Kaş-Ekimi-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi operasyonu fiyatları konusunda net bir belirleme yapmak doğru olmamaktadır. Birçok farklı parametreye bağlı olarak kaş ekimi fiyatı değişiklik gösterebilmektedir. Kaş ekimi fiyatlarını belirleyen bazı parametreler şu şekilde belirlenebilmektedir:

-Kaş ekimi operasyonunda hangi yöntemin kullanılacağı fiyatları değiştiren ilk husustur.
-Kaş ekimi operasyonunda uygulanacak kök sayısı fiyatlarda değişiklik gösteren bir diğer husustur.
-Son olarak kişinin tamamen kendi opsiyonuna bağlı olarak talep ettiği lüks hizmetler fiyatlarda değişikliğe sebep olabilmektedir.

Kaş Ekimi Fiyatları


Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, kişinin kaş dökülmesi yaşaması veya doğuştan seyrek kaşlara sahip olması nedeniyle kaş bölgesine yapılan estetik bir müdahaledir. Yüz bölgesi, estetik görünümde en önem arz eden noktalardan birisidir. Kaşlar ise kişinin bir nevi yüzünün çerçevesini oluşturmaktadır. Kaşlarda sonradan meydana gelebilen veya doğuştan olan seyrelme durumunun düzeltilmesi ve yüz yapısına uygun bir görünüme kavuşmak için kaş ekimi operasyonu gerçekleştirilmektedir.


Dora Sağlık Bilgi FormuKaş Ekimi Yapılabilen Durumlar

Kaş ekimi yapılması gereken durumlar kaşların dökülmesi durumlarıdır. Kaşların dökülme nedenleri şu şekilde listelenebilmektedir:

-Kaş dökülmesi konusunda en sık rastlanan neden kişinin yaşlanmasıdır. Yaşlanma sürecinde vücutta bulunan hormonlar değişebilmektedir. Bu durumun bir nevi yan etkisi olarak kaşlar dökülebilmektedir.
-Kişinin yeterli beslenmemesi sebebiyle oluşan besin eksikliği, kaşların dökülmesi gibi belirtiler ile kendini gösterebilmektedir.
-Tiroid bezlerinin gerekli hormonları üretememesi durumunda kişinin kaşlarında dökülmeler meydana gelebilmektedir.
-Kanser hastası olan kişilere uygulanan kemoterapi ilaçları kişinin kıl hücrelerinde yan etkiler meydana getirmektedir. Bu durumun bir sonucu olarak kaşlarda da dökülmeler meydana gelebilmektedir.
-Yaralanma ve yanık durumlarında kişinin kaşlarında dökülmeler meydana gelebilmektedir.
-Bazı kişiler, trikotilomani yani saç koparma hastalığı neticesinde kaşlarını da koparabilmektedir. Kişinin sürekli aynı bölgedeki kaşlarını koparması sonucunda o bölgedeki kaşlar kaybedilebilmektedir. Bu durumda da kişinin kaş ekimi operasyonu gerçekleştirmesi faydalı olacaktır.
-Kaş dövmesi yapıldıktan sonraki süreçte bölgede kalıcı hasarlar oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda kaş ekimi operasyonu gerçekleştirilebilmektedir.
-Kaş bölgesinde piercing bulunması kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Kaş ekimi ile estetik görünüm düzeltilebilmektedir.
-Kaşlar bazı durumlarda yanlış alındıktan sonra tekrar eski görünüme kavuşamayabilmektedir. Kaş ekimi operasyonu, kaşların eski görünümüne kavuşması için faydalı olacaktır.

Sonradan gelişen tüm bu durumların yanı sıra kişinin genetik olarak doğuştan da seyrek kaşlara sahip olabilmesi mümkündür. Bu durumda da kaşların belirginleştirilmesi ve istenilen görünüme ulaştırılması için kaş ekimi operasyonu ideal bir tercih olacaktır. Kaş ekimi operasyonu için alanında uzman bir doktora müracaat edilmesi gerekmektedir. Doktorun doğru bir şekilde uyguladığı müdahalenin ardından kişinin de iyileşme sürecinde dikkatli olması ve gerekli tavsiyeleri uygulaması halinde yapaylıktan uzak ve operasyon geçirildiği belli olmayan kaşlara sahip olunabilmektedir.Kaş Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Kaş ekimi yaptırabilecek kişiler, 18 yaşını dolduran kişilerdir. Kişilerin ergenlik döneminde kaş bölgesi gelişimleri devam etmektedir. Bu nedenle gelişimini tamamlamamış ve reşit olmamış kişilere kaş ekimi operasyonu yapılmaması gerekmektedir.

Kaş Ekimi Ameliyatı

-Kaş ekimi operasyonu için kullanılabilen birden fazla teknik bulunmaktadır. Bu teknikler arasında öne çıkan operasyon yöntemleri ise FUT ve FUE teknikleridir. Ancak önemle belirtmek gerekir ki FUT yönteminin bazı önemli dezavantajları bulunmaktadır. Genellikle doktorların tercih ettiği yöntem FUE kaş ekimi yöntemidir. FUE yönteminde iz kalmamakta ve kıl kökleri teker teker alınarak bölgeye yerleştirildiği için oldukça doğal bir görünüm sağlanmaktadır.Kaş Ekimi Ameliyatı Öncesi Süreç

Kaş ekimi operasyonu öncesindeki süreç şu şekilde işlemektedir:

-Öncelikle hastanın gerekli tahlil ve tetkik işlemleri gerçekleştirilerek kaş ekimi yaptırmasının önünde herhangi bir engel olup olmadığı araştırılmaktadır.
-Kişinin hepatit B, hepatit C veya AIDS gibi bir hastalığı olması halinde kaş ekimi operasyonu gerçekleştirilememektedir.
-Kişinin tansiyon, şeker veya kalp rahatsızlıkları bulunması durumunda öncelikle doktorunun kaş ekimi operasyonuna onay vermesi gerekecektir.
-Kaş planlaması yapılırken doktor ve hasta birlikte çalışmaktadır. Bu noktada doktor hastanın operasyondan beklentisini göz önünde bulundurarak bir kaş dizaynı belirleyecektir. Kişinin cinsiyeti, burun yapısı ve yüz şekli dikkate alınarak en ideal
görünüme kavuşması sağlanacaktır.Kaş Ekimi Operasyonu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi operasyonundan önce hastanın dikkat etmesi gereken hususlar şu şekilde belirlenmiştir:

-Hastanın mutlaka alanında uzman bir doktor tercih etmesi gerekmektedir.
-Hastanın operasyondan en az bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçları bırakması gerekmektedir. Aspirin kan sulandırıcı ilaçlara örnek olarak verilebilmektedir. Bu konuda gerekli bilgileri doktorunuz paylaşacaktır.
-Bitkisel takviyeler ve bazı multivitaminler hastada kan sulandırıcı bir etki meydana getirebilmektedir. Bu nedenle Ginseng gibi vitaminleri ve yeşil çay gibi bazı bitkisel takviyeleri de ameliyattan önce bırakmanız gerekmektedir.
-Kişi alkol veya sigara kullanıyorsa operasyondan en az 1 hafta önce kullanmayı bırakması gerekmektedir. Bu maddeler kıl köklerinin yetersiz oksijen almasına neden olduğu gibi iyileşme sürecini de yavaşlatmakta ve enfeksiyon riskini arttırmaktadır.
-Kaş ekimi yüz bölgesinde yapılacağı için kişinin operasyon günü bol kıyafetler giymesi yüzünü tahriş etmemesi için önem taşımaktadır.Kaş Ekimi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi operasyonu süreci ise şu şekildedir:

-Kişiye öncelikle anestezi uygulanmaktadır. Anestezi uygulaması hem kıl köklerinin alınacağı bölgeye hem de kaş ekimi yapılacak bölgeye lokal olarak uygulanmaktadır.
-Operasyon sürecinde öncelikle mikromotor cihazlar yardımıyla kıl kökleri donör bölgeden ayrılarak gevşetilmektedir.
-Gevşeyen kıl kökleri ise penset cihazları ile tek tek çıkarılmaktadır.
-Bu işlemin ardından öncelikle kaş ekimi operasyonlarının gerçekleştirileceği bölgeye kanal açma işlemi gerçekleştirilmektedir.
-Daha sonra ise bu bölgeye kaşlar yerleştirilmektedir.
-Kaşların doğal bir görünüme kavuşabilmesi için orta kısma kalın saçlar, kenarlara ise ince saçlar yerleştirilmektedir.
-Kaş ekimi operasyonu ortalama iki ila üç saat sürmektedir.
-Kaş ekimi operasyonunda ortalama 600 ila 700 kıl kökü kullanılabilmektedir.
-Operasyonun başarı ihtimali yüzde yüz olarak belirlenmektedir.Kaş Ekimi Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş ekimi operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

-Kaş ekimi operasyonu gerçekleştirildikten sonra sigara kullanımı kıl köklerine zarar vermektedir. Bu durum ise iyileşme sürecini yavaşlatmaktadır. Kişinin iyileşme döneminde sigara kullanmaması gerekmektedir.
-İyileşme döneminde sırt üstü yatmanız yüzünüzde baskı yapılmamasını sağlayacağı için faydalı olmaktadır.
-Kaşların ve kıl köklerinin alındığı bölgenin yıkanması için 2 ila 3 gün beklemeniz gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra dahi temizleme işlemi narin bir şekilde yapılmalıdır.
-Morarma ve şişlik oluşumu olağan durumlardır ve 3 gün içerisinde geçmektedir. Bu nedenle endişe etmemenizde fayda bulunmaktadır. Ancak bu süre sonunda morarma ve şişlik geçmezse doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.
-Kaşlarda kaşınma meydana gelmesi durumunda hafifçe bastırmadan kaşımak gerekmektedir. Kaşıntı artarsa sert bir müdahale yapmak yerine doktorunuzdan kaşıntı giderici jel talep etmelisiniz.
-Kaş ekimi operasyonundan yaklaşık 1 ay sonra kaşlarda şok dökülme olabilmektedir. Olağan bir durumdur endişe etmemeniz gerekmektedir.

Kaş ekimi estetik görünümünüzde büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kaş ekimi ile ilgili detayları öğrenmek ve fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp