Goz-Alti-Isik-Dolgusu-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Göz Altı Işık Dolgusu


Göz Altı Işık Dolgusu

Yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte bulunan hyalüronik asit miktarında azalmalar meydana gelmektedir. Bu azalmalar sonucunda ise kişinin cildinde canlı ve parlak görüntüsünde azalmalar meydana gelir.

Hyalüronik asit yapısı itibari ile çok fazla su tutmakta ve bundan dolayı da cildin nemli ve dolgun görüntüsüne neden olmaktadır. Göz altı ışık dolgusu ise içerisinde bulunan hyalüronik asit ile kişinin göz altındaki kaybolan canlılığı, nemi ve dolgun görüntüsünü yapılan işlemler sonucunda geri kazanılmasını sağlamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu 2022

Göz altı ışık dolgusu sadece alt göz kapağı kısmına yapılacak bir işlem olarak geliştirilmiştir. İçerisindeki hyalüronik asit ile birlikte göz altındaki torbaları, karartı lekelerini veya yaşlı görüntünün ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Göz altında oluşan torbalar genetik faktörlü olarak ortaya çıksa da kişilerin yorgun olması, uyku problemi yaşaması veya sağlıksız bir hayatının olması gibi birçok etkene bağlı olarak gelişebilmektedir. Göz altına yapılacak bu işlem sonrasında ise göz çevresi daha genç, ışıltılı ve nemli bir görüntüye sahip olur. Böylelikle de şişlik, morluk veya halka gibi sorunlar tedavi edilerek istenilen canlı cilt yapısına ulaşmak mümkün hale gelmektedir.

Göz altı ışık dolgusu yapıldıktan sonra kişilerde hafif düzeyde şişlikler görünmesi oldukça normal olmaktadır. Çünkü vücut yapılan işleme adaptasyon süreci geçirmektedir. Şişlikler ise kişiden kişiye göre değişse de ortalama olarak 1 hafta içerisinde inmektedir.


Şişliklerin daha hızlı bir şekilde inmesi için ise buz uygulaması genellikle tavsiye edilmektedir. Uygulama sonrasındaki bir iki gün içerisinde ise kişilerin sıcak duş alma, çok fazla gülme, aşırı yüz hareketleri yapma ve spor gibi faaliyetleri yapması en iyi sonucu almak için önerilen durumlar arasında yer almamaktadır. Göz altı ışık dolgusu işlemi yapıldıktan sonra kişiden kişiye değişse de 1 ila 1,5 yıl etki gösteren bir işlem olmaktadır. İşlemin etkisinin azaldığının düşünülmesi durumunda ise kişi yeniden hekimi ile görüşerek uygulamayı rahatlıkla yeniden yaptırması mümkün hale gelmektedir.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuGöz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu yüzün diğer bölgelerine yapılan dolgulardan daha farklı teknikler ile yapılmaktadır. Bu işlem genellikle derinin altı yerine kemiğin altında bulunan yere dolgu yapılması ile gerçekleştirilmektedir. İşlem diğer dolgu süreçlerine göre daha yavaş ilerlemektedir. Çünkü ışık dolgusu oldukça yavaş bir şekilde verilmektedir.

İşlem yapılırken kişiye uyuşturucu krem veya iğneler vurulmasından dolayı herhangi bir şekilde ağrı veya acı hissedilmemektedir. Göz altında oluşan problemler hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemi olmasından dolayı herkes rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu genellikle göz altında sorun olan hem erkek hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Ancak hamilelik döneminde bulunan kadınların (tıbbi olarak herhangi bir kanıt olmasa da) yaptırması önerilmemektedir. Her yaşta yaptırılan bir işlem olsa da 30 yaş sonrasında ciltteki hyalüronik asit miktarı daha da çok azalacağı için bu yaşlarda daha çok tercih edilmektedir.

Göz altına yapılacak işlem sonrasında kişilerde çok büyük yan etkiler ortaya çıkmamaktadır. Kızarıklık veya morluklar genellikle enjeksiyonun girdiği yerlerde ortaya çıkmaktadır. Bu da oldukça normal bir durum olarak karşılanmaktadır. Ortaya çıkan bu etkilerin haricinde ise bilinen herhangi bir yan etki veya alerjik oluşumların bulunduğu kayıtlara geçmemiştir.Göz Altındaki Morluklar Neden Oluşur?

Göz altındaki morluklar günümüzde birçok kişinin sorunu olmaktadır. Bunun ortaya çıkması için birçok neden bulunmaktadır.

Genel olarak sıralanabilecek nedenler ise şunlardan oluşmaktadır:

  • Uykusuzluk: Genellikle düzenli uyku uyumayan ve bundan dolayı göz altında koyu halkalar oluşan birçok kişi bulunmaktadır. Gözlerin yeterince dinlenmemesi göz altında sıvı birikmesine ve böylelikle de şişlik gibi sebeplerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
  • Yaş: Yaşın ilerlemesi ile birlikte kişinin cildinde ki hücreler eskisi kadar kendini hızlı yenileyememekte ve bundan dolayı da cilt esnek yapısını kaybetmektedir. Cilt esnekliğini kaybetmesi ile birlikte oldukça incelmekte ve buna bağlı olarak koyu halkalar, morarmalar veya renkli kan damarları daha görünür bir hale gelmektedir.
  • Göz Yorgunluğu: Bu durum genellikle tablet, televizyon, bilgisayar veya kitap okuma gibi etkinlikler esnasında gözlerin dinlendirilmemesi ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Gözlerin yorulması ile birlikte de kan damarları genişlemekte ve etrafında koyu lekeler ortaya çıkmaktadır.
  • Alerjiler: Bazı kişilerde gözde kuruluk olması koyu halkaların oluşmasına neden olan bir etken olmaktadır. Sebebi ise alerjik reaksiyon olarak algılanan bu durum kişinin kızarıklık, ağrı veya şişkinlik gibi durumları hissetmesine ve buna bağlı olarak damarlarının genişlemesini sağlamaktadır. Böylelikle de damarlar daha net bir şekilde görünmekte ve halkalı bir görüntünün ortaya çıkması sağlanmaktadır.
  • Dehidrasyon: Bu durum genellikle gün içerisinde kişinin alması gereken miktarda suyu almaması sonucunda vücudun dengesinin bozulması ile ortaya çıkmaktadır. Genellikle bu tarz problemi olan kişilerde göz altında çöküklük veya ciltte renk kaybı gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
  • Genetik: Göz çevresindeki morluk, şişlik veya çöküntü gibi problemler birçok çevresel faktöre bağlı olarak ortaya çıksa da aile içerisinde bu gibi sorunu olan bireylerde daha sık rastlanmaktadır. Bu durum genellikle kalıtsal bir problem olmasından dolayı ergenliğe girilmesi ile birlikte ortaya çıkmakta ve yaşın ilerlemesi ile birlikte de daha kötü bir duruma gelmektedir.

Birçok faktöre bağlı olarak gelişen göz altı morlukları ve diğer problemler ise günümüz teknolojileri ile birlikte göz altı ışık dolgusu işlemi yapılarak istenilen sonucu büyük bir oranda alınmasına yardımcı olmaktadır.İşlem Sırasında Canım Yanar Mı?

Göz altı ışık dolgusu işlemi öncesinde kişilerin dolgunun yapılacağı bölgeleri anestezi içeren kremler veya iğneler vurulmaktadır. Böylelikle de işlem esnasında kişi herhangi bir şekilde ağrı veya acı hissetmemektedir. Yapılacak olan anestezi işlemlerinin yanı sıra dolgu maddesinin içerisinde de anestezi ürünlerinin bulunmasından dolayı kişi herhangi bir acı hissetmemektedir.

İşlemin tamamlanması ile birlikte kişilerde şişlik veya kızarıklık gibi problemlerin ortaya çıkması beklenen bir durum olmaktadır. Buna bağlı olarak gerçekleşebilecek ağrı veya acılar oldukça minimum seviye de olmaktadır. Oluşan bu minimum derecede ki ağrıların da engellenmesi için genellikle buz uygulaması tavsiye edilmektedir. Böylelikle de 1 hafta içerisinde sorunlar ortadan kalkarak istenilen ışıltılı ve canlı görülen göz altlarına sahip olunmaktadır.Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu yapılacak olan yerin sağlık bakanlığından onaylı olan klinikler, bilinen hastaneler ve bilinen hekimler tarafından yapılması kişinin hem sağlığı hem de işlemden alacağı verim için oldukça önemli bir detay olmaktadır. Bu yüzden de işlem öncesi araştırmaların mutlaka yapılması gerekmektedir.

Göz altı ışık dolgusu işleminin fiyatı ise yapılacak olan yere, kişiye veya kuruma göre farklı fiyatlarda ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı da işlem yapılmadan önce telefon ile aramak veya yüz yüze görüşerek kişinin durumuna göre ne kadar dolgu malzemesinin uygulanacağına uygun fiyatların görüşülmesi mümkün olmaktadır. Daha sonrasında ise işlemler gerçekleştirilerek istenilen pürüzsüz görüntüdeki göz altlarına kavuşulmaktadır.

Dudak Estetiği, Burun Estetiği, Bişektomi, Botoks, Popo Estetiği

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp