Meme-Büyütme-Fiyatları-2020-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Meme Büyütme Fiyatları

Meme Büyütme Fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Hastaya uygulanacak müdahale yöntemine göre meme büyütme fiyatları değişiklik göstermektedir.

Bazı durumlarda göğüslerde şekil bozuklukları bulunmaktadır. Bu gibi durumların düzeltilmesi amacıyla meme büyütme ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Meme Büyütme Fiyatları 2023

Meme büyütme ameliyatı tamamen doğal bir görünüm sağlayan bir ameliyat türüdür. Hastanın yaraları hızlı bir şekilde iyileşmektedir ve ağrılar oldukça hafif şekilde hissedilmektedir. Bu ameliyatın dünya üzerinde yapılan en eski ameliyatlardan birisi olduğu ve tarihinin 1800’lü yıllara kadar dayandığı bilinmektedir.


Dora Sağlık Bilgi FormuMeme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı yöntemleri arasında güncel olarak tercih edilen iki farklı yöntem bulunmaktadır.

Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kişinin kendi yağı kök hücre kombinasyonu: Vücudunda yabancı bir madde bulunmasını istemeyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Kişinin vücudunun bazı bölgelerinde bulunan yağlar alınarak meme içine enjekte edilmektedir.
 • Silikon protez: Meme için uygun protezler takılarak memeye uygulanmaktadır. Farklı protez seçenekleri bulunmaktadır. Hasta ile doktor ortak bir karara vardıktan sonra işlem gerçekleştirilmektedir. En bilinen meme büyütme yöntemidir.


Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme kişinin göğüslerine uygulanan cerrahi müdahaleler neticesinde kişinin göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemidir. Bu işlem silikon implant yardımıyla veya yağ ve kök hücre kombinasyonunun enjekte edilmesiyle gerçekleştirilebilmektedir. Meme büyütme işlemi, kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmakta ve özgüvenlerinin arttırmaktadır. Kadın fiziğinin önemli görüntü detaylarından birisi göğüslerdir. Kadınlar genetik olarak veya emzirme sonrası gibi durumlarda küçük göğüsler bulunabilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Yapılan Durumlar

Meme büyütme ameliyatı talep edilen durumlar genel olarak şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Kişinin göğüslerinin küçük olduğunu düşünmesi durumunda meme büyütme ameliyatına başvurarak göğüslerini büyütebilmektedir.
 • Kişinin göğüslerinin daha dolgun ve güzel gözükmesini istemesi halinde meme ameliyatına başvurulmaktadır.
 • Kişinin doğuştan ya da sonradan göğüslerinde simetri sıkıntısı olması durumunda asimetrik görüntünün düzeltilebilmesi için meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede memelerde simetri sağlanarak estetik görünüme kavuşturulmaktadır.
 • Kişinin hamilelik sonrasında göğüslerinde küçülme meydana gelebilmektedir. Eski görünüme tekrar kavuşmak için tercih edilen yöntem meme büyütme ameliyatıdır.
 • Meme kanseri nedeniyle doku kayıpları meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda meme rekonstrüksiyonu amacıyla uygulanabilmektedir.


Meme Büyütme Ameliyatı Öncesinde Yapılanlar

Meme büyütme ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde belirlenmektedir:

 • Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tecrübeli ve alanında uzman bir hekime başvurmaktır.
 • Kişinin meme büyütme ameliyatından yaklaşık 15 gün önce sigara ve alkol tüketimini sınırlandırması hatta mümkünse tamamen ara vermesi iyileşme sürecinin hızlı ve kolay bir şekilde atlatılması açısından önem taşımaktadır.
 • Kişinin ameliyat için başvurmuş olduğu hekime genel sağlık durumu ve kullanmakta olduğu ilaçlar hakkında ayrıntılı bilgi vermesi gerekmektedir.
 • Ameliyatı yapacak hekim ameliyat öncesinde gerekli tetkikleri yapmaktadır. Hastanın bilgileri eksiksiz bir şekilde vermesi bu süreci kolaylaştıracaktır.
 • Kişinin meme büyütme ameliyatından yaklaşık 8 gün önce ağrı kesici ilaç kullanımını ve kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakması gerekmektedir.
 • Yeşil çay gibi bitkisel ürünler ve doğal gıda takviyeleri vücutta kan sulandırıcı ilaç gibi bir reaksiyon oluşturabilmektedir.
 • Yani kanama riskini arttırmaktadır. Bu nedenle bitkisel takviyelerin de en az 8 gün önce bırakılması gerekmektedir.
 • Kadınlarda menstruasyon döneminde kanama eğilimi normale oranla artmaktadır. Bu nedenle ameliyatın bu döneme denk gelmesi durumunda doktorunuza bu konuda bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Hastada kitle bulunması halinde meme protezinden önce bu durumun tespiti edilmesi sonraki döneme göre daha kolay olmaktadır. Bu nedenle hastanın memeleri üzerinde radyolojik tetkik yapılarak hasta kontrol edilecektir.


Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Kişinin kendi yağını memeye transfer etme işlemi, oldukça doğal bir görünüme kavuşulması sebebiyle sıklıkla tercih edilen meme büyütme ameliyatı seçeneklerindendir. Günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiş uygulama ile kadınlar hem bölgesel yağlarından kurtulmakta hem de bu yağların göğüslerine enjekte edilmesiyle istedikleri göğüs görünümüne kavuşmaktadır. Bu yöntemde hastanın karın yanları, basen ve bacak içi gibi bölgelerinde bulunan yağlar liposuction yöntemi ile alınmaktadır. Daha sonra ise meme içerisine enjekte edilmektedir.

Bu yöntem ile meme büyütme işlemi gerçekleştirilebilecek kişiler ise şu şekilde belirlenmektedir:

 • Simetri sorunu olmayan kişiler
 • Aşırı sarkma problemi yaşamayan kişiler
 • 1-2 cup büyüklüğe erişmek isteyen kişiler (3-4 cup büyüklük talep eden kişiler için önerilmemektedir.)

Bu yöntemde kişinin vücudunda kesi izi olmamaktadır ve iyileşme süreci oldukça hızlı bir şekilde atlatılmaktadır. Ameliyat sonrası hastalar kısa bir süre içerisinde taburcu edilmektedir.Silikon Protez ile Meme Büyütme

Silikon protez ile göğüs büyütme işlemi, hasta ve doktor tarafından verilen karar neticesinde şekillendirilen silikon meme protezinin kişinin memelerine yerleştirilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Silikon meme protezlerinin farklı şekilleri bulunmaktadır. Bu sayede kişinin en ideal estetik görüntüye ulaşması için meme şekli ve göğüs yapısı dikkate alınarak seçenekler arasından tercih yapılabilmektedir. Tüm protezlerin dış kısmında silikon bulunmaktadır. İç yapı ise silikon jel veya salin ile doldurulabilmektedir.

Silikon protez ile meme büyütme ameliyatında genellikle hastaya genel anestezi yapılmaktadır. Ameliyat sonrasındaki süreçte kişi daha dolgun göğüslere sahip olmaktadır. Silikon protez ile meme büyütme ameliyatında genel olarak doğal görünüm korunmaktadır. Hastanın ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecinde çok fazla ağrı hissi yaşamadığı bilinmektedir. Ağrılar kişiyi rahatsız etmeyecek kadar minimal bir seviyede olacaktır. Hastanın normal yaşantısına dönmesi için gereken süre ise 3 ila 5 gün arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama 3 hafta sonrasında ise meme protezi tam olarak oturmaktadır.Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Hastanın ne zaman taburcu olacağı yapılacak kontroller neticesinde belirlenmektedir. Bununla birlikte genellikle aynı gün veya bir sonraki gün taburcu olunabilmektedir.
 • Hastaya meme büyütme işlemi gerçekleştiren hekim hastayı kontrol ederek ihtiyacı olacak ilaçları reçete etmektedir.
 • Hastanın doktor tarafından yazılan ilaçları düzenli olarak kullanması gerekmektedir.
 • Hastanın ilaç kullandığı iyileşme döneminde ağrı kesici içmemeye, kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaya ve son olarak bitkisel takviye almamaya devam etmesi gerekmektedir. Çünkü bu durumlarda kanama riski artacaktır.
 • Hastanın hastaneden taburcu olduktan sonraki ilk 7 günlük süreçte yatarken birden fazla yastık kullanması yani gövdesini yüksekte tutması gerekmektedir.
 • Hastanın hastaneden taburcu olduktan sonraki ilk 30 günlük süreçte protezlerine baskı uygulamaması gerekmektedir.
  Sigara kullanımı iyileşme sürecini yavaşlatmaktadır. Bu nedenle iyileşme döneminde sigara kullanmamanız faydalı olacaktır.
 • Hastanın iyileşme sürecinde fazla ağırlık taşımamaya özen göstermesi gerekmektedir.
 • Hastanın hastaneden taburcu olduktan sonraki ilk 60 günlük süreçte kol egzersizlerinden kaçınması tavsiye edilmektedir.
  Hastaya doktor tarafından özel bir sutyen tavsiye edilmektedir. Bu sutyenin doktor tarafından önerilen süre boyunca kullanılması gerekmektedir.

Kişinin uzman bir doktora başvuru yaparak ve doktor ile uyumlu bir şekilde çalışarak istediği göğüs görünümüne ulaşma imkanı bulunmaktadır. Meme büyütme ameliyatı pek çok kişinin özgüveninin artmasına yardımcı olmaktadır. Meme büyütme ameliyatı konusunda tüm sorularınızı cevaplamak ve fiyat bilgisi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almak için doktorunuz ile görüşebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatı yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Doğru bir doktor ile görüşmeden doğru verilere ulaşılamayabilir.

Meme Büyütme Fiyatları, Meme Küçültme Fiyatları, Uyluk Germe Fiyatları, Liposuction Fiyatları, Saç Ekimi fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan zorlu

Meme buyutmr
Fiyatlari hakkinda bilgi almak istiyorum


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp