Mide-Botoksu-Fiyatları-2020-Dora-Hospital-1200x679.jpg

2020 yılında mide botoksunun fiyatları, uygulayıcı kurum ve şahıslara göre ya da işleminin şekline göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar için gerçek bilgiler, muayene esnasında verilmekte, hastanın ihtiyaç duyduğu tedavilerin belirlenmesi sonucunda netleştirilmektedir.Mide Botoksu fiyatları, ünlülerin bu işlemleri yapmasının ardından daha çok talep görmesiyle artış göstermektedir. Pek çok ünlünün mide Botoksu yardımıyla verdiği kilolar haberler tarafından paylaşılmakta ve bu işlemin tanınmasını sağlamaktadır.

Mide Botoksu yaptırmak isteyenler için öncelikle bu sürecin bir ameliyat olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Ameliyat olmamasına rağmen, hastalar uyku durumundayken yapılan bir işlem olması sebebiyle herhangi bir ağrı ya da acının hissedilmesi mümkün olmamaktadır.


Mide Botoksu Fiyatları 2020 Dora Hospital

Mide Botoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide botoksu ile ilgili olarak bu işlemin cerrahi bir operasyon olmaması sebebiyle risk faktörlerinin minimum olduğu belirtilmektedir. Hastaların herhangi bir anestezi etkisinde olmaması ya da derinin açılıp kapanmaması bu işlemdeki risk durumlarını ortadan kaldırmaktadır.

Mide botoks işlemi, kilo vermek isteyenlerin tercih ettikleri bir işlem olarak bilinmektedir. Hızlı bir biçimde kilo vermek için uygulanan bu işlem, beslenme listeleriyle de desteklenmektedir. Mide botoksunun yapılmasının akabinde beslenme düzeni sağlanmadığında yeterli gelişme görülmesi beklenmemektedir.

Mide botoksu, herhangi bir acı hissetmeden yapılan bir operasyondur. Mideye enjekte edilen sıvı, mide bölgesinin açılıp kapanmasını gerektirmeden uygulanmaktadır. Bu uygulama, mide hastalıklarının teşhis ve tanı sürecinde uygulana yöntemlere benzer şekilde yapılmaktadır.

Mide botoksu işlemi ile hedeflenen, midenin dolgun bir hale getirip tokluk hissine ulaşmasını sağlamaktır. Mideye enjekte edilen sıvı, diğer bölgelerde olduğu gibi mideyi dolgunlaştırmakta ve böylelikle açlık hissi azalmaktadır.

Mide Botoksunda İyileşme Süresi Nedir?

Mide botoks işlemlerinde iyileşme süresi, hastanın uyutularak işlem yapılması sebebiyle gün içerisinde gerçekleşmektedir. İşlemin uygulanmasının ardından hasta uyandıktan sonra taburcu olmaktadır.

Mide botoksu, zayıflama etkisini ise ilk haftalardan itibaren göstermeye başlamaktadır. Mide botoksu ile birlikte diyet programı da uygulayan kişilerin ikinci haftadan itibaren gözle görülür değişiklikleri bulunmaktadır.

Mide botoksunun yapılması öncesinde, kişileri herhangi bir hastalık durumunun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Aksi durumda mideye uygulanan işlem haricinde bulundan hastalığın iyileşme süreci uzayabilmektedir.

Mide Botoksu Yapılamayacak Kişiler

Mide botoksu uygulamasından faydalanamayanlar, öncelikle kronik mide hastalığı olan kişilerdir. Bu kişilerin midelerine yapılacak uygulamaların risk içermesi sebebiyle tedavi süreçleri tamamlanmadan botoks uygulaması yapmaları önerilmemektedir.

Mide botoksu uygulaması 18 yaşından küçükler ve 60 yaşından büyükler için de önerilmemektedir. Fizyolojik süreçlerin çok etkin olduğu bu yaşlarda, midenin herhangi bir dışarıdan müdahale almaması gerekmektedir.

Vücut kitle endeksi sınırı 35 olarak belirlenmektedir. Bu rakamdan daha büyük endekse sahip kişiler için mide botoksu gerekli görülmemekte ve yapılmaması tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak alerji durumları, patolojik bulgusu olanların mide botoksu yaptırmaları onaylanmamaktadır.

Mide botoksu en çok Obezite hastaları için tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Fakat mide botoksunun yapılmasının akabinde beslenme listesinin uygulanması önem arz ettiği için, beslenme programı uygulamayacak Obezite hastaları için botoks işleminin yapılması önerilmemektedir.

Mide botoksu fiyatları araştırmalarından önce kişilerin, mide rahatsızlıklarını ve alerji durumlarını kontrol ettirmek üzere doktora başvurmaları önerilmektedir. Doktor onayının verilmesinin akabinde mide botoksu yapılabilmektedir.

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Mide botoksu sonrasında olası yan etkiler, mide yapılarına ve kişilerin bağışıklık sistemlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu yan etkiler genel olarak şu şekilde belirlenmektedir:

 • Botoks sıvısının enjekte edildiği bölgede ağrı, şişlik veya morarma görülebilmektedir.
 • İşlemin ardından başka bir nedene bağlı olmaksızın baş ağrısı gerçekleşebilmektedir.
 • Mesanede kontrol kaybı ile idrar kaçırmaları meydana gelebilmektedir.
 • Yutma işlemlerinde sıkıntı oluşabilmektedir. Konuşurken ya da yutarken boğazda kuruluk hissedilebilmektedir.
 • Kasların güçsüz hissedilmesi ve halsizlik durumu meydana gelebilmektedir.
 • Gözde kuruluk oluşabilmekte ya da göz kapaklarında sarkma olabilmektedir.

Görülen bu belirtilerin uzun süre devam etmesinin ardından mide botoksunun yapan uzmana danışmak gerekmektedir. Belirtiler doğru takip edilmeli, sıklığı ve şiddeti arttığı durumlarda destek alınması zorunlu olmaktadır.

Yan etkiler herkeste görülmemektedir. Pek çok kişinin işlem sonrasında herhangi bir tepkime ile karşılaşmadığı durumlar da söz konusu olmaktadır. Fakat bu yan etkiler, olası durumları içermekte olup takip edilmesi önerilmektedir.

Mide botoksu, vücudun diğer bölgelerine uygulanmakta olan botoks etkisinin çok daha üzerinde olmaktadır. Uygulanan sıvının içeriği mideyi etkilemesi sebebiyle yüksek dozda bulunmaktadır. Bu sebeple mide botoksu yan etkileri, diğer botoks işlemlerinde görülmemektedir.

Hamileler İçin Mide Botoksu Zararlı Mıdır?

Mide botoksu yaptırmak isteyen hamileler, doktorlar tarafından farklı bir zaman dilimine yönlendirilmektedir. Yalnızca hamilelik sürecinde olanlar için değil aynı zamanda bebek emzirmekte olan anneler için de mide botoksunun farklı zaman dilimlerinde yapılması önerilmektedir.

Mide kaslarını etkilemesi ve tokluk hissi vermesi sebebiyle bu işlem hamileler için risk oluşturabilmektedir. Bebeğin gelişimi ve annenin sağlık durumu için bu konu önem arz etmektedir.

Doktor tavsiyelerinde mide botoksu hamilelik sürecinin hemen akabinde de yapılmamalıdır. Hamilelik bitiminden itibaren ortalama 6 ay süre beklenmesi gerekmektedir. Bu sürenin sonrasında gebelik sürecinde alınan kiloların verilmesine yönelik mide botoksu uygulamaları oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Mide Botoksu Uygulama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Mide botoksu işlem süresi, hastalara ve kilo durumlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama olarak uygulanan seans sayısı 3 olmaktadır. Seans sürecinin ne kadar sürdüğüne ilişkin bilgi ise hastanın durumuna göre belirlenmekte ve işlem öncesinde bildirilmektedir.

Mide botoksu 3 seans olarak devam eden bir işlem olarak düzenli takip gerektirmektedir. Uzman tarafından belirlenen aralıklarla kesintisiz üç kez gidilmesi gerekmektedir. Aksi durumda süreç yarım kalmakta ve istenen sonucu verememektedir.
Mide botoksunun 3 seans olarak tamamlanmasının akabinde beslenme programı uygulayarak tedaviye devam edilmesi gerekmektedir. Beslenme programı uygulanmaması ile midedeki sıvının etkisi bitmesi ile hızlı bir şekilde yeniden kilo alınabilmektedir.

Mide botoksunun ikinci kez uygulamak için ortalama altı aylık sürenin dolması beklenmektedir. 6 aydan önce ikinci mide botoksu işlemleri başlatılamamaktadır. Midenin yeniden 3 seans sıvı alması kısa süreli uygulamalarda yan etkilerin görülmesine neden olmaktadır.

Mide Botoksu Hangi Bölgeye Uygulanır?

Mide botoksunun uygulandığı yer, yapılan işlemin etki gücünü belirlemektedir. Buna ek olarak uygulamanın yanlış kısma yapılması haline olası yan etkilerin görülme olasılığı daha fazla olmaktadır.

Midenin Ghrelin olarak adlandırılan bölgesi, açlık hissinin ortaya çıktığı bölge olarak bilinmektedir. Bu bölge doğrudan botoks uygulamasının amacına yönelik işlemlerinin yapılacağı bölge olmaktadır.

Mide botoksunun bu bölge dışında geniş bir bölgede yapılıyor olması tokluk hissini yeterli düzeyde veremediğinde uygulanan işlem başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu sebeple mide botoksu yapacak uzmanın iyi seçilmesi gerekmektedir.

Mide botoksu fiyatları da doktor tercihine göre değişkenlik göstermektedir. Çok ucuz fiyatlarla mide botoksu yapan kişilere yönelik güvenlik endişesi oluşabilmektedir. Kullanılan sıvının ve cihazların maliyetleri de göz önünde bulundurulduğunda, maliyete karşılık gelmeyen fiyatlarda uygulamalarda kaçınılması önerilmektedir.

Mide botoksu ile ilgili çalışan uzmanların fiyat bilgilerini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. Güvenli mide botoksu uygulamalarında seans ücretlerine dair bilgilendirme detaylı olarak yapılmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


2 comments

 • blank
  belgin remler

  25 Şubat 2020 at 11:36

  mide botoxsu kaca

  Reply

  • blank
   dora

   2 Mart 2020 at 11:13

   Merhabalar, bizimle Whatsapp numaramız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz sizinle detaylı bilgi alışverişinde bulunacaktır.
   Whatsapp: +90 507 178 17 79
   Telefon: +90 212 337 32 32

   Reply

Yorum Yapın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir. İşaretli alanların doldurulması gereklidir *


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp