Mutluluk-Çubuğu-Nedir-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Mutluluk Çubuğu Nedir

Mutluluk çubuğu; Kullananlar birçok açıdan daha sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel ilişki yaşamaktadır.

Penis protezi olarak tanımlanan mutluluk çubuğu, doğal yollarla penis sertleşmesi yaşayamayan erkeklerin bu sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlayan en etkili yöntemlerden biridir.

Mutluluk Çubuğu Nedir? 2022

Basit veya doğal tedavi yöntemlerine cevap vermeyen hastalar, penis protezi tercih ederek cinsel birliktelik için gerekli penis sertleşmesini bu yöntem ile sağlayabilir.

Yapay bir penisin vücut içine yerleştirilmesi ile yapılan işlemler sonrasında kişiler cinsel birliktelik için hazır hale gelebilir. Mutluluk çubuğu için günümüzde birçok farklı tip ürün kullanılmaktadır. Söz konusu unsurlar özelliklerine ve kişisel tercihlere göre değişiklik gösterebilir.

Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu çeşitleri arasında birçok farklı tipten bahsedilebilir. Penis protezleri ağırlıklı olarak silikon alaşımlı metaryalden yapılır. Penis içinde var olan 2 süngersi haznenin içine yerleştirilmesinin arından penis protezi olan kişide 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmiş olur. Genellikle mutluluk çubuğunun 3 farklı çeşidi yaygın olarak kullanılır.


  • Tek parçalı, bükülebilir protez,
  • İki parçalı protezler,
  • Üç parçalı penis protezleri.

Olarak gruplandırılmıştır. Tek parçalı protezler diğerlerine oranla daha ucuzdur. Ameliyat sonrasında penis daima serttir ve kişi ilişkiye daima hazırdır. Bu nedenle günlük yaşamda kişiler şort, mayo veya pantolon giyerken zorlanabilir. Ancak iki ve üç parçalı protezler şişirilebilir özellikte olduğu için sertleşme kontrol edilebilir.


Dora Sağlık Bilgi FormuMutluluk çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis protezi ameliyatı genel veya belden anestezi uygulanarak yapılabilir. Yaklaşık 1,5 saatlik bir ameliyatın ardından penis üstünde ve altında kesi ile protez yerleştirme işlemi yapılır. Penis altından yapılan işlemler sonrasında kesi izi büyük oranda yok olur. Ameliyattan sonra 1 gün sonra hastalar evine gidebilir. Ameliyat sonrasında 4 – 5 hafta kadar cinsel ilişkiden kaçınmak gerekir. Mutluluk çubuğu ameliyatı sayesinde kişi protez türüne göre farklı beklentileri karşılayabilir.Penis Protezi Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı sonrası hastaların 1 gün hastanede kalmaları ve 1 hafta sonra doktor kontrolüne gelmeleri tavsiye edilmektedir. 4 – 5 veya 8 hafta boyunca kişinin cinsel ilişkinde kaçınması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında yerleştirilen proteze ve kişinin genel sağlık durumu ile iyileşme düzeyine göre farklı tip uygulamalara başvurulabilir. Mutluluk çubuğu ameliyatı ortalama olarak 1,5 saat içinde tamamlanır. Kısa süre içinde yerleştirilen protezin ardından kişiler cinsel ilişki için ihtiyaç duyulan sertleşme sorunlarını tamamen geride bırakmaktadır.

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen bu ameliyatın birçok ünlü isim tarafından da tercih edildiği bilinen bir gerçektir. Mutluluk çubuğu ameliyatı fiyatları ise ameliyatta kullanılacak protezlerin özelliklerine ve diğer birçok farklı unsura göre değişiklik gösterebilir.Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Cinsel Hazzı Nasıl Etkiler?

Mutluluk çubuğu kadın için temelde daha fazla cinsel haz sağlamaktadır. Günümüzün en büyük cinsel sağlık problemlerinden biri olan penis sertleşme sorunlarının giderilmesindeki en etkili tedavi olan penis protezi, erkeklerde cinsel isteksizlik yaratmaz. Aksine penisin sert kaldığını gören birçok erkekte psikolojik olarak cinsel arzunun daha fazla arttığı görülmüştür. Öte yandan penis protezinin bir diğer avantajı kişinin her zaman cinsel ilişki için hazır olmasıdır. Doğal yollarla olduğu gibi protez penis ameliyatı sonrasında erkekler tarafından haz alınmaktadır.

Günümüzde sertleşme sorunları yaşayan birçok erkeğin tercih ettiği bir yöntem olan mutluluk çubuğu partnerler arasında sağlıklı bir cinsel ilişkinin yaşanması için oldukça önemli katkılar sağlar. Penis protezi ameliyatı ise tedavi yöntemine ve çeşitlerine göre değişiklik gösterebilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp