Mide-Botoksu-Fiyatlari-2021-1200x679.jpg


Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu fiyatları işlemleri, tekrarlanma sıklığına, seans miktarına ve uygulamada tercih edilen metotlara bağlı olarak farklı şekilde ücretlendirilmektedir.

Mide botoksu için tercih edilen işlemler, hastaların yaşına, kilosuna ve genel sağlık durumuna göre değişebilir.

Mide botoksu uygulaması, yeni nesil kilo verdirme teknikleri arasında yer almaktadır.

Mide Botoksu Fiyatları 2023

Ameliyat veya herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen mide botoksu uygulaması, kısa sürede midenin belirli bölümlerinde uyuşma sağlamaktadır.

Hastaların iştahının kapanmasını sağlayan mide botoksu uygulaması, mide kaslarındaki kasılma sayısını en aza indirmektedir. Mide kaslarının daha yavaş şekilde hareket etmesi, midenin boşaltım sürecini azaltmakta ve hastaların daha geç sürede açlık hissi yaşamasını sağlamaktadır.

Mide botoksu için belirtilen işlemler ve mide botoksu uygulamasının detayları, yazı içerisinde açıklanmıştır.


Mide Botoksu Uygulamalarının Zararı Var Mıdır?

Mide botoksunun yan etkisi olmamakla birlikte, uygulama için hastalara enjekte edilen ilaçlar, ortalama 6 ay içerisinde vücuttan tamamen atılmaktadır. Midede kalıcı bir hasar oluşturmayan mide botoksu ilaçları, vücuttan tamamen atıldıktan sonra, midedeki kas hareketleri normalde dönmektedir. Hastalarda kalıcı bir yan etki oluşturmayan mide botoksu uygulaması, kısa sürede kilo değerini normale döndürmekte ve hastaların daha sağlıklı bir vücuda sahip olmasını sağlamaktadır.


Dora Sağlık Bilgi FormuBağırsak tembelliği bulunan hastalar, mide botoksu işleminin ardından bağırsak hareketlerinin düzene girdiğini görecektir. Sadece düz kaslar üzerinde etki oluşturan mide botoksu, bağırsak tembelliği bulunan hastaların daha fazla şişkinlik yaşamasına yol açmamaktadır. Kişilerin kas hastalığı bulunması ya da botoksu ilaçlarına karşı alerjik etki göstermesi gibi durumlarda, mide botoksu işlemlerinden uzak durulması gerekir.Mide Botoksu Uygulamasından Sonra Hastalar Kilo Verebilir Mi?

Mide botoksu kilo verme süreci, hastaların beslenme düzenine dikkat etmesi ve düzenli spor yapması sonucu, hızla ilerlemektedir. Mide botoksu tedavisi tamamlandıktan sonra, hastalar ortalama 10 ila 20 kilo kaybı yaşayacaktır. İşlem üzerinden 2 hafta geçmesinin ardından, hastalar kilo vermeye başlayacaktır. Mide botoksu uygulamasının ardından, hastaların toplam vücut ağırlığının ortalama %10 ila %15’i arasının verilmesi beklenir. Metabolizmanın hızlanmasına, acıkmanın azalmasına ve hastaların kilo verme oranının yükselmesine yardımcı olan mide botoksu, ortalama 3-6 ay içerisinde sonuç verecektir.Mide Botoksu Nasıl Uygulanır, Detayları Nelerdir?

Mide botoksu tedavisi için hastalara anestezi uygulanmaktadır. Mide botoksu işlemine başlanmadan önce, anestezi uzmanı tarafından hastalara lokal anestezi verilmektedir. Lokal anestezi sonrasında, hastaların sakinleşmesi için damar yoluyla sedasyon verilir. Hastalar tamamen sakinleştikten ve uyuştuktan sonra, ağızdan yemek borusuna doğru, iğneli bir endoskopi borusu gönderilmektedir. Endoskopi hortumunun mideye inmesinin ardından, midenin düz kaslarına yönelim sağlanmaktadır. Mide düz kaslarının belirli bölümlerine, botoksu ilacının bulunduğu iğneler batırılmakta ve botoks ilacı mideye enjekte edilmektedir. Botoks ilacının mideye enjekte edilmesinin ardından, endoskopi hortumu geri çıkarılmakta ve hastaların anestezi etkisinden uyanması beklenmektedir. Ortalama 20 dakika içerisinde sona eren mide botoksu uygulamasının ardından, hastalar anestezi etkisinden çıkmakta ve ortalama 2 saat içerisinde taburcu edilmektedir.Mide Botoksu Ne Zaman Etki Göstermektedir?

Mide botoksunun etki göstermesi için en az 2-3 gün beklenmesi gerekir. Mide botoksu için belirlenen tedavi süresinin geçmesinin ardından, hastaların 3 gün içerisinde etki almaya başlayacaktır. 2-3 günün geçmesinin ardından, tedavi etkisini göstermeye başlayacak ve hastalar iştah kaybı yaşayacaktır. Mide botoksu uygulamasından 2 hafta geçmesiyle, hastalar kilo vermeye başlayacaktır. Mide botoksu işleminin ardından, hastaların 10 ila 20 kilo vermesi hedeflenmektedir. Midedeki düz kasların uyuşması için gerçekleştirilen mide botoksu uygulaması, hastaların bağırsaklarında ya da hassas sinir hücrelerinde herhangi bir etki uyandırmayacaktır.

Mide botoksu tedavisi tamamlandıktan sonra, hastalara özel bir diyet programı hazırlanmaktadır. Kas hareketlerine ve bağırsak düzenine herhangi bir etki uyandırmayan mide botoksu, düzenli beslenme ve sporun ardından kolaylıkla kilo vermeyi sağlayacaktır. Kişilerin bağırsak tembelliği probleminin bulunması durumunda, mide botoksu uygulamasıyla bağırsak tembelliği oradan kalkacak ve düzenli bağırsak hareketi sağlanacaktır. Mide botoksu uygulaması etkisini gösterdikten sonra, hastalar daha geç sürede acıkmakta, daha az açlık hissi yaşamakta ve küçük porsiyonlarda öğünler tüketilmektedir.Mide Botoksu Uygulamasından Sonra Hastalar Nasıl Beslenmelidir?

Mide botoksu beslenme düzeni, hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Mide botoksu uygulaması, tek başına kesin etki oluşturmamakta ve hastaların belli başlı konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Mide botoksu için belirlenen tedavi süreci tamamlandıktan sonra, hastalar beslenmelerine dikkat etmek zorundadır. Paketli gıdalar, hamur işi besinler, hazır yemekler ve fast food besinler, mide botoksu sonrasında tamamen kesilmelidir. Mide botoksunun yapılmasının ardından, beslenme düzeni oturtmak adına diyetisyen hekimle iletişime geçilmelidir. Sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi, akşam saatinden sonra herhangi bir şey tüketilmemesi, sigara, alkol ve kafeinden uzak durulması, hastaların kilo verme sürecini hızlandıracaktır.Mide Botoksu Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Mide botoksunun genel özellikleri ve uygulama hakkında merak edilenler, aşağıda detaylıca ele alınmıştır:

 • Mide botoksu uygulaması, hastaların obezite sorunu tedavi etmemektedir.
 • Mide botoksu uygulaması, cerrahi bir tedavi değildir.
 • Mide botoksu uygulaması, endoskopik şekilde gerçekleştirilmektedir.
 • Ağızdan girilen ve yemek borusundan aşağı inilerek, mideye erişilen mide botoksu işleminde, hastaların midesinin belirli bölgelerine iğneler yapılmakta ve bu bölgelerin uyuşması sağlanmaktadır.
 • Mide botoksu işlemi esnasında, herhangi bir kesi açılmamaktadır.
 • Endoskopi işlemi için hastalara damar yolundan sedasyon ve lokal anestezi uygulanmaktadır.
 • Anestezi hekimleri tarafından, işlem öncesinde hastalar uyutulmakta ve işlem süresi boyunca, hastalar gözetim altında tutulmaktadır.
 • Mide botoksu işleminin ardından, hastaların hastaneye yatması gibi bir zorunluluk söz konusu değildir.
 • Mide botoksunun ardından, hastalar 1-2 saat boyunca gözetim altında tutulmaktadır.
 • Gözetim süresinde, hastaların anestezi etkisinden uyanması sağlanır.
 • Mide botoksu sonrasındaki ilk 3 gün içerisinde, hastaların iştahında azalmalar meydana gelmektedir.
 • İştahın azalmasıyla birlikte, besinleri tüketimde kontrol sağlanmakta ve daha az besin tüketilmektedir.

Mide botoksu işleminin yeterli sonuç vermemesi durumunda, hastalara tekrardan işlem yapılabilir ya da işlemler belirli aralıklarla tekrarlanacak şekilde seanslara bölünebilir. Mide botoksu sonrasında, hastaların kilo verme sürecinde, herhangi bir sağlık problemi oluşmayacaktır.

Kimler Mide Botoksu Yaptırabilir?

Mide botoksu yaptıran kişilerin genel özellikleri ve uygulama için aranan temel nitelikler, aşağıda detaylıca sıralanmıştır:

 • Diyet programları ve spor sonrasında, yeteri kadar kilo veremeyen hastalara, mide botoksu işlemiyle müdahale edilmektedir.
 • Vücut kitle indeksi değeri, %40 ve üzeri olan hastaların ya da obezite cerrahisi uygulamalarının, hastaların iyileşmesinde etkili olacağı durumlarda, mide botoksu işlemleri uygulanmamaktadır.
 • Mide botoksu tedavisinin uygulanabilmesi için hastaların vücut kitle indeksi değerinin, %40 oranının altında kalması şart koşulmuştur.
 • Hastaların normalden 10 ila 20 kilo arası fazlalığının bulunması durumunda, mide botoksu işlemiyle kısa sürede kilo verilebilir.
 • Hastaların mide botoksu uygulamasına uygun bulunması için tedavi öncesinde tüm diyet programları ve egzersiz planlamalarına uyum sağlanması, buna karşılık başarı elde edilmemesi gerekir.

Mide botoksu işlemleri, reflü, ülser ya da gastrit problemi bulunan hastalarda, bu rahatsızlıkların tedavi edilmesinin ardından uygulanmaktadır. Midesinde ileri evre sorun bulunan hastalar, mide botoksu işlemlerine alınmayacaktır. Hastalığın kontrol edilmesi ve gerekli evreye kadar gerilemesi durumunda, mide botoksu tedavisine başlanabilir.

Meme Büyütme Fiyatları, Meme Küçültme Fiyatları, Uyluk Germe Fiyatları, Liposuction Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp