Meme-Kucultme-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Meme Küçültme Fiyatları 2021 Dora Hospital

Meme Küçültme Fiyatları, bu işlemlerle koordine şekilde uygulanacak diğer estetik uygulamalarına göre farklılık göstermektedir. Meme küçültme operasyonu, kişilerin rahatsızlık duydukları göğüs boyutlarını, normal seviyeye indirgemek amacıyla kullanılmaktadır. Meme küçültme operasyonu, kadın ve erkek fark etmeksizin, tüm bireylerin talep edebileceği uygulamalar arasındadır.

Meme Küçültme Fiyatları 2022

Estetik cerrahi uygulamaları arasında yer alan meme küçültme ameliyatıyla birlikte, kişilerin talebine ve uzmanların görüşüne uygun olarak, farklı estetik operasyonlar da uygulanmaktadır. Meme küçültme ameliyatı için uygun bulunan hastalar, sırt ve boyun ağrılarına sebep olan, fizyolojik yapıyı olumsuz etkileyen ve dış görünüşte orantısızlığa yol açan büyük beden göğüslerden, meme küçültme operasyonu sayesinde kalıcı olarak kurtulabilirler.


Dora Sağlık Bilgi FormuMeme Küçültme Operasyonunun Özellikleri Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı, estetik amaçla uygulanan bir yöntem olsa da hastaların mecburiyet yaşaması durumunda da gerçekleştirilmektedir. Omuz ve omurga bölgesinde şekil bozukluklarına yol açan büyük beden göğüsler, meme küçültme ameliyatıyla ideal boyutlara getirilmektedir. Medikal sebeplerden ötürü sıkça uygulanan meme küçültme ameliyatı, meme bölgesindeki sarkma ve şekil bozukluklarının önüne geçmektedir. Meme yapısının simetrik durmaması, iki meme arasında boyut farkının bulunması, hastaların kıyafet arayışında zorluk yaşaması ve estetik görüntülerinden memnun olmamaları gibi etkenler dikkate alınarak, meme küçültme ameliyatı uygulanmaktadır.Meme Küçültme Ameliyatında İz Kalır Mı?

Meme ameliyatında iz oluşumunu engellemek için hastalara özel yöntemlerle kesi atılmaktadır. Operasyon sebebiyle, bölgede belli başlı izlerin kalması kaçınılmaz olsa da ileri derece yara izi ve ameliyat izinin kalması söz konusu değildir. Ters T şekli veya lolipop şekli kullanılarak uygulanan kesi işlemleri, meme çevresindeki kesi izlerinin gizlenmesini sağlayacaktır. Meme küçültme ameliyatı sonrası oluşacak izlerin büyüklüğü, tercih edilen uygulama modeline göre değişmektedir. Meme küçültme ameliyatında, lolipop tipi kesilerin daha az izi kalırken, ters T şeklindeki kesilerin daha fazla iz bıraktığı bilinmektedir.Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Emzirmek Mümkün Mü?

Meme ameliyatının emzirmeye etkisi, uygulama için tercih edilen tekniklere göre değişiklik göstermektedir. Meme bezinin ve süt kanallarının kesilmesine yol açacak herhangi bir uygulamanın kullanılmaması durumunda, hastalar emzirme yeteneklerini kaybetmeyecektir. Ameliyat sonrası, ilk 12 aylık iyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından, hastalar bebeklerini emzirebilirler. Meme küçültme ameliyatı sonrasında, hastaların süt kanallarına zarar gelirse, süt üretim oranı azalabilir.Meme Küçültme Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıl Gelişir?

Meme estetiği iyileşme süresi, ortalama 6 ay ila 12 ay arası değişiklik göstermektedir. Ameliyat sonrası odaya alınan hastalar, 1 gece gözlem altında tutulmaktadır. Ameliyattan hemen sonra, hastaların göğüslerine zarar gelmemesi ve meme bölgesinin tam olarak şekil alması adına, kişilere sporcu sutyeni giydirilmektedir. Ameliyattan sonraki ilk 24 saat boyunca, ameliyat bölgesine soğuk buz kompres uygulanması gerekir. Sonrasında hastalar taburcu edilmekte ve operasyondan sonraki ilk 1 ve 2. haftalarda, hastalar kontrole çağrılmaktadır.

İkinci haftanın sonuna gelindiğinde, hastaların dikişleri alınmakta ve özel solüsyonlar kullanılarak, ameliyat yerinde iz kalmaması sağlanmaktadır. Ameliyattan sonraki ilk bir haftalık süreçte, hastaların sürekli yatması ve kendilerini yormaması şart koşulmuştur. Yaraların tam olarak iyileşmesi ve meme bölgesine zarar gelmemesi adına, ortalama 6 hafta boyunca sporcu sutyeninin kullanımına devam edilmelidir. Hastaların tam olarak iyileşmesi için en az 6 aylık sürecin geçmesi gerekir. Bu süreç içerisinde, meme bölgesinde ağrı, sızlama ve batma gibi problemler görülebilir.Meme Küçültme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Meme küçültme yapılan durumlar ve bu ameliyatın sebebi sayılan faktörler şunlardır:

Meme küçültme ameliyatı, sadece 20 yaşını dolduran ve vücut gelişimini tamamlayan kişilere uygulanmaktadır.
Hastaların boyun bölgesinde, sırtında ya da omuzlarında ağrı gelişmesi durumunda, meme küçültme ameliyatı uygulanmaktadır.
Memelerin büyük beden olması ve karın bölgesine değecek kadar sarkması durumunda, meme küçültme ameliyatına ihtiyaç duyulmaktadır.
Meme başının aşağı yönlü eğilmesi ve meme derisinin sarkık bir hal alması, meme küçültme ameliyatıyla ortadan kaldırılabilir.
Hastaların kıyafet ve iç çamaşırı bulmada zorluk yaşaması, meme küçültme ameliyatının sebepleri arasında sayılmaktadır.
Büyük göğüsler sebebiyle, spor yapmakta ve hareket etmekte zorluk yaşayan kişiler, meme küçültme ameliyatıyla tedavi edilebilir.
Sutyen askısına uygulanan baskı sebebiyle, hastaların omzunda çukurlaşma oluşması, meme küçültme ameliyatının sebepleri arasında yer almaktadır.

Meme küçültme ameliyatı, fiziki görünümünü beğenmeyen kişiler de istedikleri ölçülerde göğüslere sahip olmak için meme küçültme ameliyatı talep edebilirler. Meme küçültme ameliyatına ek olarak, kombin işlemler de uygulanabilir ve kişilerin meme yapısının dik bir görünüm alması sağlanabilir.Meme Küçültme Ameliyatının Detayları Nelerdir, Operasyon Nasıl Gerçekleştirilir?

Meme küçültme operasyonunun uygulanışı için izlenen adımlar ve ameliyat detayları, aşağıda sıralanmıştır:

 • Meme küçültme ameliyatı için hastalara genel anestezi uygulanmakta ve tüm vücudun uyuşması sağlanmaktadır.
 • Meme küçültme operasyonu, ortalama 2,5 saat ile 4 saat arasında tamamlanmaktadır.
 • Meme içindeki fazla yağ dokusunun dışarı alınması için hastaların meme bölgesine lolipop şeklinde kesi atılmaktadır.
 • Meme küçültme ameliyatında uygulanacak yöntemlerin seçilmesi için hastaların meme boyutu, meme başının konumu, yağ oranı, omuz ve kalçayla meme başı arasındaki uzaklık, hastaların deri yapısı ve hastaların talepleri dikkate alınmaktadır.
 • Hastalar için en uygun yöntem belirlendikten sonra, meme ucunun çevresinde kalacak şekilde, lolipop kesi atılmakta ve göğüs bölgesi açılmaktadır.
 • Meme açıldıktan sonra, meme içerisindeki ölü yağ dokusu ve işlevsiz cilt dokuları dışarı çıkarılmaktadır.
 • Meme boyutunun ideal ölçülere gelmesinin ardından, ihtiyaç durumunda meme ucu yukarı bakacak şekilde gerilmektedir.
 • Meme bölgesinde deri sarkması bulunuyorsa, göğüslerin dik durması için fazla deri kesilerek alınmaktadır.
 • Ameliyat tamamlandıktan sonra, hastaların süt kanallarına herhangi bir tahribat gelmeyecek şekilde, meme bölgesine dikiş atılmaktadır.

Hastaların durumuna ve ihtiyacına bağlı olarak, lolipop kesi yerine ters T şeklinde kesiler de oluşturulmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Meme küçültmenin yan etkileri ve ameliyat sonrası karşılaşılabilen riskler, aşağıda sıralanmıştır:

 • Meme küçültme ameliyatı bittikten sonra, düşük de olsa kanama ve enfeksiyon gibi problemlerle karşılaşılabilir.
 • Meme başının hassasiyeti ve duyu yetisi, eskisine göre daha az olabilir.
 • Hastaların emzirme yeteneğine engel olmasa da ameliyat esnasında oluşabilecek herhangi bir komplikasyon sebebiyle, süt kanalları hasar görebilir ve memenin süt üretim kalitesi düşebilir.
 • Meme ucunun kesilmesiyle gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatları sonrasında, hastaların süt kanalları kesildiği için süt verme yetisi ortadan kalkmaktadır.
 • Yeteri kadar steril ve donanımlı bir ortamda gerçekleştirilmeyen meme küçültme ameliyatları, hastalarda farklı komplikasyonların görülmesine yol açabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Meme ameliyatından sonra, hastaların dikkat etmesi gereken konular aşağıda belirtilmiştir:

 • Ameliyat sonrası, ilk 7 günün istirahatle geçmesi gerekir.
 • Ameliyattan sonraki ilk duş için en az 2 gün beklenmesi ve sporcu sutyeninin çıkarılmaması gerekmektedir.
 • Ameliyattan hemen sonra, morarma ve ödem oluşumunu engellemek için ilk 24 saat boyunca soğuk kompres uygulanması gerekir.
 • Uzman hekimlerin belirlediği ağrı kesici ve antibiyotiklerin, doğru zamanda ve doğru şekilde kullanılması gerekmektedir.
 • İlk 4 haftalık süreçte, hastaların ağız hareketler yapmaması ve koşu gibi sporlardan uzak durması gerekmektedir.

Uyluk Germe Fiyatları, Meme Büyütme Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp