Karin-Estetigi-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Karın Estetiği


Karın Estetiği

Karın estetiği ya da diğer bilinen ismi ile karın germe operasyonları farklı işlemlerden oluşan estetik ameliyatlar olarak tanımlanmaktadır. Özellikle farklı etkiler sonucu karın ve karın bölgesinde meydana gelen cilt ve deri sorunlarının çözümü için bu ameliyatlar sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak ise hamileliğe bağlı oluşan çatlak ve sarkmaların giderilmesi içinde bu karın germe işlemleri uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Karın Estetiği 2023

Genel Tanım

Karın germe ve estetiği cilt ve deri yüzeyinin gerginleştirilmesi ve fazlalıkların alınması şeklinde yapılan bir tür estetik cerrahi işlemi olarak tanım bulmaktadır. Bu ameliyatlarda özellikle karın bölgesi ya da çevresinde meydana gelen sarkmalar yapılan işlemlerle ortadan kaldırılmaktadır. Karın estetiği ameliyat sırasında açılan kesikler ile fazla olan deri tabakaları ise bu bölgeden komple alınmaktadır. Devamında ise kişinin vücut yapısına en uygun olacak şekilde karın bölgesi gerilerek uygun şekle getirilmektedir.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuKarın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bu tür estetik ameliyatlar ise ameliyathane ortamında ve genel anestezi verilerek yapılmaktadır. Öncelikle hastalara uygun bir ameliyat planı hazırlanmakta ve daha sonra bu plana göre işlemler yapılmaktadır. Ameliyat sırasında açılan kesikler ve alınan fazla derilerin ardından ise genel olarak cilt altına estetik dikişler atılarak ameliyat bitirilmektedir. Ameliyat sonrasında ise hastaların birkaç gün hastane de bakımları yapılmakta ve normal koşullar altında ise daha sonra kişiler evlerine taburcu edilmektedirler. Karın estetiği ameliyatı sonrasında ise yapılması gerekenler hastalara ayrıntılı olarak anlatılmakta bu sayede planlama yapılmaktadır.Karın Gerdirme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın gerdirme ya da estetiği ameliyatı öncesinde yine benzer ameliyatlarda olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Özellikle ameliyat öncesi zamanda uzman doktorların vermiş olduğu direktiflerin hastalar tarafından uygulanması ise ameliyatın başarısı için son derece büyük önemler taşımaktadır. Bu surette hem ameliyat öncesi hem de sonrasında kişilerin dikkat etmeleri gereken prosedürleri çok iyi olarak idrak etmeleri önem taşımaktadır. Ameliyat sırasında oluşabilecek bazı sorunların oluşmaması ve en aza indirilmesi de yine öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalarla direk olarak alakalı olabilmektedir. Karın estetiği öncesinde yapılacak hemen her şey için en doğru ve net bilgiyi ise uzman hekimler vermektedir.Mini Karın Germe

Karın estetiği içinde yer alan uygulamalardan bir tanesi ise küçük bir karın bölgesini ele alıp, işlem yapan mini karın germe operasyonu olmaktadır. Bu operasyonda genel karın germe işlemleri gibi yine cerrahi işlem ve müdahaleler ile yapılmakta ve sonlandırılmaktadır. Mini karın germe işlemi ise genel olarak karın bölgesinin alt tarafında meydana gelen sarkmış olan cilt yapısının onarılması olarak da tarif edilmektedir. Genel germe işlemine göre çok daha kısa ve minik kesiklerin yapıldığı bu işlemde aynı zamanda o bölgede ki yağlarda alınıp, çıkarılmaktadır. Karın estetiği uygulamaları ise temel olarak çok daha farklı boyut ve türlerde de olabilmektedir.Tam Karın Estetiği Ameliyatları

Tam karın estetiği ya da germe operasyonları ise çok daha kapsamlı ve daha detaylı işlemleri içeren işlemler olabilmektedir. Bu noktada tam karın estetiği ile şu sonuçlar elde edilmeye çalışılmaktadır;

  • Sarkmış deri ve cilt yapısının düzeltilmesi
  • Yırtılan karın kas yapılarının onarılması
  • Karında biriken yağların alınması
  • Karın bölgesinin düz bir şekle getirilmesi
  • Cildin gevşeklikten kurtarılması ve sıkılaştırılması
  • Göbek deliğinin orantılı olarak konumlandırılması

Gibi etkiler ve daha farklı sonuçlar uzmanlar tarafından yapılan bu karın estetiği ameliyatları ile alınmaya çalışılmaktadır.Karın Estetiği Sonrası Hamile Kalabilir miyim?

Karın germe ve estetiği ameliyatları kadınların hamile kalmalarını engelleyen ve önleyen özellikleri olan işlemler olmamaktadır. Fakat önemli olan bazı noktalar ve dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu açıdan özellikle estetik ameliyat sonrası ne kadar bir zaman sonra hamile kalınacağı konusu da bunlar içinde son derece önemli olan başlıklardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Genel anlamda bu süre kişiler arasında ve genel durumları açısından da farklılıklar ve farklı zamanları kapsayabilmektedir. Bunun için en doğru ve net bilgi ve kararı ise yine uzman hekimler kontrol ve incelemeleri sonucunda vermektedirler. Karın estetiği sonrasında ise normal koşullar altında hamile kalmak için geçmesi gereken en az süre ise 1 yıl olarak belirtilmektedir.Doğum Sonrası Ne Zaman Karın Germe Ameliyatı Olabilirim?

Germe ve karın estetiği olmanın ya da bu ameliyatları yaptırmanın hamilelik üzerinde temel b ir etkisi bulunmamaktadır. Fakat belirtildiği üzere işlem sonrası ne kadar süre sonra hamile kalınması konusu ise ayrıca önem taşımaktadır. Karın germe operasyonlarının etkileri kişilere göre farklılık gösterebileceği için bu sürelerin hesaplanması da bazı durumlarda özel olarak yapılabilmektedir. Bu sebeple bu ameliyatları olan kadınların hamilelik kararı vermeden önce mutlaka doktorları ile konuşmaları ve fikir almaları ise sağlıklı bir gebelik süreci yaşamaları bakımından da büyük önemler taşıyabilmektedir. Karın estetiği sonrasında ise hamile kalma konusu genel olarak uzmanların karar verebileceği önemli bir konu olarak kabul edilmektedir.

Ameliyat İzleri Beni Ne Kadar Rahatsız Eder?

Tam karın germe ya da estetiği ameliyatı sonrasında hastalarda bikini alanı üzerine gelecek şekilde oluşan bir takım izler kalabilmektedir. Oluşabilecek bu izler ameliyat sırasında bikini çizgisi olarak isimlendirilen alana denk getirilmekte ve bu sayede görünmeleri de en aza indirilmektedir. Yine özellikle ameliyat sonrasında uygulanan bazı yöntemler de deri ve cilt altında kan ve benzeri birikmelerin olmasını önlemeye yönelik olarak olmaktadır. Yine ameliyat sonrasında korse takılması ve uygun pozisyonlarda yatılması ile de karın estetiği izlerinin çok fazla belirgin olmasının önüne geçilebilmektedir.

Karın Germe Beraberinde Liposuction Yapılabilir mi?

Yağ aldırma ya da Liposuction olarak isimlendirilen işlem karın germe operasyonu ile birlikte rahatlıkla yapılabilen bir işlem olmaktadır. Yağ aldırma işlemi ile karın bölgesinde biriken ve cildin yapısını bozan yağ tabakaları vakumlama yöntemi ile oldukları yerden alınmaktadır. Bu sayede hastaların hem sarkan cilt ve derileri sıkılaştırılırken hem de aynı zaman içinde oluşan yağlar da tam olarak temizlenmektedir. Bunun sonucu olarak ise estetik açıdan düz ve sağlıklı bir karın bölgesi meydana gelmiş de olmaktadır. Liposuction işlemi ise karın estetiği ameliyatı sırasında uzman doktor ya da sağlık ekibi tarafından ilgili karın bölgesine eş zamanlı olarak da yapılabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ve tam karın germe fiyatları ise farklı ölçütlere ve yapılan işlemlere göre değişebilmektedir. Yine yapılacak olan ameliyatın boyutu ve ölçüleri de fiyat üzerinde belirleyici etkilere sahip olabilmektedir.

Bunun dışında işlemi yapacak hekim ve tercih edilen materyallerde fiyat ve maliyetler konusunda dikkate alınan farklı konu başlıkları olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin bu tür ameliyatlardan önce mutlaka konunun uzmanı bir hekimle görüşmeleri ve detaylı olarak bilgi almaları ise son derece önem arz eden konular içinde kabul edilmektedir. Ayrıca yine ameliyat öncesi yapılacak kontrol ve testlerle de ameliyata uygunluk durumları başta olmak üzere birçok farklı önemli nokta da aydınlığa kavuşturulmaktadır.

Kalça Estetiği, Göz Altı Işık Dolgusu, Dudak Estetiği, Burun Estetiği, Bişektomi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp