Kombine-Estetik-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Kombine Estetik


Kombine Estetik

Kombine estetik vücut üzerinde estetik olarak birden fazla operasyonun yapılmasına denilmektedir. Örnek olarak birden fazla şekilde yağ alma veya yağ transferinin aynı anda yapılma işlemi olmaktadır. Kombine estetikle yapılacak ameliyatları sayesinde kişiler çok kısa bir sürede vücudunda rahatsız olduğu bölgeleri tek bir cerrahi operasyon ile birlikte istediği estetik görüntüye ulaşmasını sağlamak mümkün olmaktadır. Böylelikle kişiler hem maliyet hem de iyileşme süresi açısından daha avantajlı bir süreç geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Kombine Estetik 2023

Kombine Estetik Nedir?

Kombine estetik vücutta orantısız bulunan ve düzletilmesi istenilen bölgelerin tek bir estetik ameliyatı ile istenilen orana getirilmesini sağlayan operasyonlara verilen ad olmaktadır.


Oldukça kolay gibi gözüken bir süreç olsa da öncesinde doktor kontrolünün yapılması mutlaka gerekmektedir. Böylelikle kişinin vücudunun yapılacak kombine operasyonları kaldırıp kaldırmayacağı ortaya çıkmaktadır. Fiziki muayeneler sonucunda kişinin dayanıklı olduğu gözlemlenmesi durumunda Kombine girişimleri yapılmaktadır. Daha sonrasında ise iyileşme süreci olumlu bir şekilde ilerlemesi ile birlikte istenilen estetik görüntüye hızlı ve etkili bir şekilde ulaşılması sağlanmaktadır.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuKombine Estetik İçin Kişilerde Olması Gereken Özellikler

Kombine estetik kolay bir operasyon gibi gözükse de kişinin bu sürece ne kadar dayanıklılık göstereceği büyük bir etken olmaktadır. Bundan dolayı da operasyon öncesinde kişilerde belli özellikler aranmaktadır. Bu özellikler ise:

Kişinin ameliyat süresine ve ameliyat sonrasında iyileşme süreci için yeterli vaktinin ve fiziki direncinin olması gerekmektedir.
Ameliyat öncesinde yapılacak olan kan testlerinde gerekli kan değerlerine sahip olması gerekmektedir.
Fazla yaşlı olması, kronik hastalığının bulunması gibi durumlarda kombine estetiğinin gerçekleştirilmesi mümkün olmamaktadır. Çünkü bu kişilerin vücut dirençleri oldukça düşük olmaktadır.
Kombine estetiğin nasıl gerçekleşeceği hastanın isteğine ve ne kadar yapılabilir olacağına göre doktor tarafından belirlenmektedir.
Sigara veya alkol gibi zararlı maddeleri uzun süredir kullanan kişiler bu estetik ameliyatını olamamaktadır.

Operasyon sonrasında vücuda sıvı aktarımı fazla olmaktadır. Bundan dolayı da vücut farklı bir işleyişe girmekte ve kişi bu süre içerisinde dayanıklılık göstermesi gerekmektedir. Bundan dolayı da kan değerlerinin normal ve herhangi bir kronik rahatsızlığının bulunmaması gerekmektedir.

Fiziksel durumuna ek olarak da kişilerin iyileşme süreci uzun olmasından dolayı da yeterli süreye sahip olması gerekmektedir. Bu yeterli süre ise yapılacak operasyonun türüne ve çeşitliliğine göre değişkenlik göstermektedir. Doktor ile görüşmeler yapılması durumunda ortalama iyileşme süresini belirlemek mümkün olmaktadır.Kombine Estetik Girişimler

Kombine estetik girişimleri uzun bir iyileşme süreci olsa da işlemler aynı anda yapılarak tamamlanan bir durum olmasından dolayı hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Son yıllarda kombine estetiğin daha sık tercih edilmesi ile birlikte belli estetik girişimleri daha sık yapılmaya başlanmıştır.

Bunlar ise şunlardan oluşmaktadır:

 • Meme estetiği ve buna ek olarak karın germe estetiği,
 • Kol ve meme estetiği,
 • Bacak germe ve karın germe estetiği,
 • Karın estetiği ve kalça kaldırma,
 • Karın inceltme ve genital bölge estetiği,
 • Çene ve ısırma bozuklukları, implant ve burun ameliyatı,
 • Göz kapağı, kaş kaldırma ve yağ enjeksiyonu gibi toplu yüz bölgesine yapılacak olan operasyonlar.

Bunlara ek olarak son zamanlarda meme estetiği ile birlikte karın gerdirme işlemleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Kol germe ve yanında yapılan meme estetiği ise ikincil olarak gerçekleştirilen estetik girişimlerinden biri olmaktadır. Çünkü meme sadece kadınların değil erkeklerin de kilo alıp vermesi ile birlikte ortaya çıkan sorunlar arasında yer almaktadır. Kilo alıp vermeye ek olarak da belli başlı genetik faktörlere bağlı olarak da hem kadınlarda hem de erkeklerde rahatsız edici büyüklüklerde memeler ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Bu durum erkeklerde estetik görüntünün bozulmasına neden olmaktadır. Kadınlarda ise sırt ve boyun ağrısı gibi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu tarz problemler ile savaşan kişiler ise kombine estetik ameliyatları ile birlikte istedikleri fiziğe kavuşabilmektedir.Kombine Estetik Ameliyatlarının Avantajları

Kombine estetik ameliyatlarının kişilere sunmuş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır.

Bu avantajlar ise şunlardan oluşmaktadır:

 • Kombine estetik operasyonları aynı anda yapılmasından dolayı kişilerin iyileşme sürecini ayrı ayrı yerine aynı zamanda gerçekleştirmektedir. Buda iyileşme sürecinin olumlu bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.
 • Maliyetler oldukça aza inmektedir.
 • Tek bir cerrahi işlem ile birlikte birden fazla işlem yapılmasından dolayı zamandan tasarruf edilmekte ve istenilen estetik görüntüye hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır.
 • Tek ameliyat olması ve sosyal hayata daha hızlı bir şekilde dönebilme imkanı oluşturmaktadır.
 • Birden fazla operasyon gerçekleşse de iyileşme süreci tek bir zamanda gerçekleşmesinden dolayı kişi kendini daha iyi bir şekilde hissetmektedir. Böylelikle de hasta gibi hissetmesi minimum dereceye inmektedir.


Kombine Estetik Sonrasında Bekleyen Süreçler

Kombine estetik operasyonlarının tamamlanması ile birlikte yapılan bölgelerin iyileşme süreçleri farklılık göstermesinden dolayı doktorun önermiş olduğu aralıklarda mutlaka kontrollerin yapılması gerekmektedir. Kontrollere ek olarak da verilen ilaçlar veya yapılacak ek tedaviler de aksatılmadan gerçekleştirilmesi gerekmektedir.. Yapılmaması durumunda ise çeşitli aksilikler ve problemler ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Operasyon esnasında birden fazla bölgeye estetik girişimler yapılmasından dolayı kişilerde iyileşme sürecinde bölgeler kullanım sıklığı minimuma inmektedir. Farklı iyileşme süreçleri gösteren bu bölgeler doğru bir şekilde takip edilmemesi durumunda ise ekstra sorunların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı da doktorun izni olmadan bu bölgelere herhangi bir girişimde bulunmak veya aşırı hareket etmekten mutlaka kaçınılması gerekmektedir.

Kişiler birçok farklı bölgeden operasyon geçirmesinden dolayı operasyonuna göre besinler tüketmesi gerekmektedir. Çünkü belli başlı yiyecekler bu dönemlerde alerji veya estetik görüntüsünün bozulmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı da yemek yerken düşünülmeli ve doktorun önermiş olduğu yiyecekler haricinde ekstra ürünlerin tercih edilmemesi gerekmektedir.Kimler Kombine Estetik Ameliyatı Olmaması Gerekir?

Kombine estetik ameliyatı uzun bir süreç olmaktadır. Bundan dolayı da kişilerin bu süreçte dayanıklı olması, psikolojik olarak iyi olması ve fiziken gerekli nitelikleri taşıması gerekmektedir. Yani kişilerde;

 • Kronik hastalık,
 • İleri yaş durumu,
 • Uzun süreli sigara ve alkol kullanımı,
 • Kan tahlillerinin istenen seviyede olmaması durumunda bu kişilere kombine olarak yapılacak estetik ameliyatları oldukça risk barındırmakta ve genellikle hekimler tarafından bu kişilere işlem yapılmamaktadır.

Bu kişilere operasyon yapılması genellikle hekimler tarafından önerilmemekte ve yapılmamaktadır. Ancak buna rağmen operasyonun gerçekleştirilmesi durumunda ortaya birçok risk çıkmaktadır. Bu riskler hem ameliyat esnasında hem de ameliyat sonrasında gerçekleşmektedir.Fiziksel durumu uygun olmamasına rağmen bu estetik operasyonu gerçekleştiren kişilerde ameliyat esnasında sigara içmesine bağlı olarak nefes alamama gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Buna ek olarak da ileri yaş durumunun olmasından dolayı da dönülmeyen yollara girmek mümkün olmaktadır.

Kombine estetik ameliyatı sorunsuz bir şekilde atlatılsa da iyileşme süreci bu tür operasyonlarda uzun süreli olmasından dolayı kişiler fiziki direncini koruyamamaktadır. Bu da kişilerin bünyesinin enfeksiyonlara açık olmasına, ameliyat yerlerinin gerekli düzeyde iyileşme gösterememesine veya sürekli olarak kanama gibi problemler ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de kişilerin daha estetik bir görüntüye sahip olmak için bu gibi risklerin altına asla ve asla girmemesi gerekmektedir.

Karın Estetiği, Kalça Estetiği, Göz Altı Işık Dolgusu, Dudak Estetiği, Burun Estetiği

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp