Popo-Büyütme-Ameliyatı-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Popo Büyütme Ameliyatı Fiyatları Dora Hospital

Popo büyütme ameliyatı fiyatı doktora, işlem yapılırken uygulanacak olan tekniğe ve bunun gibi farklı bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Popo büyütme ameliyatı için herkes uygun bir aday olmayabilir. Bu nedenle işlemden önce detaylı bir muayeneye girmeniz gerekir. İşlem yapılacaksa, işlemi yapacak olan hekimin iyi seçilmesi gerekir.

Popo Büyütme Ameliyatı Fiyatları


Hekimin bilgili ve tecrübeli olması, sürecin daha kolay ve konforlu geçmesine yardımcı olur. Brezilya kalçası işlemi olarak da bilinen popo büyütme ameliyatı, kişinin kendi yağı kullanılarak yapılabilir. Kişinin kendi yağının yetersiz olduğu durumlarda dolgu kullanımı yapılabilir.


Dora Sağlık Bilgi FormuPopo Büyütme Ameliyatı ile Ne Amaçlanır?

Popo büyütme ameliyatı ile kişilerin yalnızca poposunu olduğundan daha büyük bir şekle getirmek amaç değildir. Bundan ziyade amaç kişilerin daha biçimli, vurgulu popo sahibi olmalarını sağlamaktır. Popo ameliyatı ile bölgede bulunan hacim yeniden planlanır. Hacim çekici görünmezse, daha kıvrımlı olması gereken yere hacim iletilir. Genellikle insanlar kilolu insanlara popo büyütme yapılmadığını düşünürler. Oysa bu doğru değildir. Şişman kişiler de bile popo bölgesinde hacim dağılımı düzenlemesi yapılarak, daha çekici bir popo sahibi olunabilir.Popo Büyütme Ameliyatında Hangi Yöntemler Kullanılır?

Popo büyütme ameliyatında kullanılan yöntemler 3 farklı başlık altında toplanabilir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme, silikon implant kullanarak popo büyütme, aqua filling ile popo büyütme bilinen ve en yaygın kullanılan yöntemler arasında yer alır.

Yağla Popo Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yağla popo büyütme ameliyatı en sık kullanılan yöntemler arasında yer alır. Her hastanın poposu için farklı istek ve hedefleri olabilir. Çoğu zaman hasta anotimisi ve deri gevşekliği gibi unsurlar popo büyütmesinde sınırlar koyar. Yağ kullanarak popo büyütme işleminde ideal olarak 400 ile 1100 cc arasında yağ kullanılması esastır. Hasta ne kadar iri olursa gerekli olan hacim de o kadar fazla olacaktır. Kasın boyutları dışında kas ve derinin ne kadar gevşediğine göre de yağ enjeksiyonu yapılır. Ne kadar miktar yağın transfer edilmesi gerektiği ameliyat öncesinde belirlenmez. Her hasta farklı yağ özelliklerine sahiptir.Aqua Filling ile Ameliyat Olmadan Popo Büyütme İşlemi

Aqua Filling ile ameliyat olmadan popo büyütülmesi sayesinde işlemden iyi sonuç alan insanların sayısı fazladır. Dolgular 100 gr paketlenmiş poşetlerin içinde muhafaza edilir. Bu yöntem ile hastalar ameliyat olma derdinden kurtulmuş olurlar. Ayrıca iyileşme döneminden geçilmesi de gerekmez. Uygulanan dolgunun 5 ile 8 yıl gibi uzun süre kalıcılığı vardır. Diğer dolgu yöntemleri ile kıyaslama yapıldığında bu süre oldukça iyidir. Ameliyatın tek dez avantajı ise, diğer yöntemlere göre daha pahalı olmasıdır. Genellikle 150 gr ortalama dolgu uygulaması ile hastalar kendilerini mutlu hissederler. Bu yöntemde popo aşırı büyütülemez. Bu nedenle hastaların beklentilerinin hafif popo büyütme olması gerekir.Silikon İmplant ile Popo Büyütme Ameliyatı

Silikon implant ile popo büyütülmesi işleminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. İmplant seçiminde implantın şekli, boyutları ve dokuları çok önemlidir. Genellikle implantın içinde slikon jel bulunur.Çoğunlukla oval, yuvarlak ve anatomik şekillerde implantlar bulunur. Seçilecek olan çeşit işlem yapılacak kişinin popo şeklinde göre değişiklik göstermektedir. Her popo farklı yanıt verir. Doku dinamiklerine göre seçim yapılması işlemin daha başarılı olmasını sağlar. İmplantların yanlış seçilmesi halinde kenarlar bir süre sonra elle dokunur hale gelir. Popo büyütme işlemi için genellikle 200 ile 500 cc arasında hacim kullanılır.Popo Büyütme Ameliyatı Sonrasında Beni Neler Bekliyor?

Popo büyütülmesinden sonra kişilerin ilk 2 ile 3 hafta boyunca oturmaması gerekir. Ayrıca kesinlikle mide üzerine yatmaktan kaçınmak gerekir. Dinlenme esnasında kişilerin yüzü koyun pozisyonda olmaları istenir. Hastaların ayakta durması son derece önemlidir. Hasta ameliyattan sonra küçük gezilere çıkabilir. Fakat geziler gereğinden fazla uzun olmamalıdır. Ameliyattan sonra hekimler genellikle aktivitelerin sınırlandırılmasını isterler. Yara açılması genellikle ameliyattan sonra 14. Günde gerçekleşir. Yaralar açılmaya başladığında o gün içinde kontrol edilmelidir. Yaranın aynı şekilde kalması halinde hasta 1 hafta sonasında yeniden doktora görünür.

Ameliyattan sonra 3 hafta geçince hastalar araba kullanabilirler. Ayrıca evde esneme egzersizlerinin de yapılması gerekir. Yaraların hafif açılması halinde yaranın denge kazanması sağlanması gerekir. Bunun için de hasta bir 2 hafta daha araba kullanamaz ve egzersiz yapamaz. Hasta ameliyat bittikten sonra ortalama 3 gün içinde işine geri dönebilir.Popo Büyütme Ameliyatı Sonrasında Spor Yapabilir miyim?

Popo büyütülmesinden sonra spor yapılması hastanın durumuna göre mümkün olabilir. Yaranın durumu değerlendirildikten sonra eğer her şey yolunda gitmişse hasta 6 hafta sonrasında egzersizlerini aynı şekilde yapmaya devam eder. Eğer yara incelendiğinde risk olduğu görülürse bu durumda idmana başlamamak gerekir. 2 ile 3 ay arasında beklemek çoğu zaman yeterli olur. 3 ay geçtikten sonra bütün aktivitelerin yapılması serbst olur. İmplant ilk yerleştirildiği zaman sert bir temas hissi verir. Daha sonra hasta zaman geçtikte implantların daha yumuşak olduğunu hisseder. Bu süre dolunca hasta poposunu tamamen normal ve düzgün hisseder.

Popo Büyütme Ameliyatı Sırasında Liposuction Uygulandıysa Ne Yapmak Gerekir?

Popo büyütülmesinde liposuction işleminden faydalanıldıysa hastanın 2 ile 4 hafta boyunca korse giymesi gerekir. Liposuction işleminden faydalanılmaması halinde ise, bel kısmında işlemin sınırlandırıldığı durumlarda, yalnızca üst popo ve beden için olan abdominal korse kullanılması gerekir. Korse hastaların daha rahat etmelerine yardımcı olur. Ayrıca kişilerin daha az ağrı duymalarını sağlar. Üç haftanın sonunda yapılacak olan kontroller sonrasında her şey yolunda ise hasta oturmaya başlayabilir.

Popo Büyütme Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Popo büyütülmesinde iyileşme süreci hastanın işlemden sonraki gün taburcu edilmesi ile başlamış olur. İşlemden 5 gün sonrasında dren muayenesi için ve yara kontrolü için doktora görünmek gerekir. Drenler ameliyat bittikten ortalama 1 hafta sontasında çıkarılır. Drenlerin çıkarılmasına kadar olan sürede hastanın oral yoldan alınan antibiyotik kullanması gerekir. Ameliyat bittikten sonra takip kontrolleri kesinlikle aksatılmamalıdır. Ameliyat sonrasında 3 ile 4 gün ara ile kontrol yapılması gerekir. 2 hafta geçtikten sonra ise hasta her 1 ayda 1 kere görülür.

Popo Büyütme Ameliyatı Sonrasında Görülebilecek Riskler

Popo büyütülmesinde karşılaşılan riskler arasında:

-Seroma,
-İmplant dönmesi,
-İmplant çıkması,
-Kapsüler kontraktür,
-Enfeksiyon,
-Hematom yer alır.

Özellikle bedeni büyük olan kişilerde komplikasyon görülme riski oldukça yüksektir. Çünkü bu kişiler için yapılan popo büyütme ameliyatı için diğer insanlara kıyasla daha büyük implant kullanılması gerekir. Alternatif olarak bu insanlarda yağ ya da dermal flepler kullanılabilir. Yapılan araştırmalara göre yüzde 30 oranında ameliyat sonrasında yara açılması meydana gelme ihtimali vardır. Şimdilerde bu oran yüzde 3’lere kadar gerilemiştir. Düşük yara açılması ve komplikasyon görülmesi ihtimali ile popo büyütme ameliyatı olmak için fiyat almak adına bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Dilediğiniz popo boyutuna ve şekline tek bir seans işlem yardımı ile annda kavuşabilirsiniz!

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp