Uyluk Germe Fiyatları


Uyluk Germe

Uyluk Germe Fiyatları, tercih edilen operasyona ve işlem esnasında kullanılacak tercihlere bağlı olarak, farklı şekilde değerlendirilmektedir. Estetik cerrahi uygulamaları kapsamında, en fazla tercih edilen estetik ameliyatlardan biri olan uyluk germe operasyonu, ilerleyen yaş sebebiyle sarkma yaşanan uylukları, eski haline getirmektedir.

Uyluk Germe Fiyatları 2023

Estetik cerrahi kapsamında gerçekleştirilen uyluk germe ameliyatı, ilerleyen yaş ve artan kilo sebebiyle, uyluk bölgesindeki sarkmaları gidermektedir. Uyluk germe ameliyatının tercih edilmesiyle, hastalar için en uygun operasyon türü belirlenmekte ve tedavi süreci başlatılmaktadır. Uyluk germe ameliyatı hakkında merak edilenler ve uyluk germe ameliyatının genel özellikleri, yazı başlıklarında tüm detaylarıyla ele alınmıştır.


Uyluk Germe Ameliyatının Genel Özellikleri Nelerdir?

Uyluk germe operasyonu, hastaların uyluk bölesindeki fazla yağ ve derinin alınmasıyla gerçekleştirilmektedir. Uyluk bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için liposakşın uygulanırken, bölgedeki artan deriyi almak ve sıkı bir yapı oluşturmak için uyluk germe işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uyluk germe ameliyatı sonrasında, bacak bölgesinde yerleşen yağ dokusu ortadan kalkmakta ve uyluk bölgesinin sıkı bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.


Dora Sağlık Bilgi FormuAşırı kilo alıp verme ya da yaşlılık gibi etkenlerle, uyluk bölgesindeki derinin gevşemesi, bölgenin sarkmasına yol açmaktadır. Uyluk germe operasyonu, bölgedeki fazlalık yağlardan kurtulduktan sonra, bölgedeki fazla derinin kesilerek çıkarılmasını ve yeterli miktarda deri kaldıktan sonra, germe işlemiyle uyluk bölgesinin kapatılmasını hedeflemektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen uyluk germe ameliyatı, ortalama 2-3 saat sonunda tamamlanmaktadır. Ciltteki sarkma ve bollaşmalar, uyluk germe ameliyatıyla tamamen ortadan kalkacaktır.Kimler Uyluk Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Uyluk germe estetiği yaptırmak isteyen kişilerin, belli başlı kriterlere uyum sağlaması gerekmektedir. Belirlenen kriterlerin ilki, hastaların 40 yaşından büyük olması ve vücut gelişimini tamamlamasıdır. Uyluk germe ameliyatı için hastaların uyluk bölgesinde, normalden daha fazla yağ dokusunun birikmesi gerekir. Bölgedeki derinin, normal oranın üzerinde olması ve ameliyatla kesilecek düzeyde sarkmış derinin bulunması şart koşulmuştur.

Uyluk germe ameliyatını talep eden hastaların, herhangi bir kronik problemi bulunmamalıdır. Ameliyat öncesinde, hastaların yağ değerleri belirlenmekte, kilo oranı hesaplanmakta ve kronik hastalıkları teşhis edilmektedir. Uyluk germe ameliyatı, özellikle obezite tedavisi gören ve vücudunda çok fazla bollaşmış deri bulunan hastalara uygulanmaktadır. Farklı germe operasyonlarıyla eşzamanlı olarak gerçekleştirilebilen uyluk germe ameliyatı, uyluk bölgesinde bollaşma, gevşeme ve yağ alımı sonrası sarkma yaşanan hastalar için idealdir.Uyluk Germe Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Uyluk germe ameliyatının özellikleri ve ameliyat sonrası elde edilen getiriler şu şekilde sıralanabilir:

 • Uyluk germe ameliyatı sonrasında, hastaların uyluk bölgesindeki sarkmalar ortadan kalkmaktadır.
 • Aşırı kilo alıp verme ve yaşlanma sebebiyle oluşan uyluk sarkmaları, kalıcı olarak tedavi edilmektedir.
 • Uyluk germe ameliyatında, çok fazla iz kalmamakta ve dışarıdan bakıldığında, ameliyat izi anlaşılmamaktadır. Ameliyat izi, zaman içerisinde beyazlamakta ve kamufle olmaktadır.
 • Uyluk bölgesinde biriken ve herhangi bir diyet programıyla geçmeyen kalıcı yağlar, uyluk germe ameliyatı esnasında alınmaktadır.
 • Bölgedeki fazla yağlar alındıktan sonra, kalan fazlalık deri de dışarı çıkarılır ve hastaların bacak ağırlığının hafiflemesi sağlanır.
 • Uyluk germe ameliyatından sonra, hastalar daha rahat hareket etmektedir. Bölgedeki fazla yağ ve derinin gitmesi, hastaların kilo kaybı yaşamasını da desteklemekte, yaşam kalitesini artırmaktadır.

Uyluk germe ameliyatı, tamamıyla kalıcı olmamaktadır. Hastaların tekrardan aşırı kilo alıp vermesi ya da yaşının ilerlemesi, bölgedeki derinin yumuşayıp sarkmasına yol açabilir. Ancak ameliyat sonrasında, uyluk bölgesi asla eski haline dönmez.Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir, Detayları Nelerdir?

Uyluk germe ameliyatının uygulanışı için izlenen adımlar, tüm detaylarıyla açıklanmıştır:

 • Uyluk germe ameliyatından önce, hastalar detaylı muayeneden geçirildikten sonra ameliyat yöntemi belirlenmektedir.
 • Ameliyat için hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Genel anesteziyle uyutulan hastalar, ameliyata hazır hale gelmektedir.
 • Uyluk bölgesindeki fazla yağların alınması için bölgeye liposakşın uygulanmaktadır.
 • Liposakşın belirlenen bölgeye, tüplerin girmesi için milimetrik kesiler açılmaktadır.
 • Açılan kesilerin içerisine, liposakşın tüpleri yerleştirilmekte ve bölgeye yerleşmiş yağ kitlesi dışarı alınmaktadır.
 • Yeterli düzeyde yağ dokusu alındıktan sonra, boşalan derinin fazlalık bölümü kesilmektedir.
 • Uyluk bölgesindeki fazla deri kesildikten sonra, bacaklara son şekli verilmekte ve deri yavaşça toplanmaktadır.
 • Uyluk bölgesinin gerilmesi için kasığın iç tarafından başlayarak, yatay şekilde bir kesi açılmaktadır.
 • Açılan kesinin ardından, belirlenen oranda deri alınmakta ve aynı kesi üzerinden, deri tekrar dikilmektedir.

Uyluk germe ameliyatı sonrasında iz oluşumunu en aza indirmek için bölgeye görünmez dikiş atılmaktadır. Hastaların uyluk bölgesindeki yağ ve deri miktarı ne kadar artarsa, uyluk bölgesindeki kesi izi de o kadar artacaktır. Uyluk germe ameliyatının izi, bacağın iç tarafında dikey şekilde oluşmaktadır. Yara izi, hastaların ayakta durması esnasında, yandan ve arkadan bakıldığında anlaşılmaktadır. Karşıdan bakıldığında, uyluk germe ameliyatı fark edilmemektedir.Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Karşılaşılan Durumlar Nelerdir, İyileşme Döneminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uyluk germe estetiğinden önce ve operasyon sonrasında, dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda belirlenmiştir:

Uyluk germe ameliyatından en az 3 hafta önce, hastaların sigara ve tütün ürünlerini kullanmayı sonlandırması gerekmektedir.
Ameliyat esnasında herhangi bir komplikasyon gelişmemesi adına, ameliyat öncesinde aspirin ve farklı kan sulandırıcı ilaçların kullanımına son verilmelidir. Ameliyata 1 hafta kaldığında, kan sulandırıcı tüm ilaç ve besinlere ara verilmelidir.
Hastaların zayıflamasına yardımcı olacak ilaçların ve bitkisel ürünlerin, ameliyattan en az 1 hafta önce bırakılması gerekir. Özelikle keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği ve yeşil çay kullanımının durdurulması gerekir.Uyluk germe ameliyatından sonra karşılaşılan durumlar:

 • Uyluk germe ameliyatından sonra, hastalar müşahede altında tutulmak için odaya alınmaktadır.
 • Genel anestezinin etkisiyle, hastalarda mide bulantısı ve kusma problemleri görülebilir.
 • Hastalar en az 1 gece boyunca, hastanede yatmalı ve sonrasında taburcu edilmelidir.
 • Ameliyat sonrasında, bölgede herhangi bir ödem ya da morluk oluşmaması için soğuk kompres uygulanmalıdır.
 • İlk 24 saatlik süreç içerisinde, her 15 dakikada bir olacak şekilde, ameliyat bölgesine buz kompres yapılması gerekir.
 • Hastalarda görülecek ağrılar için ağız yolundan alınacak ağrı kesicilerin kullanılması yeterlidir.
 • Uyluk bölgesindeki dikişler, ameliyattan sonraki ilk 2 gün boyunca bandajlı şekilde tutulmaktadır.
 • Ameliyattan iki sonra, hastaların ilk banyosunu yapmasına izin verilmektedir.
 • Duş esnasında, ayakta durulması, çok sıcak ya da çok soğuk sular yerine ılık suyun kullanılması, herhangi bir komplikasyon gelişmemesi için önemlidir.
 • Ameliyat sonrası ilk haftalık süreçte, hastalar çok fazla ayakta durmamalıdır.
 • Ameliyattan sonra, en az 2 hafta boyunca dinlenmek ve ağır işlerden uzak durmak gerekir.
 • Üç haftalık sürecin sonunda, kontrollü şekilde iş hayatına ve sosyal hayata geri dönülmektedir.
 • Üç haftalık dinlenmenin ardından, sadece hafif tempolu yürüyüşler yapılmasına izin verilmektedir.
 • Koşu ya da benzeri sporlar, bölgedeki dikişlerin açılmasına yol açabilir.
 • Ağır sporlar, koşular ve ağı işler için en a 3 aylık sürecin geçmesi gerekmektedir.

Uyluk germe ameliyatı sonrasında, hastaların kişisel temizliğine özen göstermesi ve ameliyat bölgesinin düzenli şekilde temizlenmesi, enfeksiyon oluşum riskini ortadan kaldıracaktır. İlk 2 hafta boyunca, bölgede morluk ve şişlik oluşumu normal karşılanmaktadır.

Meme Küçültme Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp