Sonrası İyileşme Süreci

Protez ile popo büyütme sonrası iyileşme süreci genellikle işlem sonrasında 1 gece hastanede yatılması ve hastanın gözlemlenmesi ile başlamaktadır. Ameliyatın bitmesi ile birlikte kişinin en iyi sonucu alması için 3 ila 4 hafta boyunca korse kullanması önerilmektedir. Böylelikle de ödem veya şişlik gibi komplikasyonların oluşumu en aza indirilmektedir.

İyileşme sürecinde ilk birkaç gün alışık olunmamasından dolayı hareket edilmekte güçlük çekmek mümkün olmaktadır. Hareket esnasında da sızı ve ağrı yaşamak da beklenmektedir. Ancak bu durum kötü olarak algılamak yanlıştır. Ameliyat sonrasında ilk iki hafta genellikle yürüyüş haricinde bir uygulama yapılmamaktadır. Ancak operasyon sonrasında 5. günde işe dönme imkânı bulunmaktadır. Daha sonrasında ise kişinin doktorun belirlediği zamanlarda kontrolleri yapılarak tahmini iyileşme süreci tamamlanmaktadır.Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması nasıl düzeltilir sorusu fiziğine önem veren birçok kadın tarafından sorulan sorular arasında yer almaktadır. Popo sarkması genetik faktörlere bağlı olarak gelişebileceği gibi fazla kilo verme, yaşlanma veya düzenli olarak yapılan sporun bırakılması ile de ortaya çıkabilmektedir.

Spor faaliyetinin uzun bir süre bırakıldıktan sonra sarkma ile karşı karşıya kalınması durumunda yeniden spora başlanılarak istenilen estetik görüntüye ulaşmak mümkün olmaktadır. Ancak genetik faktörlere bağlı olarak popo sarkması veya popo düzlüğü olması durumunda ise estetik operasyonlar yapılabilmektedir.

Yağ transferi veya silikon operasyonları sonrasında kalça bölgesinde sarkma veya görüntü bozukluğunun ortaya çıkması durumunda ise mutlaka operasyonu gerçekleştiren doktor ile görüşülmesi gerekmektedir. Çünkü popo sarkması kısa vadede beklenmeyen bir sonuç olmaktadır. Yapılan tetkik ve muayeneler sonucunda ise bu durumun ortaya çıkmasına neyin sebep olduğu bulunarak gerekli tedavilerin yapılması mümkün olmaktadır.

Labioplasti, Kombine Estetik, Karın Estetiği, Kalça Estetiği, Göz Altı Işık Dolgusu

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp