Goz-Kapagi-Dusuklugu.jpg


Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz kapağının çevresindeki fazla deriyi ve yağı almak ile olmaktadır. Yaşlı ve yorgun görünmeyi önler ayrıca göz kapağı düşüklüğü görünümünü de ortadan kaldırır. Teknolojideki gelişmelerle birlikte göz kapağı estetiğinin daha kısa bir iyileşme süresi vardır. Göz kapağı estetiği, göz çevresindeki ve alındaki sarkmaları azaltır ve daha genç bir görünüm sağlar.

Göz Kapağı Estetiği 2022

Ayrıca, Asya tipi gözlerde, çift göz kapağını da tedavi etmektedir. Yaşlanma belirtilerinden olan göz kapağı düşüklüğü, estetik operasyonla düzeltilebilir. Belli bir yaştan sonra deri incelir ve esnekliğini kaybeder. Gözün çevresindeki deri daha hassastır ve yaşlanmanın etkilerini hızlıca gösterir.


Dora Sağlık Bilgi Formu
En yaygın göz kapağı estetiği operasyonları;

*Küçük yarıklı göz kapağı operasyonları.
*Alın ve göz çukuru çevresini gençleştirme operasyonlarıdır.

Yaşlanmayla birlikte, üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ya da torbalar oluşur. Zayıflayan yüz kasları, göz kapağı düşüklüğü ile sonuçlanır. Gözün çevresinde yağ torbaları oluşturur. Aynı zamanda yaş ve yer çekimi yüzünden, kaş bölgesinin de sarkmasına neden olur. Görünüşü etkileyen göz kapağı düşüklüğünün yanı sıra, oluşan bu sarkmalar görüş bozukluğuna ve göz yorgunluğuna da neden olur.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp