Meyve-Beslenme.jpg


Meyve ve Beslenme

Meyveler bilinçsiz tüketildiğinde bir çok hastalığı sebeb olabiliyor özellikle kilo problemi yaşayanların günlük sebze tüketimlerine çok dikkat etmeleri gerekiyor içerisinde ki meyve şekeri aslında çok da masum değil… Günde 4- 5 porsiyona kadar normal olarak kabul edilen meyve tüketimi aslında biraz daha düşürerek günde 2-3 porsiyon bizim için fazlaca yeterli olacaktır.fazla meyve tüketmek metabolizmada da sıkıntılara neden olabilir

Meyve ve Beslenme 2022

Meyveler tatlı yeme isteğini artırıyor!

Meyveler protein ve yağ içermez. İçerisinde bol miktarda karbonhidrat, vitamin ve mineral bulunur. Çok fazla miktarda meyve yenilmesi kandaki şeker oranının dengesizliğe sebep olur.Bu durum hem açlığa neden oluyor ve tekrar tekrar tatlı şeylere yönelimi artırıyor bu yüzden fazla meyve tüketiminde kilo almak kaçınılmaz hale gelir.


Sadece meyve yemek vücudun dengesini bozar

Bu büyük bir hata! Çünkü 10 gün boyunca sadece meyveyle beslenmek vücudun tüm dengesini alt üst etmeye yetecektir. Karbonhidrat içeren besini çok fazla miktarda tüketmek, protein ve yağ ahırımda azalmaya, sonra da metabolizmada bozukluklara ve kilo artışına sebeb olacaktır


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Aç karnına meyve yemeyin

  Açken yenilen meyveler, kan şekerinde hızlı değişimlere sebep oluyor. Meyvelerle beslenmek, kilo alımına, kan şekerinin aniden yükselmesine ve düşmesine sebep olabiliyor. Bu nedenle meyveleri tercihen ara öğün saatlerinde tüketmek gerekiyor. Şeker hastalarında veya hipoglisemisi olanlarda meyve yanında süt, yoğurt, ayran, peynir gibi bir besinle tüketmek şeker dengesini daha iyi sağlıyor.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp