Implant-Dis-Tedavisi-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2021

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2021 için farklı yöntemler kullanılmakta ve tercih edilen uygulama metoduna göre, işlem ücretleri değişmektedir. İmplant uygulaması, çene kemiğine sabitlenecek diş protezleri için kullanılmakta ve hastaların daimi dişlere sahip olması sağlanmaktadır. İmplant diş tedavisi, ameliyat şeklinde gerçekleştirilmekte ve kaybedilen dişlerin yerine, yeni dişlerin getirilmesi sağlanmaktadır. Çıkarılabilir diş protezleri, hastaların daimi dişleri kadar dayanıklı olmadığından, ömrü kısa ve kullanımı zor ürünler arasında yer almaktadır protez dişlerin, diş köküyle sabitlenmesi ve çiğneme fonksiyonları sırasında herhangi bir zarar görmemesi açısından, implant diş tedavisiyle, protez dişlere diş kökleri yapılmaktadır. Uzun ömürlü diş protezi kullanımı sağlayan implant diş uygulamasının tüm özellikleri, yazı başlıkları içerisinde detaylandırılmıştır.

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2021 2022

İmplant Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

İmplant tedavisinden sonra, ilk 6 aylık süreçte bölgeye çok fazla cisim temas etmemesi gerekir. Hastaların ilk günlerde yaşayacağı morarma ve şişlik komplikasyonlarını gidermek adına, bölgeye soğuk kompres uygulanmalıdır. Ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı, bölgede herhangi bir bakteri oluşumunu engelleyecektir. Hasaların çok sıcak ve sert şeyleri tüketmekten kaçınması, implant sonrası oluşabilecek problemleri ortadan kaldırmakta ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.


İmplant Diş Tedavisinin Uygulandığı Durumlar Nelerdir?

İmplant yapılan durumlar ve implant ameliyatının yapılma sebepleri, aşağıda sıralı şekilde açıklanmıştır:

İmplant tedavisi, ön ya da arka dişlerini kökünden haybeden hastalar için tercih edilmektedir.
Diş kökünün yerinden çıkmasına sebep olan herhangi bir problem sonrasında, boş alan bölgeye yeni bir diş protezi yerleştirilmektedir. Diş protezinin daimi olabilmesi için implant vidaları kullanılmakta ve diş protezleri vidalara sabitlenmektedir.
Alt ve üst çenelerdeki bütün dişlerin kaybedilmesi ya da kemik erimesi sebebiyle dişlerin kökünden çıkması gibi durumlarda, implant vidalarıyla protez dişler yerine sabitlenmektedir.
Hastaların büyük azı dişlerinin çekilmesi ya da travma sonrası dişlerin yerinden çıkması gibi durumlarda, kaybedilen dişleri yerine aynı işlevde yeni diş protezleri yerleştirilmektedir.
Birden fazla sırası diş kaybedildiğinde, bu dişlerin tamamına geçici protez uygulamak yerine, sıralı dişler için körü implant tedavisi uygulanmaktadır.
Bir dişin kökünden kaybedilmesi durumunda, oluşan boşluğun sağ ve sol kenarındaki dişlere herhangi bir zarar gelmeden, diş protezleri sağlam şekilde yerine oturtulmaktadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  İmplant Diş Yapmadan Önce Dikkat Edilen Noktalar Nelerdir?

  İmplant ameliyatından önce, hastaların ve uzmanların dikkat etmesi gereken detaylar, aşağıda ele alınmıştır:

  İmplant vidalarının, minimum seviyede de olsa alındığı ve uzluğu bulunmaktadır. Kullanılan bu vidaları, çene kemiğine tam olarak yerleşmesi adına, çene kemiğinde yeteri kadar alan bulunmak zorundadır.
  İmplant vidalarının tam olarak yerine oturması için çene kemiğinin dayanıklı ve sağlam olması gerekmektedir. Kemik erimesi gibi kronik hastalıklara bağlı olarak, çene kemiğinin erimeye aşlaması ya da travma sonrası, çene kemiğinin büyük bir kısmının kaybedilmesi, implant vidalarının uygulanmasını engelleyecektir.
  Diş etlerinin implant vidasını kaplayabilmesi adına, diş etlerine herhangi bir problemin bulunmaması gerekmektedir. Ağız içi ve diş etlerde gelişen herhangi bir bakteriyel hastalık, implant operasyonunun zaman içerisinde zarar görmesine yol açacak ve tedaviyi olumsuz etkileyecektir.

  İmplant tedavisi yapılmadan önce, hastaların genel durumunu anlamak adına klinik ve radyolojik muayene uygulanmaktadır. Klinik muayene esnasında, gelişen tüm bakteriyel problemler tespit edilmekte ve radyolojik görüntülemeler sayesinde, oluşan problemlerin etkileri göz önüne serilmektedir. Kemik durumu ve dişlerin genel yapısının ele alındığı radyolojik görüntülemeler, implant tedavisinin olmazsa olmaz aşaması sayılmaktadır.  İmplant Tedavisinin Aşamaları ve Özellikleri Nelerdir?

  İmplant ameliyatının uygulanışı ve uygulama sürecinde belirlenen tüm aşamalar, tüm detaylarıyla listelenmiştir:

  İmplant uygulaması için dikkate alınan ilk aşama, klinik muayene sürecidir. Hastaların genel sağlık durumunu ve ağız sağlığını ele alan muayene sürecinde, implant ameliyatını engelleyen herhangi bir faktör olup olmadığı belirlenmektedir.
  İmplant yapılacak bölge ya da bölgeler incelenerek, kullanılacak implant yöntemleri belirlenmektedir. İmplant yapılmak istenen diş ya da dişlerin özellikleri, boyutları ve yapıları incelendikten sonra, tedavi planlaması yapılacaktır.
  İmplant için kullanılacak protez türüne karar verilerek, gerçek dişler için en uygun diş protez rengi belirlenmektedir.
  Operasyon aşamasına geçildikten sonra, hastalara lokal anestezi verilmekte ve damar yolundan sedasyon uygulanmaktadır. İmplant ameliyatı başladıktan sonra, diş sayısına bağlı olarak, ortalama 30-90 dakika sonunda işlem tamamlanmaktadır.
  İmplant için ağız içerisi steril hale getirildikten sonra, operasyon için diş etine belirli oranda kesi açılmaktadır.
  Diş eti kesildikten sonra, özel solüsyon yardımıyla diş etinin içerisi ve etrafı dezenfekte edilmektedir.
  Diş eti iyice temizlendikten sonra, kullanılan diş implantının ölçülerine uygun olarak, çene kemiğinde boşluk açılmaktadır.
  Çene kemiğinin içerisine, uygun boyutlarda diş implantı vidaları yerleştirilmekte ve diş etiyle, implant vidasının üzeri kapatılmaktadır.
  İmplant vidasının üzeri kapandıktan sonra, ortalama 3-6 aylık sürede, diş etinin tamamen iyileşmesi ve diş implantının çene kemiğine tamamen tutunması beklenmektedir.

  Bekleme süresince, hastalara geçici diş protezi takılmakta ve iyileşme süresinin ardından, hazırlanan gerçek protezler, implant vidasının üzerine yerleştirilmektedir.  Kimler İmplant Diş Tedavisi Yaptıramaz, İmplantın Riskli Olduğu Durumlar Nelerdir?

  İmplant yapılmayan durumlar ve implant tedavisinin riskli bulunduğu etkenler şunlardır:

  Hastaların 18 yaşından küçük olması ve kemik gelişimini tam olarak tamamlamaması durumunda, implant tedavisi yapılmamaktadır. Çene kemiği, yüz şekli ve diş dizilimi tam olarak yerleşmeden yapılan implant uygulamalarında, ileri dönemlerde farklı yan etkilerle karşı karşıya kalınması söz konusudur.
  Diyabet sorunu bulunan ve şeker seviyesi ileri seviyede yükselen hastalar, şeker ve diyabeti kontrol altına alınmadan implant uygulamasına uygun bulunmamaktadır. İmplant tedavisi için uygulanan operasyonda, diş eti ve çene kemiğine belirli düzeyde kesiler açılmaktadır. Açılan kesilerin iyileşmesi için diyabet ve yüksek şekerin kontrol altında tutulması gerekmektedir.
  Hamile kadınlar, anestezi işlemlerine uygun bulunmadıkları için implant ameliyatına alınmamaktadır. İmplant tedavisinin başlatılması adına, hamilelik ve emzirme döneminin sona ermesi gerekmektedir.
  Kişilerin çok fazla sigara ve tütün ürünleri kullanması, implant tedavisinin başarısız olmasına yol açmaktadır. Sigara kullanımı, implant tedavisi için olumsuz etki oluşturduğundan, işlem için sigara kullanımının sona ermesi gerekmektedir.
  Kişilerin alkol ve uyuşturucu kullanması durumunda, implant tedavisi uygulanmamakta ve operasyon riskli bulunmaktadır.
  Hastaların baş ve boyun kısmındaki kitleleri gidermek adına, yüksek seviyede radyoterapi tedavisi alan kişiler, implant operasyonu için uygun bulunmamaktadır.
  Yüksek tansiyon hastası olan kişiler, implant tedavisi için uygun bulunmamakta ve implant operasyonu kişilere uygulanmamaktadır.
  Bağ dokusunda problem oluşturacak herhangi bir hastalığı bulunan kişilerin, hastalığı kontrol altına alınmadan implant tedavisine başlanmamaktadır.
  Hemofili hastaları ve bağışıklık sisteminde derin problem bulunan kişilerin, implant ameliyatına alınması oldukça riskli sayılmaktadır.
  İmplant ameliyatında, hastaların ağız ve diş sağlığının yerinde olmasına dikkat edilmektedir. İltihabi ya da bakteriyel herhangi bir hastalığı bulunan kişilerin, implant tedavisine alınması söz konusu değildir.
  Hastaların doğuştan ya da sonradan gelişen, herhangi bir travmaya bağlı olarak, çene kemiği yapısında problem bulunması, implant ameliyatının yapılmasını engellemektedir. İmplant için kullanılan vidalar, çene kemiğine sabitlenmek zorundadır ve çene kemiğinde yer bulunmaması, implant tedavisini başarısız kılacaktır.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp