İmplant-Diş-Tedavisi-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


İmplant Diş Tedavisi Fiyatları Dora Hospital

İmplant diş tedavisi ücretleri, özellikle en az bir diş kaybı yaşayan hastaların, diş tedavisinde en çok bilgi sahibi olmak istedikleri konular arasında yer almaktadır. İmplant diş tedavisi fiyatları, implant tedavisine ihtiyaç duyan hastanın mevcut durumdaki kayıp diş sayısı, tedaviyi gerçekleştirecek uzman diş hekiminin yetkinliği ve tecrübesi, tedavide kullanılacak implantların markası ve üretim özellikleri gibi pek çok farklı faktöre göre değişiklik göstermektedir.

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2023

İmplant diş tedavisi ile uzun süreli tedavi sonuçları ortaya koymak isteyen kişiler, 2020 yılında uygulanan implant diş tedavisi ücretlerini merak etmektedir. İmplant diş tedavisi fiyatları her yıl olduğu gibi 2020 yılında da Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen diş tedavisi hizmetlerine göre hastalara sunulmaktadır. İlgili yasa gereği, hem diş tedavi kliniğinin hem de diş implant tedavisini gerçekleştirecek uzman diş hekiminin bu fiyatlardan farklı fiyat uygulaması yasaklanmıştır. Ancak tedavide kullanılacak değerli madenin kalitesi ve implant markalarına göre implant diş tedavisi ücretlerinde birbirinden değişiklik görülebilmektedir.


İmplant Diş Tedavisi Nedir?

İmplant diş tedavi yöntemi, özellikle en az bir diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan bir diş protezi uygulamasıdır. İmplant, çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan ve hastanın yaşamı boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceği değerli madenden üretilen vidalardır. İmplant uygulamalarında sıklıkla titanyum madeninden elde edilen özel ve yivli vidalar kullanılmaktadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Diş kaybı nedeniyle hem fiziksel hem de psikolojik olarak sorun yaşayan hastalar, diş implantı gerçekleştirerek kalıcı bir tedaviden yararlanabilmektedir. İmplant uygulaması ile hastanın çene kemiğine kaynatılan implant diş, gerçek dişlerden farksız gibi işlevsel özellikleri yerine getirmektedir. Bu nedenle diğer protez yöntemlere nazaran diş implantı gerçekleştiren hastalar, sonuçlardan çok memnun kalmaktadır.  Kimler İmplant Diş Tedavisinden Yararlanabilir?

  İmplant diş tedavisi yaptıranlar, genel olarak birtakım fiziksel özelliklere sahip olan hastalardır. Dolayısıyla herkes implant diş tedavisi yaptıramamaktadır. Ancak genel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı diş etleri ve çene kemiğine sahip hastalar implant diş tedavileri ile çok faydalı sonuçlar elde edebilmektedir. Çünkü implantın çene kemiğine kaynaması sırasında hastanın implant dişini destekleyecek yapıda dişlere ve diş etine sahip olması önemlidir.

  Öte yandan iyi ağız bakımı yapan bireylerin de diş implantı yaptırabilmesi mümkündür. Diş etleri sağlıksız ve sürekli iltihaplanan kişilerin diş etine operasyon yapılması, tıbbi alanda başka riskleri de barındırdığı için bu uygulamalar kapsamına alınması söz konusu olmamaktadır.  İmplant Markaları ve Fiyatları Nelerdir?

  İmplant markaları ve ücretleri, implant tedavisi yaptırmayı düşünen hastaların yakından takip ettiği bir konudur. Türkiye’de diş protezi sektöründe faaliyetlerini sürdüren ve uzman diş hekimleri tarafından kullanılan pek çok farklı diş implant markası bulunmaktadır. İmplant markaları genel olarak şunlardan oluşmaktadır:

  En bilinen ve en çok kullanılan dayanıklı implant markası ITI Straumann
  Strauman Group güvencesi ile sektörde tercih edilen Medentika By Straumann
  Alman teknoloji harikası Bego İmplant
  Güney Koreli en güvenilir markalardan biri olan Osstem İmplant

  Türkiye’de diş kliniklerinde kullanılan implant markaları arasında bu ithal markalar bulunduğu gibi pek çok sayıda yerli üretim implant markası da bulunmaktadır. Diş eksikliği yaşayan hastaların kullanımına sunulan bu implant markalarının fiyatları da kaliteleri ve marka değerleri oranında birbirinden farklılık göstermektedir.

  Örneğin titanyumdan üretilen ve yüksek kaliteye sahip diş implant teknolojisi kullanan markalar, sektörde çok isim yapmamış markalara göre çok daha fazla ücretlerden fiyatlandırılmaktadır. Bunun yanı sıra yerli üretim diş implant markaları da hem implantlarda kullanılan kaliteli malzeme hem de pürüzsüz yüzey teknolojisi bakımından ithal markalara göre daha düşük kalitede olduğu için daha uygun fiyatlardan kullanıma sunulabilmektedir.  Türk Diş Hekimleri Birliği 2020 İmplant Diş Fiyatları

  Türk Diş Hekimleri Birliği 2020 yılı implant diş ücretleri, her yıl olduğu gibi TDB’nin belirlemiş olduğu listeye göre uygulanmaktadır. Kurum Türkiye’de faaliyet gösteren tüm diş kliniklerinde uygulanması adına bir fiyat baremi belirlemektedir. Bu fiyat bareminde hangi diş tedavisi için ne kadar ücret ödenmesi gerektiği yer almaktadır. Bunun yanı sıra diş klinikleri ve uzman diş hekimleri, tecrübeleri dahilinde bu fiyatlar üzerinde oynama yapabilme hakkına sahiptir. Diş implant tedavisi uygulama çeşitlerine göre TDB tarafından belirlenen implant diş fiyatları şu şekilde duyurulmuştur:

  Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç): Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Sert doku greftleme (kemik tozu ücreti hariç): Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene): Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Çift Çene): Öğrenmek İçin Tıklayınız

  Hastalar bu ücretler dışında implant üstü açılması, diş çekilmesi ve gömülü dişin çıkarılması gibi operasyonlar için de fazladan ücret ödemek durumundadır. Dolayısıyla implant diş fiyatlarında sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün olmamaktadır. İmplant dişin fiyatını etkileyen faktörler, hastanın mevcut durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Örneğin İstanbul’da tek diş için implant diş tedavisi fiyatları, sağlık hizmeti alınan diş sağlığı merkezlerinin birbirinden farklı uyguladıkları fiyat politikalarına göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyat veren klinikler olduğu kadar, hastanın diş implantı tedavisi gerektiren diş eksikliği sayısı ve klinik tecrübesi gibi faktörler fiyatların artmasına neden olmaktadır.  Yerli İmplant Fiyatları

  Yerli üretim implant diş fiyatları, diş implant tedavisini gerçekleştirecek diş hekiminin uzmanlığı ve tedavide kullanılması planlanan diş implantının markasına göre farklılık göstermektedir. Türkiye’de diş sağlığı ve tedavisinde kullanılan yerli implant markaları arasında da kullanılan materyal ve değerli maden kalitesine göre birbirinden farklı fiyat politikaları uygulandığı bilinmektedir. Bu yüzden diş sağlığı merkezleri hastalara birbirlerinden farklı fiyat verebilmektedir.

  İmplant diş tedavisinde implantın hangi markadan ve materyalden oluştuğundan çok daha önemli bir konu varsa o da implant uygulamasını yapacak olan diş hekiminin, implant tedavisinde geçmişten mevcut duruma kadar edinmiş olduğu tecrübesidir. Bu konuda yeterli tecrübeye sahip olmayan bir hekimden sadece uygun fiyatlı diye tedavi hizmeti alınacağına, hastalarına müşteri gözüyle bakmayan ve tedavi garantisi sunan diş sağlığı merkezlerinden hizmet alınası tavsiye edilmektedir.  İmplant Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İmplant tedavisinden sonra dikkat edilecek hususlar, tedavi öncesinden dahi hastalara iyice tembih edilmektedir. İmplant tedavisinin başarılı bir şekilde uzun yıllar pozitif etki göstermesi için yapılması gerekenler şunlardan oluşmaktadır:

  İmplant diş ameliyatından 2 saat sonraya kadar herhangi bir şey yenip içilmemelidir.
  İlk 24 saat boyunca sıcak içecek tüketmekten kaçınılmalıdır.
  Soğuk ve yumuşak yiyecekler tüketilmelidir. (dondurma, soğuk püre, yoğurt vb)
  Ameliyat sonrasında pıhtılaşmayı başlatmak ve kanamayı durdurmak için yumuşak ve temiz bir tampon ile baskı uygulanmalıdır.
  Operasyonun gerçekleştirildiği günün akşamında dişlerin fırçalanmaması ya da gargara yapılmaması gerekir.
  İlk 24 saat boyunca sigara içilmemeli ve alkol alınmamalıdır.
  İmplant diş tedavisinin başarılı bir şekilde uzun yıllar etkisini göstermesi için bu noktalara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra güncel implant diş tedavisi fiyatları hakkında en güncel bilgileri uzun yıllar başarılı şekilde hizmet veren diş sağlığı merkezinden öğrenebilirsiniz.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp