Kol-Germe-Ameliyati-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021, hastaların ihtiyacına ve isteklerine göre gerçekleştirildiğinden, özel olarak ücretlendirilmektedir. Her hastanın vücut yapısı ve durumu farklı olduğundan, kol germe ameliyatının fiyatları kişiye göre belirlenmektedir. Kol germe ameliyatı kullanılarak, kişilerin kol bölgesindeki sarkmalar ve fazla yağlar ortadan kaldırılmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021 2022

Kol bölgesindeki yağ miktarının artması ve bu yağların ölü dokulardan meydana gelmesi, kol bölgesindeki derinin sarkmasına ve bölgenin kötü görünmesine yol açmaktadır. Kol germe ameliyatının kullanımıyla, bölgedeki fazla yağ parçaları çıkarılmakta ve sarkan deri kesilerek toparlanmaktadır. Kol germe ameliyatı sonrasında, fazla kilo alıp verme ya da yaşlanma gibi etkenler sonucu oluşan, kol sarkması ortadan kalkacaktır. Kolların ve koltuk altının normalden daha sıkı ve genç görünmesini sağlayan kol germe ameliyatı, yazı içerisinde tüm detaylarıyla incelenmiştir.


Dora Sağlık Bilgi FormuKol Germe Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

Kol germe operasyonu, hastaların isteği üzerine uygulanmaktadır. Kol germe operasyonu, sadece estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Kol bölgesindeki derinin sarkma oranına ve deri altında biriken yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak, kol germe ameliyatının süreci planlanmaktadır. Hastaların durumu incelendikten sonra, hangi ameliyat tekniğinin kullanılacağına karar verilmekte ve işlem için hazırlık aşamasına geçilmektedir. Deri altındaki yağ oranının normalden daha fazla olması durumunda, kol germe ameliyatıyla birlikte, liposakşın işlemi de uygulanmaktadır.

İlk olarak kol içerisindeki fazla yağın dışarı alınması için liposakşın uygulandıktan sonra, kol germe ameliyatının ikinci aşamasına geçilmektedir. Özellikle ileri yaşlarda gerçekleştirilen kol germe ameliyatı, genç yaşta ihtiyaç duyulmayan bir operasyon modelidir. Bollaşmış kol derisinin fazlasının alınması ve kolun gerekli oranda gerilmesiyle gerçekleştirilen kol germe ameliyatı, oldukça sınırlı miktarda yara izi bırakmaktadır. Yara izinin görünmeyecek konumda olması, hastaların kol germe ameliyatı geçirdiğinin fark edilmesini engellemektedir. Kolun ön ve arka kısmından bakıldığında, kol germe ameliyatının izi fark edilmeyecektir.Hangi Durumlarda Kol Germe Ameliyatı Yapılabilir?

Kol germe yapılan durumlar ve ameliyatı zorunlu kılan etkenler, hastaların aşırı kilo alıp vermesi ya da yaşlılık sebebiyle kol bölgesinde sarkma yaşaması, şeklinde sıralanmaktadır. Kol germe ameliyatı, özellikle kol bölgesinde giderilemeyen yağ dokusunun birikmesi, işlevini kaybetmiş dokuların kol bölgesinde birikmesi ve kol bölgesinde bollaşmış derinin bulunması durumunda gerçekleştirilmektedir. Hastaların 40 yaşını geçmesiyle kendini belli eden bollaşmalar, kolların normalden daha geniş ve sarkık bir görünüm oluşturmasına yol açmaktadır. Kol germe ameliyatı sonrasında, hastaların kollarında ve koltuk altında yer alan bollaşmış deri ve sarkmalar ortadan kaldırılacaktır.Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır, Hangi Durumlarda Kol Germe Ameliyatı Uygulanmaz?

Kol germe ameliyatının yapılması için kişilerde aranan temel kriterler ve kol germe ameliyatının yapılmasına engel olan faktörler, aşağıda sıralanmıştır:

Kol germe ameliyatı, sadece 18 yaşını geçen kişilere uygulanmaktadır.
Hastaların fiziksel gelişimini tamamlaması, ameliyat için aranan en temel kriterlerden bir tanesidir.
Yaşlılık sürecinde ortaya çıkan kol altı sarkmaları için uygulanan kol germe ameliyatı, kol bölgesinde herhangi bir doku birikmesi bulunmayan ve koltuk altı sarkamayan kişiler için uygun değildir.
Kol germe ameliyatı için hastaların yağ dokusunun fazla olması gerekmektedir. Kol altında oluşmuş yağ dokusu bulunmasa da deri miktarının standart seviyenin üzerinde olması gerekmektedir.
Hastaların yaşının çok ileri olması ve genel anestezinin etkilerini kaldıramaması gibi durumlarda, kol germe ameliyatının yapılması mümkün değildir.
İleri seviye şeker ve diyabet hastalığı bulunan kişiler, yara izlerinin kapanmasının engellenmesi sebebiyle kol germe ameliyatına uygun bulunmamaktadır.
Kol germe operasyonu için hastaların kan sulandırıcı ilaç kullanımını sonlandırması gerekmektedir.
Kan sulandırıcı ilaçların, ameliyat öncesinde kesilmesi ve alkol / sigara gibi maddelerin bırakılması gerekmektedir.
Kalp hastalığı ve ileri seviye yüksek tansiyon hastalığı bulunan kişiler, kol germe ameliyatına alınmamaktadır.Kol Germe Ameliyatının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kol germe ameliyatının getirileri, aşağıda detaylıca ele alınmıştır:

Kol germe ameliyatı, estetik açıdan koldaki sarkma ve fazla yağların giderilmesini sağlamaktadır.
Kol bölgesinin normalden daha kaba durması ve yağ dokusunun normal seviyenin üzerinde olması, hastaların günlük hareketlerini etkilemektedir. Kol germe ameliyatı sayesinde, bölgedeki fazla yağ ve deri dokusu alınarak, kolların hafiflemesi sağlanmaktadır.
Kol germe ameliyatıyla eşzamanlı olarak, kol bölgesine liposakşın uygulanmakta ve bölgedeki ölü yağ hücreleri dışarı çıkarılmaktadır. Liposakşın işlemi sayesinde, diyet ve egzersizle kaybedilmesi mümkün olmayan yağ dokusu giderilmektedir.
Obezite tedavisi gören hastaların, kol altında oluşan bollaşmış fazla deri görünümünden kurtulması için kol germe ameliyatıyla kesin çözüm sağlanmaktadır.

Hastaların tekrar aşırı kilo alıp vermemesi ve yaşın çok fazla ilerlememesi şartıyla, kol germe ameliyatının etkisi kaybedilmeyecektir.Kol Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir, Detayları Nelerdir?

Kol germe ameliyatının uygulanışı, tüm aşamalarıyla ele alınmıştır:

Kol germe ameliyatı öncesinde, kişilerin kronik hastalığı olup olmadığı incelenmekte ve genel sağlık durumu için muayene yapılmaktadır.
Kol bölgesindeki fazla yağ dokusu ve deri kütlesinin anlaşılması için kollar muayene edilmektedir.
Estetik cerrah tarafından yapılan değerlendirme ve çizimlerin ardından, alınması gereken fazla yağ ve deri dokusu belirlenmektedir.
Kol bölgesi için gerekli planlama yapıldıktan sonra, kol germe ameliyatı başlatılmaktadır.
Genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilen kol germe ameliyatı için hastalara narkoz uygulanmaktadır.
Narkozun verilmesinin ardından, operasyon başlatılmaktadır.
Kol germe ameliyatı için hastanın koltuk altı bölgesinden ya da dirseklerin iç kısmından kesi açılmaktadır.
Kol içerisinde fazla yağ dokusu bulunuyorsa, ilk olarak bölgeye Kanüller yerleştirilmekte ve liposakşın uygulanmaktadır.
Liposakşınla fazla yağ dokusu kollardan çıkarıldıktan sonra, bölgede kala sarkmış derinin fazlası kesilmektedir.
Deri dokusunun yeterli düzeyde alınmasının ardından, mevcut yağ formu şekillendirilmekte ve deri düzenlenmektedir.
Derinin kola uyum sağlamasının ardından, kolun dirsek hizasından başlanarak, koltuk altının iç tarafına doğru dikiş atılmaktadır.
Ameliyat yerinin kapatılması için estetik dikiş tekniği kullanılmakta ve yara izinin minimum seviyede kalması sağlanmaktadır.

Ameliyat bölgesi kapandıktan sonra, hastalar odaya çıkarılmakta ve narkozun etkisinin geçmesi gerekmektedir. Hastaların durumuna bağlı olarak, genel anestezi yerine lokal anestezi de uygulanabilir ve hastaların rahatlaması için sedasyon enjekte edilebilir. Kol germe operasyonu, ortalama 1-3 saat arasında sona ermektedir.Kol Germe Ameliyatı Sonrası Karşılaşılan Durumlar Nelerdir, İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kol germe estetiği sonrası, hastaların dikkat etmesi gereken noktalar, aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

Kol germe ameliyatından sonra, hastalar normal odaya çıkarılmaktadır. Ameliyat yerinin herhangi bir komplikasyon geliştirmemesi adına, hastalara özel korseler giydirilir.
Kol derisinin liposakşın sonrası kalan yağ dokusunun şekil alması adına, korselerin en az 2 hafta boyunca kullanılması gerekmektedir.
Kol germe ameliyatının ardından, ameliyat yerinde morluk ve şişlikler oluşabilir.
Bölgedeki şişlikleri ve morarmaları en aza indirmek için ilk 24 saat içerisinde, bölgeye buz kompres uygulaması yapılmalıdır.
15 dakikalık molalar verilerek tekrarlanması gereken buz kompres, bölgede oluşacak komplikasyonları en aza indirmektedir.
Hastaların en az 2 hafta dinlenmesi ve kolların kasılmasına yol açacak hareketlerden uzak durması gerekir.
İyileşme süreci içerisinde, hastaların sigara ve alkol tüketiminden uzak durması şart koşulmuştur.
Kol germe ameliyatı sonrası, ilk duş için 2 gün beklemek gerekmektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp