Lamine-Dis-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Lamine Diş Fiyatları 2021

Lamine Diş Fiyatları 2021 uygulamaları için belirlenen işlem ücreti, uygulama için tercih edilen yönteme ve uygulama yapılacak diş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lamine diş kaplama uygulaması, hastaların dişlerindeki görüntü bozukluklarını gidermekte e diş diziliminin kusursuz hale gelmesini sağlamaktadır. Lamine diş uygulamasının ardından, diş protezi kullanmaya gerek kalmayacaktır. Hastaların diş yüzeyinde ve diş yapısında bulunan tüm sorunlar, lamine diş kaplama uygulamasıyla tedavi edilebilir. Estetik diş hekimliği uygulamaları kapsamında, en fazla tercih edilen lamine diş uygulaması, hastaların isteğine ya da uzmanların gerekli görmesine bağlı olarak uygulanabilir. Özellikle ortodonti tedavisi görmek istemeyen kişiler, lamine diş uygulamasıyla istedikleri diş görünümünü elde edebilirler.

Lamine Diş Fiyatları 2021 2023

Lamine Diş Kaplamanın Dezavantajları Nelerdir?

Porselen lamine dezavantajı bulunmamakla birlikte, uygulamanın tek eksi yönü, maliyetli bir operasyon olmasıdır. Yurt dışından ithal olarak getirilen porselen lamine diş kaplamalar, normal kaplama uygulamalarına kıyasla daha yüksek maliyete sahiptir. Hastaların bakım yapması zorunlu olan ve dikkatli kullanım gerektiren porselen lamine diş kaplamalar, ağız sağlığına dikkat edilmediğinde istenen ömre sahip olmayacaktır. Uygulama esnasında ya da uygulama sonrasında yapılacak her türlü hata, kişilerin yüksek maliyetli zarara girmesine yol açar.


Lamine Diş Kaplaması Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Lamine kaplamaların kullanım süresi, ortalama 10 ila 20 yıl aralığında değişiklik göstermektedir. Kişilerin ağız ve diş bakımına özen göstermesi şartıyla, porselen kaplamalar belirtilen süreler boyunca sorunsuz şekilde uygulanacaktır. Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmemesi, diş etlerinde bakteri ve iltihabi hastalıkların gelişmesi, porselen kaplamaların kullanım süresini kısaltabilir. Ağız sağlığının önemsenmemesi durumunda, hastalar kaplamaları kısa sürede kaybedebilirler.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Lamine Diş Kaplama Uygulamasının Detayları Nelerdir, Operasyon Nasıl Gerçekleşir?

  Porselen lamina uygulama detayları, aşağıda sıralı şekilde açıklanmıştır:

  Porselen lamine diş kaplama uygulaması için hastaların mevcut dişlerine uygun olacak şekilde ölçüm yapılacaktır.
  Ağız içi ölçüsünün alınmasının ardından, hastalar için en uygun porselen lamina yaprak rengi belirlenmektedir.
  Porselen lamine diş kaplaması içi belirlenen renklere ve ölçülere uygun olarak, laboratuvar ortamında model çıkarılmaktadır. Hazırlanan modelin üzerine, mock-up adlı testler uygulanmakta ve ölçümlerin doğruluğu teyit edilmektedir.
  Hazırlanan model uygun bulunduğunda, kaplamaların hazırlığı başlatılmakta ve önceden hazırlanan örnek kaplamalar, hastaların dişlerine yerleştirilmektedir.
  Provada herhangi bir sorun yaşanmaması durumunda, Porselen lamine diş kaplamaları diş yüzeyine yapıştırılacaktır.

  Porselen lamine diş kaplama işlemi, ortalama 2-3 seans içerisinde sona ermektedir. Tahmini olarak, 1 ay içerisinde tamamlanan porselen lamine diş kaplama tedavisi sonrasında, hastalar yeni dişlerini kullanmaya başlayacaktır. Diş ve ağız içindeki bakteriyel hastalıkların tedavisi, ortodontik tedavi ya da dişlerde düzeltilmeyi zorunlu kılan tedavilerin bulunması, porselen lamine diş kaplama uygulamasının sürecini uzatacaktır.  Kimler Lamine Diş Kaplama Yaptıramaz?

  Lamine kaplama yaptıramayan kişilerin özellikleri ve porselen lamine diş kaplamayı engelleyen faktörler şunlardır:

  Gece uykusunda diş sıkma alışkanlığı bulunan ve sürekli dişlerini gıcırdatan kişiler, porselen lamine diş kaplaması için uygun bulunmamaktadır.
  Hastaların tırnak yeme alışkanlığı bulunuyorsa, porselen lamine diş kaplama uygulaması etkili olmayacaktır. Tırnak yeme alışkanlığı bulunan kişilere, porselen lamine diş kaplama uygulanmamaktadır.
  Kalem ısırma ve farklı şeyleri kemirme alışkanlığı, porselen lamine diş kaplamasını engelleyen faktörler arasındadır.
  İleri boyutta diş eti çekilmesi sorunu yaşayan kişiler, porselen lamine diş kaplamaların dişlere yapışma sorunu yaşaması sebebiyle, tedavi için uygun bulunmamaktadır.
  Yanak ısırma ve dudak ısırma alışkanlığının bulunması, porselen lamine diş kaplamasının yapılmasını engellemektedir.
  Hastaların ağız ve diş eti yapısında, herhangi bir bakteriyel enfeksiyonun bulunması, tedavinin yapılmasını engellemektedir.
  Kişilerin diş köklerinin bulunmaması durumunda, implant ya da çıkarılabilir protezler hazırlanmadan, porselen lamine diş kaplama yapılması söz konusu değildir.
  Diş köklerinde ve ağız içi yumuşak dokularda gelişmiş herhangi bir bakterinin tespit edilmesi, porselen lamine diş kaplama yapılmasını engelleyecektir.
  Hastaların ağız ve diş temizliğine önem vermemesi, operasyonun yapılmasını ve işlemin olumlu sonuç vermesini engelleyecektir.  Lamine Diş Kaplaması Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

  Lamine kaplama yapılan durumlar ve uygulamayı zorunlu kılan etkenler, aşağıda sıralanmıştır:

  Diş yapısını ve diş dizilimini beğenmeyen kişiler, porselen lamine kaplama yaptırarak, dişlerinin daha düzenli görünmesini sağlamaktadır.
  Ön dişlerin arasında ayrımların bulunması durumunda, porselen lamina kaplama kullanılarak, dişlerin normal aralıklarda olması sağlanmaktadır.
  Dişlerdeki kırılma ve aşınmaların giderilmesi için lamine diş kaplama uygulaması tercih edilmektedir.
  Diş boylarının normalden daha uzun olması istendiğinde, lamine diş kaplama yapılarak istenen boylarda diş yüzeyi oluşturulmaktadır. İş boyunu uzatmak için dişlerin uçlarına uygun olacak şekilde porselen lamine kaplamalar hazırlanmakta ve eklenmektedir.
  Dişlerin çok koyu renkli olması ve diş beyazlatma çalışmalarının, diş yüzeyini beyazlatmaya yetmemesi durumunda, lamine diş kaplama uygulaması tercih edilmektedir.
  Ön dişlerde çürüklerin oluşması ve tedavi için bölgelere dolgu yapma zorunluluğunun bulunması durumunda, kişilere porselen lamine diş kaplama uygulanacaktır.
  Dişlerin genel yapısı ve şekillerinde bozuklukların bulunması durumunda, porselen lamine diş kaplama işlemi kullanılarak, dişlerin istenen görünüm ve dizilime sahip olması sağlanmaktadır.
  Ön ve arka dişlerde bulunan, rengini yitirmiş ve sararmış eski dolguların bulunması durumunda, diş görünümünü düzeltmek amacıyla porselen lamina kaplama işlemleri uygulanmaktadır.
  Diestema lamine diş kaplama tekniği kullanılarak, dişler arasındaki fazla boşluklar giderilmekte ve dişlerin sıralı şekilde dizilmesi sağlanmaktadır.
  Eskiyen diş dolgularının değiştirilmesi için lamine diş kaplamadan hazırlanan dolgular kullanılmaktadır.
  Kalıtsal sebeplerle, diş yapısında genel bir bozukluk bulunan hastalar, lamine diş kaplama tekniğiyle tedavi edilmektedir.

  Kişilerin porselen lamine diş kaplama işlemlerine uygun bulunması için tedavi öncesinde detaylı muayeneden geçilmesi gerekmektedir. İlk muayene sonrası, hastalar için hangi tekniklerin kullanılacağı belirlenmekte ve porselen lamine diş kaplaması için planlama yapılmaktadır.  Lamine Diş Kaplama Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  Porselen lamine kullanımının getirileri ve uygulama sonrası sağlanan avantajlar, aşağıda detaylıca listelenmiştir:

  Porselen lamine diş kaplamalar, renklerini korumakta ve uzun süreli kullanımlarda, renk değişimi gibi sorunlar üretmemektedir.
  Porselen lamine diş kaplamalar, gerçek dişlerle bire bir uyumlu olacak şekilde renklendirilmektedir. Çok çeşitli renk skalası, tekli ya da birkaç diş için uygulanacak kaplama işlemlerinde, kişilerin doğal dişleriyle bire bir uyum sağlamaktadır.
  Porselen lamine diş kaplama uygulaması, diş yüzeyinin aşınmasını engellediğinden, gerçek dişlere zarar gelmeyecektir. Kişileri istedikleri zaman, doğal dişlerini kullanmaya devam edebilirler.
  Bir dişe uygulanma seçeneği bulunurken, birden fazla diş için de kolaylıkla uygulanabilir şekilde tasarlanmıştır.
  Hastaların gerçek dişleriyle bire bir uyum sağladığından, dışarıdan bakıldığında dişlerden ayırt edilmeyecektir.
  Kullanım süresi boyunca, renk değişikliği sorunu bulunmayacaktır.
  Diş yüzeyinin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Pürüzsüz yapısı, dişlere kusursuz ve estetik duruş kazandıracaktır.
  Oldukça dayanıklı malzemeden elde edilen porselen lamine diş kaplamalar, dişlerdeki baskılara karşı direnç göstermekte ve kırılma riski bulunmamaktadır.
  Germe ve çekme gibi kuvvetler karşısında, esneme payına sahip olan porselen lamine diş kaplamalar, oldukça uzun ömürlü ve dirençlidir.

  Porselen lamine diş kaplama, kişilerin dişlerindeki doğal yapıya hiçbir zarar vermemektedir. Uygulamanın en önemli avantajı, birkaç seans sonrasında yeni dişlere sahip olunmasıdır.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp