Liposuction-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları, işlemlerinin tekrarlanma sıklığına, hastaların yağlanma yaşadığı bölgeye ve tercih edilen uygulama modeline bağlı olarak, uygulama fiyatları değişiklik göstermektedir.

 • Liposakşın tedavisi, estetik cerrahi uygulamalarında sıklıkla terci edilmektedir.
 • Liposakşın tedavisi için geliştirilen yeni yöntemler sayesinde, hastalar kısa sürede iyileşmekte ve yağlanma yaşanan bölgelerde herhangi bir komplikasyon oluşumu engellenmektedir.
Liposuction Fiyatları 2022


 • Liposakşın tedavisinin hastalar tarafından talep edilmesi durumunda, hastalar detaylı muayeneden geçirilmektedir.
 • Tedavi için muayene edilen hastalar, liposakşın uygulaması için planlama sürecine dahil edilmektedir.
 • Liposakşın uygulamasının emel özellikleri ve işlem için belirlenen tüm detaylar, yazı içerisinde başlıklar halinde ele alınmıştır.

Dora Sağlık Bilgi FormuLiposakşın Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Liposakşın estetik uygulaması, fazla kiloların giderilmesi ve bölgesel yağlanmaların azalması sebebiyle tercih edilmektedir. Liposakşın tedavisi, kilo verme ya da obeziteyi tamamen giderme gibi amaçlarla uygulanmazken, sadece bölgesel olarak yerleşen ve normal şartlarda giderilmeyen kiloların, vücuttan uzaklaştırılması amacıyla tercih edilmektedir. Vücuttaki bölgesel yağların gitmesi için yağ hücreleri emilmekte ve makineyle dışarı çıkarılmaktadır. Baldır, bacak, kol, göbek, bel ve gıdı gibi bölgelerde sıklıkla tercih edilen liposakşın uygulaması, bu bölgelerdeki yağların anında ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Liposakşın uygulamasıyla ilgili bilinen en temel yanlış, alınan yağların bir daha geri gelmeyeceği ve temelli zayıf kalınacağı düşüncesidir. Bölgesel yağların liposakşın sonrası dışarı alınmasının ardından, kilo alımının tekrarlanmaması için hastaların beslenme alışkanlıklarına ve egzersiz programına uyum sağlaması gerekmektedir. Özellikle obezite sonrası, vücutta yerleşen kalıcı yağların egzersiz ve diyet sonucu giderilmemesi durumunda, kesin çözüm için liposakşın tedavisi uygulanmaktadır.Liposakşın Uygulamasında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Liposakşın teknikleri, hastaların talebine ve sağlık durumuna göre farklılık göstermektedir.

Liposakşın uygulamasında en fazla tercih edilen teknikler şunlardır:

 • Tümesan teknik / ıslak liposakşın uygulaması
 • Ultrasonic liposakşın uygulaması
 • Lazer liposakşın uygulaması

Yukarıda belirtilen teknikler arasından, hastalar için en ideal olanı belirlendikten sonra, liposakşın ameliyatı için planlama sürecine gidilmektedir. Liposakşın ameliyatının planlaması ve muayene süreci geçtikten sonra, hastalar operasyona alınacaktır. Bölgesel yağların miktarı ve liposakşın uygulanacak bölgeye ağlı olarak, uygulama seçiminde farklılık görülebilir.Liposakşın Islak Teknik Nedir, Nasıl Uygulanır?

Tümesan liposakşın uygulaması, ıslak teknik olarak adlandırılmaktadır.

Islak liposakşın uygulamasının özellikleri, aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır:

 • Islak liposakşın uygulaması için hastalar genel anestezi altında ameliyata alınmaktadır.
 • Liposakşın yapılacak bölgeler belirlendikten sonra, bölgeye belirli büyüklükte kesi açılmakta ve kanüller bölgeden içeri sokulmaktadır.
 • Liposakşın için tercih edilen Kanüller, yağ emilim işleminden önce bölgeye sıvı enjekte etmektedir.
 • Yağ dokusu bulunan bölgeye enjekte edilen sıvılar, yağ hücrelerinin şişmesini sağlamaktadır.
 • Islak liposakşın uygulamasıyla, bölgeye enjekte edilen sıvının içerisinde, kanama oluşumunu engelleyen adrenalin ve lidocain adlı ağrı kesici maddeler yer almaktadır.
 • Yağ hücrelerinin istenen derecede şişmesinin ardından, deri üzerinde küçük kesiler oluşturulmaktadır.
 • Kesilerin açılmasının ardından, ortalama 2-6 mm arası kalınlığa sahip olan özel tüpler, bölgedeki yağı dışarı çekmesi için kesilerden içeri sokulmaktadır.
 • Vücuttan içeri sokulan özel borular, vakumlu sistemin çalışmasıyla bölgedeki yağ hücrelerini parçalamaya ve belirli parçalar halinde dışarı çıkarmaya başlamaktadır.

Vakum cihazının vücutta belirli bölgeler üzerinde hareket ettirilmesiyle, hastaların belirttiği fazlalık yağlar orantılı şekilde vücuttan çıkarılmaktadır.Ultrasonik Liposakşın Nedir, Uygulama Detayları Nelerdir?

Ultrasonik liposakşın uygulaması, liposakşın ameliyatı esnasında yağ biriken bölgeye özel boruların ilerlemesini sağlamaktadır. Liposakşın işleminde kullanılan minin borucuklar, bölgedeki yağ dokusuna tamamen erişim sağlamakta ve yağ dokularının parçalanması için özel değerde ultrasonik titreşimler oluşturmaktadır. Ultrasonik liposakşın uygulaması esnasında oluşturulan titreşimler sayesinde, kalıplaşmış yağ hücreleri teker teker dağılmaya ve dışarı çıkmaya hazır hale gelmeye başlamaktadır.

Yağ hücreleri istenen seviyeye kadar yumuşadıktan sonra, özel tüpler yardımıyla vakum yapılmakta ve yağ dokusunun kolaylıkla emilmesi sağlanmaktadır. Ultrasonik dalgalanmaların yapıldığı aşamanın ardından, liposakşın için belirlenen temel adımlar uygulanmakta ve hastaların yağ dokuları vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Ultrasonik liposakşın işlemi tamamlandıktan sonra, borular dikkatlice vücuttan çıkarılmakta ve kesilen bölgelere dikiş atılmaktadır. Dikiş atıldıktan hemen sonra, bölgenin ödem yapmaması ve yağ dokularının dağılmaması adına, hastalara özel korseler giydirilmektedir.Lazer Liposakşın Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Lazer liposakşın tedavisi, genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Lazer liposakşın tedavisinde, hastaların yağlanan bölgeleri tespit edildikten sonra, bölgeye 2-3 mm genişliğindeki fiberkaüller aracılığıyla, lazer dalgaları gönderilmektedir. Lazer liposakşın için kullanılan fiberkanüller, bölgedeki yağ dokularının katı halden sıvı hale gelmesini sağlamaktadır. Katıdan sıvıya dönüşen yağ dokularının dışarı çıkması için bölge derisine birkaç milim boyutunda kesikler açılmaktadır. Açılan kesiler sayesinde, sıvı hale gelen yağ dokuları bölgeden dışarı çıkarılmaktadır. Lazer liposakşın uygulamasının en önemli özelliği, işlem esnasında tercih edilen kanül boyutunun, normal boyutlardan daha küçük olmasıdır. Kanüllerin küçük ölçekli olması, bölgede açılan kesi boyutunu da küçültmekte ve hastaların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.Liposakşın İşleminden Sonra Hangi Durumlarla Karşılaşılır?

Liposakşın iyileşme süreci ve operasyon sonrasında, hastaların yaşadıkları durumlar aşağıda adım adım ele alınmıştır:

 • Liposakşın uygulamasından çıkarılan hastalar, genel ya da lokal anestezinin etkisinden çıkması için odaya alınmaktadır.
 • Hastaların 1 gece müşahede altında tutulması ve bu sürede, oluşabilecek her türlü komplikasyonun kontrol altına alınması gerekmektedir.
 • Ameliyattan hemen sonra, liposakşın yapılan bölgedeki yağ dokularının dağılmaması ve bölgenin şeklinin toparlanması adına, özel korseler giydirilmektedir.
 • Gerekli duyulduğunda, hastaların vücuduna direnler takılmakta ve kanama oluşum riski ortadan kaldırılmaktadır.
 • Liposakşın işlemden sonraki ilk 24 saatlik süreçte, ameliyat bölgesine buz kompres uygulanmalıdır. Bölgede şişlik, ödem ve morarma oluşumunu engelleyen soğuk kompres, her 15 dakikada bir tekrarlanmak zorundadır.
 • Hastaların iyileşme sürecinin hızlanması için hastalara lenf drenaj masajı uygulanmaktadır. Bölgede oluşabilecek ağrıları en aza indiren bu masaj sayesinde, liposakşın sonrası oluşacak ağrılar azalmaktadır. Oluşan ağrıların kontrol altına alınması için ağız yoluyla ağrı kesici kullanılması gerekmektedir.
 • Liposakşın sonrası oluşan ağrılar, ortalama 3-4 gün boyunca devamlılığını sürdürmektedir.
 • Hastaların ilk 3 gün boyunca hiç ayağa kalmaması ve bölgeyi etkileyecek her türlü aktiviteden kaçınması, oluşabilecek komplikasyonları engellemektedir.
 • İlk 1 hafta boyunca, sürekli dinlenmek ve ağır sporlardan uzak durmak gerekir.
 • Liposakşın için giydirilen korselerin, en az 2 hafta boyunca kullanılması gerekmektedir.
 • Yürüyüş ve hafif egzersizlerin, liposakşın ameliyatından en az 2 hafta sonra başlaması gerekir. Ağır egzersiz ve sporlar için kişilerin en az 6 haftalık iyileşme sürecini tamamlaması gerekmektedir.

Liposakşın Uygulamasının Zarar Var Mıdır?

Liposakşın yan etkileri ve işlem sonrası oluşabilecek komplikasyonlar, aşağıda detaylıca listelenmiştir:

 • Liposakşın uygulaması esnasında, bölgeden gereğinden fazla yağ alınması, hastalarda farklı komplikasyonların gelişmesine yol açmaktadır.
 • Liposakşın uygulaması için herhangi bir zarar tespit edilmemişken, hastaların steril ortamda ve yeterli donanımla ameliyat edilmemesi gibi durumlar, ciddi problemlere kapı açmaktadır.
 • Liposakşın tedavisi için belirlenen iyileşme sürecine dikkat etmeyen hastalar, şişme ve morarma gibi komplikasyonlarla karşı karşıya kalırlar.
 • Hastaların ve tedavisini, zayıflama amacıyla kullanmaması ve beslenme düzenini kontrol altına alması şart koşulmuştur.
 • Liposakşın sonrası tekrar eski beslenme düzenine devam eden hastalar, bölgesel yağlardan kurtulamaz ve daha fazla kalıcı yağlanmaya yol açarlar.

Meme Büyütme Fiyatları, Meme Küçültme Fiyatları, Uyluk Germe Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp