Lamine-Diş-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg
Lamine Diş Fiyatları Dora Hospital

Lamine diş kaplaması fiyatları hakkında net bir bilgi belirtilmesi doğru değildir. Fiyatları belirleyen birçok farklı etken bulunmaktadır. Diş kaplaması fiyatlarını değiştiren temel etkenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Kullanılan malzeme ve materyaller
Klinik ve laboratuar işlemlerinin yoğunluğu
Özel uzmanlık gerektiren ölçü alma işlemleri
Diş hekiminin uzmanlık seviyesi
Dişlere yapılması gereken ekstra işlemler
Yapılması gereken diş sayısı

Bu gibi etkenler sebebiyle lamine diş kaplaması konusunda net bir fiyat belirlemesi yapmak için iletişim kurmanız veya bizzat giderek muayene olmanız gerekmektedir.


Lamine Diş Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

Lamine diş kaplamasının faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

Diğer tedavi seçenekleri ile kıyaslandığında çok daha estetik bir kaplama yöntemidir. Dişlerin doğal yapısında bozulmalar meydana gelmeden yapılması estetik görünüme ulaşılmasındaki en büyük etkendir. Bu nedenle doğal ve kusursuz bir görünüm sağlanmaktadır.
Lamine diş kaplaması ince bir tabaka halinde hazırlanmaktadır. Bu durum kaplamaların ışığı daha iyi geçirmesi sağlanmaktadır.
Lamine diş kaplaması yapılırken dişte açılan yuva yalnızca tırnak genişliğindedir.
Lamine kaplama yapılırken estetik görünüm için dizayn yapılması mümkün olmaktadır.
Lamine diş kaplaması porselen yüzeyleri pürüzsüz bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede lekelenme ve diş taşı oluşumları azalmaktadır.
Dış faktörler nedeniyle renk değişimleri meydana gelmemektedir.
Aşınma direnci oldukça yüksek bir materyalden üretilmektedir.
Mineye tam olarak yerleştirildiğinde yüksek tutuculuk sağlamaktadır. Yani oldukça dayanıklı bir seçenektir.
Anesteziye gerek duyulmadan yapılabilen bir işlemdir.
Kullanılan yüksek teknoloji sayesinde diş uygulamasının bitmiş hali önceden görülebilmektedir.
Lamine diş kaplamaları için gereken tedavi süresi ortalama bir hafta sürmektedir. Kısa sürede gerçekleştirilebilmesi nedeniyle kişiye estetik kaygılar yaşatmamaktadır.

Lamine Diş Fiyatları Formu

Lamine Diş Kaplamasının Dezavantajı Nelerdir?

Lamine diş kaplamasının olumsuz olarak nitelendirilebilecek özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

Diğer diş restorasyonu tedavilerine kıyasla biraz daha pahalı bir sistemdir.
Lamine diş kaplaması en hassas diş restorasyonu tekniklerinden birisidir. Bu nedenle yeterli uzmanlığa ve sanatsal beceriye sahip bir hekim ve diş teknisyeni çalışması gerekecektir. Lamine diş kaplamasının mutlaka iyi bir klinikte gerçekleşmesi gerekmektedir.

Lamine Diş Kaplaması Kimlere Yapılmaktadır?

Lamine diş kaplaması yapılabilecek kişiler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Diş beyazlatması tedavilerini denenen ancak bu tedavilerle sonuca ulaşılamayan lekelenme durumlarında lamine diş kaplaması lekelenmelerin önüne geçmek için tercih edilebilmektedir.
Mine defektlerinin varlığı halinde kullanılabilmektedir.
Aralıklı diş görünümünün değiştirilerek estetik bir görünüme ulaşılmasını sağlamak için kullanılabilmektedir.
Diş eğriliklerinde ve çarpıklıklarında bilindiği gibi ortodontik tedavi uygulanmaktadır. Ancak her durumda hastanın bu tedavi yöntemini tercih etmesine gerek bulunmamaktadır. Hafif çarpıklıklar lamine diş kaplaması yöntemi kullanılarak düzeltilebilmektedir.
Yaşlanma sebebiyle meydana gelen diş küçülmeleri lamine diş kaplaması kullanılarak düzeltilebilmektedir.
Kişinin estetik görünümünün kırık ve çürük nedeniyle bozulmuş olması halinde lamine diş kaplaması kullanılabilmektedir.
Eskimiş dolgularda kullanılabilmektedir.

Lamine Diş Kaplaması Yapılamayacak Kişiler Kimlerdir?

Lamine diş kaplaması yapılamayacak kişiler şu şekilde listelenebilmektedir:

18 yaşını doldurmamış kişilere bu tedavi yöntemi uygulanamamaktadır.
Kişinin lamine diş kaplaması yaptırabilmesi için çene bozukluklarının olmaması gerekmektedir.
Lamine diş kaplaması yaptırabilmek için tırnak yeme ya da kalem ısırma gibi alışkanlıklarınızın olmaması gerekmektedir. Yani bu durumlarda mümkün olmamaktadır.
Diş eti çekilmesi problemleri olan kişiler muayene edilmektedir. Diş eti çekilmesi probleminin ileri derecede olması halinde lamine diş kaplaması uygulanamamaktadır.
Diş gıcırdatması problemi olan kişilere lamine diş kaplaması uygulanmamaktadır.

Lamine Diş Kaplaması Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Lamine diş kaplaması yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler şu şekilde belirlenebilmektedir:

Tedavi sürecinde en iyi sonucu alabilmek için doktor seçimi yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir. Lamine diş kaplaması sanatsal beceri gerektiren bir yöntemdir. Bu nedenle doktorun uzman bir doktor olmasının yanı sıra sanatsal beceriye de sahip olması gerekmektedir.
Lamine diş kaplaması estetik görünümü ideal bir seviyeye çıkarabilen bir uygulamadır. Ancak bunun için hasta ile doktorun sağlıklı bir iletişim kurması gerekmektedir. Doktorunuza müdahaleden tam olarak ne istediğinizi anlatmanız, alacağınız sonucun istediğiniz gibi olmasına yardımcı olacaktır.
Eğer istediğiniz sonucu tam olarak anlatamadığınızdan endişe ediyorsanız, bu durumda ideal olarak tanımlayabileceğiniz diş fotoğrafları kullanmanız faydalı olacaktır.
Alacağınız sonuçtan emin olmak için doktorunuzun daha önceki işlemlerinin fotoğraflarını talep etmeniz faydalı olacaktır.
Estetik bir görünüme ulaşmak için dişlerinizin yalnızca yüz hatlarınıza ve beklentilerinize uygun olması yeterli olmayacaktır. Mutlaka diş etleriniz ile dişleriniz arasında da uyum yakalamanız gerekmektedir.
Diş renklerinin hepsi ten ve göz renginize uyum sağlamayacaktır. Bu nedenle diş rengi seçiminize özen göstermeniz gerekmektedir. Doğal diş renginizle uyum sağlayamayacak bir renk seçmeniz halinde doğallıktan uzak bir görünüm meydana gelecektir. Bu nedenle mümkünse renk ölçüm cihazlarını da kullanarak renk konusunda özenli bir değerlendirme yapmalısınız.

Lamine Diş Kaplaması Nasıl Uygulanmaktadır?

Lamine diş kaplaması uygulaması için öncelikle hastanın ağız içi ölçüleri belirlenmektedir. Doktor ve hasta ortak çalışması ile model belirlemesi yapılmaktadır. Model konusunda anlaşıldıktan sonra hastanın dişleri temizlenerek lamine diş kaplaması tedavisine hazırlanmaktadır. Lamine diş kaplaması yapılacak dişlere öncelikle geçici kaplamalar yerleştirilmektedir. Bu süreçte hastanın herhangi bir sıkıntı yaşanıp yaşanamayacağı gözlemlenmektedir. Sıkıntı yaşanmaması halinde ise lamine porselenler hazırlanmaktadır. Daha sonra bu malzeme, rezin kullanılarak yapıştırılmaktadır.

Lamine Diş Kaplamaları Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Lamine diş kaplaması kullanım ömrü, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Uzman bir uygulamanın yanı sıra kişinin ağız bakımına önem vermesi de lamine diş kaplamalarının kullanım ömrünü değiştirmektedir. Gerekli özeni gösteren kişilerin 20 yıla kadar kullanabildikleri bilinmektedir. Bu bakımdan oldukça uzun ömürlü bir uygulama olduğu söylenebilmektedir.

Lamine Diş Kaplaması Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lamine diş kaplaması uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde listelenebilmektedir:

Yapılar dişlerinize takıldıktan sonraki ilk gün sıcak ve soğuk yiyecekler yemekten kaçınmanız gerekmektedir. Bu süreçte sert ve yapışkan şeyler tüketmemenizde de fayda bulunmaktadır.
Hastanın diş gıcırdatmaktan kaçınması gerekmektedir.
Tırnak yeme ya da kalem yeme gibi alışkanlıklardan uzak durulması gerekmektedir.
Hastanın 6 ayda bir diş doktoruna görünmesi faydalı olacaktır.
Lamine diş kaplaması bakımına özen gösterilmesi gerekmektedir.
Lamine Diş Kaplamasının Bakımı Nasıl Gerçekleştirilmelidir?
Lamine diş kaplanması bakımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde listelenebilmektedir:
Genel ağız bakımında yalnızca diş fırçası kullanılması yeterli olmamaktadır. Mutlaka diş ipi ve ağız gargarası kullanılmalıdır.
Sert gıdaları ısırmamak gerekmektedir.
Lamine diş kaplamasının uzun ömürlü olabilmesi için diş gıcırdaması ya da diş sıkması gibi bir sorun yaşanıyorsa mutlaka plak kullanılması gerekmektedir.
Lamine diş kaplaması uygulaması, kişilerin estetik bir gülümsemeye kavuşabilmesi ve özgüvenlerini arttırabilmesi için en ideal tedavi yöntemlerinden birisidir. Lamine diş kaplamasına dair sorularınızı cevaplandırmak ve fiyat bilgisi edinmek için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Yorum Yapın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir. İşaretli alanların doldurulması gereklidir *


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp