Kas-Kaldirma-Estetigi-Fiyati-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatı

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatı 2021, yüz estetiği uygulamaları kapsamında sıklıkla tercih edilmektedir estetik cerrahlar tarafından, klinik ortamda gerçekleştirilen kaş kaldırma estetiği, ameliyat ve alternatif cerrahi uygulamalar olarak iki ayrı kategoride incelenmektedir ve bu kategorilere göre de fiyat değişikliği göstermektedir. Kaşların geçici süreliğine istenen şekilde kalması iç iğneli yöntemler tercih edilirken, kaş düşüklüğü ve farklı sebeplerle, cerrahi uygulama sonucu kaş kaldırma işlemi tamamlanabilir.

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatı 2021 2022

Özellikle ileri yaş sebebiyle ortaya çıkan kaş düşüklüğü, kişilerin yüzlerinde orantısız bir görünüm oluşmasına yol açmaktadır. İleri yaş ya da kaşların doğal şekli sebebiyle, kaş görünümünden hoşlanmayan kişiler, kendi tercihleriyle kaş kaldırma estetiği talep etmektedir. Kaş kaldırma estetiği hakkında merak edilenler ve uygulama için kullanılan yöntemler, yazı başlıkları altında tüm detaylarıyla incelenmiştir.


Dora Sağlık Bilgi FormuKaş Kaldırma Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kaş kaldırma işlemleri ve uygulama sürecinde en fazla tercih edilen yöntemler, aşağıda sıralanmıştır:

Klasik kaş kaldırma ameliyatı
Kaş askısı uygulaması
Endoskopik kaş kaldırma estetiği
Botoksla kaş kaldırma estetiği
Ulterapi kaş kaldırma estetiği

Kaş kaldırma estetiği kapsamında yapılan uygulamalar, cerrahi müdahale ya da geçici klinik işlemler olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Cerrahi operasyonla gerçekleştirilen kaş kaldırma estetiği sonrasında, kişiler uzun süreli sonuçlar elde etmektedir. Yaşlılık sürecinin başlamasıyla, kaş yapısında belli başlı değişmeler görülse de kaş kaldırma ameliyatlarının etkisini devam ettirecektir.Kimler Kaş Kaldırma Estetiği Yaptırabilir?

Kaş kaldırma yaptıracak kişilerde aranan temel kriterler, aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır:

Kaş kaldırma estetiği talep eden kişilerin, en az 18 yaşında olması ve yüz gelişimini tamamlaması şart koşulmuştur.
Ergenlik dönemi ve gelişim sürecini tamamlamayan kişiler, kaş kaldırma estetiği uygulamalarının hiçbirine dahil edilmemektedir.
Kişilerin 80 yaşın üzerine çıkmaması, yüz derisinde işlem yapılabilmesi ve anestezi uygulanabilmesi açısından önemli sayılmaktadır.
Kaş kaldırma uygulamalarında kullanılan tıbbi malzemelere, kişilerin herhangi bir alerjik reaksiyon göstermemesi gerekmektedir.
Lokal anestezi ya da ihtiyaca göre genel anestezi altında uygulanan kaş kaldırma ameliyatı için kişilerin herhangi bir kronik hastalığa sahip olmaması gerekmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı yapılmayan durumlar, aşağıdaki listede ele alınmıştır:

Kaş kaldırma ameliyatına alınacak kişilerde, ileri derece kronik hastalık bulunmamalıdır.
İleri düzeyde şeker ve diyabet hastalıkları, operasyon sonrası iyileşme sürecini geciktirmekte ve ameliyatı imkansız hale getirmektedir.
Kalp hastalıkları ve ilerleyen kardiyovasküler hastalıklar, ameliyatın yapılmasına engel sayılmaktadır. Kaş kaldırma ameliyatının yapılması için kalp hastalıklarının kontrol altında tutulması gerekmektedir.
Yüksek tansiyon, operasyon sırasında komplikasyona yol açacağından, kişiler için uygun bulunmamaktadır.

Kaş kaldırma estetiği öncesinde, kişilerin kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara vermesi gerekmektedir. Aşırı derece sigara ve alkol tüketimi yapan hastalar, kaş kaldırma ameliyatı için uygun bulunmamaktadır. Hastaların operasyon öncesi gribal bir enfeksiyona yakalanması da ameliyatın ertelenmesine yol açacaktır.Botoksla Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Botoksla kaş kaldırma uygulamasının özellikleri ve uygulama detayları, aşağıda sıralanmıştır:

Botoks iğneleri kullanılarak gerçekleştirilen kaş kaldırma estetiğinde, herhangi bir kesi ya da cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmamaktadır.
Botoksla kaş kaldırma estetiğinde, kişilerin yüz oranları ve yüz tipi dikkate alınarak, özel ölçümlerde oran belirlenmektedir. Kaşların şekli için yapılan hesaplamalar, operasyon sonrası doğal bir görünüm sunacaktır.
Kaşların yüz tipine göre, durması gereken uygun pozisyonu belirlenerek, kaşlar istenen oranda çekilmektedir.
Botoksla yapılan kaş kaldırma estetiği, ortalama 2-10 dakika arasında tamamlanmaktadır.
Uygulama öncesinde, kişilere herhangi bir anestezi uygulanmadığından, operasyon sonrası kısa sürede normal hayata dönülmektedir.
Uygulama için içerisinde botulinium toksini bulunan ince uçlu iğneler, kaşların durması gereken noktalara dikkatlice batırılmakta ve botoks maddesi içeri enjekte edilmektedir.
Uygulamanın kesin etki göstermesi için operasyonun üzerinden en az 2-3 gün geçmesi gerekmektedir.

Botoksla uygulanan kaş kaldırma estetiği, ortalama 4-6 ay boyunca etkisini devam ettirecektir. Yılda 2 defa tekrarlanması, kaşların istenen konumda kalması için yeterli olacaktır.Ulterapi Kaş Kaldırma Estetiğinin Özellikleri Nelerdir?

Ulterapi kaş kaldırma uygulamasının özellikleri ve uygulama detayları şu şekilde ele alınmaktadır:

Ulterapi kaş kaldırma estetiği yönteminde, yoğunlaştırılmış ultrason enerjisi kullanılmakta ve cildin istenen konuma gelmesi sağlanmaktadır.
Cildin sıkı ve gergin olmasını sağlayan ulterapi yönteminde, ultra skin, doublo ve ulthera gibi cihazlar kullanılmaktadır.
Lazer uygulamaları, cildin 1-2 mm altına gelecek kadar etki gösterdiğinden, ciltte herhangi bir yan etkiye yol açılmamaktadır.
Cilt yüzeyinde herhangi bir yara izine yol açmayan ulterapi yöntemi, ihtiyaç halinde cildin 4,5 mm derinliğine kadar etki göstermekte ve kaşları istenen konuma gelmesi sağlanmaktadır.

Ortalama 10 dakika içerisinde tamamlanan ulterapi kaş kaldırma estetiği uygulaması sonrasında, 3 ay boyunca etkisini devam ettirmektedir.Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatının Özellikleri Nelerdir, Nasıl Gerçekleştirilir?

Endoskopik kaş şekillendirme operasyonunun detayları ve uygulama süreci hakkında merak edilenler, aşağıda belirtilmiştir:

En fazla tercih edilen, cerrahi kaş kaldırma estetiği uygulamaları arasında yer almaktadır.
Oldukça küçük boyuttaki kameraların kullanımıyla gerçekleştirilen endoskopik kaş kaldırma ameliyatında, çok fazla kesi açılmamaktadır.
Genel anestezi ya da sedasyon destekli lokal anestezi altında gerçekleştirilen endoskopik kaş kaldırma estetiği, saç içerisindeki bölgede açılan küçük delikler yardımıyla gerçekleştirilmektedir.
Kaş ve yüz bölgesinde herhangi bir kesi açılmaması, operasyon sonrası yara izi oluşumunu engellemektedir.
Saçlı deride birkaç adet delik açıldıktan sonra, endoskopik kameralar içeri sokulmakta ve bölgedeki bağların istenen şekilde düzenlenmesi sağlanmaktadır.
Operasyon esnasında ve sonrasında, hiçbir kanama ya da yara izine rastlanmamaktadır.

Bölgeye atılan dikişler, operasyondan 10 gün sonra alınmakta ve saçlı derinin kendiliğinden iyileşmesi sağlanmaktadır. Botoksla yapılan kaş kaldırma estetiğiyle kıyaslandığında, daha uzun süreli kalıcı etki sunduğu gözlemlenmektedir.Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatının Özellikleri Nelerdir, Operasyon Nasıl Gerçekleştirilir?

Klasik kaş kaldırma estetiği, ameliyathane ortamında gerçekleştirilen cerrahi müdahaledir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen klasik kaş kaldırma ameliyatında, kişilerin kaşlarının sarkmasına yol açan fazla deri kesilmektedir. Genel anesteziyle kişiler uyutulduktan sonra, bollaşmaya yol açan saçlı deri belirlenmekte ve kaşların kalkmasına yardımcı olması için uygun boyutlarda kesilmektedir. Şakak kısmındaki derinin alınmasının ardından, kaşlar nihai pozisyonuna getirilmekte ve istenen şekil verildikten sonra, tüm bağlar yerine yerleştirilmektedir. Bağ dokularının yerleştirilmesiyle, açılan kesi dikilmekte ve hastalar odaya alınmaktadır.

Klasik kaş kaldırma ameliyatının olumsuz yanı, saçlı deri içerisindeki dikiş bölgesinin, zaman içerisinde saç içerisinde ilerlemesi ve saçların dökülmesine yol açmasıdır. Saç içerisinde kelleşmiş adacıkların oluşması, kişilerin estetik görüntüsünü etkilemektedir. Açılan kesinin büyük olması, operasyon sonrası iyileşme sürecini de yavaşlatmaktadır. Operasyonun bir diğer olumsuz yönü de zaman içerisinde saçlı deride bollaşma ve sarkmaların görülmesidir. Saçlı derinin elastiki yapısını kaybetmesi, kaşların zamanla sarkmasına yol açmakta ve ameliyat etkisini ortadan kaldırmaktadır.

Klasik kaş kaldırma ameliyatı sonrasında, hastaların en az 1 hafta boyunca dinlenmesi gerekmektedir. Yüz hatlarının çok fazla hareket ettirilmemesi ve saçlı derinin sürekli pansuman edilmesi gerekir. Genel anestezi altında uygulanan kaş kaldırma estetiği sonrası, hastaların 1 gece hastanede yatması gerekir. İlk 24 saatlik süreçte, ameliyat yerinde morluk ve şişlikler gözlemlenmektedir. Bölgedeki ödem ve morarmaları en aza indirmek için buz kompres uygulanmalıdır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp