Liposuction-Fiyatları-2020-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Liposuction Fiyatları

2020 yılında liposuction fiyatları, öncelikle kişilerin vücut yapılarına ve tahlil sonuçlarına göre belirlenmektedir. Bu fiyatlar, hangi teknikler ile işlemin yapılacağına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Liposuction fiyatları üzerindeki bir diğer değişken ise kurum ve uzman tercihidir. Hastaneler ya da güzellik merkezleri standart ücretler ile çalışabilmektedirler. Tercih edilen yerde uygulanan fiyat politikasına göre ücret belirlenmektedir.

Liposuction Fiyatları 2022

Bir diğer fiyat kriteri ise vücuttan alınacak yağların oranı olarak bilinmektedir. Yağ alma işlemi, işlem süresini belirlemektedir. Bu sebeple ne kadar çok yağ alınacaksa işlem süreci o kadar uzamakta ve dolayısıyla fiyatlarda da artış meydana gelmektedir.


Liposuction işlemi doğrudan kişiye özel bir planlama içermesi sebebiyle, işlem öncesinde bir muayene gerektirmektedir. Yapılan muayene esnasında tahlil sonuçları ve vücut yapısına göre bilgiler toplanarak, liposuction olarak adlandırılan yağ aldırma işleminin hangi şekillerde yapılacağı belirlenmektedir.


Dora Sağlık Bilgi FormuLiposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction ile ilgili olarak vücutta oluşan fazla yağların alınmasına yönelik bir işlem olduğu belirtilmektedir. Beslenme alışkanlıkları, sağlık problemleri gibi nedenlerle vücut endeksinden farklı oranda yağ oluşması kişilerin yağ aldırma yollarına başvurmalarını gerektirmektedir.

Liposuction işlemi yapılırken, operasyonun süresine ve vücut yapısına bağlı olarak hastane yatışı söz konusu olabilmektedir. En fazla iki gün olacak şekilde hastane yatışının verilecek olması doktor tarafından operasyon öncesinde belirtilmektedir.

Fakat liposuction uygulamasında çeşitlilikler söz konusu olmaktadır. Bu sebeple her liposuction işlemi hastane yatışı gerektirmemektedir. Bazı uygulamaların hemen sonrasında sosyal hayata devam etmek mümkün olmaktadır.Liposuction Çeşitleri Nelerdir?

Liposuction çeşitleri, vücut tipine ya da vücuttaki yağ oranına göre tercih edilecek işlemleri kapsamaktadır. Bilinen liposuction çeşitleri şu şekildedir:

Lazer liposuction; genel liposuction işleminde ulaşılamayan bölgede bulunan yağların parçalanmasının lazer cihazı aracılığıyla yapılmasıdır.

Ultrason liposuction; yağların parçalanmasından ziyade, ses dalgaları ile vücuttaki yağların sıvı hale getirilmesi ardından vücuttan atılmasını sağlayan bir işlemdir.

Radyo frekans liposuction; bu işlem diğerlerinden farklı olarak yağ yakımının ardından cildin sıkı bir görüntüye kavuşmasına da destek olmaktadır.

Liposuction çeşitlerinden birinin tercih edilmesi öncelikle vücudun ihtiyacının uzman tarafından belirlenmesi ile mümkün olmaktadır. Vücuttaki yağların en az hasarla yakımının sağlanacağı işlem türünün alanında uzman bir kişi tarafından belirlenmesi önem arz etmektedir.

Bu işlemlerin uygulanma biçimleri farklı olduğu gibi, uygulama sonrasında da farklılıklar oluşabilmektedir. Bazılarında kişilerin hastanede 1 gün yatması gerekirken bazı uygulamalarda ortalama 4 saatlik dinlenme sonucuna çıkış yapılabilmektedir.Liposuction İşlemi Nasıl Yapılır?

Liposuction işlem süreçleri, vücutta bulunan yağların en doğru yöntem kullanılarak vücuttan dışarı atılmasını amaçlamaktadır. İşlem esnasında genel anestezi uygulanmamakta, yalnızca yağlanmanın olduğu bölgeler, bölgesel anestezi ile uyuşturulmaktadır.

İşlemin yapılması, derinin alt kısmına serum enjekte etmekle mümkün olmaktadır. Deri altındaki yağlara ulaşılacak bölgeye şırınga türevinde bir materyal ile enjekte işlemleri yapılmaktadır.

Serumun enjekte edilmesinin ardından yağlara ulaşacak ölçüde bir delik açılması sağlanmaktadır. Bu yağlara ulaşılarak vücudun dışarısına atılması işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Bu işlemlerin yapılmasının öncesinde bazı vücut tiplerinde yağların önceden parçalanması ve sonrasında dışarıya atma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Yapılacak işlemin gerekliliği vücut incelemesinin yapılmasının ardından operasyon öncesinde belirlenmektedir.

Liposuction fiyatları da operasyon öncesinde yapılan bu tespitler ile işlemlerin değişikliğe uğramasına göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple klasik bir liposuction ücreti belirlemek mümkün olmamaktadır. Liposuction yaptırmak isteyenlerin öncelikle vücut analizine gitmeleri gerekmektedir.Liposuction İşlem Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Liposuction işlemi öncesinde yapılması gerekenler, öncelikle hastanın liposuction işlemi hakkında detaylı bilgilendirmesi olarak bilinmektedir. İşlem hakkında detaylı bilgi alıp liposuction yaptırmaya karar veren hastalar için operasyon öncesinde şunların yapılması belirtilmektedir:

Kilo verdirici ilaç ve takviye gıdaların en az üç hafta öncesinde bırakılması gerekmektedir.
Hastanın hastane yatışı gereken işlemi uygulayacak olması ile yatış işlemlerini yapması gerekmektedir.
Anestezi uygulaması yapılacağı için doktorun belirlediği süreden itibaren yemek yeme ve su içme işlemlerine ara verilmesi gerekmektedir.

Liposuction işleminin uygulanmasından önce, hangi işlem olduğu ve ne tür sonuçlar alındığı hasta ile paylaşılmalıdır. İhtiyaç halinde hastanın uzmanından bu bilgilere ulaşması gerekmektedir.

İşlem öncesinde uzmanın alanındaki yeterliliği de tespit edilmeli, önceki ameliyatları incelenerek ne tür sonuçlar alındığı da kontrol edilmelidir. Alanına hakim olmayan, yalnızca ucuz ücret karşılığında hizmet sunduğu için tercih edilen kişilerin operasyonlarında pek çok yan etki ile karşılaşılabilmektedir.Liposuction Uygulanan Bölgeler

Liposuction işleminin nerelere yapılacağı, vücuttaki yağlanmaya göre belirlenmektedir. Genel olarak liposuction uygulamaları şu bölgelere yapılabilmektedir:

Karın ve çevresi
Göğüsler
Kalça bölgesi
Bacaklar
Kol ve boyun
Yanaklar
Çene

Bu bölgeler hem erkekler için hem de kadınlar için liposuction yapılan bölgeler olarak bilinmektedir. Yağlanmaların da en çok bulunduğu bölgeler olması sebebiyle çok sık tercih edildikleri bilinmektedir.

Bu bölgelerden farklı bir alana liposuction yapılmasının talebi sonucunda vücut incelemesi yapılarak farklı bir işleme yönlendirilebilmektedir.Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction uygulanacak kişiler, öncelikle vücudundaki yağlanmaları beslenme ya da egzersiz yoluyla atamayan kişiler olarak bilinmektedir. İşlemin uygulanma sürecinde farklı anestezi yöntemleri uygulanacağı için hastanın anesteziye duyarlı olması da gerekmektedir.

Bunların dışında liposuction uygulaması yapılması için tek koşul, doktor onayının bulunmadığı bir hastalığa sahip olunması olarak belirtilmektedir. Uygulanan işlemin etkileyeceği bir hastalık olması durumunda işlem yapılmamaktadır.

Liposuction işlemi hamile ve bebek emziren anneler için de uygulanabilmektedir. Doğum sonrası kilolarını vermek isteyenler için kısa ve hızlı bir çözüm olması sebebiyle tercih edildiği bilinmektedir.

Engel teşkil eden sağlık problemi olmamasına rağmen kalp ve şeker gibi kronik hastalığı olan bireylerin de liposuction yaptırabilmek için belirli kontrollerden geçmeleri gerekmektedir. Bu kontroller sonucu bir problem oluşmadığı takdirde liposuction uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Cinsiyet ve yaş gibi sınırlamalar liposuction uygulamalarında bulunmamaktadır. Hem erkekler hem de kadınlar için yapılan uygulama hemen her yaş için uygulanmaktadır. Fakat 18 yaşından küçüklerin henüz vücut yapılarının tam oluşmaması sebebiyle; yaşlıların da vücut direncini kaybetmeleri sebebiyle liposuction uygulamaları önerilmemektedir.

Liposuction İşlemi Sonrasında Öneriler

Liposuction işlemi sonrasında yapılacaklar, genel sağlık durumuna hızlıca kavuşmak ve herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak için önerilmektedir. Bu öneriler şu şekilde sıralanmaktadır:

Lenf drenaj masajı denen masaj uygulaması hem liposuction öncesinde hem de işlem sonrasında yapılması önerilen ve rahatlatan bir uygulama olarak bilinmektedir.
Liposuction sonrasında oluşan ağrılar ortalama bir haftayı bulabilmektedir. Bu ağrılar, ağrı kesici kullanarak azaltılmaktadır.
İşlem sonrasında dikiş alma işleminin de sonuçlandırılması ile liposuction işlemine uygun korsenin kullanılması gerekmektedir. Bu korsenin işlem uygulanan bölgeye göre alınması gerekmektedir.
Ağır spor egzersizlerine iki ay süreyle ara verilmesi gerekmektedir. Aksi durumda ağrılar ve şikayetler artabilmektedir.

Bu öneriler, ameliyat sonrasında iyileşme sürecini hızlandırmak ve etkili bir sonuç almak için gerekli olmaktadır. Fakat her operasyon için uygulayıcı uzman tarafından verilmekte olan özel öneriler de bulunmaktadır. Bu önerilerin iyi bir biçimde takip edilmesi ile herhangi bir şikayet oluşmamaktadır.

Liposuction işlem çeşitleri ve liposuction fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Liposuction işleminde uygulanan yöntemlerin ücretlerine dair doğru ve ayrıntılı bilgiler tarafınıza sunulmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Orhan deniz

Karin bolgesi ve gogusler icin liposuction fiyati alabilirmiyim lutfen 1m74 boyundayim -+ 100 kg erkek


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp