Yüz Germe Fiyatları 2021


Yüz Germe Fiyatları 2021 Dora Hospital

Yüz Germe Fiyatları 2021, hastaların tercine ya da uzmanların gerekli görmesine bağlı olarak, farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Yüz germe ameliyatı ya uygulaması için belirlenen ücretler, tercih edilen işlem türüne, işlemlerin kapsamına ve kişilerin durumuna göre farklılık gösterebilir. Estetik cerrahi kapsamında en fazla tercih edilen uygulamalardan biri olan yüz gerdirme operasyonları, kadın ve erkeklerin ileri yaş sebebiyle talep ettikleri yöntemlerdir.

Yüz Germe Fiyatları 2021 2022

Özellikle uzun süreli ve etkili sonuç almak isteyen kişiler, yüz germe ameliyatını tercih etmekte ve yüz bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmaktadır. Yüz germe ameliyatı sonrasında, belirlenen bölgelerden fazla deri kesilmekte ve yüz derisi gerilmektedir. Yüz germe uygulamalarının kapsamı, özellikleri ve işlevleri, yazı içerisinde detaylarıyla ele alınmıştır.


Yüz Germe İşlemlerinin Türleri Nelerdir?

Yüz germe uygulamaları, ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki farklı kategoride incelenmektedir. Yüz germe işlemlerinin ameliyatsız şekilde gerçekleşmesi için kişilere yüz germe bandı işlemi uygulanmaktadır. Operasyonun kısa süreli etkili olması, zaman içerisinde işlemin tekrarlanmasını gerekli kılacaktır.


Dora Sağlık Bilgi FormuYüz bölgesinde sadece kırışıklık bulunuyorsa, botoks işlemiyle bölgenin gergin ve donuk kalması sağlanabilir. Sürekli tekrarlanması gereken botoks uygulaması, kişilerin yüz hastalarını hareket ettirmelerini kısıtlamaktadır.

Yüz germe operasyonu için tercih edilen son ameliyatsız yöntem ise dolgu işlemleridir. Yüz bölgesindeki sarkıklıkların ve kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan dolgu işlemi, kişilerin kendi yağının yüze enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Yağ enjeksiyonu, botoks ve yüz germe bandının geçici çözüm olması sebebiyle, uzun süreli çözümler için yüz germe ameliyatı tercih edilmektedir.Yüz Germe Bandının Özellikleri Nelerdir?

Yüz germe bandı uygulamasının detayları aşağıda ele alınmıştır:

Yüz germe bandı uygulaması için klinik ortama ihtiyaç duyulmamaktadır. Dermatolojik olarak test edilen yüz germe bantlarının temin edilmesinin ardından, kişiler kendi işlemlerini kendi başlarına gerçekleştirmektedir.
İnternet üzerinden, kozmetik mağazalarından ya da eczanelerden temin edilen yüz germe bantları, kişilerin belirli aralıklarla işlemleri tekrarlamasını gerektirmektedir.
Kısa süreli etki oluşturan yüz germe bandı uygulaması, birkaç gün sonunda etkisini yitirecektir.

Klinik ortama uygun olmayan yüz germe bandı uygulaması, uzmanların çok fazla tavsiye etmediği ve çok fazla uygulamanın sağlıklı olmadığı işlemler arasında yer almaktadır.Yüz Germe Ameliyatının Kalıcılığı Nasıl Belirlenir?

Yüz germenin etkisi ve ameliyatın kalıcılığı, kişilerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Yüz germe ameliyatının sonucu, hastaların yaşına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hastaların aşırı kilo alıp vermesi, obezite tedavisi görülmesi ya da ileri yaş sonrası, yüz bölgesindeki deride bollaşma ve sarkmalar meydana gelmektedir. Yüz germe ameliyatının uzun ömürlü olması için hastaların kilo dengesine dikkat etmesi ve bakım yapması gerekir. Göz çevresinde ve alında kullanılacak botox uygulamaları, bölgedeki kırışıklıkların uzun süre ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Yüz germe ameliyatından 3 hafta sonra, hastaların yüz hatlarının sorunsuz olması için 4 ila 6 seans arasında peleng uygulaması yapılmaktadır. Yüz mezoterapi uygulaması kullanılarak, yüz bölgesindeki hücrelerin daha canlı ve uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Hastaların dudaklarının daha büyük görünmesi ve ağız kenarlarındaki çizgilerin giderilmesi adına, bölgeye dolgu uygulanmalıdır. Belirtilen kriterlere dikkat edilmesi, cilt bakımının aksatılmaması ve kilo dengesinin yerinde tutulması durumunda, uzun yıllar boyunca yüz germe ameliyatının etkileri devam ettirilecektir.Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır, Hangi Durumlarda Yüz Gerdirme Yapılır?

Yüz germe yapılan durumlar ve ameliyatın uygulandığı kişilerin genel nitelikleri, aşağıda ele alınmıştır:

Yüz germe ameliyatı, 40 yaşının üzerine çıkan ve yüz bölgesinde kırışmalar görülen kişilere uygulanmaktadır.
Kişilerin yüz bölgesindeki deri miktarının, normal oranın üzerine çıkması ve yüzde sarkmaların görülmesi gerekir.
Hastaların kalp hastalığı ve ileri evre şeker hastalığının bulunması, yüz germe ameliyatının yapılmasını engellemektedir.
Hastaların kan sulandırıcı ilaç kullanması durumunda, yüz germe ameliyatının yapılması engellenmektedir.
Yüz germe ameliyatının etkili olması için hastaların yaşının çok ileri olmaması gerekmektedir.Yüz Germe Ameliyatının Genel Özellikleri Nelerdir?

Yüz germe ameliyatının uygulanışı ve ameliyatın detayları aşağıda belirtilmiştir:

 • Yüz germe ameliyatı, kişilerin yüz bölgesindeki fazla çizgilerin ya da kırışık derinin alınması şeklinde uygulanmaktadır.
 • Yaşlanma ya da aşırı kilo alıp verme gibi aktörlerin etkisiyle, kişilerin yüzlerindeki deri formunu yitirmekte ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkmaktadır.
 • Yüz bölgesindeki fazla deri ve kırışıklıkların ameliyatla alınması için cerrahlar tarafından detaylı muayene ve inceleme yapılacaktır.
 • Hastaların yüz ve gıdı bölgesi incelendikten sonra, ameliyatın türüne ve uygulanacak tekniklere karar verilecektir.
 • Yüz germe ameliyatı için yöntem belirlendikten sonra, hastalar genel anestezi altında ameliyata alınmaktadır.
 • Hastaların yüz derisinin kaldırılması için kulağın önünden başlanarak, kulağın arkasındaki saçlı deriye kadar kesi açılmaktadır.
 • Yüz derisinin tekrardan yerine yerleştirilmesinde, herhangi bir ameliyat izinin oluşmaması için cerrahi kesi deri çizgisi doğrultusunda hazırlanmaktadır.
 • Yüz derisinin kaldırılmasının ardından, yüz derisinde sarkmaya yol açan yumuşamış kaslar, özel teknikler kullanılarak dikilmekte ve bollaşması giderilmektedir.
 • Yüz derisinin bollaşmasına ve bölgede kırışıklık oluşmasına yol açan deri parçası, saç köklerine doğru çekilmekte ve uygun boyutlarda kesilmektedir.
 • Yüz derisinin gerekli ölçüde kesilmesinin ardından, şakaklar, alın, yanaklar ve çenede ortaya çıkan sarkmalar ortadan kalkacaktır.
 • Yüzdeki deri kesildikten ve uygun şekilde gerildikten sonra, hastaların saç köklerine saklanacak şekilde dikişler atılmaktadır.
 • Estetik dikiş tekniğinin kullanılması, ameliyat sonrası bölgede yara izi ve dikiş izi oluşmasını engellemektedir.

Yüz germe ameliyatı, hastaların durumuna bağlı olarak ortalama 4-7 saat içerisinde tamamlanacaktır. Yüz germe ameliyatının yanında, farklı yüz ve vücut estetiği operasyonlarının uygulanması durumunda, işlemin süresi uzayacaktır.Yüz Germe Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır, Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Yüz germe iyileşme süreci ve ameliyat sonrasında karşılaşılan durumlar, aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

Yüz germe ameliyatının tamamlanmasının ardından, ameliyat bölgesinde sıvı ve kan birikmesini engellemek amacıyla, kulak arkasına özel direnler yerleştirilmektedir.
Ameliyatın üzerinden 1 gün geçtikten sonra, kulak arkasına yerleştirilen diren kaldırılmaktadır.
Direnlerin alınmasının ardından, hastaların ağrıları azalacaktır.
Ameliyat sonrasında karşılaşılan en belirgin komplikasyon, bölgede şişlik ve morarmaların meydana gelmesidir.
Bölgede oluşacak şişlik ve morarmaları en aza indirmek adına, ilk 24 saat içerisinde, her 15 dakikada bir uygulanacak şekilde buz kompres uygulanması gerekir. Bölgeye soğuk kompres yapılması, şişme ve morarmaların minimum seviyeye inmesini sağlayacaktır.
Hastaların ilk gece hastanede gözetim altında tutulmasını ardından, tüm değerler normalse hastalar taburcu edilmektedir.
Ameliyatın üzerinden 1 hafta geçtikten sonra, ameliyat yerindeki dikişler alınmaktadır. Dikişlerin alınmasının ardından, iyileşme süresi oldukça hızlı ilerleyecektir.
Ameliyatın ilk 1 haftasında, hastaların dinlenmesi ve başını yüksekte tutacak şekilde uzanması gerekir. Başın yukarda tutulması, bölgede kan toplanmasını engelleyecektir.
Hastaların yaşadıkları ağrıların giderilmesi için ağız yolundan alınacak ağrı kesiciler kullanılmalıdır.
Bölgede enfeksiyon oluşmaması adına, kişilerin en az 1 hafta boyunca antibiyotik kullanılması gerekmektedir.
Ameliyattan sonra hastaların ilk duşunu alması için en az 2 gün beklenmesi ve ılık duşla kısa süreli banyo yapılması gerekmektedir.

Ameliyatın üzerinden 2 hafta geçmesinin ardından, hastalar sosyal yaşamlarına ve iş hayatlarına geri dönebilirler. Yüz germe ameliyatının tam olarak iyileşmesi, ortalama 6 ayı bulmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Yüz Germe Fiyatları


Yüz Germe Fiyatları Dora Hospital

Yüz germede fiyat uygulama yapılacak olan bölgenin özelliklerine, işlemi yapacak olan hekime ve buna benzer bir çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yüz germe işlemi deride gevşeme görüldüğünde, kırışıklıklar olduğunda, ciltte bozulmalar meydana geldiğinde etkili olur.

Yüz Germe Fiyatları 2022

Yüz germe için çok çeşitli yöntemlerden faydalanılabilir. Genellikle son dönemlerde iple yüz germe tercih edilmektedir. Yüz germe ameliyatları neredeyse artık 100 seneden beri yapıldığından klasik ameliyatlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Son 10 yılda meydana gelen gelişmeler ile büyük ilerleme kayıt edildi.


Dora Sağlık Bilgi Formuİple Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

İp kullanarak yüz germe işlemi yüz bölgesinde bulunan sarkmaların giderilmesi için en çok faydalanılan yöntemlerden bir tanesidir. İşlemden önce hastalara lokal anestezi yapılması gerekir. Lokal anestezi uygulamak için krem kullanılması gerekir. Bu sayede hastaların herhangi bir acı hissetmelerinin önüne geçilmiş olur. İşlem sonrasında doktor önceden çizerek belirlemiş olduğu bölgelere ince iğneler yardımı ile içeri kanül yerleştirir. İşlem sırasında polidioksanon adı verilen ipler kullanılır. İpler alt kısımda çapraz olacak şekilde yerleştirilir. Çapraz yerleştirme ile ip dokulara sağlam şekilde tutunmuş olur. İpin en önemli özelliği ise, kolajen üretiminin tetiklenmesidir. Cilt kolajen üretimi ile birlikte daha güçlü ve genç bir hal alır.İple Yüz Germe İşleminden Ne Zaman Sonuç Alınır?

İp kullanarak yüz germe işleminden sonuç alınması aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Uygulama yapıldıktan hemen sonra kişi yüzünde olan farkı görebilir. Gün ilerledikçe kişiler yüzünde daha fazla etki görmeye başlar. 90 günün sonunda kişi etkileri maksimum şekilde görür. Yapılacak olan işlemde kalıcılık süresi herkes için farkı olabilir. Genel olarak 1 sene ile 2 sene arasında kalıcılık süresi bulunur. Kişinin işlemden daha çok faydalanması adına cildine iyi bakması gerekir. Alkol kullanılmaması, düzenli beslenmek, sigara kullanmamak gibi durumlar kişilerin işlemin etkilerinden daha uzun süre faydalanmalarına katkıda bulunur.İple Yüz Germe İşleminden Sonra Hastaları Neler Bekliyor?

İp kullanarak yüz germe işleminden sonra kişiler hemen sosyal yaşantılarına geri dönebilirler. Genel olarak 45 dk içinde işlem son bulur. Uygulamadan sonra yüz bölgesinde hafif şişkinlikler ve morluklar bulunabilir. Bu durumdan endişe etmek gerekmez. Tamamen normaldir. Herhangi bir ek müdahale olmadan zaten bu morarmalar ve şişlikler kendiliğinden geçecektir. Uygulamadan sonra iki ile üç gün ciltte kaşıntı olabilir. Başın dik tutulması hem şişliklerin hem de morlukların azalmasına yardımcı olur. İşlemden sonra kesinlikle yüzünüzü ovmayın. Sert bir şekilde yüzünüzü kaşımayın. Ayrıca yüz üstü uyumaktan da kaçınmak gerekir.

İple Yüz Germe İşleminde Avantajlar Nelerdir?

İp kullanarak yüz germe işleminde avantajlar arasında en bilineni, yüzün gerilmesi için herhangi bir ameliyattan faydalanılmamasıdır. Bu nedenle kişilerin iyileşme süresi çok kısa olur. İşlemden sonra hemen etki almak mümkündür. 3 ay gibi bir sürede işlem etkisi tamamen yüze oturur. Diğer yöntemlerde bu kadar kısa sürede fayda görmek genellikle mümkün olmaz. İşlem sırasında genel anestezi uygulanması gerekmez. Bu da hastaların gereksiz yere ağır ilaçlara maruz kalmalarının önüne geçer. Kremler ile yapılan uyuşma işlemi sayesinde kişiler işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissi duymazlar. Ayrıca işlemlerden sonra komplikasyon görülme ihtimali çok düşüktür.Ultherapy Yöntemi ile Yüz Germe İşlemi

Ultherapy yönteminden faydalanarak yüz germe yaparken, ultrasondan faydalanılır. Cilt yüzeyi ultrason tekniği kullanıldığı için etkilenmemiş olur. Cildin astar tabakası olarak da bilinen taşıyıcı tabakaya ultrason ışınları iner. Ses dalgaları ile cildin en alt katmanı uyarılmış olur. Ses dalgaları cildin alt katmanında noktasal olarak hasar yaratır. Bu hasarlar cilt katmanının küçülmesi ve yenilenmesi ile gerçekleştirilir. Tek bir seans uygulanması çoğu hasta için yeterli olur. Eğer hasta ileri yaşlarında ise, 1 sene sonra tekrar edebilirsiniz. Böylece arzu ettiğiniz sonuca ulaşırsınız.

Thermage Yöntemi ile Yüz Germe İşlemi

Thermage yönteminden faydalanarak yüz germe son senelerde popüler hale gelmiştir. Anti aging tekniklerinden bir tanesi olan thermage yüz germe, radyo frekans dalgaları ile yapılır. Deri altında bulunan bağ dokusunu oluşturan kolajen bantları bu teknikte ısındırılır. Yıllarca etkisi olmakla beraber tek bir seans uygulanması yeterli olur. Tedavi uygulandıktan 1 hafta sonrasında sonuçlar gözlemlenmeye başlar. Kişilerin gündelik yaşamı engellenmez. Kişi dilediği mevsim tedavi yapılmasını isteyebilir. Scarlet S adı verilen bir radyo frekans yöntemi bulunuyor. Bu yöntemde mikro iğneler kullanılıyor. Yöntem hem cilt yüzeyinde hem de cildin daha alt katmanlarında bulunan cilt sorunlarının giderilmesi için kullanılıyor. Belirgin bir şekilde tek seans sonrası sonuçlar gözle görülüyor.Yüz Germe İşleminden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yüz germe işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler başında aspirin kullanımının kesilmesi geliyor. Çünkü aspirin ve benzeri ilaçların kullanılması halinde kanama artma olasılığı ortaya çıkıyor. E vitaminleri ile bitkisel takviyeler de aynı etkiyi yarattığı için, ameliyattan önce kesilmelidir. Sigara kullanan kilerin ameliyat öncesinde sigara içmeyi bırakmaları gerekmektedir. Sigara kullanan kişilerin kullanmayanlara oranla daha uzun sürede iyileştikleri bilinmektedir. Saçlarınızı boyatıyorsanız, ameliyata girmeden önce boyatın. Çünkü ameliyattan çıktıktan sonra 1 ay boyunca saçların boyatılması yasaktır. Uzun saça sahip olanlar daha avantajlıdır. Çünkü ameliyat sonrasında kullanılan pansumanlar gizlenebilir.

Yüz Germe İşleminden Sonra İz Kalır mı?

Yüz germe işleminden sonra iz kalması hekimler tarafından en aza indirilmeye çalışılmaktadır. İzler hem en üst hem de en alt deri arasında bulunduğu için dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz. Kanama, sigara kullanımı ve enfeksiyon benzeri komplikasyonların gelişmesi halinde, yara iyileşme süresi de gecikmiş olur. Bu durumda izler için ek tedavi uygulamak gerekebilir. Cilde iyi bakılması kişilerin kişilerin hem yaralarının çabuk iyileşmesine destek olur, hem de işlemden alınan etkiler beklendiğinden bile daha güzel olur. Teknikten alınan faydaların artırılması amacı ile göz çevresi ve alın bölgesine botoks yapılması gerekebilir. Bu sayede daha canlı bakışlar elde edilir. Ameliyat bittikten sonra 3 hafta geçince kimyasal peeling ile yüz derisi canlandırılabilir. Eğer hastaların ağız çevresinde bulunan çizgileri derin ise, dolgu işleminden faydalanılabilir. Bu işlemleri yaptırmadan önce doktor muayenesinden geçmek gerekir. Her işlem herkes için uygun olmaz.Yüz Germe İşleminden Sonra Hangi Riskler ile Karşılaşılabilir?

Yüz germe işleminden sonra karşılaşılabilecek riskler başında kanama gelmektedir. Bölgeye dren yerleştirilmesi halinde kanama riski de kendiliğinden düşmüş olur. Ancak yüksek tansiyon problemi olan hastalar için kanama riski diğer insanlara göre daha fazladır. Deri altında kanama olması iyileşmenin gecikmesine neden olur. Ayrıca kanama aspirin ve buna benzer ilaçların kullanılması ile artar. Yüz çok iyi kanlanan bir bölge olduğundan yüz germe işleminde sonra enfeksiyon kapma riski oldukça azdır. Ayrıca bu risk, anti biyoterapi yönteminin kullanılması ile daha da aza indirilmiş olur. Daha genç görünümlü bir cildin sahibi olmak, cildinizdeki kusurları yok etmek ve aynaya baktığınızda harika bir cilt görmek isterseniz, fiyat bilgisi için bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp