Meme-Buyutme-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Meme Büyütme Fiyatları

Meme Büyütme Fiyatları, hastaların tercih ettiği işleme ve uygulama kullanılacak yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Meme büyütme operasyonu için belirlenen işlemler, hastadan hastaya farklılık gösterebilir.

Meme Büyütme Fiyatları 2022

Meme büyütme işlemi için uzmana başvuru yapıldıktan sonra, hastaların genel durumu uzmanlar tarafından muayene edilmektedir.
Hastaların talepleri ve uzmanların görüşlerinin netleşmesinin ardından, meme büyütme ameliyatının planı çıkarılacaktır. Hastalar için belirlenen meme büyütme operasyonuna bağlı olarak, uygulamanın süreci ve iyileşme süresi farklılaşabilir.
Geçici ya da uzun vadeli meme büyütme talebinde bulunan hastalar, detaylı bilgi almak için uzmanlara başvuru yapmalıdır.

Meme büyütme işlemleri hakkında merak edilenler, yazı başlıları içerisinde detaylı şekilde ele alınmıştır.


Dora Sağlık Bilgi FormuHangi Amaçlarla Meme Büyütme Ameliyatı Yapılır?

Meme büyütme işlemlerinin kullanım amacı, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Meme büyütme işlemi, hastaların estetik kaygılarına bağlı olarak uygulanmaktadır. Hastaların meme boyutlarının orantısız olması, bir memenin diğer memeden daha büyük ya da küçük olması veya hastaların normalden daha küçük boyutlarda göğüslere sahip olması, kişilerin meme büyütme ameliyatı yaptırmasına sebep sayılmaktadır.

Kadınların özgüven sıkıntısı yaşamasına yol açan meme büyütme operasyonu, estetik cerrahi alanında kesin çözüm sayılmaktadır. Hastalar estetik cerrah tarafından muayene edildikten sonra, meme büyütme ameliyatı için kesin karar alınmalıdır. Hastaların göğüs kanseri ameliyatı geçirmesi ve bir göğsünü kaybedilmesinin ardından, meme büyütme ameliyatıyla kaybedilen göğsün yeri doldurulabilir.Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan İmplant Türleri Nelerdir?

Meme implant çeşitleri, tercih edilen uygulama modeline göre değişiklik göstermektedir. Meme büyütme ameliyatı için hastaların kendi yağ dokularından protezler üretilebilirken, doğrudan silikon ve tuzlu sudan elde edilen yapay protezler de kullanılmaktadır. Kişilerin doğal yoldan göğüslerini büyütmek istemesi ve vücuduna herhangi bir yapay madde sokmak istememesi gibi durumlarda, kök hücre ve ağ enjeksiyonu işlemleri tercih edilmektedir.

Hastaların kendi yağ dokusunun kullanılacağı meme büyütme ameliyatında, hastaların karın bölgesindeki yağlar çıkarılacaktır. Karnın her iki yanındaki yağ dokularından belirli bir oranda çıkarıldıktan sonra, meme bölgesine yerleştirilmektedir. Meme boyutunun daha büyük olmasını sağlayan yağ dokusu, damarlar sayesinde beslenmektedir.

Kök hücre ve yağ dokusunun birlikte nakil edilmesi, meme bölgesindeki yağ dokusunu besleyecek damarların oluşmasını sağlamaktadır. Meme implantı ya da meme silikonu seçeneklerinden herhangi birinin tercih edilmesi durumunda, hastaların memesinin içerisinde uygun boyutlarda protezler yerleştirilmektedir. Tuzlu sudan ya da tamamen silikon malzemeden elde edilen protezler, uzun süre varlığını sürdürecektir.Meme Büyütme Operasyonunun Sonuçları Nelerdir?

Meme ameliyatı sonrası, hastaların meme boyutu gözle görülür şekilde büyüyecektir. Meme büyütme ameliyatı için tercih edilen göğüs protezlerinin boyutuna göre, hastaların sahip olacakları göğüs beden numarası değişmektedir. Hastaların meme boyutuna etki edeceği gibi, sarkmış memelerin daha dik ve sıkı görünmesini sağlamaktadır.Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır, Hangi Yan Etkiler Görülür?

Meme ameliyatının riskleri arasında yer alan durumlar, aşağıda sıralanmıştır:

 • Göğüs içindeki skar dokusunun, meme implantının şeklini bozması
 • Memede ağrı oluşumu
 • Memenin morarması ve şişlik oluşması
 • Enfeksiyon gelişimi
 • Meme bölgesinde ve göğüs ucunda hissiyatın azalması
 • İmplantta kaçak ya da rüptür gelişimi

Meme büyütme ameliyatı sonrasında, herhangi bir komplikasyonla karşı karşıya kalan hastaların, derhâl doktorlarına bilgi vermesi ve muayene olması gerekmektedir.Kimler Meme Büyütme Operasyonu Yaptırabilir?

Meme estetiği yaptıran kişilerin temel özellikleri aşağıda ele alınmıştır:

 • Meme büyütme operasyonu, estetik görünümünü beğenmeyen tüm hastalara uygulanmaktadır.
 • Hastaların meme boyutlarının anormal şekilde küçük olması ya da istenen boyutlarda olmaması gibi durumlarda, meme büyütme ameliyatı uygulanmaktadır.
 • Meme kanseri ya da meme kitlesi sebebiyle ameliyat edilen hastalar, meme büyütme ameliyatıyla istenen boyutlarda göğüs yapısına sahip olabilirler.
 • Meme büyütme operasyonu, sarkmış ve dikliğini kaybetmiş memelere uygulanmaktadır.
 • Meme proteziyle birlikte, silikon uygulamasının da yapılması meme büyütme ameliyatının uygulanma sebepleri arasındadır.
 • Yaşlılık sebebiyle ya da hamilelik ve emzirme gibi etkenler sonrasında, meme yapısında sarkmalar yaşayan hastalar, meme büyütme ameliyatını tercih edebilirler.

Meme büyütme operasyonu, sadece 18 yaşını geçmiş bireylere uygulanmaktadır. Emziren anneler ve gebelerin, meme büyütme ameliyatı yapmasına izin verilmemektedir. Hastaların sağlık durumunun yerinde olması ve meme bölgesinde herhangi bir kitle bulunmaması, meme büyütme operasyonunun temel kriterleri arasındadır.Meme Büyütme Ameliyatına Hastalar Nasıl Hazırlanır?

Göğüs estetiği hazırlık sürecinde, hastaların ameliyat öncesi dikkat etmesi gereken noktalar, aşağıda sırasıyla ele alınmıştır:

 • Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında, hastaların göğüs yapısında herhangi bir sarma olmayacağı düşünülmemelidir.
 • Meme yapısının sarkması, ilerleyen yaşa ve kiloya bağlı olarak ortaya çıkan durumlar arasındadır.
 • Meme büyütme ameliyatı için kullanılan göğüs protezleri, belirli süreden sonra etkisini yitirmektedir.
 • Ömür boyu kalıcı olacak herhangi bir meme büyütme operasyonu bulunmamaktadır.
 • Meme büyütme operasyonu için kullanılan implantlar ve yağ enjeksiyon uygulamaları, ortalama 10 yıllık ömre sahiptir.
 • Meme büyütme operasyonu sonrasında kilo alınması ya da kilo verilmesi, meme yapısında sarkmalara yol açabilir.

Meme Büyütme Ameliyatının Uygulama Detayları Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatının detayları ve uygulama için belirlenen işlem süreci, aşağıda detaylarıyla açıklanmıştır:

 • Meme büyütme operasyonu için hastaların koltuk altından aksiller uygulaması yapılabilir ve göğüste herhangi bir kesik izi olmaması sağlanabilir.
 • Meme üzerinden kesik açmak yerine, meme başının hemen altındaki kıvrımdan kesi açılabilir. Meme altındaki kıvrımdan kesi açılması işlemine, inframammary adı verilmektedir.
 • Meme ucunun etrafından kesi açılmasıyla uygulanan meme büyütme ameliyatına, periareolar adı verilmektedir.

Meme büyütme operasyonunun uygulama detayları şu şekildedir:

 • Meme büyütme ameliyatının uygulanışı için hastalara anestezi verilmektedir.
 • Uygulanacak yöntemlere bağlı olarak, sadece genel anestezi verilebilir ya da lokal anestezinin yanında, damar yolundan sedasyon uygulanabilir.
 • Hastalar uyuşturulduktan sonra, ameliyat için belirlenen uygulama modeli üzerinden operasyona başlanmaktadır.
 • Meme büyütme ameliyatı için hastalarda kesi açıldıktan sonra, göğüs dokusuyla, göğüs kaslarının birbirinden özenle ayrılması sağlanacaktır.
 • Göğüs dokusu açıldıktan sonra, göğüs duvarının en dışında yer alan bölgede bir cep oluşturulmaktadır.
 • Pektoral kasın önünde ya da arka bölgesinde oluşturulan cebin içerisine, uygun boyutlarda göğüs protezi yerleştirilmektedir.
 • Meme implantının yerleştirilmesinin ardından, meme başı tam olarak ortalanır ve kesi kapatılır.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Meme estetiği iyileşme sürecinde ve ameliyat sonrasında karşılaşılan durumlar, aşağıda sıralanmıştır:

 • Meme büyütme ameliyatı sonlandıktan sonra, hastalar 1 gece hastanede gözlem altında tutulmaktadır.
 • Ameliyat sonrası ilk birkaç haftalık süreçte, meme bölgesinde şişme ve ağrıma gibi semptomlarla karşılaşılabilir.
 • Ameliyat bölgesinde, çeşitli etkenlere bağlı olarak morarma görülebilir.
 • Hastaların iyileşme süresi içerisinde, meme duruşunun tam olarak sağlanması ve ameliyat yerinin zarar görmemesi amacıyla, hastaların sporcu sutyeni giymesi gerekmektedir.
 • Hastaların yaşadıkları ağrı problemleri, ağız yoluyla alınacak ağrı kesiciler sayesinde kontrol altına alınacaktır.
 • Hastaların ameliyat sonrası ilk bir hafta boyunca, kendilerini çok fazla yormaması ve dinlenmesi gerekir.
 • İlk 2 günün ardından, sporcu sutyeni çıkmadan, ılık suyla duş alınabilir.

Ortalama 2-3hafta içerisinde, hastalar normal yaşamlarına geri dönecektir. Meme bölgesinin kesin olarak iyileşmesi için birkaç ay geçmesi gerekir.

Meme Küçültme Fiyatları, Uyluk Germe Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp