Gogus-Diklestirme-Ameliyati-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları tercih edilen uygulama modeline bağlı olarak, uygulama için belirlenen fiyat aralığı değişiklik gösterecektir. Meme dikleştirme operasyonu, hastaların talebi üzerine gerçekleştirilen estetik cerrahi uygulamalarından bir tanesidir. Göğüs yapısında meydana gelen sarkma ve şekil bozukluklarını tamamen gideren meme dikleştirme ameliyatı, hastalara kalıcı ve kesin çözüm sağlamaktadır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Operasyonun uzun yıllar etkisini devam ettirmesi, işlemlerin sürekli tekrarlanma gereksinimini ortadan kaldırmaktadır. Göğüs dikleştirme ameliyatı için belirlenen işlem türüne bağlı olarak, hastaların iyileşme süreci ve operasyondan alacakları çözümler değişiklik gösterecektir. Meme dikleştirme ameliyatının uygula detayları ve operasyon hakkında merak edile tüm bilgiler, yazı başlıkları içerisinde ele alınmıştır.


Dora Sağlık Bilgi FormuMeme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Göğüs dikleştirme ameliyatının fiyatları, Görüntülemek İçin Tıklayınız aralığında değişiklik göstermektedir. Meme yapısında meydana gelen sarkmalar ve hacim kaybının giderilmesi için uygulanan meme dikleştirme ameliyatı, göğüs boyutlarında da değişiklik yapılmasına imkan tanımaktadır. Meme boyutları çok küçük olan hastalara özel silikon protezler takılabilirken, meme yapısının büyük olduğundan şikâyet eden hastalara da meme yapısını küçültecek işlemler uygulanmaktadır. Özellikle aşırı kilo alıp verme ve ileri yaş gibi etkenler sonucu hacmini kaybeden meme yapısı, meme dikleştirme ameliyatı sonrasında eskisi kadar diri ve hacimli olacaktır. Göğüslerin içerisine yerleştirilen özel silikon yapılı protezler ve bölgedeki fazla derinin giderilmesi için uygulanan çeşitli işlemler sonrası, memede görülen tüm sarkmalar ortadan kaldırılacaktır.Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs dikleştirme iyileşme süreci ve operasyon sonrası, hastaların dikkat etmesi gereken temel faktörler, aşağıda detaylıca listelenmiştir:

 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası, ilk 24 saat hastalar gözetim altında tutulmaktadır.
 • Bölgede oluşabilecek morluk ve şişliklerin engellenmesi için 15 dakika arayla buz kompres uygulanmaktadır.
 • Bölgeye diren takılmışsa, ameliyattan 1 gün sonra bu sirenler alınır ve hastalara özel korseler giydirilir.
 • Ameliyatta 2 gün sonra, sporcu sutyeni çıkarılmadan ilk duş alınabilir.
 • Hastaların en az 2 hafta dinlenmesi ve sonrasında normal yaşamına dönmesi şart koşulmuştur.


Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Uygulanır, Operasyon Detayları Nelerdir?

Göğüs dikleştirme ameliyatının uygulanışı ve uygulamada dikkat edilen tüm detaylar, aşağıda sırasıyla ele alınmıştır:

 • Meme dikleştirme ameliyatı ini hastalara genel anestezi uygulanmaktadır.
 • Genel anestezinin ardından, meme bölgesi tamamen uyuşmakta ve operasyona başlatılmaktadır.
 • Ameliyat için belirlenen yöntem ve teknikler doğrultusunda, meme üzerinde uygun boyutlarda kesiler açılmaktadır.
 • Meme başından, meme başı çevresinden ya da meme katlantı altından açılan kesilerle, meme içerisine giriş yapılır.
 • Memede sarkmaya sebep olan ölü dokular ve işlevini yitirmiş yağ parçaları, operasyon esnasında dışarı alınmaktadır.
 • Meme dokularının azaltılmasının yanında, meme içerisine uygun boyutlarda protezler yerleştirilmektedir.
 • Meme başının yukarı alınmasının ardından, bölge dikilmekte ve hastalar odaya alınmaktadır.


Meme Dikleştirme Ameliyatında Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Göğüs dikleştirme yöntemleri ve ameliyat için en fazla tercih edilen işlem türlerinin özellikleri, aşağıda detaylı şekilde açıklanmıştır:

 • Kısmi Meme Dikleştirme Uygulaması: Parsiyel mastopexy olarak da adlandırılan uygulama, meme yapısında meydana gelen orta ölçekli sarkmaların tedavi edilmesi için kullanılmaktadır. Yalancı sarkma olarak nitelendirilen bu durum, meme altında yer alan dokunun normalden daha aşağı inmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Meme katlantına uygulanacak kesi işlemi sonrası, meme başı ve meme katlantı daha dik bir görüntüye sahip olmaktadır.
 • Meme Başı Çevresinden Uygulanan Meme Dikleştirme Uygulaması: Başlangıç ve orta seviyede görülen meme sarkmalarının tedavisi için kullanılan yöntemdir. Meme başında ve meme foldunda meydana gelen sarkmaların giderilmesi için meme başı çevresine kesi açılmaktadır. Açılan kesi sonrası, meme içerisindeki sarkmaya sebep olan yapılar dışarı alınmakta ve uygun protez yerleştirilmektedir. Meme başında açılan kesi dışında, kişilerde herhangi bir ameliyat izi görülmemektedir. Meme başından açılan kesiyle, meme ucuna doğru ilerlenmekte ve fazlalık doku dışarı alınmaktadır. Meme başının yukarı taşınmasının ardından, operasyon tamamlanmaktadır.
 • Lolipop Göğüs Dikleştirme Uygulaması: Meme başının çevresinde uygun kesiler açıldıktan sonra, meme içerisindeki ölü dokular dışarı alınmaktadır. Meme başının çevresinden kesi açıldıktan sonra, meme başının altına doğru düz bir kesi daha açılmaktadır. Meme yapısının daha genç ve şekilli olmasını sağlayan lolipop uygulaması sonrası, çok fazla kesi izi kalmamaktadır.
 • Meme Büyütme ve Dikleştirme Uygulaması: Meme yapısının çok küçük olması durumunda, meme içerisindeki fazla yağ dokusu dışarı alınmakta ve meme içerisine uygun protezler yerleştirilmektedir. Memedeki sarkmanın giderilmesi için hacmini yitirmiş deri kesilmektedir. Yerleştirilecek protezin boyutları, hastaların talebine ve durumuna göre değişiklik gösterecektir.
 • Meme Küçültme ve Dikleştirme Uygulaması: Meme küçültme işleminde, büyük yapıdaki göğüslerin içerisinden fazla yağ ve dokular dışarı çıkarılmaktadır. Doku fazlalığı alındıktan sonra, fazlalık deri çıkarılmakta ve hastalara dikleştirme uygulaması yapılmaktadır.


Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir, Hangi Durumlarda Meme Dikleştirme Ameliyatı Uygulanır?

Göğüs dikleştirme yapılacak kişilerin teme nitelikleri ve meme dikleştirme ameliyatı yapılması gereken durumlar, aşağıda sıralanmıştır:

 • Meme yapısının normalden daha sarkık ve sönmüş bir görünüme sahip olması, meme dikleştirme ameliyatının yapılma sebebidir.
 • Ameliyat için hastaların 18 yaşını tamamlaması şart koşulmuştur.
 • Hastaların meme derisinin hacmini kaybedip, sarkık bir görünüm kazanması, meme dikleştirme ameliyatı için geçerli bir sebeptir.
 • Meme başının karşı yönlü değil de aşağı yönlü bakması, meme dikleştirme operasyonunun yapılma sebebidir.
 • Meme dikleştirme ameliyatı talep ede kişilerin, herhangi bir kronik hastalığa sahip olmaması ya da bu hastalıklarının kontrol altına alınması şart koşulmuştur.
 • Meme dikleştirme ameliyatı, meme boyutu çok büyük olan ve bu sebeple, omuz, boyun ve sırt ağrısı çeken kişilere uygulanmaktadır.
 • Büyük boydaki meme yağısı sebebiyle, sırt bölgesinde kamburlaşma görülen kişilere, meme dikleştirme ameliyatı uygulanmakta ve meme yapısı normal boyutlara getirilmektedir.
 • Çok küçük ölçülerdeki meme yapısı sebebiyle, kişilerin psikolojik sorular yaşaması, meme küçültme ameliyatının uygulanmasını zorunlu hale getirmektedir.
 • Emzirme ve hamilelik dönemlerinin ardından, meme yapısında bozulmalar meydana gelen hastalara, meme dikleştirme ameliyatı uygulanmaktadır.

Hastaların 80 yaş üzeri olması ve narkoza karşı reaksiyon göstermesi gibi durumlarda, meme dikleştirme ameliyatının uygulanması zorlaşacaktır. Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde, kan sulandırıcı ilaç kullanımına son verilmelidir.Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında Gelişebilen Komplikasyonlar Nelerdir?

Göğüs dikleştirme ameliyatı reaksiyonları ve operasyon sonrası karşılaşılabilen komplikasyonlar şunlardır:

 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında, ameliyat bölgesinde kanama ve ödemler meydana gelebilir.
 • Ameliyat yapılan bölgenin içerisinde, hematom yani doku kan birikmesi riskiyle karşılaşılmaktadır.
 • Şeker hatalığı ya da ileri derece diyabet hastalığı bulunan kişilerde, meme dikleştirme ameliyatı sorası yaraların iyileşmesi zorlaşabilir.
 • Çok fazla sigara ve alkol tüketen hasalar, ameliyat sonrası yaraların geç iyileşmesi sorunuyla karşılamaktadır.
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrasındaki ilk günlerde, dikişlerde açılma ya da tamamen patlama riski gözlemlenmektedir.
 • Bölgenin temizliğine ve bakımına dikkat edilmemesi durumunda, ameliyat yerinde kanama ve enfeksiyonlar meydana gelmektedir. Enfeksiyon ve iltihaplar için çeşitli ilaç tedavileri uygulanırken, dikiş açılması durumunda bölge tekrardan dikilmekte ve yara kapatılmaktadır.
 • Çok fazla sarkma bulunan ve meme başından kesi açılarak dikleştirme operasyonu uygulanan kişilerde, süt kanallarının ve meme başının kaybedilmesi riskiyle karşılaşılmaktadır.

Uyluk Germe Fiyatları, Meme Küçültme Fiyatları, Meme Büyütme Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp