Kas-Ekimi-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş Ekimi Fiyatları, kişilerin tercihine göre gerçekleştirilen estetik operasyonlarından bir tanesidir.

Kaş ekimi işlemleri için kullanılmak istenen tekniğe ve uzmanların niteliklerine bağlı olarak, farklı şekillerde ücretlendirmeler uygulanmaktadır.
Kaş ekimi işlemleri, kaşlarını seyrek bulan ya da çeşitli sebeplerle kaşlarında dökülmeler görülen kişilere uygulanmaktadır. Kadın ve erkek farkı olmaksızın, tüm bireylere uygulanabilen kaş ekimi işlemleri sonrasında, kişilerin yüz görünümü daha estetik hale gelecektir.

Kaş Ekimi Fiyatları 2022


Kaş çizgisi doğrultusunda ekim yapılabilirken, kişilerin isteğine ve estetik görünüm bağlı olarak, yeni kaş çizgisi doğrultusunda da ekimler gerçekleştirilmektedir.
Kaş ekimi uygulamalarının ardından, kişilerin kendi kaş köklerinden yeni kaşlar çıkmakta ve doğal bir görünüm elde edilmektedir. Kaş ekimi işlemleri hakkında merak edilen tüm detaylar, yazı içerisinde ele alınmıştır.


Dora Sağlık Bilgi FormuKaş Ekimi Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Kaş ekimi işlemleri, kişilerin isteği üzerine gerçekleştirilmektedir. kaş ekimi talep eden kişiler, uzmanlar tarafından detaylı şekilde muayene edilmekte ve kişiler için en uygun yöntem belirlenmektedir. Uygulama için belirlenen işlem türüne bağlı olarak, tedavide kullanılacak teknikler değişiklik göstermektedir. Kaş ekimi uygulamalarının ardından, kişilerin kendi kıl köklerinden yeni kaşlar yetişmektedir. Yetişen kaşlar, daha sonra kendiliğinden uygun uzunluğa gelmekte ve doğal kaşlardan ayırt edilememektedir. Kaş ekimi uygulamasının en önemli özelliği, kişilerin tedavisinin tek seansta sona ermesidir. Doğal kaş köklerinin bir defa ekilmesinin ardından, işlem tekrarına gerek duyulmamaktadır. Kaş kökleri arasından uygun donör belirlendikten sonra, kaş ekimi işlemlerine başlanmaktadır.Hangi Durumlarda Kaş Ekimi Yapılır, Kimler Kaş Ekimi Yaptırabilir?

Kaş ekimi yapılan kişiler ve kaş ekimi işlemlerini gerekli kılan durumlar, aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır:

  • Kaş ekimi, kadın ve erkeklerin tamamına uygulanabilir.
  • Uygulama için kişilerin sağlıklı kaş köklerine sahip olması gerekmektedir.
  • Kaş köklerinin doğuştan seyrek olması ya da çeşitli travma ve tedavilerin ardından, kaşların seyrelmesi gibi durumlarda, kaş ekimi işlemleri uygulanmaktadır.
  • Uygulama için kişilerin en az 18 yaşında olmasına dikkat edilmektedir.
  • Herhangi bir kronik hastalığı bulunan kişilerin, kaş ekimi uygulamasından önce hastalıklarının kontrol altına alındığından emin olması gerekir.
  • Kaş ekimi için belirlenen tedavi sürecinden önce, hastaların kan sulandırıcı ilaç kullanımını durdurması gerekmektedir.


Kaş Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Kaş ekiminin getirileri ve uygulama sonrası elde edilen avantajlar, aşağıda detaylıca sıralanmıştır:

  • Kaş ekimi işlemlerinde kullanılan teknikler, kaşların doğal şekilde çıkmasını sağlamaktadır.
  • Kişilerin kendi kaş kökleri kullanılarak uygulanan kaş ekimi işlemlerinde, herhangi bir yabancı maddenin vücuda girmesi riski söz konusu değildir.
  • Uygulamanın ardından, kısa süre içerisinde doğal kaşlar çıkmakta ve kaş çizgisi daha gür bir görünüme sahip olmaktadır.
  • Kaş kökleri arasında donör alınmasıyla gerçekleştirilen kaş ekimi uygulaması sonrasında, çıkan kaşlarla eski kaşlar bire bir uyum göstermektedir.

Saç Dökülmesine Hangi Bölüm BakarKaş Ekimi Uygulama Türleri Nelerdir?

Kaş ekiminde kullanılan teknikler, tüm özellikleriyle aşağıda sıralanmıştır:

Robotik Kaş Ekimi Tekniği: Robotik kaş ekimi uygulaması, tamamen kaş ekim robotu tarafından gerçekleştirilmektedir. Son dönemlerde en fazla tercih edilen kaş ekimi yöntemlerinden biri olan robotik kaş ekimi uygulamasında, kaş kökleri robotik kalemler toplandıktan sonra, elde edilen kökler uzmanlar tarafından manuel şekilde kaş kanallarına yerleştirilmektedir.

Safir FUE Kaş Ekimi Uygulaması: Safir uçlu FUE kalemin kullanımıyla, kaş köklerinin ekileceği kanallar daha küçük milimetrede açılabilir. Milimetrik şekilde açılan kaş kanalları sayesinde, kaş kökleri daha sık ve orantılı şekilde ekilmektedir. Safir uçlu kalem sayesinde, kaş ekimi sonrasındaki iyileşme süreci hızlanmakta ve daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

DHI Kaş Ekimi Uygulaması: DHI tekniğiyle yapılacak kaş ekimi işleminde, choi adlı robotik bir kalem kullanılmaktadır. Medikal kalem yardımıyla, toplanan kaş kökleri kalemin içerisinde bekletilmekte ve kök kanalları açılırken, bir yandan da kaş ekimi gerçekleştirilmektedir. İki işlemin aynı anda gerçekleştirilmesi, kaş köklerinin daha az dışarda kalmasını ve zarar görmeden ekilmesini sağlamaktadır.

Normal FUE Kaş Ekimi Uygulaması: Normal FUE tekniğinde, mikro motor Kanüller kullanılarak uygun donör kaş kökleri toplanmaktadır. Kaş köklerinin toplanmasının ardından, açılan kanallara manuel olarak kök ekimi yapılmaktadır.

Uzmanların ve hastaların ortak görüşleri üzerine, kaş ekimi uygulamasına geçilmektedir. Uygulama türünün belirlenmesiyle, tedavi içi gerekli planlama yapılmakta ve operasyon süreci başlatılmaktadır.Kaş Ekimi Uygulamasının Detayları Nelerdir?

Kaş ekimi operasyon sürecine dair tüm detaylar aşağıda sıralanmıştır:

Kaş ekimi operasyonu, klinik ortamda gerçekleştirilecektir.
Uzmanlar tarafından, hastalara lokal anestezi uygulanmakta ve damar yoluyla sedasyon işlemi yapılmaktadır. Hastalar uyuştuktan ve tamamen gevşedikten sonra, kaş ekimi operasyonuna geçilmektedir.
Kaş ekimi işlemine başlamak için tercih edilen yönteme göre farklı aletler kullanılacaktır.
Genel olarak, kaş ekimi uygulamasının sürecinde hastaların uygun kaş kökü donörü belirlenmekte ve kaş kökleri toplanmaktadır.
Kaş köklerinin uygun Kanüller yardımıyla toplanmasının ardından, kaşlarda seyrelme bulunan bölgelere uygun kanallar açılmaktadır.
Kaş kanalları açıldıktan sonra, toplanan donör kökler bölgeye yerleştirilir. Kaş köklerinin yerleştirilmesi esnasında, ortalama 40-45 derece ve üzeri eğimler kullanılmaktadır.
Kaşların doğru şekilde uzaması için uygulanan bu işlem sonrası, yeni çıkacak kaş köklerinin eskisinden herhangi bir farkı olmayacaktır.
Kaş köklerinin yerleştirilmesiyle birlikte, uygulama sonra ermekte ve bölgeye özel bandaj sarılmaktadır.

Kaş ekimi uygulamasında tercih edilen metoda bağlı olarak, uygulama süresi 6-7 saat ve üzeri olabilir. Kaş ekim uygulamasının ardından, hastalar aynı gün evlerine gönderilmektedir. Uygulama tek seansta sona erse de hastaların bir sonraki gün tekrardan kliniğe gelmesi ve kontrolden geçmesi şart koşulmuştur.Kaş Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir, İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Kaş ekimi iyileşme dönemi ve operasyon sonrası karşılaşılan durumlar, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

Kaş ekimi operasyonu, ilk gün tamamlanmakta ve hastalar taburcu edilmektedir.
Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem sonrası, hastaların gözetim altında tutulmasına gerek duyulmamaktadır.
Operasyonun üzerinden bir gün geçtikten sonra, hastaların kontrol için kliğine gelmesi gerekir.
İkinci gün yapılan kontrollerde, bölgeye ekilen köklerde uyum olup olmadığında ve herhangi bir komplikasyon gelişim gelişmediğine dikkat edilmektedir.
Ekim yapılan bölgede herhangi bir kanama ya da zedelenme olup olmadığına bakıldıktan sonra, uygulama yapılan alana sprey yoluyla solüsyon uygulanmaktadır.
Bölgede kanama oluşmaması için hastaların operasyon süreci ve sonrasında, kan sulandırıcı etkisi bulunan hiçbir ilacı kullanmaması gerekmektedir.
Bölgeye uygulanan bandajların, düzenli olarak değiştirilmesi ve bölgeye antiseptik özellikli losyonlar sürülmesi gerekir.
Kaş köklerinin hasar görmemesi için bölgeye herhangi bir temas yapılmamalı ve ilk gün baş yüksekte olacak şekilde uyunmalıdır.
Kaş ekimi işleminden sonraki 6-7 günlük süreçte, sprey solüsyonun her 3 saatte bir bölgeye uygulanması gerekmektedir.
Sprey sıkımının, en az 10-15 defa tekrarlanması gerekir.
Kaş ekimi uygulamasından sonraki 9-10 günlük sürenin sonunda, bölgedeki deri tamamen iyileşir ve normal bir görüntü oluşmaya başlar.
Operasyonun ilk günlerinde, kaş köklerinde kan pıhtısı benzeri bir görünüm oluşması normal karşılanmaktadır.

Kaş ekimi sonrası, bölgenin tamamen iyileşmesi için ortalama 6-8 ay arası bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Kaş köklerinin tamamen büyümesi ve normal kaş görünümüne gelmesi için gerekli olan bu süre, derinin iyileşmesi için geçerli değildir. Kaş ekimi sonrası 2-3 günlük dinlenmenin ardından, hastalar sosyal hayatlarına geri dönebilirler.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp