Kalca-Estetigi-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Kalça Estetiği


Kalça Estetiği

Kalça estetiği kalça ya da popo bölgesine uygulanan ve temel olarak estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşulmasını sağlayan bir estetik yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Farklı sebeplere bağlı olarak kişiler kalça ya da popo estetiği yaptırmak isteyebilmekte ve bu bağlamda uzmanlara ve sağlık kurumlarına başvurabilmektedirler.

Kalça Estetiği 2022

Yapılan başvurular sonrası gerçekleştirilen muayene ve gözlemler neticesinde ise kişilere özel olarak bir popo estetik planlaması yapılabilmektedir. Özellikle kadınlar tarafından çok daha fazla tercih edilen bu yöntem ile kalçaların ve poponun mevcut ve istenmeyen görüntüsü çok daha şık ve iyi görünümlere de kavuşturulmaktadır.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuKalça Estetiği Nedir?

Kalça estetiği ya da popo estetik ameliyatları kalça bölgesi üzerinde yapılan her türlü estetik temelli operasyonları kapsamaktadır. Bu kapsam altında özellikle kalçaların daha dolgun bir hale getirilmesi için yapılan tüm popo ameliyatları da bu estetik operasyonlar kapsamında değerlendirilmekte ve ele alınmaktadır. Kişiler oldukça farklı sebepler ve nedenlere bağlı olarak pop estetiği olmak isteyebilmekte ve bu işlem için başvurular yapabilmektedir.

Özellikle doğal görünümü hoş ve uygun olmayan kalça görünümlerini düzeltmek başlığı ise bu operasyon için en başta gelen nedenler arasında kabul görmektedir. Kalçaya yapılan estetik ameliyatlar ise özellikle basenlere, bel bölgesine ve popo alanına yapılan işlemlerin ve ameliyatların tümünü de içine almakta ve tanımlamaktadır.Kalça Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği ile kişilerin özellikle popo bölgeleri istenen yuvarlak ve daha dolgun görünümlere kavuşturulmaktadır. Bu estetik işlemler ise farklı çeşitlere ve yöntemlere de ayrılabilmekte ve farklı yollarla da yapılabilmektedir. Temel olarak bel ve kalça arasında sağlanan yumuşak geçişlerle de kişilerin kalça ve pop görünümleri çok daha diri ve güzel olabilmektedir.

Popo estetiği sonrasında elde edilmek istenen en önemli amaçlardan bir tanesi ise poponun çok daha dik ve estetik bir görünüşe sahip olması olmaktadır. Ayrıca yine doğal görünümünden memnun olmayan kişilerde bu estetik ameliyatlarla çok daha doğal ve dik popo görünümlerine de sahip olabilmektedir. Bu tür operasyonlarda mevcut görüntünün bozulmasına neden olan fazlalık unsurlarda ameliyat ile alınmış ve temizlenmiş olmaktadır.Kalça Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Kalça estetiği ya da popo estetiği ameliyatları genel olarak sağlık kriter koşulları ve unsurlarını taşıyan ve belirli bir yaşın üzerinde ki kişilere yapılabilmektedir. Netice itibariyle bir ameliyat olan bu işlemlerden önce ise uzman hekimler hastalara yapılması gereken işlemlerin tümünü titizlikle ve dikkatli bir şekilde yerine getirmektedirler.

Yine kalça estetik ameliyatları da yapıldığı ve uygulandığı bölgeye göre farklı çeşitlere de ayrılabilmektedir.

Bu kapsam altında bazı kalça estetik ameliyatları ise şu şekilde sıralanabilirler;

  • Kalça ve pop dikleştirme ameliyatları
  • Kalça ve popo dolgunlaştırma operasyonları
  • Aşırı büyük kalçaları küçültme ameliyatları
  • Basık kalça ve popo ameliyatları


Kalça Estetiği Sonrasında Sizi Neler Bekliyor?

Kalça estetiği ameliyatları sonrasında yaşanan süreçler ise yine kişilere göre ve ameliyat türüne göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Bu kapsamda bu türlü estetik ameliyatlar genel anestezi ile yapılan ciddi operasyonlar olmaktadır. Dolayısıyla da ameliyat sonrası oluşabilecek bazı durumlar ve dikkat edilmesi gereken noktalarda bulunmaktadır. Yine ameliyatın türü ise operasyon sonrası süreç üzerinde son derece etkileyici ve belirleyici olabilmektedir.

Genel anlamda kişilerin genel vücut yapıları ve sağlık durumları gibi özellikleri de iyileşme ve toparlanma sürecinde önemli etkenler arasında sayılmaktadır. Fakat genel olarak ele alındığı zaman ise ameliyat sonrasında her hastanın dikkat etmesi ve uygulaması gereken önemli konu başlıkları da bulunmaktadır. Bu hususlar ve diğer önemli noktalarda bir bütün olarak uzmanlar tarafından hastalara aktarılmaktadır.

Kalça estetiği ya da ameliyatı çeşidi hastaların hastanede yatmasını ya da aynı gün taburcu olmalarını belirleyen önemli bir etken olarak kabul görmektedir. Yine ameliyatta uygulanan bazı yöntemlere bağlı olarak da hastaların bir ya da iki gün gibi süreler içinde hastanede yatmaları gerekebilmektedir.

Bunun dışında genel olarak ise bu tür estetik operasyonlardan sonra hastalar ameliyat sonrası taburcu edilebilmektedir. Ameliyat sonunda yapılan dikişler ise temel olarak cilt altına uygulanmakta ve bu yüzden daha sonradan alınmaları da gerekmemektedir. Yine özellikle operasyon sonrasında kişilerin uygun görülen korseleri kullanmaları da önemli üzerinde durulan konuların içinde kabul edilmektedir.Kalça Estetiği İçin Uygun muyum?

Kalça estetiği genel anlamıyla uzman cerrah ve cerrahlar tarafından yapılan ciddi bir operasyon olarak tanımlanmaktadır. Bu sebeple bu operasyon öncesinde hastalar olası ameliyat sorunlarına ve komplikasyonlarına karşı uyarılmaktadırlar. Bunun dışında başta narkoz olmak üzere çeşitli ameliyat şartlarına uygunlukları bakımından da hastalara farklı testler de yapılmaktadır.

Bunlar dışında özellikle kalçalarının genel durumundan rahatsız olan ve bu görünüşü değiştirmek isteyen kişiler bu operasyonu olmak için hastanelere ve kliniklere başvuru yapabilmektedirler. Genel sağlık ve vücut koşulları uygun olan ve diğer kriterleri karşılayan kişilere de bu estetik ameliyatlar başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca yine ameliyat olup olmamanın net ve son kararını ise konunun uzmanı olan hekimler genel kontrolleri ve muayeneleri sonucunda vermektedirler.

Kalça estetiği ameliyatları için uygulanan farklı yöntem ve uygulamalarda bulunmakla birlikte bu işlemlerde kişiler arasında farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca yaş ve genel fiziki durum gibi faktörler de ameliyat olup olmama ya da ameliyat sonrasında önemli konular içinde yer almaktadır.

Bu estetik ameliyat yöntemine ise erkeklerden daha ziyade kadın bireyler çok daha fazla ve sık olarak başvuru yapmaktadırlar. Kalçaların ya da poponun genel duruş ve görünüm şekillerinden memnun olmayan kadınlar gerekli şartları taşımaları halinde bu estetik operasyonları yaptırabilmektedirler. Yine ameliyat öncesi tetkik ve kontroller ile operasyon sonrası kontroller de bu türlü ameliyatlarda son derece fazla önem taşıyan konu başlıkları içinde yer alan konular olmaktadır.Kalça Estetiği Sonrası İyileşme Süresi

Kalça estetiği genel narkoz yani anestezi altında tam teşekküllü bir ameliyathane de yapılmaktadır. Ardından ise yapılan işlemin türüne göre farklı süreleri alan bir iyileşme zamanı da oluşabilmektedir. Özellikle daha zorlu ve büyük çaplı yapılan operasyonların ardından ise hastaların bir ya da iki gün hastanede yatırılmaları da uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır.

Ayrıca tedavi ve iyileşme aşamalarında ise hastaların doktorun verdiği öneri ve direktiflere de uymaları iyileşme sürecinin kısalması bakımından son derece fazla önem taşımaktadır. Yine genel olarak yapılan normal estetik ameliyatlardan sonra hasta kendine geldikten sonra aynı gün içinde de hastaneden çıkabilmektedir. Devam eden süreç içerisinde ise normal bir şekilde iyileşme ve düzelme beklenmekte ve bunun için bazı faktörler yerine getirilmektedir.

Kalça Estetiği Fiyatları

Kalça estetiği maliyetleri yani ortaya çıkan fiyatları ise farklı ölçütlere göre belirlenmekte ve değişebilmektedir. Bu bağlamda özellikle ameliyatı yapan hekim ve işlemin yapıldığı hastane gibi konu başlıkları ise maliyeti direkt olarak etkileyen önemli başlıklar olarak kabul edilmektedir. Yine hastanın genel durumu, yapılan estetik işleminin boyutu ve büyüklüğü ile hastane de yatış ve kalma gibi faktörlerde fiyatlar üzerinde etkileri olan unsurlar olabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu, Dudak Estetiği, Burun Estetiği, Bişektomi, Botoks

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp