Let-Down-Teknigi-Burun-Estetigi-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Let Down Tekniği Burun Estetiği

Let Down Tekniği Burun Estetiği hastaların daha doğal görünmeleri korunur burun sırtlarına  zarar vermeden , burunlarındaki eğrilikler ve kemerli yapıları  yok edilir. Burun estetiğinde, gelişen günümüz teknolojisi ile birlikte çok sayıda yöntem kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntemlerden biriside Let Down burun estetiği tekniğidir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntem ve tekniklerden  biri olan Let Down tekniğinin birçok avantajı bulunur.

Let Down Tekniği Burun Estetiği 2022

Let Down Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Bu operasyon sonrasında bireylerin iyileşme süreleri çok daha kısadır. Bireyler , normal gündelik hayatlarına 4-7 gün arasında geri dönüş yapabilirler. Operasyon olan bireylerde morluk ve ödem görülmesi ihtimali oldukça azdır ve olursada oldukça normaldir. Operasyon sonrasında ilk birkaç saat içinde görülen hafif şişlikler kendiliğinden yok olacaktır. Operasyondan sonra hastalar daha ağrısız, daha az ödemli ve daha konforlu bir dönem geçirirler. Hafif sızlama şeklinde olan ağrılar,ağrı kesici ile kontrol altına alınabilir. Bireyin , bu operasyon sonrasında bir hafta dinlenmesi istenir. Bir haftadan sonra hafif yürüyüş seklinde sporlar yapılamaya başlanabilir.


Let Down Tekniği ile Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Açık veya kapalı olarak yapılan burun estetiğinde, burundaki kemerli yapının yok edilmesi için kemik ve kıkırdak doku dışarı alınarak törpüleme işlemi yapılır. Törpüleme işlemi yapıldıktan sonra burnumuzun doğal yapısı bozulup ve sırt kısmında bozulmalar oluşur . Cerrah , bu bozulmayı giderip yok etmek için dışarı aldıkları kemik ve kıkırdak dokuları kullanır. Bu düzeltme işlemi, tahmin edildiği üzere oldukça zordur ve hiçbir zaman bozulan burun sırtı eski haline getirilemez.


Dora Sağlık Bilgi FormuLet Down işleminde ise burun sırtına herhangi bir zarar vermeden burnun doğal görünümü korunmuş olur. Bu teknikte kıkırdak veya kemikten oluşan kemer kısmı dışarı alınmadan ya da törpüleme yapılmadan, işlem uygulanır. Kemerin hemen altında bulunan fazla dokular dışarı çıkarılır ve kemerli yapının yok edilmesi sağlanır. Ve burunun sırt kısmına doğal kavisli bir görünüm verilir.

Let Down tekniği ile burun estetiği aslında 1970’li yıllarda kullanılamaya başlamıştır. Dünya genelinde bazı doktorlar tarafından uygulanıp yapılsada çok fazla ilgi çekmeyen bu teknik, çok sayıda avantajının keşfedilmiş olması ile birlikte son günlerde hem dünya genelinde hem de ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu yöntemin kullanılması için hekimlerimize özel eğitimler verilir. Let Down tekniği kapalı burun estetiğine veya açık burun estetiğine alternatif bir yöntem veya teknik değildir. Her iki yöntemle birlikte kullanılması mümkündür. Genel olarak kullanıldığı alan ise kapalı burun estetiğidir.Let Down Burun Estetiği Kimler için Daha Uygundur?

Bu operasyon , burun ucu dolgun yani top gibi olan hastalar için burun ucu küçültme veya burun ucu kaldırma şeklinde yapılabilir. Burun sırtı hiç bozulmadan buruna müdahale edilerek gerekli düzeltmeler yapılıp ve buruna doğal bir görünüm kazandırılır. Burnunda kemer olan hastalar ve burnunda belirgin bir eğriliği olan hastalar için uygun bir yöntemdir. Bu eğriliğinin çok fazla olmaması şartıyla düzeltilmesi sağlanır.

Bu operasyon ile burun eğriliklerine hem sağ taraftan hem de sol taraftan müdahale edilerek hem burundaki eğrilikler hem de burnun sırtındaki kemeri düzeltilebilir. Let Down tekniği de diğer burun estetiği teknik ve yöntemleri gibi 18 yaşın altındakilere kişilere yapılmaz . Bu teknik özellikle şeker hastaları için de uygun bir teknik değildir.Let Down Burun Estetiği Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatlarında çeşitli deformasyonlar görülmesi kaçınılmaz ve çok normaldir. Fakat Let Down tekniğinde törpüleme ya da çıkarma işlemleri yapılmadığı için burunda deformasyon görülmesi yok denecek kadar azalır.
Bu yöntemle ile yapılan operasyonlarda buruna çok fazla müdahale edilmediği için hastalarda ödem, morluk ve şişlik görülmesi ihtimali çok azdır.

Burnumuzun yapısı bozulmadığı için kaş ve burun estetiği de bozulmaz ve burnunuz bu ameliyattan sonra çok daha doğal görünür. Bu ameliyattan sonra iyileşme süresi oldukça kısadır. Bu ameliyattan sonra hastaların nefes alıp vermelerinde yaşanan problemler minimuma iner.Let Down Burun Estetiği Süresi Ne Kadardır?

Bu operasyonun süresi hastaya ve uygulanacak işleme göre değişebilir. Operasyon genel anestezi altında uygulanır. Operasyonun süresi ortalama olarak 1- 1,5saat arasındadır. Vücudun başka bir kısmından doku alınarak yapılması gerekirse operasyonun süresi biraz daha uzun olacaktır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp