İmplant-Tedavisi-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


İmplant Tedavisi Fiyatları Dora Hospital

İmplant diş fiyatları uygulama sırasında uygulanacak implant markasına ve klinik tercihine göre değişiklik gösterebilir. Ağız ve diş sorunları günümüzde insanları en çok korkutan ve hayatı zehir eden rahatsızlar arasında ilk sırada yer alır. Özellikle dişlerin estetik açısından sahip olduğu önem implant gibi önemli tedavi yöntemlerinin gelişmesini ve estetik amaçlarla kullanılmasını sağlamıştır.
Üretim şekline ve uygulama yöntemlerine göre değişiklik gösteren implant fiyatları temelde birçok farklı unsur dikkate alınarak belirlenmektedir.

İmplant Tedavisi Fiyatları 2022

İmplant Tedavisi Fiyatları belirlenirken:

İmplant üretiminde kullanılan malzeme,
İmplantın üretim şekli ve uygulama tekniği,
Üretici ve uygulayıcı firmanın fiyat politikaları etkilidir.


İmplant tedavsi eksik dişlerin yerine yeni ve daha sağlam dişlerin yerleştirilmesi için gerekli yapay diş kökünün yerleştirilmesi işlemidir. Çene kemiğinin içine uygulanan bu implantlar vida benzeri yapısı sayesinde sadece uygulama yapılan bölgede işlem yapılarak çevredeki dişlerin zarar görmesini engellemektedir.

İmplant uygulaması sırasında genellikle titanyum implantlar kullanılır. Diş kökü olarak vücutta işlevsellik gösteren implant, hastaların yeniden sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmasını sağlar. İmplant fiyatları tüm bu teknik detaylara ve implant çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir


Başlıca İmplant Çeşitleri Nelerdir?

İmplant çeşitleri yapısal ve işlevsel özelliklerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Aynı zamanda üretici firmalar tarafından kullanılan üretim teknikleri de implant çeşitliğinin artmasında en büyük unsurlar arasında yer alır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan implant çeşitleri arasında:

Subperiostal implantlar,
İntramukozal insertler,
Transmandibular implantlar,
Endodontik stabilizatörler,
Endostal implantlar vb. yer almaktadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Diş implantlarının çok sayıda farklı çeşidinin olmasına rağmen günümüzde yaygın olarak vida şeklindeki implantlar tercih edilmektedir. Uygulama alanlarına ve destek dokularına göre tercih edilen implant çeşitleri sahip oldukları özelliklere göre değişik fiyatlara da sahip olacaklardır.

  İmplantlar kaybedilen, kırılan ve eksik dişler yerine uygulanarak hastaların yeniden işlevsel dişlere sahip olmasını sağlayan en önemli tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda hastada estetik açıdan olumlu bir görüntü sağladığı için diş kökü olarak kullanılan implantların üzerine diş protezleri uygulanarak ideal görünüm sağlanmaktadır. İmplant Tedavisi Fiyatları implant çeşitlerine göre değişkenlik gösterebilir.  İmplant Tedavisi Hangi Hastalara Uygulanır?

  İmplant tedavisi tedavi için olumsuz reaksiyon göstermeyecek olan tüm hastalar için uygulanabilir. Tedavi öncesinde yapılan muayene ve diğer işlemlerin hastaların implant için uygun olup olmadıklarının belirlenmesinde son derece önemlidir. Aksi takdirde tedaviye uygun olmayan hastalarda uzun vadede sorunlar ortaya çıkabilir.

  Ağız, yüz ve çene yapısının gelişiminin tamamlanmış olması hastalar için implant tedavisinin uygulanması için gerekli en temel şartlardan biridir. İmplant tedavisi için en önemli unsurlardan biri çenedir. Çene yapısı, genişliği ve yüksekliğinin tedavi için uygun olması adına bazı hastalar için ilk önce çene tedavisi uygulanabilir. Kemik dokusu ve ağız yapısı da benzer şekilde implant sürecini uzatabilir.  İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  İmplant tedavisi avantajları birçok farklı açıdan değerlendirilebilir. Özellikle doğal bir düş görünüme hastaları kavuşturması implant tedavisinin tercih edilmesindeki en temel etkenlerden biridir. Bunun yanı sıra diğer geleneksel diş tedavilerine göre daha uzun ömürlü oluşu implant tedavisinin bu alanda kullanımının yaygınlaşmasındaki en temel unsurlar arasında sayılabilir. İmplant tedavisinin hastalara sağladığı başlıca avantajlar:

  Doğal diş formunu hastalara kazandırır,
  Gülüş estetiği ve işlevsellik açısından katkı sağlar,
  Çiğneme ve koparma fonksiyonları verimli bir şekilde sağlanır,
  Diğer uygulamalara nazaran daha uzun ömürlüdür.

  Tedavi öncesi ve sonrası sürecin doğru bir şekilde kontrol edilmesi tedaviden elde edilecek veriminin en yüksek seviyede olmasının önündeki tek engeldir. Bu nedenle tedavi sonrasında doktor tavsiyelerinin uygulanması ve düzenli bakımın yapılması son derece önemlidir.  İmplant Tedavisinde Hangi Uygulamalar Yapılır?

  İmplant tedavisi uygulamaları hastalara ve doktor tercihine göre değişiklik gösterebilir. Her biri farklı fiyat özelliklerine sahip olan uygulamalar, hastaların elde etmek istedikleri verime göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan implant uygulamaları arasında:

  Kemik içi implant uygulaması,
  İmplant üstü seramik diş uygulaması,
  Tek çene overdenture İmplant uygulaması vb. Yer alır.

  Bir veya birden fazla diş kaybı yaşayan hastalar için uygulanan implant tedavileri tamamen hasta özelinde farklı uygulamaların tercih edilmesine neden olabilir. Söz konusu tüm uygulamalar uygulama tipine ve implant çeşidine göre değişiklik göstermektedir. İmplant Tedavisi Fiyatları uygulama tiplerine göre değişkenlik gösterebilir.

  İmplant fiyatları diğer uygulamalara oranla daha yüksek olmasına rağmen sağladığı faydalar fiyatların göz ardı edilmesine neden olmaktadır. Ortalama olarak implant uygulamalarının büyük bir bölümü genel bir fiyat standardına sahiptir.  Hangi Durumlarda İmplant Tedavisine Başvurulması Gerekir?

  İmplant tedavisi yaptırmak için en doğru zaman her hangi bir nedene bağlı olarak hastaların bir veya daha fazla diş kaybı yaşamasıdır. Tedavi edilmez çürük durumlarında veya diğer nedenlerle diş kaybının yaşanması kesinleşmesi halinde implant tedavisi ile diş protez uygulamasına başvurulabilir. Bunun yanı sıra sadece estetik amaçlarla implant tedavilerinin uygulanması da son derece yaygındır.

  İmplant tedavisi herkes için aynı ürünlerle ve yöntemlerle uygulanmaz. Hastaların yeniden eskisi gibi sağlıklı ve güçlü bir diş yapısına sahip olmaları ve bu dişleri uzun süre çiğneme becerilerinde sorun yaşamadan kullanmaları için doğru bir tedavi yönteminin terci edilmesi gerekir.

  Ağızda çiğneme ve koparma faaliyetleri için gerekli olan en temel unsur diştir. Vücutta en ufak bir diş ağrısının oluşması durumunda uzun süre hastalar olumsuz etkilenir. En basit diş sorunları bile tedavi edilmediği takdirde diş kayıpları yaşanabilir. Bu tip durumlar için implant tedavisi son derece önemlidir.  İmplant Vücut Tarafından Reddedilebilir Mi?

  İmplant tedavisi zararları genellikle uygulama sırasında kullanılan tekniklerin hatalı olmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Genellikle titanyum malzemeden üretilen implantlar dokularla yüksek derecede uyumlu olduğu için vücut tarafından reddedilmesine rastlanmaz. Bu nedenle doku tarafından implantın reddedilmesi mümkün değildir. Vücut tarafından implantın reddedilmesi veya tedavinin sonuç vermemesi için tedavi sonrası oluşan sürecin iyi takip edilmesi gerekmektedir. Özellikle iyileşme döneminde bölgenin enfeksiyon kapmsaı ve kemik ile kaynama sırasında olası sorunların ortaya çıkması tedavinin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilir.

  Düzenli diş hekimi kontrolü ve tedavi sonrası ağız bakımı, hijyen ile implantlardan en yüksek verimle faydalanmak mümkündür. Doğru bakım ve tedavi yöntemleri ile implantların hem ömrü uzatılabilir hem de tedaviden elde edilecek başarı iki katına kadar arttırılabilir.

  İmplant Üretiminde Hangi Maddeler Kullanılır?

  İmplant üretiminde kullanılan malzemeler üretici firmalara göre değişiklik gösterse de genellikle kullanılan malzemeler insan vücudu ve hasta ile %100 uyum sağlayacak ve yan etki vermeyecek maddelerden üretilmektedir. İmplant genellikle titanyum veya alaşımlardan üretilen özel bir üründür. Ağızdaki sıvılardan ve ağız içinde oluşan baskılara yüksek oranda dayanacak malzemeler üretim aşamasında sıklıkla tercih edilmektedir. Hastaların sahip oldukları özelliklere ve fiziksel özelliklerine göre seçilecek olan implant türleri de üretim malzemelerine göre değişiklik gösterebilir.

  İmplant üretimi sırasında üreticiler tarafından çok farklı maddelerin tercih edilmesi mümkündür. İmplant fiyatları belirlenirken özellikle üretim sırasında firmalar tarafından tercih edilen bu malzemelerin sahip oldukları özellikleri ve uygulama sırasında hangi tür implant ve diş protezlerinin kullanılacağına göre fiyat aralıklarının belirlenmesi mümkündür.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp