Özel-Hastane-Doğum-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Özel Hastane Doğum Fiyatları

Özel hastanede doğum yapmak için fiyatlar hastanenin nerede bulunduğunda, ekibin kimlerden oluştuğuna, doğum paketinin içeriğine ve buna benzer bir çok farklı etkene göre değişiklik göstermektedir. Hamilelik sürecinin başlaması ile birlikte, anne baba adayları en iyi kadın doğum doktoru, hastanesi arayışına başlarlar. Özel hastanede doğum yapmak istiyorsanız, hastaneler arası fiyat ve özellik karşılaştırması yapmalısınız.

Özel Hastane Doğum Fiyatları 2022

Genellikle doğum paketlerinden yararlanılmaktadır çünkü bu paketler daha uygun fiyatlı olmaktadır. Gebelik dönemi boyunca yapılması gereken rutin testler ile birlikte tetkikler ve diğer işlemler beraber yüksek maliyete neden olabilir.


Özel Hastane Doğum Planlaması Yaparken Fiyatları Karşılaştırın

Özel hastanede doğum yapmak için fiyat karşılaştırması mutlaka yapılmalıdır. Yüksek doğum ücreti ödemek istemezseniz, çoğu anne adayının tercihi olan hamilelik zamanında doğum sigortası yapabilirsiniz. Bu sigorta anne adaylarına yüksek standartlarda sağlık hizmeti vaat etmektedir. Sigortalı olan anne adayları fark ödemeden hizmet alırlar. Sigorta sahibi olmasanız hastaneler ile tek başınıza pazarlık yapmak zorunda kalacaktınız. Sigorta sayesinde, sigorta şirketi sizin için uygun bir fiyat alır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Özel Hastane Doğum Planlaması için Doğum Sigortası Almak

  Özel hastanede doğum yapmak için doğum sigortası paketleri hamile iken alınabilir. Doğum, tahliller ve muayene gibi ücretleri anlaşmalı sigorta şirketleri karşılayacaktır. Ödeme yaparken dilerseniz taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu sayede kolay ödeme yaparsınız. Doğum sigortası aldığınız zaman sağlık sigortasına özel devlet desteklerinden faydalanma imkanınız olur. Ayrıca vergi avantajından da faydalanırsınız. Sağlık sigortanızdan yüzde 15 ile yüzde 35 arası tasarruf sağlayabilirsiniz. Hastane fiyatları da göz önünde bulundurulduğu zaman, toplam tasarruf ettiğiniz miktar yüzde 40’a kadar çıkar.  Özel Hastane Doğum Planlaması için Doğum Sigortası İçeriğinde Neler Var?

  Özel hastanede doğum yapmak için doğum sigortası içeriğinde şunlar bulunuyor:

  Oda refakatçi giderleri,
  Normal ya da sezaryen doğum,
  Blokesiz aylık ödeme,
  9 taksit ile ödeme seçeneği,
  2 geceye kadar yatış,
  Doğum öncesi olası hastalık durumlarında yatışlar için uygun fiyatlardan ek sağlık paketi,
  Muayeneler,
  Gebelik rutin testleri,
  Epidural,
  Psikolojik danışmanlık,
  SGK kapsamında bebek paketi hizmetleri,
  Diyetisyen paketi,
  Diş tasarruf paketi,
  Göz taraması sahibi olursunuz.  Özel Hastane Doğum için Doğum Paketi Nedir?

  Özel hastanede doğumda doğum paketi ya özel hastaneler ya da sigorta şirketleri tarafından doğum masraflarının karşılanması için oluşturulan hizmet paketidir. Bazı doğum paketlerinin içeriği yalnızca doğum sonrasını kapsarken, bazı doğum paketlerinde muayene ücretlerinden, testlere, doğum öncesi ve sonrası hakkında bir çok şey dahildir. Doğum paketlerinin var olma sebebi, özel hastanelerde doğum yapmak isteyen kişilerin, daha az para ödeyerek doğum yapmalarına yardımcı olmaktır. Doğum paketi satın almak için, hangi hastanede doğum yapmaya karar verdiyseniz, hastane ile iletişime geçebilirsiniz. Doğum paketi satan sigorta şirketleri ile iletişime geçerek de paketler arasında tercih yapabilirsiniz.  Özel Hastane Doğum için Doğum Paketi Ne Zaman Satın Alınır?

  Özel hastanede doğumda doğum paketi satın alma zamanı yoktur. Dilediğiniz zaman paket satın alabilirsiniz. Gebe olduğunuzu öğrenir öğrenmez paketlere bakmaya başlayabilirsiniz. Doğum paketi satın alırken taksit miktarını ve ödeme, dilerseniz hastaneden dilerseniz de sigorta şirketinden öğrenebilirsiniz. Hangi paketi satın alırsanız, alacağınız hizmetler de buna göre farklılık gösterecektir. Genellikle yüksek fiyatı olan doğum paketlerinde ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanırsınız. Daha düşük fiyatlı olan doğum paketlerinde ise anne adaylarının faydalandıkları paket içeriği sınırlıdır.  Hamilelik Sigortası Nedir?

  Hamilelik sigortası yeni evlilerin ya da yakın zamanda evlilik planlayanların hem sağlık giderlerini hem de doğum masraflarını kontrol altında tutmalarına yardımcı olan bir sigorta poliçesidir. Hem de bütçenizi zorlamanız gerekmez. Poliçe içeriğinde bulunan bütün teminatlar sayesinde masraflar karşılanabilir. Hamilelik giderlerine ek olarak, hem yatarak tedavi hem de ayakta tedavi masrafları karşılanmış olur. 18 ile 45 yaş arasında olan herkes bu sigorta kapsamından yararlanabilir. Sigorta kapsamında teminatlar arasında:

  Ayakta tedavi teminatı,
  Diş bakım paketi,
  2 seans psikolojik danışmanlık,
  1 seans göz tarama,
  Yatarak tedavi teminatı,
  Limitsiz doğum teminatı,
  Limitsiz doğum teminatı,
  2 seans diyetisyen yer alıyor.

  Paketi satın aldıktan sonra, bebekler 15 gününü tamamladığı zaman onlar adına da sigorta yaptırabilirsiniz. Poliçe kapsamına ilaçlar dahil değildir. Poliçe özel şartlarına göre, SGK kapsamında doktor muayenesi için ödenmesi gereken 15 TL ücret bulunuyor. Bunun dışında herhangi bir ek ücret ödemezsiniz.  Hamilelik Sigortası Aldıktan Sonra Provizyon Süreci Nasıl İşler?

  Hamilelik sigortası aldıktan sonra provizyon süreci başlatılması gerekir. Sigorta satın alındıktan sonra, kişi sigortanın anlaşması olduğu özel bir hastaneye gider. TC kimlik no bilgisini bankoda bulunan görevliler ile paylaşır. Böylece provizyon süreci de başlamış olur. Eğer ayakta tedavi olunacaksa, hastanede bulunan görevliler internet üzerinden kısa sürede sigorta şirketinden provizyon alabilirler. Eğer planlı olarak yatış gerçekleştirilecekse, en az 3 gün öncesinden sigorta şirketinden provizyon alınması şarttır.

  Hamilelik Sigortası Alımında Vergi Avantajından Faydalanırsınız

  Hamilelik sigortası aldıktan sonra vergi avantajı hakkınız bulunuyor. Alınacak olan indirimi daha iyi anlaşılması açısından somut rakamlar ile açıklayalım. Ali bey’in çalıştğı iş yerinden brüt 10 bin TL maaş aldığını varsayalım. Ali bey, hem kendisi hem de eş ve çocukları için toplam ayda 250 TL prim ödemesi yaptığı bir sağlık sigortasından faydalanıyor olsun. Bu durumda Ali bey, ayda 87 TL ve yıllık bin TL vergi avantajından faydalanmış olur. Bu indirim Gelir Vergi Kanununda bulunan 63. Madde birinci fıkrada belirtilmiştir.

  Normal Doğum için Hamilelik Sigortası Kapsamında Neler Yer Alır?

  Normal doğum kapsamında hamilelik sigortası içeriği aşağıdaki gibidir:

  Topuk kanı alımı,
  Limitsiz ve yatarak tedavi teminatı,
  Bebeğin ilk muayenesi,
  Bebeğin ilk aşısı,
  Rutin kontroller ve gebelik kontrolleri için +10 muayene hakkı,
  2 günlük oda,
  Refakatçi ücreti,
  Sağlık branşlarında kullanılabilecek, ayakta tedavi teminatında geçerli 10 doktor muayene hakkı bulunuyor.

  Her bir muayene için yasal olarak 15 TL katılım payı ödemek zorunda olduğunuzu unutmayın. SGK ile anlaşması olan özel sağlık kurumlarında doğum yapılması halinde, ek ücretler kapsam içindedir. Bu paketi tercih etmek isterseniz 12 ay bekleme süresi olduğunu unutmamanızda fayda var. Satın alınmak istenen sigorta ürünü poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 sene olacaktır. Hem Allianz Sigorta hem de Acıbadem Sigorta paket içeriklerini kapsar.

  Hamileliğe On Kala Sigorta Paketi

  Hamileliğe On Kala sigorta paketi için 10 ay bekleme süresi vardır. Sonrasında kişi tercih etiği kurumlarda ihtiyacı olan anda doğum teminatı fırsatından yararlanabilir. Hem bu şekilde ayakta tedavi teminatı olur hem de doğum öncesi kontrol tetkikleri gerçekleştirilebilir. Bu sayede özel hastanede doğum giderleri yüzde yüz karşılanmış olur. Paketten faydalanmak isteyen kişilerin ise en genç 18 en fazla 45 yaş aralığında olması gerekiyor.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp