Fransiz-Askisi-Fiyatlari-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Fransız Askısı

Fransız askısı fiyat son zamanlarda popüler olması ile birlikte daha çok araştırılıyor. Fransız askısı ameliyatı yapacak olan doktora, hastanın isteklerine, hastanın durumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Fransız askısı kısaca esnek iplerin kullanılarak cildin gerdirilmesi işlemi olarak anlatılabilir. Eğer daha genç bir cildin sahibi olmak isterseniz bu işlemden siz de faydalanabilirsiniz.

Fransız Askısı Fiyatları 2022

Genellikle işlemden kadınlar faydalansa da erkekler de Fransız askısı yöntemi ile daha gergin ve genç bir cildin sahibi olabilirler. Fransız askısı yaptırmanın en önemli avantajı, ameliyat yapılmasına gerek kalmadan cildin genç gösterilmesidir. İşleme Fransız askısı denmesinin sebebi, Fransa’da geliştirilmesidir.


Dora Sağlık Bilgi FormuFransız Askısı Yönteminden Kimler Faydalanabilir?

Fransız askısı yönteminden faydalanacak kişiler başında daha gergin bir cilde sahip olmak için cerrahiye başvurmak istemeyen kişiler gelmektedir. Cildinizin eski görünümünü özlüyorsanız, yaşlanma sürecinizi geri döndürmek için bu yöntemden faydalanabilirsiniz. Yüz hatlarınızdan memnun değilseniz, yüzünüzde sarkma ve kırışma olduysa, kısmi yüz felci hastası iseniz Fransız askısı yöntemi sizin kurtarıcınız olacak! Bu yöntem insan cildine uygun olduğundan, cilt altında uzun seneler boyunca kalır. Etkisini göstermeye devam eder. Elbette bu yöntem için uygun bir aday olup olmadığınızı size hekiminiz yapacağı muayene sonrasında söyleyebilir.Fransız Askısı Yöntemi Cerrahi Yöntemler için Bir Alternatif midir?

Fransız askısı yöntemi cerrahi işlemlere kıyaslandığında daha çok tercih ediliyor. Her ne kadar cerrahi yöntemler ile yaşlanmış görüntüsünden kurtulmak adına çok uzun zamanlı çözümler üretilmiş olsa da, maliyeti yüksek. Ayrıca kişilerin ameliyat sonrasında uzun bir iyileşme sürecinden geçmeleri gerekiyor. Bu durum insanları ameliyat konusunda düşünmeye itiyor. Son senelerde ameliyat olmadan da başarılı şekilde yüz germe ameliyatları gerçekleştirildi. Bunu sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi polyester içe sahip, dışı da cilt ile uyumlu olan slikon bir malzemenin geliştirilmesi oldu. Bu malzemelerden yardım alarak, tamamen güvenli şekilde yüz gerdirmesi yapılabiliyor.Fransız Askısı Yöntemi Cildin Yaşlanmasına Karşı Nasıl bir Etki Sunuyor?

Fransız askısı yöntemi ile yaşlanma karşıtı etki iplikler yardımı ile olur. Çekme işlemlerinde ancak iplikler etki eder. Yani yaşlanma durmaz. İşlem yapıldıktan sonra yüz ovali ideal şeklini almış olur. Elmacık kemikleri daha belirgin bir hale gelir. Bununla beraber kırışıklıklar azalır. Uygulanan ipliklerin kaslar üzerinde etkisi yoktur. İşlemin güzelliği buradan gelir. Çünkü işlemden sonra kişinin ifadesinde bozulma olmaz. Ortaya çıkan sonuç doğaldır. Mimiklerde değişim olmaz. İplik uygulamasından sonra, özellikle iplikler çevresinde kolajen üretimi hızlanır. Üretim, cildin desteklenmesine yardımcı olur. Bu sayede işlemin özelliği kalıcı olur. Sonuç olarak kişilerin ciltleri yenilenir.Fransız Askısı Yönteminin Sonuçlarını Ne Zaman Görmeye Başlarım?

Fransız askısı yönteminin sonuçlarını görmeye başlamak için geçmesi gereken süre her insan için farklı olabilir. Ortalama olarak konuşmak gerekirse, işlemin yüzde 90 etkisini görmek için 1 hafta beklemek gerekir. Tam olarak yüz ile beraber işlemin etkisini göstermesi için ise 2 ile 3 ay arasında bir süre beklemek gerekir. Bu süre kişiden kişiye daha kısa ya da uzun olabilir. Sigara içen, hastalıklarına bağlı kan sulandırıcı özellikte ilaç kullanan kişilerin işlemden etkilerini tam olarak görmeleri için geçmesi gereken süre daha uzun olur.Neden Fransız Askısı Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Fransız askısı yönteminin tercih edilme nedeni başında işlemin kalıcı olması geliyor. Bu çok yeni teknik ile birlikte 5 ile 10 sene arasında kalıcılık elde etmek mümkün oluyor. Hem de kişilerin sahip oldukları doğal ifade korunuyor. Fransız askısı yaptıran kişiler cerrahi yöntemlerden kaçınmış olurlar. Kısa süreli yüz germe işlemleri de Fransız askısı ile benzer etkileri gösterebiliyor. Fakat bu işlemlerin sürekli olarak tekrar edilmesi gerekiyor. Fransız askısı ile tek bir işlem yapılıyor ve bu işlem uzun süre kişiyi götürüyor. Fransız askısı yönteminden faydalanırken kullanılan ipler oldukça esnektir. Bu sayede iplerin kopma riski bulunmaz. Hastalar konforlu bir şekilde iplerin keyfini çıkarırlar. Hastaların mimikleri kısıtlanmış olmaz.Fransız Askısı Yöntemi Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Fransız askısı yönteminin uygulanabileceği bölgeler başında yüz geliyor. Yüz dışında vücudun çeşitli bölgelerinde de Fransız askısından faydalanmak mümkün oluyor.

Eğer yüz bölgesi için Fransız askısı yönteminden faydalanırsanız aşağıdaki seçimleri yapmanız mümkündür:

 • Boyun,
 • Yanaklar,
 • Yüzün oval bölümleri,
 • Çene altı,
 • Kaşlar,
 • Elmacık kemikleri.

Vücut bölümlerinde sarkma varsa, Fransız askısı kullanabilirsiniz. Genellikle bacaklar, göğüsler, kollar ve kalçalar için Fransız askısında faydalanılır. Elbette vücudunuzun neresinde askının kullanılmasının uygun olacağı ve ne şekilde kullanılabileceği hekiminiz tarafından belirtilecektir.

Fransız Askısı Yöntemi Her Cilt Tipi için Uygun mudur?

Fransız askısı yönteminin uygulanabileceği cilt tipleri bütün cilt tipleridir. Fakat cildin tipinden çok işlem yapılacak cildin fazla kırışmamış olmasına özen göstermek gerekir. Aşırı miktarda sarkmış ve kırışmış ciltler için Fransız askısı yöntemi önerilmez. İpliklerin bu yöntem ile yalnızca hacim anlamında değişiklik yapabildiği unutulmamalıdır. Eğer hastalara yapılacak işlemlerde olumlu sonuç almak mümkün olmazsa, hekimler hastalar için işlem onayı vermeyeceklerdir. Kişilerin estetik anlamda hoş bir görüntüye kavuşmaları için ciltlerinin ince yapısı olması ve hafif gevşekliği şartır. Cildin çok kalın olduğu durumlarda ipler işlem için yetersiz olur. Cildin ince olması istenilen bir durum olmakla beraber, çok ince olması istenmez. BU durum da iplerin işlevini tam olarak göstermemesine neden olur.

Fransız Askısı Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Fransız askısı yönteminde avantajlar saymakla bitmiyor. Bu avantajların başında mimik hareketleri ile uyumlu işlem yapılması geliyor. Bu sayede doğal görüntü bozulmamış oluyor. Dışarıdan bakan bir göz işlem yapıldığını anlamamış oluyor. Eğer cilt üzerinde derinleşmiş çizgiler varsa bu çizgiler açılır. Ayrıca sarkmalar toparlanmış olur. Kişi aynaya baktığında kırışıklıklardan memnun değilse, bu memnuniyetsizlik ortadan kalkar. İşlem dikiş izi olmaksızın gerçekleştirilir. İşlem sırasında hastalara lokal anestezi verilir. Bu nedenle hastanede yatılması gerekmiyor. İşlem sırasında anestezi etkisinde olacağınız için acı hissetmezsiniz. Sosyal yaşantınıza iyileşme süresi olmaksızın anında dönersiniz. Ayrıca işlemde enfeksiyon oluşma riski neredeyse yoktur. Özellikle yer çekimi nedeni ile oluşmuş sarkmalarda Fransız askısı yöntemi en iyi sonucu verir. İpler cilde süspansiyon etkisi yapar ve yukarı kuvvet uygulanır.

Fransız Askısı Yöntemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fransız askısı yönteminde bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • 2 gün ile 2 hafta arasında tamamen iyileşme sağlanır,
 • Hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir yöntemdir,
 • Genel anestezi verilmesine gerek yoktur,
 • 35 yaşından yaşlı, 70 yaşından genç insanlarda uygulanması tavsiye edilir,
 • İşlem sonrası iz olmaz,
 • Ameliyat değildir,
 • Ortaya oldukça doğal sonuçlar çıkar,
 • Gevşeme hissedilmesi halinde yeniden gerdirme işlemi yapılabilir,
 • İşlem sırasında ağrı hissedilmez,
 • Mimikleriniz değişmez.

Bütün bu avantajlardan faydalanarak fransız askısı yaptırmak isterseniz, fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yalnızca tek bir seans işlem ile beklemeden, acı olmadan, konforlu ve doğal bir şekilde gençleşmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Büyütme Fiyatları, Meme küçültme, Uyluk Germe Fiyatları, Bişektomi Fiyatları, Liposuction Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp