İmplant Fiyatları


İmplant Fiyatları

İmplant diş ücretleri ; Sağlığını düşünüp tedavi olmak isteyen vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Diş ağrıları, insanların fiziksel olarak çekebileceği en yoğun ve şiddetli ağrılar arasında yer almaktadır.

Bu sebeple dişlerde bulunan çekilmez ağrılardan kurtulmak, dişlerin en optimum düzeyde konuşma ve yeme fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlamak için diş implantı uygulamaları öne çıkmaktadır.

İmplant Fiyatları 2022

Bu uygulamaları yaptırmak isteyen vatandaşlar da şimdiden bu yıl için belirlenen implant fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Dişlerin işlevsel ve estetik olarak optimum seviyeye çekilmesi için gerekli olan implant uygulamalarının fiyatları her sene değişmektedir. İmplant fiyatlarında yaşanan söz konusu değişikliğin en büyük sebeplerinden biri muhakkak implant uygulamasında tercih edilen materyallerin markalarıdır.

İmplantın fiyatında belirleyici olan unsurlar şunlardır:

 • İmplantın üretim şekli,
 • İmplantın üretiminde kullanılan materyaller ve
 • İmplant firmasının ürünlerini geliştirme için karşılaştığı maliyetlerdir.

Üst protezi ve ameliyat masrafları hariç bir adet implant fiyatı ağız ve çene yapınızın durumana göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca implant uygulamalarında başarılı sonuçlar elde edilmesi için kimi zaman implant uygulamasının dışında başka diş ameliyatları da yapmak gerekebilmektedir.

Örnek olarak dişsiz boşluk için implant yapımında bu bölgede yeterli kemik desteği olmadığında greft materyali kullanılarak bu alana kemik takviyesi yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla greft ücreti de implant tedavisinin fiyatına bu şekilde yansıtılmak durumundadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  En Ucuz İmplant Fiyatları

  En uygun fiyatlı implant uygulamaları, özellikle yerli implantlardan oluşmaktadır. Diş sağlığı ve implant tedavisi üzerine uzun yıllar boyunca araştırma ve geliştirme yapan ithal implant markalarına karşın yerli implantların hem sahip olduğu birtakım avantajlar hem de dezavantajlar bulunmaktadır. En ucuz yerli implant markalarının hastalara sunduğu avantajları;

  Üretimi ülkemizde olması sebebiyle kolay parça temini,
  Vergi ve benzeri masraflarının az olması sebebiyle daha düşük fiyatlı olmalarıdır.

  Öte yandan ucuz implantların kaliteli olan muadillerine yönelik birtakım eski dezavantajları da bulunmaktadır. Bunların başında alt yapı ve üstyapılarıyla pek çok olumlu sonuca ulaşılmasını sağlamaktadır. Ancak yüksek risk bulunmayan nispeten kolay hastalarda güvenle kullanılan ve başarılı sonuçlar alınan yerli markalar da bulunmaktadır.  İmplant Markaları ve Fiyatları

  İmplant tedavisi markaları ve fiyatları, sağlıklı dişlere sahip olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Diş sağlığında önemli bir konuma ulaşan implant tedavisi, günümüzde tüm diş tedavi süreçlerinin yanı sıra en yüksek başarı oranına ve dayanıklılığa sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. İmplant diş doğal dişin yerinin tutan ve işlevsel olarak aynı işe yarayan bir tedavi şeklidir.

  İmplant tedavisinde pek çok marka bulunmaktadır. Birbirinden farklı avantajları ve dezavantajlarıyla sektörde kendine yer edinen implant markaları arasında;

  • İsviçre üretimi ITI Straumann
  • Medentika (İsviçre)
  • Bego (Almanya)
  • Dentium (Güney Kore)
  • Megagen (Güney Kore)
  • Dyna (Hollanda)

  Bu markalar ithal oldukları için oldukça yüksek fiyatlara sahip olduğu bir gerçektir. Ancak ithal olan bu markaların yanı sıra İmplance, Bilimplant, Nucleoss gibi yerli firmalar da düşük ücretlere implant tedavisi imlanı sunmaktadır.

  İsviçre üretimi olan ITI Straumann markasının tek bir diş implant için talep edilen ücret hemen hemen Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız gelmektedir. Bunun ardından gelen diğer ithal marka implantlar da Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız arası fiyatlara sahiptir.

  Ayrıca yerli implant fiyatları ise ortalama Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız fiyatlardan başlamaktadır. İmplant üstü protez ücretleri de eksik diş sayısı kadar hesaplanıp implant fiyatları ve diğer ortaya çıkabilecek tedavi ücretleri toplanarak tedavinin toplam fiyatı sonuca ulaştırılmış olmaktadır.  İmplant Diş Uygulama Fiyatları 

  İmplant diş ameliyatı fiyatları, Türk Diş hekimleri Birliği tarafından tavsiye edilen listeye göre belirlenmektedir. Ülkemizde  muayene ve tedavi ücret tarifesini belirleyen Türk Diş hekimleri Birliği, implant tedavisinde birbirinden farklı uygulamalar için, %8 KDV olarak şu ücretleri tedavi gören hastalardan talep etmektedir:

  İmplant diş ücretleri listesi, Türk Diş hekimleri Birliği tarafından tavsiye edilen tedavi ücretleri olarak oluşturulmuştur. İmplant tedavi fiyatları baz alınarak tedavi masrafı olarak ödenmesi gereken fiyatlar elde edilmektedir.

  Burada yer alan ücretler kesin tedavi ücreti değildir. Çünkü diş hekimleri kendi becerileri ve uzmanlık derecesine göre bu fiyatları yukarı ya da aşağı yönlü esnetebilme imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca implant tedavisinde kullanılan materyallerin markası ve kalitesi de fiyatlar üzerinden etkiye sahiptir.  Tek Diş İmplant Fiyatları 

  Tek diş implantı ücretleri implant uygulaması ile kesin çözüme kavuşmak isteyen hastaların merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek vermek amacı ile yapılan yapay dış kökü implant tedavisinde yerli markalar Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız civarından başlarken, yabancı ve ithal markaların tek diş implant fiyatları 2020 yılında en az Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız başlamaktadır.  Her Hasta İmplant Yaptırabilir Mi?

  İmplant tedavisi uygulamaları için öncelikle hastanın belirli bir yaşın üzerinde olması gerekmektedir. Dental implant tedavisi genel olarak çene kemiğine yapılması için çenenin de belirli bir yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir.

  Bunun yanı sıra hastanın sahip olduğu kemik dokusu implant tedavisi için yeterli seviyede olmadığı durumlarda greftleme adı verilen doku tedavisi uygulanmaktadır. Bu sayede yapılacak olan tedavi, implantın en uygun şekilde ve optimum düzeyde yapılmasıyla sonuçlanmaktadır.  İmplant Tedavisi Neden Gereklidir?

  İmplant diş tedavisi ihtiyacı, eksik dişe sahip hastaların hem fiziksel hem de psikolojik olarak tedavi gereksinimi duymaları anlamına gelmektedir. Örneğin eksik dişe sahip olanlar, gülüşlerini beğenmedikleri için estetik görünüşlerinden dolayı sosyal ortamlarda kaygılanıp psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Bunun yanı sıra dişlerin işlevini yerine getirememesi durumunda çiğnemede bozukluk ya da konuşmada istenmeyen sesleri oluşması meydana gelebilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra eksik bir diş, diş dizisi içinde boşluklara neden olduğu için komşu dişlerin zaman içinde bu boşluklara kayması sebebiyle direkt çiğneme kuvvetlerinin bu dişlere baskı uygulamasına neden olabilmektedir. Bu baskı sonucu da dişin destek dokularının azalması, köklerinin açılması ve netice itibarıyla doku kaybına varan istenmeyen durumların meydana gelmesine neden olmaktadır.

  İmplant tedavisi sadece 72 saat içinde kalıcı ve klinikten çıkar çıkmaz kullanılabilecek sabit diş imkanı sunan tedavi yöntemidir. Hastaların diş eti kesilmeden kansız ve bıçaksız bir şekilde yapılan implant uygulaması uzun süreli ve kalıcı tedavi sağladığı için tercih edilmektedir. İmplant fiyatları da bu sebeple diş tedavisinde en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır.

  Diş Dolgusu Fiyatları, Kanal Tedavisi Fiyatları, Zirkonyum diş, Diş Çekimi

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp