Goz-Kapagi-Estetigi-Fiyatlari-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiğinde fiyat değişiklik göstermektedir. Hastanın elde etmek istediği görüntüden tutun da, kullanılacak olan tekniğe kadar, pek çok etken fiyat belirlenmesinde etkili olur. Göz kapağı estetiği üst ve alt göz kapağı bölgesinde düşüklük ve sarkma olması halinde yapılır.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2022

Hemen herkeste yaşlanmaya bağlı olarak düşen göz kapağı gözlemlenir. Yer çekiminin de etkisi ile bu durum daha da belirgin bir hal alır. Estetik olduktan sonra bu şikayetinizden kurtulursunuz. Kendinizi daha öz güvenli hissedersiniz, aynaya baktığınızda görüntünüzden daha hoşnut olursunuz.


Dora Sağlık Bilgi FormuGöz Kapağı Estetiği Etkisini Ne Kadar Süre Gösterir?

Göz kapağı estetiği ömrü herkes için farklı olabilmekle beraber 4 ile 5 sene sürebilir. Yaş aldıkça üst göz kapağı ameliyatı olunduktan sonra da yaşlanma devam eder. Bu nedenle üst göz kapağında değişiklikler meydana gelir. Fakat ameliayttan önceki şekle dönüş söz konusu olmaz. Yıllar geçmesi ile birlikte göz kapağının üzerinde deri sarkmaları olabilir. Bu durumda daha önceden yapılmış kesi yerlerinden yeniden ameliyat yapılması söz konusu olabilir. Alt göz kapaklarına yapılmış olan ameliyatlarda ise kullanım süresi daha az olur.Göz Kapağı Estetiği Sonrasında İz Kalır mı?

Göz kapağı estetiği sonrasında iz kalır. Fakat iz kalan yer göz önünde olmadığı için kişilere rahatsızlık vermez. Yaplan kesi izleri üst kapakta kapağın kıvrım yaptığı yerde olur. Alt göz kapağında ise kirpiklerin diplerinde kesi olur. Tam katlantı yerinde bulunan izin görülmesi söz konusu değildir. İşlemden sonra 6 ay geçince göz kapalı olması halinde bile izin görülmesi mümkün değildir. Zaman içinde izler daha az belirgin bir hal alır. İşlemden sonra 2 ay boyunca kırmızı izler (özellikle alt bölgede) kalır. Bu izler 6. Aya girildiği zaman tamamen soluklaşır. Bölgede doğal katlantı olmaması sebebi ile, beyaz bir iz her zaman görünecektir. Bu iz yalnızca çok dikkatli bakıldığı anda fark edilebilir.Alt Göz Kapağı Bölgesinde Bulunan Kırışıklıklar için Ne Yapılması Gerekir?

Alt göz kapağı bölgesinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi için genellikle a toksin tedavisi uygulanmaktadır. Özellikle kaz ayaklarının bulunduğu bölgede bu işlemden faydalanılır. Eğer göz yaşı oluşuma bağlı deformeler varsa, çöküklerin olduğu yerler için ışık dolgusu adı verilen işlemin yapılması gerekir. Bu bölgede bulunan varsa kırışıklıklar da kendiliğinden açılmış olur. Tam göz alt kapağına yakın ince kırışıklıklar varsa da, mezoterapi solüsyonları etkili olur. Bu işlem bölgede renk açılmasını sağlayarak kırışıklıkları da giderir.

Kimler Göz Kapağı Estetiği Yaptırmak için Uygun Adaydır?

Göz kapağı estetiği yaptırmak için uygun aday olup olmadığınızı işlem öncesinde öğrenmeniz ve buna göre hareket etmeni gerekir. Göz kapağı cerrahisi uygulanması için kişilerin iyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir problemleri olmaması gerekmektedir. Ayrıca göz problemleri olan kişilerin de bu işlemlerden kaçınmaları gerekmektedir. Size uygun bir aday olup olmadığınızı en iyi hekiminiz yapacağı muayene sonrasında söyleyecektir. Bazı durumlarda adaylar ameliyat için uygun olmayabilir. Bu karar sizin sağlığınız için verilmiştir.Göz Kapağı Estetiği İşlemi için Nasıl Hazırlık Yapılması Gerekir?

Göz kapağı estetiği yaptırmak için hazırlık için ilk aşama test yaptırılmasıdır. Tıbbi değerlendirme sonrasında iyi bir aday olup olmadığınız ortaya çıkmış olur. Bazı durumlarda işlemi yaptırmak isteyen kişilerin ilaç alması ya da zaten kullandığı ilaçlar arsa onları ayarlaması gerekebilir. Ameliyat olacak kişilerin sigara kullanıcısı olmaları halinde mutlaka içmeyi bırakmaları gerekir. Kesinlikle aspirin alınmamalıdır. Ayrıca bitkisel takviyeler de kanama ve morarma riskini artırır. Bu nedenle işlemden önce alımların kesilmesi gerekir. Ameliyat işleminin mutlaka tam teşekküllü devlet hastanesinde olması gerekir. Ameliyat olmaya karar verdiyseniz sonrasında eve dönmek için gerekli eşyalarınızı yanınızda bulundurun. Ameliyat sonrasında size eşlik etmesi refakatçi ayarlamanız gerekir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Oluşan İzler Nasıl Giderilir?

Göz kapağı estetiği olduktan sonra izlerin giderilmesi için kesi ile düzeltme yapılabilir. Göz kapağı ameliyatında izler göz kapağı bölgesinde doğal olması için tasarlanmıştır. Üst kapak içi doğal kıvrım içinde kesik ile düzeltme uygulanır. Bu işlem hem yağ birikintilerinin uzaklaştırılmasını sağlar hem de kasların daha sıkı olmasına yardımcı olur. Fazla deri işlem ile birlikte çıkarılır. Cerrahi işlem sırasında çok hareket, aşınmadan korunmalıdır.Göz Kapağı Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Göz kapağı estetiğinde iyileşme süreci herkes için farklı olabilmekle birlikte ortalama 10 ile 14 gün içinde hastalar iyileşme sürecini tamamlamış olurlar. Tam olarak iyileşme olması için bir iki ay geçmesi gerekir. Göz kapağı estetiğinden sonra şişlikler ve morluklar iyileştikten sonra göz kapaklarının şekli de ortaya çıkar. Böylece kişiler genç ve daha dinç bir görünüme kavuşmuş olurlar. Estetik yapılırken işlem sırasında hem soğuk kompres hem de merhem uygulaması yazılabilir. Bazı durumlarda gözlerin gazlı bez ile kapatılması gerekebilir. Ameliyat sonrasında tahriş, çürük, kuruluk, şişlik ve buna benzer rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Endişe edilecek bir durum yoktur. İyileşme süreci boyunca tam olarak iyileşme gösterene kadar siyah renkli bir güneş gözlüğü kullanmak gerekir.

Göz Kapağı Estetiği ile Hangi Problemler Giderilebilir?

Göz kapağı estetiği ile giderilebilecek problemler başında gevşek ve sarkmış cildi gidermek gelir. Göz kapaklarında yağ birikintileri varsa bu birikintiler estetik ameliyat ile giderilebilir. Göz altınızda torba varsa, torbaları gidermek için estetik ameliyat olabilirsiniz. Ayrıca bazı insanlarda ırisin altında bulunan beyazlık ortaya çıkabilir. Bu durum estetik ameliyat ile giderilebilir. Alt göz kapağınızda cilt fazlalılığı varsa estetik olabilirsiniz. Sarkmalar, cilt fazlalığı, torbalanmalar, şekil bozuklukları için de göz kapağı estetiği ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu gibi ufak problemler görüntünüzden hoşlanmamanıza hatta öz güven problemleri yaşamanıza neden olabilir. Tek bir işlemle bütün bu sorunlarınıza elveda diyebilirsiniz.Alt Göz Kapağında Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Alt göz kapağında karşılaşılan yaşlanma belirtileri özellikle 40 yaşından sonra kendini göstermeye başlar. Alt göz kapağında bulunan yaşlanma belirtileri genellikle yanaktaki yağ dokusu ile ilişkilidir. 40’lı yaşlara gelen insanlarda yer çekimi etkisi ile birlikte yağ dokusu aşağıya doğru yer değiştirir. Bu nedenle de alt göz kapağında çöküntüler meydana gelir. Ayrıca ağız kenarında bulunan gülme çizgileri de kendini belli etmeye başlar. Kaz ayağı çizgileri adı verilen çizgiler oluşur. 50’li yaşlara gelindiği zaman da alt göz kapağı kaslarında zayıflık olur. Böylece göz küresinde bulunan yastıkların önlerindeki destek kayıp olur. Böylece problemler iyice kendini belli etmeye başlar. Siz de bu şikayetleri kendinizde gözlemlemeye başladıysanız, fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Olmadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz kapağı estetiği olurken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kan sulandırıcı ilaçların kullanımının kesilmesi gerekiyor. Göz kapağı estetiği öncesinde kesinlikle aspirin, E vitamini, yeşil çay ve buna benzer bitkisel karışımlar kullanılmamalıdır. Ayrıca ameliyattan en az 1 ay öncesinden itibaren sigara içilmemelidir. Bu durum iyileşmeyi geciktirir ve iz kalmasına neden olur.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp