Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021


Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021, operasyonda kullanılan tekniğe ve operasyonun kapsamına bağlı olarak, farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Yağ enjeksiyonu işlemi talep eden hastalar, estetik cerrahi uzmanlarına başvurmak durumundadır. Estetik cerrahlar tarafından yapılacak detaylı inceleme ve muayene sürecinin ardından, yağ enjeksiyonu uygulamasının yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021 2023

Yağ enjeksiyonu olmaya uygun bulunan kişiler, talep ettikleri bölgelere enjeksiyon yaptırmak için hekimlerle birlikte karar aşamasına geçmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulaması için gerekli planlama süreci yapıldıktan sonra, kişiler operasyona alınmaktadır. Uzun süreli kalıcılık gösteren yağ enjeksiyonu işlemleri, yüz ve vücut bölgesinin tamamında kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonu işlemleri hakkında merak edilen tüm detaylar, yazı başlıkları içerisinde yer almaktadır.


Dora Sağlık Bilgi FormuYağ Enjeksiyonu Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu işlemi esnasında, kişilerin kendi vücutlarından alınan yağ dokusu, istenen bölgeye enjekte edilmektedir. İsteğe göre, dışarıdan herhangi bir madde eklenmeden, sadece kişilerin kendi yağ dokusu kullanılarak gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu uygulaması, yüz bölgesinin yanında, vücudun tüm bölgelerine yapılmaktadır. Yüz bölgesinde, dudak, yanak, alın, çene ve burnun yanında, boyun bölgesinin de pürüzsüz görünmesi amacıyla kullanılan yağ enjeksiyonu uygulaması, özellikle kol, bel, popo ve göğüsler için tercih edilen yöntemler arasındadır.

Yağ enjeksiyonu için özellikle karın bölgesindeki fazla yağ dokusu kullanılmaktadır. Kişilerin kendi vücuduna ait olan yağ hücreleri, yeniden enjekte edildikleri bölgelerde de yaşamlarını devam ettirmektedir. Hücrelerin bölgede çoğalması ve yaşamlarını devam ettirmesi, cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlayacaktır. Yağ enjeksiyonu işlemi, klinik ortamda birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir kesi izi olmaması, işlemin doğallığını artırmaktadır.Kimler Yağ Enjeksiyonu Yaptırabilir?

Yağ enjeksiyonu yaptıracak kişiler için herhangi bir kısıtlama bulunmazken, işlemi talep eden kişilerin, 20 yaşını geçmiş olmasına dikkat edilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulaması için hastaların vücut gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Vücuttaki yağ miktarının, yağ transfer işlemi için yeterli düzeyde olması ve enjeksiyon yapılacak bölgelerin, operasyona uyumlu olması şart koşulmuştur. Yağ enjeksiyonu uygulaması için hastaların herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanmamasına dikkat edilmektedir.

Kan sulandırıcı ilaç kullanımı, operasyon esnasında ve iyileşme sürecinde, bölgede komplikasyon gelişimine yol açmaktadır. Kişilerin şeker hastalığı ve diyabet hastalığının olup olmadığı dikkate alınarak, ileri düzey şeker hastalıklarının kontrol altına alınmaması durumunda, ya enjeksiyonu işlemi başlatılmamaktadır. Sigara ve alkol tüketimi ileri seviye olan kişileri, yağ enjeksiyonu işlemi için uygun bulunmamaktadır.Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Uygulanır, Nerelerden Yağ Alınmaktadır?

Yağ enjeksiyonu yapılan bölgeler, tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

Yağ enjeksiyonu işlemleri, özellikle yüz bölgesine uygulanması için tercih edilmektedir.
Kişilerin dudak bölgesinin kalınlaşması ve dudak kenarlarında meydana gelen derin yüzeyli kırışıklıkların giderilmesi için yağ enjeksiyonu işlemi kullanılmaktadır.
Elmacık kemiklerinin, normalden daha dolgun görünmesi adına bölgeye yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır.
Alt çenenin daha sivri ve dolgun görünmesi, çenedeki boşlukların ve eğriliklerin giderilmesi adına, alt çeneye yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır.
Yağ enjeksiyonu işlemleri, kalıcı protez ya da implant estetiklerinin yerine, prova görevi de görmektedir. Kişilerin yüzünde ve vücudunda uygulanacak protez işlemlerinin nasıl görüneceğini anlamak adına, bölgelere geçici etkili yağ enjeksiyonu yapılabilir.
Göğüslerin büyümesi için ameliyat ve protez işlemleri yerine, yağ enjeksiyonu uygulamasıyla göğüsler istenen boyutlara getirilmektedir. Geçici etkisi bulunduğundan, göğüs yağ enjeksiyonu işlemleri belirli aralıklarla tekrarlanmak zorundadır.
Kalçaların daha dik ve büyük durması adına, istenen bölgelere yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır.
Burnun normalden daha dik ve kemersiz görünmesi adına, burun ucuna ya da burun kemiğine yağ enjeksiyonu yapılmaktadır.
Kollardaki yumuşama ve sarkmaları gidermek adına, kol altlarına yağ enjeksiyonu uygulanmakta ve gençlik görünümü elde edilmektedir.

Yağ enjeksiyonu uygulaması, kişilerin beklenti ve ihtiyaçlarına göre birçok alanda kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu işlemleri için liposakşın enjektörleri kullanılmakta ve karın bölgesindeki sağlıklı yağ dokularından belirli bir oranda alınmaktadır. Karın bölgesinin haricinde, kalça ve bel bölgesindeki yağ dokuları da yağ enjeksiyonu işlemleri için oldukça uygundur. Yağ enjeksiyonu işlemi için vücuttaki tüm sağlıklı yağ hücreleri kullanılabildiğinden, kol ve bacaklardan alınan yağ dokuları ya da gözaltı torbalarından elde edilen yağ dokuları, sağlıklı tedavi için yeterli görülmektedir.Yağ Enjeksiyonu Sonrası Kalıcı Dolgunluk Elde Edilir Mi?

Yağ enjeksiyonu işleminden sonra, uygulama yapılan bölgelerde uzun süreli kalıcılık sağlayan dolgunluklar elde edilmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminin etkileri, uygulama esnasında kullanılan yağ dokusu miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sağlıklı yağ hücrelerinin kullanıldığı yağ enjeksiyonu uygulamasında, aktarılan yağların %40’ı sağlıklı şekilde yaşamını sürdürmektedir. %40 orandaki sağlıklı yağ hücreleri, herhangi bir komplikasyon gelişmemesi şartıyla, ortalama 6 ay ila 1 sene arası varlığını devam ettirecektir.

Ancak yağ dokularının tamamen ölmüş olması ve bölgede yaşamaya uygun bulunmaması gibi etkenlerde, 1 hafta içerisinde dolgu yapılan bölgede sönmeler meydana gelebilir. Yağ enjeksiyonu için kullanılan operasyon teknikleri, vücuttan alınan yağ dokusunun havayla temas etmesini engellemekte ve doğrudan vücuda enjekte edilmektedir. Yağ hücrelerinin hava ile teması olmadığından, enjeksiyon yapılan bölgede daha uzun ömürlü kalıcılık sağlamakta ve yağ dokusunda yüksek oranda kayıplar görülmemektedir.

Silikon malzemeler ve sıvı içerikli malzemeler kullanılarak uygulanan yağ enjeksiyonu işlemlerine kıyasla, vücuttan alınan yağ dokusuyla gerçekleştirilen operasyonlar daha uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Özellikle hareket etmeyen bölgelere uygulanan yağ enjeksiyonu işlemleri, bacak, kalça ve kol gibi hareketli bölgelere göre daha uzun süreli etki sağlamaktadır.Yağ Enjeksiyonu İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Yağ enjeksiyonu uygulama aşamaları ve uygulama esnasında gerçekleştirilen işlemler, aşağıda açıklanmıştır:

Yağ enjeksiyonu uygulaması, bölgesel anestezi kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
Sadece liposakşın işlemi esnasında, yağ alınacak bölgeye milimetrik ölçüde kesi açılırken, diğer enjeksiyon işlemleri genellikle iğne yardımıyla gerçekleştirilecektir.
Yağ enjeksiyonu uygulaması, tüm aşamalarıyla ortalama 30-60 dakika aralığında tamamlanmaktadır.
İhtiyaca göre ameliyathane ya da klinik ortamında gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu işlemi için bölgesel anestezi uygulandıktan sonra, belirlenen noktalardan yağ almak için liposakşın uygulanacaktır.
Liposakşın yapılacak bölgelere, yağ alım tüplerinin girmesi için birkaç mm boyutunda kesiler açılmaktadır.
Açılan kesilerin içerisine, liposakşın kanülleri yerleştirilmekte ve bölgedeki fazla yağ dokusu dışarı alınmaktadır.
Çıkarılan sağlıklı yağ dokusu, liposakşın kanüllerinin içerisinde tutulmakta ve havayla teması engellenmektedir.
Sağlıklı yağ dokusunun çok fazla dışarda kalmaması için enjeksiyon yapılacak bölgeler belirlendikten sonra, bölge lokal anesteziyle uyuşturulacaktır.
Enjeksiyon bölgesinin uyuşmasının ardından, elde edilen yağ dokusu özel iğnelerle bölgelere enjekte edilmektedir.
Bölgelerin istenen oranda olması adına, uygulama adım adım ve dikkatli şekilde gerçekleştirilir.Yağ Enjeksiyonu İşlemindin Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir, İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Yağ enjeksiyonu tedavisi sonrası, hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Operasyon sonrasında gelişen şişlik ve morarmaları engellemek adına, ilk 24 saat içerisinde bölgeye soğuk kompres uygulanmalıdır. Oluşan şişlikler, ortalama 2 gün belirginliğini korumakta ve zaman içerisinde kaybolmaktadır. Ameliyattan 5 gün sonra, bölenin hafif şekilde ovalanması, bölgedeki ödemlerin dağılmasını kolaylaştırılmaktadır. Yağ enjeksiyonu sonrası, 5 günlük antibiyotik kullanılması, bölgede ödem oluşumunu engelleyecektir. Operasyondan 1 hafta sonra, hastalar normal yaşamlarına geri dönebilirler.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp