İstanbul-Saç-Ekimi-Fiyatları-2020-Dora-Hospital-1200x679.jpg


İstanbul Saç Ekimi Fiyatları

İstanbul’da saç ektirme yaptırmak için klinikleri ya da hastaneleri tercih edebilirsiniz. İşlem sayesinde kellik sorununuzdan kurtulabilir, kendi kıl köklerinizin kullanılması sayesinde sorunsuz olarak saçlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Saç ekimi işlemlerine kadınlardan da erkeklerden de ilgi görülse de, bu işlem genellikle erkekler tarafından yapılmaktadır. İstanbul’un her iki yakasında da saç ektirme işlemi yapabilecek güzellik merkezleri ve klinikler bulunmaktadır. İstanbul Saç Ekimi Fiyatları 2020, kullanılan tekniğe ve hastaya bağlı değişkenlere göre farklılık gösterir.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları 2022

Hangi Değişiklikler Saç Ekimi Fiyatlarını Etkiler?

Saç ektirme ücretini değiştiren faktörler, uygulamanın yapıldığı klinik ve kullanılacak tekniktir. Kullanılan saç ekim tekniğinin durumu, ücretleri büyük ölçüde belirler. Ayrıca işlem için kullanılan malzeme, alet ve gerekli durumlarda ek kök bulunması, ücretin artmasına neden olacaktır. Bunların yanı sıra uzman tarafından fiyat tarifesinde değişiklik yapılabilir. Kime işlem yaptırdığınız, ücretlendirmeyi değiştirebilecek etmenler arasında yer almaktadır. bazı durumlarda saç ekimi tutmayabilir. Bu durumda işlemin tekrarlanması, tekrar ücret ödemenize neden olabilir. İşlemi kaçıncı kez yaptırdığınız da fiyatı etkilemektedir.


Saç Ekimi Yapılabilecek Durumlar Nelerdir?

Saç ekimi yapılmasını gerektiren durumlar, herhangi bir nedenle başta bulunan saç köklerinin görevlerini yerine getirememeleridir. Bazı durumlarda saç kökleri yeni saç üretemez ya da saçların beslenmesi gerçekleşmez. Normal şartlarda her insanda günde 200 adede kadar saç dökülmesi görülebilir. Ancak dökülen her saçta saç kökü kafa derisinde kalır ve saç üretir. Bazı durumlarda ise saç kökleri kaybedilir. Bu durumlarda saç üretimi durur ve var olan saçlar dökülür. Bu dökülme bölgesel olarak ya da tamamen kellik şeklinde görülebilir.


Dora Sağlık Bilgi Formu-Ciltte meydana gelen hastalıklar, kafa derisine bulaşması durumunda saç dökülmesine ve saç köklerinin hasar görmesine neden olabilir. Saç diplerinde görülebilen egzama, bunlara örnektir.
-Saçkıran problemi, bölgesel kelliklere neden olabilir. Bu durumda da saç ekimine gerek duyulmaktadır.
-Bazı iç hastalıkları nedeniyle saç dökülmesi görülmesi mümkündür. Özellikle karaciğer hastalıklarında saç köklerini besleyen vitaminlerin geçişinin engellenmesi, saçların dökülmesine ve yeni saç oluşumunun ortadan kalkmasına neden olur.
-İlaç kullanımına bağlı saç kaybı görülebilir. Özellikle kemoterapi ilaçları, saç dökülmesine yol açmaktadır. Kemoterapi sebepli dökülmeler çoğunlukla kanser yenildikten sonra yeni saç oluşumu sağlasa da, bazı durumlarda saç oluşumu ortadan kalkabilir.
-Stres ve psikolojik etmenler, saç oluşumunun durmasına bağlı olarak saç dökülmesine yol açabilir. Strese bağlı dökülmeler bölgesel ya da tam kellikle sonuçlanabilir. Bu durumlarda da saç ekimi yapılmalıdır.
-Erkeklerde bulunan hormonlar, saç dökülmelerine neden olmaktadır. erkek hormonu testesteronun bağlanması amacıyla vücut tarafından üretilen dehidratestesteron, saç diplerine birikir. Bu nedenle saç beslenmesi önlenir. Saç dökülmeleri ve saçların yeniden oluşmamasının nedeni budur. Bu durum, çoğunlukla tam kellikle sonuçlanmaktadır.Saç Ekimi Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Saç ekimi sırasında dikkat edilecek durumlar şu şekilde sıralanabilir:

-Ekim işlemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu nedenle anestezi alerjinizin araştırılmasını isteyiniz.
-Ekim işlemi uzmanlar tarafından yapılmaması durumunda tutmama, işlem tekrarlama gibi sonuçlara yol açabilir. Çıkarılan donör köklerin ölmesi durumunda saç ekimi tutmayabilir. Bu nedenle işlemin işinde uzman kişiler tarafından yapıldığına emin olmalısınız.
-Saç ekimi işlemi sonrasında mentol içeren şampuanlar ve saç bakım ürünleri kullanmayınız.
-Saç kremi, losyon ve diğer kimyasal ürünleri kullanmayınız.
-Saçlarınızı, duş sonrasında saç kurutma makinesi ile kurutmayınız.
-Saçlarınızı direkt olarak güneş ışığında tutmayınız.
-Ekim işleminden sonra en az 1 yıl süre ile saçlarınızı boyatmayınız. Herhangi bir işlem uygulamayınız.
-Ekim işleminden sonra tarama sırasında hassas olmanız gerekmektedir.
-Saçlarınızın sürekli olarak şapka içerisinde kalmamasına dikkat etmelisiniz.
-Eğer kepek veya saç diplerinde kuruluk sorununuz varsa, bunu hekime belirtiniz.
-Eğer cilt sorununuz varsa, bu nedenle saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, önce sebebin ortadan kaldırılması için çalışmalısınız. Bu sayede saç dökülmesi sorununuz tekrarlanmaz.DHI Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde DHI tekniği, saçların tamamının tıraş edilmesini gerektirmez. Bu nedenle kadınlar tarafından sıklıkla kullanılır. Uygulama için kişinin kafa bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Örnek alınacak bölge belirlenir. Başın arka kısmında, ense bölgesine yakın kısımda bulunan köklerden alınarak önlere eklenmesi sağlanır. Ekleme işleminde ön saç çizgisinin doğallığına dikkat edilir. Bu nedenle saç çizgisi başlangıcı göz önüne alınarak kişiye özel planlama yapılır. Başta meydana gelen bölgesel kelliklerde bu yöntem uygulanabilir. Yöntem, arka kısımdan alınan köklerin öne takviye edilmesi ile gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak 8 saat süren işlem boyunca saç kökleri özel bir solüsyon yardımıyla hayatta tutulur. Bunun yanında bu yöntemin özelliği, kökün alınması ile uygun bölgeye ekilmesi arasında süre farkı bulunmamasıdır. Arka kısımdan alınan kök, ön kısma anında yerleştirilir. Bu sayede solüsyona gerek kalmadan, doğal olarak ön kısma nakil edilir.FUE Tekniği İle Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde FUE işlemi, diğer tekniğe kıyasla daha geniş bölgeye uygulanabilmesi nedeniyle erkekler tarafından kullanılmaktadır. Bu işlemde saçın tamamının tıraş edilmesi gerekmektedir. Başın tamamı lokal anestezi altında iken, başın arka kısmından alınan donör köklerin özel bir solüsyon yardımıyla hayatta tutulması ile işlem gerçekleştirilir. Oda ısısında kökler 2 saatte ölmektedir. Ancak bu işlem en az 7 saat sürer. İşlem aşamalı olarak gerçekleştirilir. Öncelikle arka kısımdan örnek kökler alınır. Solüsyonda bekletilir. Ardından uygun bölgeye kök nakli gerçekleştirilir. Kafanın ön kısmına çizilen hatlar boyunca tek tek ekilen saç kökleri, bu sayede doğal ve gür bir görünüm sağlar.Perkutan Tekniği İle Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde Perkutan uygulaması, belirli kliniklerde gerçekleştirilen özel bir yöntemdir. Her bir saç kökünün özel olarak alınıp ekilmesi ile gerçekleştirilen işlem, en pahalı saç ektirme işlemidir. Her bir kıl kökü alınarak ön kısma iğne yardımıyla yerleştirilir. Özellikle ön saç çizgisinde geri çekilme problemi meydana gelmiş hastalarda bu işlem yapılabilir. Ayrıca daha önce saç ekimi yapılmış, ancak ekilen kökler tutmamışsa, bu işlem denenmelidir. Gevşek saç derisi sorunlarında, cilt sorunu kaynaklı kök ölümlerinde bu işlemin yapılması uygundur. Her bir kıl kökü tek tek yerleştirildiğinden saçların gürlüğüne özen gösterilir. Bu teknikte kök boşluğu ile birebir aynı saç kökünün bulunması hedeflenmektedir. Bu nedenle uzun süren işlem, büyük özen gerektirir ve özel ekipmanlarla gerçekleştirilir.Türkiye’de Yapılan Saç Ekimi İşlemleri Nelerdir?

Türkiye’deki saç ektirme işlemleri, bahsedilen yöntemlerin tamamıdır. İstanbul’un her iki yakasında da saç ektirme işlemlerinin tamamı uygulanmaktadır. Sağlık turizminde özellikle estetik işlemlerle başı çeken İstanbul, bu özelliği nedeniyle saç ekimi konusunda da tercih edilmektedir. Dünyanın her yerinde yapılsa da saç ekiminde en büyük başarıyı yakalayan ülkeler arasında Türkiye yer almaktadır. Bu başarısına rağmen, dünyanın en uygun saç ektirme işlemleri Türkiye’de yapılmaktadır. Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, kendiniz için en uygun yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Erdem Bülent

Slm
sac Ekim
Bilge almak istiyorum ve fiyat


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp