Karin-Germe-Ameliyati-Fiyati-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Karın Germe Ameliyatı Fiyatı

Karın Germe Ameliyatı Fiyatı 2021, tercih edilen yönteme ve kişilerin genel durumuna bağlı olarak, farklı şekillerde ücretlendirilmektedir. Karın germe işlemi, vücut estetiği uygulamaları kapsamında gerçekleştirilmektedir. Vücut estetiği uygulamalarıyla koordine şekilde uygulanabilen karın germe ameliyatı, kişilerin tercihlerine ve uzmanların görüşlerine göre gerçekleştirilmektedir. Özellikle ileri yaş, aşırı kilo alıp verme ve gebelik gibi süreçlerin arından ortaya çıkan karın bölgesi sarkmaları, karın germe ameliyatıyla ortadan kaldırılacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatı 2021 2022


Uzun yıllar boyunca, sıkı ve diri bir karna sahip olunmasını sağlayan karın germe operasyonu, ciltteki ölü yağ dokularının alınmasını ve bölgedeki fazla derinin kesilerek, mevcut derinin gerilmesini sağlamaktadır. Özellikle giderilemeyen karın yağlarından kurtulmak için etkili bir yöntem sayılan karın germe ameliyatı, çeşitli metotlar aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Karın germe ameliyatı hakkında merak edilenler, tüm detaylarıyla listelenmiştir.


Dora Sağlık Bilgi FormuMini Karın Germe Operasyonunun Özellikleri Nelerdir, Normal Teknikten Farkı Nedir?

Mini karın germe ameliyatı, karın duvarındaki sarkma ve bollaşma boyutunun minimal düzeyde olması durumunda gerçekleştirilmektedir. Özellikle karın bölgesinde fazla sarkma ve çatlak bulunmayan kişiler, daha az kesiyle gerçekleştirilen ve daha kısa sürede iyileşebilen mini karın germe operasyonuna dahil edilmektedir. Mini karın germe operasyonları içerisinde, liposakşın ve mini abdominoplasti operasyonları yer almaktadır. Karın duvarında çok fazla sarkma ve çatlak bulunması durumunda, normal özelliklerdeki karın germe ameliyatı uygulanacaktır.Karın Germe Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Karın germe operasyonunun riskleri ya da operasyon sonrası karşılaşılabilen komplike olaylar, aşağıda sıralı şekilde belirtilmiştir:

Karın germe ameliyatı sonrası, bölgede morluk, kızarıklık ve şişlikler gözlemlenebilir.
Ameliyat sonrası hemen ayağa kalkılması, dikişlerin açılmasına yol açabilir.
Ameliyat yerinin temizliğine özen göstermeyen kişilerde, enfeksiyon ya da iltihap riski söz konusudur.
Ameliyat bölgesinde kan ya da vücut sıvısının birikmesi, karın germe ameliyatının riskleri arasındadır.
Bölgede kan pıhtısı oluşumu, ameliyat yerinin iyileşmesini geciktirmektedir. Şeker hastalığı ya da farklı etkenler sebebiyle, karın germe ameliyatı yarasında kötü yara sendromu meydana gelebilir.

Yukarıda sıralanan riskler, uzmanlar tarafından kısa sürede kontrol altına alınmaktadırKarın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Karın germe sonrası gebelik süreci, herhangi bir engel oluşturmamakta ve hastalar sağlıklı şekilde gebeliklerini sürdürmektedir. Karın germe ameliyatı sonrası hamilelik süreci geçiren kişilerde, tekrardan karın sarkmaları meydana gelmektedir. Oluşan bu sarkma ve bollaşmaların giderilmesi için ikinci defa karın germe ameliyatı yapılması gerekmektedir. İkinci karın germe ameliyatının gerçekleştirilmesi için doğumun üzerinden en az 1 yıl geçmesi gerekmektedir. Karın germe ameliyatı için en ideal süreç olan birinci yılın son döneminde, kadınlar hamilelik kilolarından kurtulur ve bünyeleri toparlanmaya başlar.

Ancak süt veren anneler, emzirme dönemini bitirmeden karın germe ameliyatına başvurmamalıdır. Gebelik sonrası yapılacak karın germe ameliyatında, hamilelik çatlaklarının boyutları da kesin olarak belirlenmekte ve buna göre işlem gerçekleştirilmektedir. Kişilerin gebelik sonrası karın germe ameliyatı yaptırmaya karar vermesinden önce, tekrardan gebelik planı yapıp yapmadığını değerlendirmesi gerekmektedir. Tekrardan gebelik planı yapan kişilerin, gebelik öncesi karın germe ameliyatı olması herhangi bir sonuç doğurmayacaktır.Karın Germe Ameliyatı Sonrası Karşılaşılan Durumlar Nelerdir, İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Karın germe iyileşme süreci ve operasyon sonrası, hastaların dikkat etmesi gereken konular şunlardır:

Karın germe ameliyatından sonra, kontrollerin sağlanması için hastalar odaya alınmaktadır.
Genel anestezinin etkisinin geçmesi ve hastaların kontrollerinin sağlanması adına, hastalar 1 gece gözetim altında tutulmaktadır.
Ameliyat bölgesinde kanama olmaması adına, bölgeye direnler takılmakta ve akan kanın burada toplanması sağlanmaktadır.
Ameliyat direnleri, operasyonun ertesi günü çıkarılmaktadır.
Karın germe ameliyatı sonrasında, kişilere özel korseler giydirilmekte ve karında herhangi bir şekil bozukluğu oluşması engellenmektedir.
Bölgede şişlik ve morluk oluşmaması adına, ilk 24 saatlik süreçte bölgeye buz kompres uygulanmalıdır.Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır, Hangi Durumlarda Karın Germe Ameliyatı Yapılmaktadır?

Karın germe yapılan durumlar ve operasyon için uygun bulunan kişilerde aranan temel kriterler, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

Karın germe ameliyatı için kişilerin en az 18 yaşında olması ya da 20 yaşını tamamlaması dikkate alınmaktadır. Özellikle ileri yaş sebebiyle sarkma ve bollaşma sorunu yaşayan kişilere uygulanan karın germe ameliyatı, doğum ve obezite tedavisi sonrasında genç bireylere de uygulanabilir.
Kişilerin obezite tedavisi gördükten sonra kilo vermesi ya da çok fazla kilo alma ve verme durumuyla karşılaşılması, erken yaşlarda karın germe operasyonu yapılmasını gerekli kılabilir.
Karın bölgesinde çok fazla kalıcı yağ görülmesi ve bu yağların bir türlü giderilememesine bağlı olarak, liposakşın tedavisi uygulanmaktadır. Liposakşın sonrası bölgeden yağ çıkarılması, bölgedeki derinin sarkmasına yol açacaktır. Karın bölgesindeki derinin sarkması, karın germe ameliyatının gerekli görülmesine yol açacaktır.

Karın germe ameliyatı için kişilerin genel sağlık durumunun yerinde olması gerekmektedir. Aşağıdaki durumların bulunması, karın germe ameliyatının yapılmasını engelleyecektir:

Kişilerde ileri derece kardiyovasküler problemlerin bulunması, karın germe ameliyatının yapılmasını engellemektedir.
Diyabet ve ileri evre şeker hastalıkları, ameliyat yaralarının iyileşmesini engellemektedir. Karın germe ameliyatı öncesinde, diyabet hastalığının kontrol altına alınması gerekmektedir.
Kişilerde yüksek tansiyon hastalığı varsa, genel anestezinin uygulanması mümkün olmayacaktır. Genel anestezinin uygulanması ve karın germe ameliyatının yapılması için tansiyon seviyesinin dengede tutulması gerekir.

Karın germe ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken konular, aşağıda sıralanmıştır:

Karın germe ameliyatına girilmeden önce, hastaların kan sulandırıcı ilaç kullanımını durdurması gerekmektedir. Kan sulandırıcı kullanımı, ameliyat esnasında ve operasyon sonrasında kanama oluşumuna yol açmaktadır.
Karın germe ameliyatından önceki 2 haftadan başlayacak şekilde, sigara ve alkol kullanımına son verilmesi gerekir.
Ameliyat öncesi süreçte, doğrudan güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir.
E vitamini ve aspirin kullanımı, ameliyat öncesinde durdurulmalıdır.
Çok ağır diyet programları, ameliyat öncesi süreçte uygulanmamalıdır.
Kişilerin herhangi bir hastalık ya da bakteriye yakalanmamak adına, sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Soğuk algınlığı ve benzeri bakteriyel hastalıklar, karın germe ameliyatının ertelenmesine sebep olacaktır.Karın Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Karın germe operasyonunun uygulanışı ve operasyon sürecinde izlenen adımlar şunlardır:

Karın germe ameliyatı için kişilere genel anestezi uygulanmakta ve operasyon süreci başlatılmaktadır.
Karın içerisine girmek için iç çamaşırının altıda gizlenecek şekilde planlanan bir kesi açılmaktadır.
Publis olarak adlandırılan bu bölge, karnın tam altında yer alan kıllı alandır.
Karındaki sarkma oranına bağı olarak, ortalama 8-10 cm arası kesi açılmaktadır.
Göbek deliğinin yukarı taşınması adına, göbek çevresinden bir kesi daha atılmakta ve ameliyat başlatılmaktadır.
Açılan kesilerden, liposakşın kanülü sokulmakta ve bölgedeki ölü yağ dokusu dışarı alınmaktadır.
İşlevini yitiren diğer kas ve bağ dokuları da temizlendikten sonra, karın derisinin fazlalık bölgesi kesilmektedir.
Göbek deliğinin yukarı taşınmasının ardından, karında açılan kesiler kapatılmakta ve hastalar odaya alınmaktadır.

Karın germe ameliyatı, ortalama 2-5 saat arası devam etmektedir. Ameliyat sonrasında, açılan kesiler derinin altında kalacak şekilde, gizli olarak dikilmektedir. Kesilerin kapatılmasında, estetik dikiş teknikleri kullanıldığından, ameliyat sonrası çok fazla iz kalmamaktadır. Kalan izler, tıpkı sezaryen sonrası olduğu gibi iç çamaşırının altında gizlenmekte ve dışarıdan fark edilmemektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp