Lip-Lift-Dudak-Kaldırma-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Lip Lift Dudak Kaldırma

Dudak kaldırma operasyonu olarak bilinen ‘lip lift’ , dudak ile burun arasındaki mesafeyi azaltma işlemidir. Filtrum da denen bu bölgedeki mesafenin fazla olmasından şikayetçi olan kişilere uygulanır. Mesafenin optimum ölçüsü  11-15 mm ‘dir. Lip lift işleminde aradaki mesafenin azalması ile birlikte dudak dolgunluk kazanır.

Lip Lift Dudak Kaldırma 2022

Lip Lift Nasıl Yapılır?

Lip lift işlemi genel ya da lokal anestezi ile yapılabilinir. Burnun alt bölgesine yapılan kesi ile küçük bir deri parçası alınır. Lip Lift işleminde, burun ve dudak birleşim noktasında yapılan kesi ile iz kalması önlenir.


Dora Sağlık Bilgi FormuLip Lift Dudak Kaldırma Kimlere Uygulanır?

Lip Lift işlemi; kalıcı yüz felci geçirenlerde oluşan dudak sarkmalarını düzeltmede, ileri yaşlarda meydana gelen ağız sarkmalarının yukarı taşınmasında uygulanır.

Lip Lift Sonrası İyileşme Süreci

Lip Lift yapıldıktan sonra ; dudakta ödem , şişme his kaybı veya acı ağrı hissedilebilinir. Bu şikayetlerden herhangi biri ile karşılaşılırsa soğuk uygulama veya ağrı kesici ilaç tedavisi yapılır. Lip Lift operasyonundan sonra oluşabilecek şikayetler en fazla bir hafta içinde geçer. Operasyon sonrası beşinci günde dikişler alınır ve hasta günlük yaşantısına geri dönebilir.Lip Lift Ameliyatının Süresi Ne Kadardır?

Lip lift operasyonu ortalama 30 ile 60 dakika arası değişmektedir.

Lip Lift Kalıcı mıdır?

Lip lift tamamen kalıcı bir işlemdir.

Lip Lift Dudak Kaldırma Fiyatı

Lip lift işlem ücreti; uzman hekim tarafından muayeneniz yapıldıktan sonra belirlenmektedir.Lip Lift İle Dudak Dolgusu Arasındaki Fark Nedir?

Dudaktaki pembe kısmın büyüklük oranı çekicilik ile doğru orantılıdır. Lip lift ile bu alanın ortaya çıkarılması daha estetik sonuçlar verir.Dolgu bu pembe alanı ortaya çıkarmakta lip lift gibi yüzde yüz başarılı değildir.

Lip Lift Öncesi Sonrası

Lip Lift ameliyatı isteyen hasta, yüz oranları bozuk ise öncesi ve sonrası arasında çok ciddi farklar oluşacaktır. Operasyona karar verirken, fotoğraflardaki görüntüye dikkat edilmemesi gerekmektedir. Asıl önemli olan doktorun bu konudaki tecrübesi ve yüz kaslarına bilgi olarak hakimiyetidir. Ehil olmayan ellerde, çok kötü neticeler de alınabilir. Geri dönüşü yoktur. Hastanın ameliyat izi konusunda, tam olarak kararlı olması gerekmektedir. Burun ucu kalkık olan hastalarda, bu izin fark edilirliği daha fazladır. Hastanın ameliyat öncesi dudağının etli olup olmaması, operasyon sonrasındaki memnuniyetini doğrudan etkilemektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp