Implant-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


İmplant Fiyatları 2021

İmplant Fiyatları 2021, hastaların genel sağlık durumuna ve implant için tercih edilen yönteme bağlı olarak, farklı şekilde ücretlendirilmektedir. İmplant tedavisi için belirtilen işlemlere ve işlemleri gerçekleştirecek uzmanlara bağlı olarak, implant işlemleri için farklı şekilde ücretlendirme yapılacaktır. İmplant tedavisi, özellikle diş protezinin kalıcı olmasını isteyen kişilere uygulanmaktadır. İmplant tedavisi için tercih edilen yöntemler, bütün dişler için aynı etkiyi göstermektedir. Diş yapısına ve dişlerin rengine bire bir uyumlu diş protezlerinin yerleştirildiği implant tedavisi, dışarıdan bakıldığında gerçek dişlerle bire bir uyumluluk gösterecektir. İmplant uygulaması sonrasında, hastalar doğal dişlerinde olduğu gibi implant dişlerini kullanabilirler. İmplant işlemlerinin uygulama adımlar ve uygulama hakkında merak edilen detaylar, yazı içerisinde tüm başlıklarıyla incelenmiştir.

İmplant Fiyatları 2021 2023

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.


İmplant Protezi Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

İmplant uygulanan durumlar ve implant tedavisinin yapılmasını zorunlu kılan etkenler, aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır:

İmplant uygulaması, ağzında hiç dişi bulunmayan ve çene kemiği yapısındaki erime sebebiyle, normal diş protezlerinin kullanımı mümkün olmayan hastalarda, uzun süreli ve dayanıklı diş protezlerinin kullanılması için gerçekleştirilmektedir.
İmplant vidaları, çene kemiğine yerleştirilen vidalar sayesinde, diş kökü görevi görmekte ve çene kemiği bulunmayan hastaların, diş protezi kullanmasını sağlamaktadır.
Hastaların büyük azı dişlerini kaybetmesi ve arka dişlerin olmaması gibi durumlarda, implant tedavisi kullanılarak sağlam ve daimi diş protezleri uygulanmaktadır.
Ön ve arka dişlerinden bir ya da birkaç tanesinin kaybedilmesi durumunda, hastaların eksilen dişlerinin yerine implant protezleri yerleştirilmektedir. Takılıp çıkarılan protezler yerine, daima dişlerde sabit kalacak diş protezlerinin kullanılması için implant vidaları üzerine sabitleme yapılmaktadır.
Sıralı dişlerin büyük bir kısmının kaybedilmesi durumunda, hastalara uzun sıralı köprüler uygulamak, protezlerin kısa vadede zarar görmesine yol açmaktadır. İmplant vidalarıyla, protezlere birkaç bölgeden destek sağlanmakta ve dişlerin sabitlenmesi sağlanmaktadır. Köprü tedavisine ihtiyaç duyulduğunda, implant tedavisiyle eşzamanlı olarak işlem yürütülmektedir.
Ortalardaki ya da önlerdeki dişlerden bir tanesinin kaybedilmesi durumunda, eksik dişin sağ ve soluna herhangi bir zarar verilmeden, sadece eksik diş için implant tedavisi uygulanmaktadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Kimler İmplant Tedavisi Yaptırabilir, Hangi Durumlarda İmplant Yapılmaz?

  İmplant tedavisinin yapıldığı kişilerde aranan temel özellikler, aşağıda ırasıyla ele alınmıştır:

  İmplant tedavisi için hastaların 18 yaşını geçmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük hastalarda, implant uygulamasına ihtiyaç duyulursa, hastaların kemik gelişimi ve yüz gelişiminin tamamlanıp tamamlanmadığına dikkat edilmektedir.
  Hastaların kemik erimesi probleminin bulunmaması gerekir. Kemik erimesi yaşayan hastalar, çene kemiğinin güç kaybetmesi sebebiyle, implant tedavisinden faydalanamazlar.
  Hastaların çene kemiğinde, doğuştan ya da sonradan gelişen travmaya bağlı olarak, herhangi bir eksiklik bulunmamalıdır.
  İmplant uygulaması, ileri derece kalp hastalığı bulunan kişilerde gerçekleştirilmemektedir. İleri evre kalp rahatsızlığı, narkozlu işlemlerin yapılmasını engelleyecektir.
  Hastaların ileri evre şeker hastalığı bulunuyorsa, bölgedeki yaraların iyileşmesi zorlaşacağından, şeker hastalığının kontrol altına alınması gerekmektedir.
  Romatizmal hastalıkları bulunan kişiler, implant tedavisine uygun bulunmamaktadır.
  Çok fazla endişe ya da kaygı yaşayan hastalar, cerrahi operasyonlara uygun bulunmadığından, implant tedavisinin yapılması imkansız hale gelmektedir.
  Hastaların ağız bakımına ve implant uygulamasından sonra, temizliğine dikkat edemeyeceği tespit edildiğinde, implant tedavisi gerçekleşmemektedir.  İmplant Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  İmplant tedavisinden önce, uzmanlar tarafından dikkat edilen noktalar ve tedavi öncesi yapılması gerekenler şu şekildedir:

  İmplant vidaları, çene kemiğine sabitlenecek kadar uzun cisimlerdir. Titanyum maddeden elde edilen implant vidalarının yerleştirileceği kadar, çene kemiğinde ve diş kökünde yer bulunması gerekmektedir.
  Çene kemiğinin sağlamlığı, diş implantı için en fazla dikkat edilen konular arasında yer almaktadır. İmplant vidasının sağlam olması ve uzun ömürlü şekilde kullanılması açısından, çene kemiğinin yeterli güçte ve kalitede olması gerekir.
  İmplant tedavisine bağlamadan önce, hastalar klinik ve radyolojik muayeneden geçirilmektedir.
  İmplant uygulamasından önce, hastaların ağız ve diş sağlığının yerine olup olmadığına dikkat edilmektedir. Ağız sağlığında problem bulunması durumunda, implant tedavisine başlanmamaktadır.

  İmplant tedavisinin ardından, hastalar normal seviyede ağrı hissetmektedir. Diş çekimi sonrasında yaşanan ağrıyla, implant sonrası karşılaşılan ağrının seviyesi aynı orandadır.  İmplant Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

  İmplant tedavisinin uygulanışı ve implant için belirtilen aşamalar, tüm detaylarıyla listelenmiştir:

  İmplant tedavisini talep eden hastalar, ilk olarak uzmanlar tarafından muayene edilecektir.
  Klinik ortamda yapılan muayenede, hastaların ağız ve diş eti sağlığında herhangi bir bakteriyel gelişimin olup olmadığı tespit edilmektedir.
  Radyolojik görüntüleme yöntemleri kullanılarak, hastaların çene kemiği ve diş köklerinde herhangi bir problem olup olmadığı tespit edilmektedir.
  Hastaların ağız ve diş sağlığında herhangi bir sorun olmadığına kanaat edildikten sonra, implant tedavisine başlanmaktadır.
  İmplant uygulaması için işlem türü ve implant vidasının özellikleri belirlendikten sonra, hastalar operasyona alınır.
  İmplant işlemi için hastalara lokal anestezi uygulanmaktadır. Hastaların sakinleşmesi adına, damar yolundan sedasyon uygulanmakta ve operasyona başlanmaktadır.
  İmplant uygulanacak diş köküne erişmek için ağız için iyice dezenfekte edilmekte ve diş eti belirli ölçüde kesilmektedir.
  Diş eti kesildikten sonra, kalan diş kökleri temizlenmekte ve bölgeyi dezenfekte etmek için solüsyon uygulanmaktadır.
  Diş etinin içerisi ve çevresi temizlendikten sonra, implant vidalarının yerleşebileceği kadar oyuk açılmaktadır. Çene kemiğine kadar ilerleyen bu oyuk sayesinde, implant vidası bölgeye yerleştirilir.
  Çene kemiğinin implant vidasını sarması ve bölgenin iyileşmesi için vidanın üzeri diş etiyle kapatılmaktadır.
  Diş eti dikildikten sonra, implant vidasının üzerine geçici diş protezi yerleştirilmektedir.
  İmplant vidasının çene kemiğine tam olarak kaynaması ve diş etinin iyileşmesi adına, hastalar 3 ila 6 ay arası beklemelidir.
  Bölge iyileştikten sonra, implant üzerindeki geçici diş protezi çıkarılmakta ve hazırlanan gerçek protez yerleştirilmektedir.

  İmplant işleminin ardından, hastalar normal dişleriyle aynı rahatlığı hissedecek ve uzun ömürlü diş sahibi olacaktır.  İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  İmplant tedavisinin avantajları ve implant sonrası hastaların elde ettiği getiriler şunlardır:

  İmplant tedavisi, diş protezlerine diş kökü desteği sağlamakta ve protezlerin ömrünü uzatmaktadır.
  Ön ve arka dişlerin tamamında, implant diş protezleri kullanılabilir.
  Titanyum maddeden elde edilen implant vidaları, hastaların diş kökü ya da ağız içi yumuşak dokuların hiçbiriyle etkileşime geçmemektedir.
  İmplant vidaları, diş kökleri kadar dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerdir. İmplant vidalarının diş köküne tam uyması adına, özel boyutlarda üretim yapılmaktadır.
  Diş yüzeyine yerleştirilen implant protezleri, gerçek dişlere bire bir uyum sağlamaktadır. Diş köküne bire bir uyum sağlayan implant protezleri, doğal dişlerle aynı renk ve görünüme sahip olacaktır.
  İmplant uygulaması çene kemiğinde kayıp yaşayan ve normal diş protezlerine uyum sağlayamayan tüm kişilerde, etkili sonuç üretmektedir.
  Geçici protezler yerine, implant sayesinde daimi diş protezi elde edilmektedir.

  İmplant protezinin hazırlanışı ve implant protezlerinin genel özellikleri şu şekildedir:

  İmplant sonrası dişlere uygulanacak diş protezleri, hastaların ağzına bire bir uyumlu ölçülerde tasarlanmaktadır.
  İmplant protezi için hastaların diğer dişleriyle aynı kalınlıkta ve aynı renkte protezler hazırlanır.
  Protezin hazırlanması için hastaların diş ve ağız ölçüsü alınmaktadır. Alınan kalıplara uygun olarak, implant protezi hazırlanır ve implant üzerine sabitlenir.
  Zirkonyum ya da porselen malzemeden elde edilen implant protezleri, gerçek dişler kadar dayanıklılık göstermektedir.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp