Implant-Tedavisi-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


İmplant Tedavisi Fiyatları 2021

İmplant Tedavisi Fiyatları 2021, hastaların talep ettiği tedavi türüne ve uygulama yapılacak dişlerin sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İmplant tedavisine ihtiyaç duyan kişiler, diş hekimlerine başvurarak detaylı muayeneden geçmek durumundadır. İmplant tedavisi için muayeneden geçen ve tedaviye uygun bulunan hastalar, kaybettikleri dişlerinin yerine gerçek diş fonksiyonuna sahip protez dişlere sahip olabilirler. İmplant tedavisi için kullanılan yöntemler, hastaların durumuna ve istedikleri dişlerin özelliklerine göre uzmanlar tarafından belirlenmektedir. İmplant uygulaması için kullanılan teknikler belirlendikten sonra, gerçek diş köküyle aynı görevi göre implant vidaları, hastaların çene kemiğine sabitlenmektedir. Ön ya da arka dişlerde olması fark etmeksizin, hastaların istedikleri özellikle implant protezleri hazırlanmakta ve tedaviye başlanmaktadır.

İmplant Tedavisi Fiyatları 2021 2022

İmplant Tedavisi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmektedir?

İmplant tedavisine başlamadan önce, hastaların ağız ve diş sağlığına dair detaylı muayene yapılmaktadır. Diş ve dişeti sağlığında, herhangi bir bakteriyel enfeksiyon olup olmadığını anlamak adına, klinik muayenesi ve radyolojik görüntüleme işlemleri uygulanmaktadır. Klinik muayene esnasında, diş ve dişeti sağlığının genel durumu teyit edilirken, radyolojik görüntüleme sayesinde, çene kemiği ve diş köklerindeki genel yapı incelenmektedir. Hastaların kronik rahatsızlıkları teyit edilerek, hastalıkların kontrol altına alınması sağlanmaktadır. Operasyondan en az 2 hafta öncesinde, hastaların sigara, tütün ürünü ve alkol kullanımını sonlandırması gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaçlar, ameliyat öncesinde tamamen kesilmelidir.


İmplant Tedavisi Sonrası Karşılaşılan Durumlar Nelerdir?

İmplant sonrası iyileşme dönemi, ortalama 6 aylık süreci kapsamaktadır. İmplant vidasının diş etine yerleştirilmesinin ve bölgenin dikilmesinin ardından, hastalar odaya alınmaktadır. Lokal anestezi kullanılarak ameliyat gerçekleştirildiği için hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilecektir. Operasyon sonrası ilk birkaç gün, ameliyat bölgesinde morarma ve şişlikler meydana gelebilir. Bölgede şişlik ve morarma oluşmaması için ilk 24 saatlik süreç içerisinde, implant bölgesine buz uygulaması yapılmalıdır. Her 15 dakikada bir tekrarlanan buz uygulamasıyla, implant bölgesindeki morarma ve ödemler en aza indirilecektir. Hastaların ilk 2 hafta boyunca, yumuşak ve sıvı besinleri tüketmeleri gerekir. İmplant sonrası, sağız içinde bakteri oluşmaması için çok sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  İmplant uygulanan kişilerin genel özellikleri ve implant tedavisini gerekli kılan durumlar şunlardır:

  İmplant uygulaması için hastaların 18 yaşını geçmesi ve yüz gelişimini tamamlaması gerekmektedir. İmplant vidalarının çene kemiğine tam olarak yerleşebilmesi ve herhangi bir komplikasyon göstermemesi adına, hastaların kemik ve yüz gelişimi tamamlanmak zorundadır. 18 yaşından küçük olan ve implant tedavisine alınmak istenen hastalar, çene ve yüz gelişimine uygun olup olmadığının anlaşılması için detaylı muayeneden geçirilecektir.
  Ön ya da arka dişlerini kaybeden hastalar, yeni dişe sahip olmak için implant tedavisi yaptırmalıdır.
  Geçici ya da yüzeysel diş protezleri için uygun bulunmayan hastalar, daimi protezler için implant tedavisine alınmaktadır.
  Çene kemiğinin uygun yapıda olmaması durumunda, hastaların diş protezi kullanabilmesi için implant tedavisi tercih edilmektedir.
  Alt ve üst çenedeki tüm dişlerin kaybedilmesi durumunda, gerçek dişlerle aynı işleve sahip protezler yapabilmek için implant vidaları tercih edilmektedir.
  Ön ve arka dişlerdeki diş kayıplarının giderilmesi adına, implant uygulamasıyla, doğal dişlere bire bir uyumlu implant protezleri hazırlanmaktadır.
  Hastaların diş ve kemik yapılarında herhangi bir komplikasyon gelişmemesi adına, sadece kemik erimesi ve benzeri problemleri bulunmayan hastalara implant tedavisi uygulanacaktır.
  Hastaların herhangi bir kronik problemi bulunmamalıdır.
  Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların, tedaviden önce kan sulandırıcı kullanımını sonlandırması gerekir.  İmplant Tedavisinin Uygun Olmadığı Kişilerin Özellikleri Nelerdir, Hangi Durumlarda İmplant Tedavisi Yapılamaz?

  İmplant yapılmayan durumlar ve implant tedavisine uygun olmayan kişilerin temel nitelikleri, aşağıda sıralanmıştır:

  İmplant tedavisi, yüksek tansiyon sorunu bulunan hastalar için uygun görülmemektedir. Tansiyon hastalığının kontrole alınmasının ardından, implant ameliyatı başlatılabilir.
  Hastaların yüksek şeker ve diyabet sorununun bulunması durumunda, implant tedavisinin uygulanması söz konusu değildir. Diş etleri ve çene kemiğinde açılacak yaraların iyileşmesi için şeker dengesinin stabil durumda kalması gerekmektedir.
  Hastaların kemik erimesi ve bunu tetikleyen farklı bir rahatsızlığının bulunması, implant tedavisinin yapılmasını engellemektedir. İmplant vidalarının doğru şekilde yerleştirilmesi adına, çene kemiğinin sağlam ve eksiksiz olmasına dikkat edilmektedir.
  Doğuştan gelen sebepler, genetik faktörler ya da sonradan gelişen travmalara bağlı olarak, hastaların çene kemiğinin belirli bir kısmının kaybedilmesi, implant tedavisinin yapılmasını engellemektedir.
  İmplant uygulamasından önce, hastaların ağız ve diş sağlığında gelişmiş, herhangi bir bakteriyel opsiyonun bulunmamasına özen gösterilmelidir. Ağız ve diş sağlığını etkileyen bakteriyel enfeksiyonlar, implant tedavisinin başarısız olmasına yol açacaktır.  İmplant Tedavisinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  İmplant uygulamasının getirileri ve operasyonun sağladığı avantajlar, aşağıda detaylı şekilde listelenmiştir:

  İmplant tedavisinin kullanılmasıyla, hastalara gerçek diş fonksiyonu bulunan, protez dişler takılmaktadır.
  İmplant tedavisinin tercih edilmesiyle, hastalar uzun süreli diş protezlerine sahip olabilirler.
  Diş protezlerinin daimi olması, protezlerin zarar görme riskini azaltmaktadır.
  İmplant vidalarının çene kemiğine yerleştirilmesinin ardından, köprü tedavisi ya da çoklu diş protezleri sağlam şekilde yerleştirilmektedir.
  İmplant vidaları, titanyum karışımdan elde edildiğinden, hastaların ağız ve diş yapısında herhangi bir komplikasyona yol açılmayacaktır.
  İmplant tedavisi için belirlenen implant protezleri, ağız içindeki yumuşak dokularla etkileşime girmemektedir.
  İmplant vidaları, çene kemiğinin boyutlarına uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Çene kemiğine büyük gelecek ya da tam yerleşmeyecek vidaların kullanılmaması için implant vidaları özel olarak tasarlanmaktadır.
  İmplant vidaları bir defa yerleştirildikten sonra, hastaların implant tedavisini tekrarlamasına gerek kalmayacaktır.
  İmplant vidalarının yerleştirilmesinin ardından, istenen özelliklerde diş protezi hazırlanabilir ve yerleştirilebilir.
  Tekli diş kayıplarında, sağ ve soldaki dişlerin aşınmasına gerek kalmadan, implant dişleri bölgeye yerleştirilebilir.
  İmplant protezleri, gerçek dişlerle bire bir uyumlu renkte ve boyutlarda hazırlanmaktadır.  İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır, Aşamaları Nelerdir?

  İmplant ameliyatının uygulanışı için izlenen adımlar, tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  İmplant öncesi klinik ve radyolojik muayene yapılarak, hastaların genel sağlık durumu incelenmektedir.
  Ağız sağlığındaki tüm bakteri ve enfeksiyonlar kontrol altına alındıktan sonra, operasyon için kullanılacak yöntem belirlenmektedir.
  Hastaların genel sağlık durumu kontrol altına alındıktan sonra, implant ameliyatına başlanacaktır.
  İmplant tedavisi için hastalara lokal anestezi uygulanmakta ve damar yolundan sedasyon uygulaması yapılmaktadır.
  İmplant öncesinde, ağız içerisi dezenfekte edilmektedir. İmplant uygulanacak diş bölgesi dezenfekte edildikten sonra, diş etine uygun boyutlarda kesi açılmaktadır.
  Diş etinin içerisi temizlendikten ve steril hale getirildikten sonra, diş kemiğine ulaşana kadar bölge açılmaktadır.
  Diş kemiğine yerleştirilecek implant boyutunda bölgenin açılmasının ardından, implant vidası çene kemiğine oturtulmaktadır.
  İmplant vidasının üzerini geçecek şekilde, diş etleri kapatılmakta ve uygun şekilde dikilmektedir.

  İmplant uygulamasının ilk aşaması, diş etinin kapatılmasıyla sona ermektedir. İkinci aşamaya geçmek için implant bölgesinin iyileşmesi ve implant vidasının çene kemiğiyle tamamen sarılması beklenir. Ortalama 3 ay ila 6 ay arasındaki süreçte, implant vidası tamamen kemikle kaynamakta ve diş eti tamamen iyileşmektedir. Bu süre içerisinde, hastaların dişleri için geçici diş protezleri hazırlanmakta ameliyat esnasında, implant vidasına sabitlenmektedir. İmplant bölgesinin tamamen iyileşmesinin ardından, hastalar için hazırlanan gerçek diş protezleri bölgeye yerleştirilmektedir.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp